Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mishelin
17. nov 2009

drobec gratulujem 🙂 a kojis?a dudku mame aj my a nevadi mi to aspon sau kludni obcas na nej 🙂

deyna
17. nov 2009

drobec skus ju nosit tvarickou dolu, aby ti tak lezala na ruke, rozkrocena, tvoja ruka pomedzi nozicky a hlavicka na dlani, sestre sa tak maly hned upokojil a brusko ho riadne bolievalo

iinuska
17. nov 2009

drobec, gratulujem.Mozno sa chce len nosit, citit maminu

alexandrah
17. nov 2009

mishelin - ja som o tej 3 ESTE nespala, ja mam hrozny spanok, zaspavam az rano ...
inak, mam presne tu istu otazku, neni lepsia celkova narkoza, ked sa clovek preberie, aspon moze vstat a tak, kdezto po spinali vraj treba den lezat (aby sa ten kanalik uzavrel, a nevytekala z neho ta tekutina ...), tak to z babatka moc nemam ... + tie hroziace bolesti hlavy ... ozaj, to je bolest hlavy, alebo migrena? (tusim jankohrasko mal bolesti hlavy? preco daju az na 5 den!!§ tu krvnu zatku, ked nezaberie ani kava, ibalgin alebo infuzka??).

luka04
17. nov 2009

alex...po mojej skusenosti s polovicnou, by som volila druhy krat celkovu...ani nie kvoli lezaniu 24hod. ale nebolo mi prijemne cele to vnimat..a tie vpichy boleli, kedze sa mu to nedalo...a na druhej strane som bola rada, ze ma nechali lezat a predychat tie bolesti a malu nosili len prikladat, lebo by som nebola schopna starat sa o nu...mna osobne to potom dost bolelo...brucho a maternica..teraz si ju uzviam az az....som rada ze konecne zaspala... 😀

iinuska
17. nov 2009

alezandrah, mna hlava nebolela vobec

pitka
17. nov 2009

Ahoj holky ja som teda mala skusenost jak z celkovou tak spinalkou a volila by som spinal jednoznačne alexandrah ked si po celkovej tak stejne prespíš tolko jak ked musíš ležat po spinalke ono je jedno jestli maš celkovu alebo spinal stejne musíš ležat 24 hod aspon ja sem to tak měla a musím říct že po celkovej se mi vstávalo o hodne húř než po spinali byla sem víc v pohode než po celkovi to sem nemohla chodit dlouho mě to bolelo coš u spinalu sem hned vstala jak mi to dovolili a neměla sem take bolesti takže je to asi věc názoru a jak je ta žena silná nevím no mě víc vyhovovala spinalka a žadne bolesti sem neměla myslím bolesti hlavy a tak ani vpich sem necítila proste to bylo všecko super.

megi93
17. nov 2009

Mne sa po celkovej tiež nevstávalo dvakrát dobre, ale to je skôr z tej bolesti po reze. Stehy strašne ťahajú a pichajú, resp. štípu a to je velmi nepríjemné pri vstávaní a chodení. Ale našťastie alebo na smolu sa sestrička pomýlila, keď si vymenili večer služby, tak dobehla, že mám chytro vstať, tolko od pôrodu to už musím rozchodiť, tak ma dotiahla do sprchy a keď som prišla do postele, bola som unavená ako nikdy a až potom sestrička zistila, že ja tam neležím druhý deň po pôrode, ale rodila som v ten deň ráno. Ale skôr som to rozchodila a na druhý deň ráno som sa odvážila už sama do sprchy a poobede za malou 🙂

mishelin
17. nov 2009

ja som tiez spokojna s celkovou narkozou,nemenila by som.. 🙂 ako vravi megi sice ma tie stehy tahai astipali le snazila om sa skor to rozchodit aj prevracat na posteli..mne vsak asi viac vadilo ked mi zavadzali tu hadicku na cikanie,mna to nejak stipalo,taky blby pocit som mala 😖
a kebyze si mam vybrat ci CS alebo klasicky potod radsej CS lebo moj prvy bol jedna hroza 😖 a ktomu mi po narodeni maleho povedali ze mal snuru 3x kolo krku..
no a videla som ho o 13.30 1x a narodil sa o 10.55 🙂

drobec17
17. nov 2009

mishelin - ano kojime. I ked to zo zaciatku vyzeralo dost biedne, ale nakoniec sa to rozbehlo. Cez den sme len na MM ale v noci aj dokrmime.

