Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zuzinaaa
27. nov 2009

ahojte baby až teraz som si našla čas aj ja napisat svoj zažiotok rodila som na Antolskej ležala som tam už dva tt prenašala som tyžden až kym mi nevyskočil moj vysoky tlak tak ma brali dole pustili mi do žili oxitocin mala reagovala velmi zle tak okamžite rozhodnutie sekcia aj mi to bolo už jedno mala som epiduralku v polovičnej narkoze prebehlo to docela rychlo ,len nebolo to zrovna priemne tažko sa mi tam dychalo neviem či mi pichli vela toho sajrajtu na umrtvenie ,ale ja som si necitila ani pery takže ked mi Mimi priložili k puse ani som ju necitila ! Prve tri dni otras au au ,ale da sa to rozchodit ! Bohužiial po prepusteni domov mi nastali vysoke horučky neviem doteraz či reakcia mlieka ,alebo zapal neviem ,len to bol zaberak starat sa o malu a sama byt k.o ,ale zvladli sme mam perfektneho manžela ktori mi velmi pomohol a dnes oslavujeme desiate vyročie tak mu odkazujem ,že ho moc milujem 😉 Pre mna baby ,ale aj tak bol najhorši šok poporodna depresia mala som stavy kedy som chcela skončit zo sebou ! Som štasna ,že to pominulo ,Lebo tie stavy plakat a plakat ku mne nepasuju som vesela povaha tak konečne si uživam moj zazrak Michaelu aj ked je to niekedy velky zaberak stoji to za to ! Deti su zmysel života 🙂 tešim sa s každeho dalšieho začinajuceho dna kedy sa ta papulka malička n mna vyrehoce 😀 😀 😀

zlatickoo24
27. nov 2009

ahojky,chcela by som sa opytat,ja mam uz 2,5 rocneho syna,mala som ho cisarskym pretoze pri mojej vyske 158cm mal 4,20kg 😀 a cakame dalsie babo,a pytala som sa svojho gynekologa na to ked mam prve dieta cisarskym kolko by malo mat druhe mimco kg aby som mohla porodit normalne a on mi povedal,ze do 3,5 az 4 kg,trochu som sa zdesila,pretoze maly mal o 200g viac a uz som mala cisara,kamoska ma tiez vystrasila tym,ze mi moze prasknut maternica,mam z toho blbe pocity,ma niekto podobnu skusenost? ☹

deyna
27. nov 2009

no tak moj ma teraz asi 3700 a to idem o tyzden na sekciu, ale hlavicku ma 10cm, takze normalne by to neslo, ono to zalezi od toho, ake je babo velke hlavickou a aka je jazva, da sa to kontrolovat na sone a poznam jednu, co si postavila hlavu a povedala ze ide rodit normalne a hotovo, tak ju nechali a porodila, akurat pri velkych bolestiach si spomenula, ze asi radsej cisarsky, ale uz to musela odrodit ;) no a urcite zalezi aj od velkosti panvy.

katarinka1107
27. nov 2009

zlatickoo, zrejme sa asi ani druhej sekcii nevyhnes, ja som rodila s odstupom ôsmich rokov. Prvy porod sekcia, baulka vazila3250g a rodila sa tvarickou, tak preto..A kedze sa zzdalo, ze druhe babo bude mat okolo3600az 4000g tak uz vtedy zacala doktorka zvazovat sekciu(vzhladom aj na moj problem s astmou). ono rodia sa aj stvorkilove babätka spontanne, ale.... zalezi na okolnostiach, vzhladom na tvoju vysku a predchadzajuci porod s touto variaciou pocitaj ,maternici tam hrozi riziko, lebo je to vraj rezane na tom istom mieste, Neplas sa, , urcite ak sa lekar rozhodne, bude to len pre tvoje a babätkovo zdravie. Drzim palceky mamicky vela zdravicka a stastlivy zaver tehu 🙂 😉

zlatickoo24
27. nov 2009

deyna a katarinka1107 dakujem za odpisanie,ja by som radsej chcela cisarskym,ked som uz mala aj prvy,to by ma asi ukludnilo a nemala by som z toho taky strach,pocula som,ze pri spontannom porode moze prasknut maternica,ked prvy porod bol cisarskym,mozno budem vyzerat ako blbecek ale co to presne znamena?to moze zenska ako zomriet pri tom?nebo? 😨 katarinka1107 dakujem za prianicko,sice to bude este za dlho az koncom marca ale diky 🙂 😉

zlatickoo24
27. nov 2009

deyna,o tyzden ides na sekciu?tak drzim palceky aby Vam to s babom dobre dopadlo a pak pisni ano?

deyna
28. nov 2009

no veru, vo stvrtok nastupujem na interne a v piatok ideme na to 😉 uz sa neviem dockat, veru ma aj jazva viacej boli, ale ked ju kontroloval vo stvrtok, bola OK

zuzankaaa1
29. nov 2009

ahojte.vyzera to tak,že asi aj ja budem mať cisársky,lebo synček má 10 cm hlavičku presna ako ty deyna...som prvorodička a trošku sa bojim.... 😒

zlatickoo24
29. nov 2009

ahoj zuzankaaa1,ja som mala tiez prve mimco cisarskym a tiez som sa bala,ked som nevedela co to obnasa,ale nebolo to nakoniec az take hrozne 😵 takze neboj 😉

deyna
30. nov 2009

zuzanka nemusis sa bat, ma to aj svoje vyhode, tych par dni po porode nejak prezijeme, usetris si nastrih a budes mat porod bez bolesti

katarinka1107
30. nov 2009

zlatickoo vobec nevyzeras ako blbecek, ja tvoje obavy plne chapem , ja som sa tiez bala.Ako druhe babo som chcela skuksit spontanne, ale nechala som vsetko na lekaroch,verila som , ze snad nebudu nijako experimentovat, ako to zvladneme ani riskovat a vyplatilo sa.Nic nenechali na nahodu a sme zdraví obaja aj ja aj Jurko a hlavne sa nic nestalo.Ano pocula som aj ja, ze su tam vselijake nastrahy pre maternicu, takze si nepripadaj ako blbec 😀 😉 ja som bola taky isty bojko, a to som mala po prvom porode dlhsi cas. 😉

zlatickoo24
30. nov 2009

ahojte baby,katarinka si moc zlatunka,dakujem,vcera som niekde na nete citala o niakom baloniku epino,je to na cvicenie,teda vlastne ako priprava na porod,ktorym sa roztahuju steny aby sa pri normalnom porode predislo nastrihu alebo natrhnutiu,neviem ci mam zainvestovat a skusit to?skusili ste to niekto?asi tyzden mam niake divne bolesti ale nie v podbrusku ale pripada mi to ako keby ma bolel krcek maternice,jak by mi mimco na to tlacilo,som len na zaciatku 6.mesiaca,niekedy chodim ako kacica,neviem,ci to moze byt aj s toho,ze som trebars presilena alebo,ze by to bolo z toho,ze furt dviham syna,ktory ma uz 15 kilo? 😒 prajem Vam krasny den,papa 😉

deyna
30. nov 2009

citala som o tom, dokonca sa mi zda, ze je tu aj na konikovi o tom diskusia, ja som pri prvom skusala masaz hradze so specialnym olejom, ale nevydrzali sme to do konca, bolo mi to dost neprijemne a nakoniec som aj tak sla cisarskym, neviem ci to stoji za to, dat tolko penazi len kvoli nastrihu

lila794
8. dec 2009

Dievcata, chcem sa opytat, ked ste boli druhykrat tehotne po sekcii, zvyklo vas boliet okolie rany? Akoby som tam mala presilene svalstvo - take pichanie az stipanie. Ale len niekedy, ked trochu podviham maleho. Myslim, ze pruh to nie je, lebo nemam tam hrcku.

ivana24
8. dec 2009

Lila794...také mě u druhého těhotenství bolela jizva. Vždy jsem to hlásila mudrovi a on řekl, že to je normální. Přece jen, jednou to bylo operované, tak to pobolívá. A také tvrdil, že tam mohou být srůsty, tak proto. To mě bolelo ale až ke konci těhotenství 😉 Hodně zdraví 😉

lamarika
8. dec 2009

Holky otěhotněla některá z vás po císařském řezu dřív jak po doporučovaných 12-ti měsících? A pokud ano, byl to problém a musely jste opět rodit císařem?

dejna3
8. dec 2009

lamarika, ja som otehotnela po 9 mesiacoch... problém ako taký to nie je, ale rodiť budem opäť sekciou, lebo odstup je príliš krátky... a úprimne - za týchto okolností by som mala aj strach z prirodzeného pôrodu

lamarika
8. dec 2009

My bychom chtěli s manželem dalšího potomka, ale jsem teprv 7 měsíců po císaři, tak rozmýšlím zda do toho jít a nebo ještě počkat. Nemyslím si, že otěhotním hned, protože stále ještě kojím (co 3-4 hod) a na první jsme si taky chvilku počkali, ale chtěla bych rodit normálně pokud to bude možné.