Tiez som rada, ze som nakoniec bola CS. Nemenila by som i ked prve 2dni boli zaberak ale silou vole sa to dalo zvladnut. Mala som spinal.

alexandrah
18. nov 2009

pitka - ja po inych operaciach som nelezala 24 h, ale skorej som vstala, aj po hlbokej narkoze, mne nerobila zle, fakt som vstala po par hodinach, aj chodila ... a hlavne nehrozia tie migreny, to som odpisana na 5 dni, nie na tych 24 hodin ako po celkovej, preto asi som skor za celkovu ... som migrenicka aj tak, a anesteziolog povedal, ze to mam väcsiu pravdepodobnost, ze tie migreny dostanem, tak to sa o maleho nepostaram aj 5 dni ... tak radsej nie spinal ...

grammatika
18. nov 2009

Ahojte dievčatá,
dlho som tu nebola, od pôrodu koncom augusta, samozrejme cisárskym rezom. Všetko bolo vcelku od, dalo sa to zvládnuť, ale chcela by som sa vás opýtať na jednu vec: žiaľ po 6 týždňoch moje biedne kojenie prestalo celkom a dcérka je na UM. Jazva a ani podbrušie ma takmer nebolelo, ale teraz ma bolí príšerne. Máte s tým nejaké skúsenosti? Posledný týždeň je to na nevydržanie a môj gynekológ sa vyjadril: "to treba len rozjazdiť". V takých bolestiach? Bez ibalginu v noci nevydržím. Menštruáciu som ešte nedostala, aj keď som už asi mala. Ak máte nejaké skúsenosti s "oneskorenou bolesťou a menštruáciou" dajte mi prosím vedieť. Vďaka.

megi93
18. nov 2009

grammatika mňa tiež začala jazvy bolievať asi po 6 týždňoch. Lekár mi povedal, že sa mi to tam všetko regeneruje a tak to trochu môže bolieť, ale ak ťa to bolí velmi, tak to by som asi trvala na sone. A dokonca asi po mesiaci aj viac sa mi začervenala jazva akoby sa zapálila, hoci by sa už nemala. Natierala som si to, šupla si paralen a po nejakom čase to prešlo....Budem držať palec aby to prešlo čím skôr aj tebe.

lullka30
18. nov 2009

Ahoj, tak už sme doma z porodnice. Lukáš sa narodil 10.11.o 12.43hod, vážil 3,4 a meral 50cm.
Cisář prebehol uplne v pohode, len psycho bolo to, že som ho mala naplánovaného na 10.hod a kedže nejaké baby predomnou mali nejaké komplikácie, tak som sa na sál dostala až pred 12.30hod- to čakanie bolo fakt na palici.
Takže ma umrtvili od pása dolu, vpich vobec nebol nepríjemný, všetko prebehlo hladko a po pár minutách som videla malého 🙂
Mňa zašili a neodviezli na jipku, lebo tam bolo plno, ale hned na 6.nedelí...možno aj vďaka tomu, som už skoro celko fit, nútili ma čo najskor chodit a hýbat sa a po 8.dnoch po císaři si skoro ani nespomeniem, že som nejakého mala....
všetkým,ktoré to čaká, držím palce 😉