mucher
9. dec 2009

Zdravím kočky, je tu niektorá, čo mala indikáciu nna S.C.- veľký plod, stav po konizácii?
Ďakujem za každú odpoveď 😉

dejna3
9. dec 2009

lamarika, aby si nebola prekvapená 😀 možno to pôjde oveľa rýchlejšie ako predpokladáš 😉 ja som mala tiež pred prvým tehu menšie problémy a chvíľku sme si na maličkú počkali, ale toto druhé sa podarilo podstatne skôr 😉 pôvodne sme chceli začať snažilkovať až po novom roku 😉

petrahy
10. dec 2009

takze ja som otehotnela velmi skoro po porode prvy bol neplanovany cisarak a druhy doktor ma nechal tak nevidel v tom problem medzi detmi je rok a 5 mesiacov rozdiel takze - 9mesiacov. Ked som prenasala a isla do rizikovej ihned ma hospitalizovali a robili na druhy den cisarak podla uzv velky plod okolo 4kg. Kedze som neporodila ani prve normalne a to malo 3770 tak vedeli ze normalne rodit nebudem. Nakoniec maly mal 4,5kg.

blueapple
10. dec 2009

ahoj holky,
dovolte mi přispět moje zkušenosti na téma CŘ. Podstoupila jsem ho před skoro dvěma týdny (podle těhu kontrol jsem byla 38+1, ale podle vody a miminka 40+5 !!! Malej se přihlásil na svět sám, odešla mi zátka s krví, přestože jsme termín císaře měli přesně o týden později !!! to by už bylo 41+5.
Takže jsem vlastně přenášela, plánovaní císaři se mají dělat od ukončeného 38.tt, aby se právě předešlo tomu, že se porod spontánně rozjede, což se stalo mně. A je vidět, že se doktoři sekli o více než 2 týdny !

Ale zpět k CŘ.
Jinak bych už rodit nechtěla!!!!
Měla jsem ho plánovaný - poloha plodu koncem pánevním, nakonec se zjistilo, že to byla navíc naprosto neporoditelná poloha, mám větší jizvu, doktor musel dovnitř prý po loket, aby mimi vymotal, protože malej měl nohu u hlavy , držela mu jí tam pupečníková šňůra, proto se neotočil.
To když jsem se dozvěděla samozřejmě až po porodu, naštvalo mě, že na ultrazvuku to není vidět, prý jen na 3D v osmém měsíci se dá poznat obmotání šňůrou, to se ale platí, takže všem doporučuju spíš sáhnout do peněženky a vědět na čem jsme. Pokud se v budoucnu zadaří a budeme čekat další mimi, neváhám a v 8. měsíci si ten UTZ zaplatím.
Již při plánování termínu císaře mě v nemocnici na rovinu řekli, že normální porod je menší riziko pro matku, ale větší pro dítě. Císař naopak menší riziko pro mimi a větší pro matku.

Porod normální cestou je hrozně nebezpečný, v mém okolí se teď událo hodně nepěkných věcí při porodech normálně - od přidušení, následné šilhání, cukrovka, po bohužel úmrtí miminka, takže jsem trochu zaujatá (sice je pravda, že jiných milion ženskejch porodí přirozeně normálně), ale já pořád vidím jen ty možné komplikace. Jak se kolem mě teď nahromadily.

Při CŘ mimi prostě vyndají za 10 minut a je to. Pro mimi minimul potenciálního nebezpečí.
Není to bezbolestné, to je jasné !!! Co na tom, že to pak bolí, člověk se plouží první dny, nemůže si pořádně dojít na wc bez pomoci, cítí se mizerně, ale NEVYMĚNILA BYCH TO ZA BEZPEČNÝ A RYCHLÝ POROD MIMINKA, pro které je CŘ ta nejlepší cesta ven.
Po přirozeném porodu to také není žádný med, kamarádka si nesedla 2 měsíce, u někoho prostě neplatí, že odrodí přirozeně, tělo se zregeneruje a je jako rybička...

Pokud to jen trochu půjde, jinak než CŘ rodit nechci ! Některé porodnice mají certifikát na to ,aby se tam dalo zažádat o císaře i bez lékařské indikace. V mojí porodnici (Č. Budějovice) prý skoro automaticky druhé mimi rodí také císařem (pokud první porod byl CŘ), navíc o ten certifikát zažádali. Jinak budu hledat nejbližší porodnici, kde mi CŘ udělají.

Všem přeji co nejméně bolesti a co nejvíce RADOSTI ZE ZDRAVÝCH MIMINEK !!!!

lila794
10. dec 2009

Blueapple a mala si CR so spinalkou alebo v celkovej narkoze? Ja som napr. musela ist surne CR, mala som spontaany porod v 39tt, ale maly bol velmi velky, porod nepostupoval a uz sme mali obaja na male, rychlo urobili CR. Mne vsak dost vadilo to, ze som bola v narkoze a maleho som videla az 30min po prebrati sa. Manzel ho videl ako prvy, nemohli sme ho vidiet spolu a naraz. Aj prve prilozenie bolo neskor ☹ Ja by som velmi chcela teraz rodit prirodzene, aj ked to je na 50