zuzka72
19. nov 2009

Holky mám dotaz, jak po tom císaři odvezou na JIP, tak to je člověk tak mimo, nebo má hadičky, nebo proč se vozí na JIP? A pak, když jste byly v celkové narkóze, tak měli jste v puse tu dýchací trubici během operace a pak po operaci cítili jste v puse, že jste ji tam měli. Blby otázky, že? Ale jen mě to napadlo, tak teď mám z toho těžky spaní. ☹

miluska.h
19. nov 2009

grammatika, ja mam uz vyse 7 mesiacov po sekcii a stale ma pobolieva brucho pod pupkom, mam pocit, ako keby som to mala popalene, na dotyk velmi citlive... pri takejto operacii moze dojst k poruseniu nervovych zakonceni, takze tie bolesti su z toho. dufam len, ze sa to casom vsetko zahoji. inak jazva ma neboli, len obcas svrbi.
s tym kojenim si dopadla presne ako ja... mliecka malo, odsavanie a po 6 tyzdnoch ani kvapka, bohuzial ☹

deyna
19. nov 2009

no ja som mala celkovu narkozu pri inom zakroku a v puse som hadicku nemala, len tu masku, cez ktoru dychas, zobudila som sa na posteli bez nejakych hadiciek. iba po spinale som mala v sebe cievku na moc a infuzie. akurat tam mi vadilo, ze som nemohla pohodlne s rukou hybat, aj pri kojenii/prvych prilozeniach, lebo mi zavadzala infuzia.

csina
19. nov 2009

lullka...tiež som bola intubovaná len pri inej operácii a mne teda veru pri zavádzaní tej kanyli tak doškriabali hrdlo, že som to veru cítila, ako keď ťa škriabe a bolí hrdlo pri angíne...Ale myslím, že pri sekcii nás to nečaká... 🙂

alexandrah
19. nov 2009

no baby, tak ja neviem, ci budem nakoniec cisarskym, lekar sa vyjadril, ze sa uvidi pri porode, a to mam 18 cm ... a maly uz ma 2,80 kila, a to mam este 3 tyzdne, bude mat kludne aj do 3,5 kila, ale povedal, ze skusi prirodzene, a ked nepojde ... na najhorsi mozny scenar, uzijem si vsewtko, aj porodne bolesti, aj mozno cisarak, tak sa "vytesujem" ...

csina
19. nov 2009

alex...tak to ti nezávidím...toho sa bojím asi najviac...myslím, že čaká ujo pomastiť, aby ťa nedal trápiť... 😠

mata1977
20. nov 2009

babky ja som bola pri cisaraku zaintubovana,aj hadičku som mala,ale prv mi davali spinal a tam sa niečo stalo ,tak potom mi dali celkovu,ale tak ma škriabalo v krku,ani odkašlať,lebo ta jazva bolela,ani kichnuť a potom pred odchodom som dostala teploty 38,tak sme si predlžili pobyt

lilly21
20. nov 2009

alex - ja som bola tak isto a uzila som si doslova vsetko:
18.00 - 22.00 - doma, lebo mm si myslel, ze ma asi len viacej boli chrbat =))
22.00 - 24.00 - cesta do porodky, vstupne vysetrenia
0.00 - 5.00 - epiduralka
5.00 - 7.00 - vysadena epiduralka, porod nepostupoval, cakanie, ci sa to nahodou nerozbehne
7.15 - cisarsky v celkovej narkoze
takze parada, malá mala 4,2 kg....mala som dohodnuteho lekara a cisarsky kvoli velkemu babatku, ale v ten den nemohol, tak som rodila s tyranskym primarom...ale aspon nemam vycitky svedomia, ze som to neskusila prirodzene..
neboj, ked som to zvladla ja, zvladne kazdy...

januskam
26. nov 2009

no tak ja a moj cisarsky, este pred otehotnenim som si myslela ze to nejlepsie pre dietatko je prirodzeny porod bez akychkolvek zasahov...no ale zivot to chcel inak a pri porode nastali komplikacie aj ked dovtedy vsetko vyzeralo uplne ok. mala sa zasekla pri porode a tak nezostavalo nic ine ako cisarsky, velmi som sa bala aby sa malej nic nestalo, no nastastie vsetko bolo ok a dnes mam krasne trojrocnu princeznu 🙂
aj ked problemy boli aj po porode lebo sa mi strasne zle hojila jazva a hlavne sa mi stale zapalovala, mesiac od porodu som si este stale nemohla bezbolestne sadnut a o bolesti pri dojceni ani nehovorim.... ☹
kamaratka mi vtedy odporucila wobenzym a mala pravdu lebo sa mi to pekne zacalo hojit.
co sa tyka tych cisarskych u nas na slovensku tak je to zlozite, lekar pokial nema dovod ho nikomu nepriklepne len tak, co je skoda lebo zeny bz mali mat pravo vyberu. no kazdopadne budem kazdej drzat palce 😀

deyna
26. nov 2009

no ja idem zasa na cisarsky, dnes som bola na sone, a aj keby som prvy nemala cisarskym, tak by som musela, lebo uz teraz ma hlavicku 10cm, uz som psychicky pripravena, zvladla som to raz, zvladnem to aj druhy raz, viem ze ma caka bolest po, ale viem, ze ked to zvladnem, odvdaci sa mi syncek. hlavne sa premoct a nepoddat bolesti.

janka256
27. nov 2009

ahojte zienky ja mam za sebou 2 cisarske a teraz som znova tehotna takze ako inak zasa cisarak ak mate otazky kludne sa ma spytajte 🙂

badzova
27. nov 2009

ahojte, potrebujem pomoc !!!
aom 7 tyzdnov po CS a zacala mi mokvat a trocha krvacat jazva...+ som si vsimla ze tam mam stale stehy a doktorka mi povedala, ze sa same vstrebu..
moja otazka? co ste robili ak vam to hnisalo? + kedy sa vstrebu tie stehy, nemozem to ma tzapalene kvoli nim?
mam to cele cervene a napuchnute... ☹ ☹ prosim o rady, dakujem pekne.

cencula
27. nov 2009

ahojte baby užívate azaliu? mne nezapasovala a mám doma celé mesačné balienie, kto má záujem napíšte na mail: cencula@post.sk

filipka21
27. nov 2009

badzova-Kľudne choď ku lekarke ona ti to musí vybrať to máš na tie stehy reakciu a nech ti to vyberú.Môže ti to vybrať gynekolog a ked nechce ti to dať von chod na chirurgiu a tan ti to určite vyberú,ale chod si na obvod pre lístok ku obvodnému lek.Nenechávaj si to tam má sa to strebať do 3-4týždňov.Robila som na chirurgií.Nenechaj si to tam mali sme s tým na ambulancii zlé skúsenosti. ☹

petal
27. nov 2009

Ahoj Janka256. Chcem sa spytat po akom case od druheho cisarskeho ti odporucili otehotniet. Mne povedali, ze si mam dat pauzu 5 rokov, moj doktor, ze staci 2 roky. Tak neviem. Vedu ta teraz ako rizikovu alebo co ti vobec povedali na toto tretue tehotenstvo tak kratko po sekcii.

janka256
27. nov 2009

ahoj petal no pytala som sa na to vraj staci rok po cisarskom a je jedno ci po prvom alebo druhom, aj teraz som sa na to pytala svojej lekarky ci to nie je riziko vraj dokedy to vynosim budu to 2 roky takze oki 😉 a vobec ma nevedu ako rizikovu ja si jazvu uz necitim iba pri zmene pocasia sem tam, stipe alebo svrbi uvidim podla toho ako bude rast brusko to sa bude viac napinat a toho sa uz bojim aby nepraskla ale doverujem svojej lekarke takze dufam ze to bude oki 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre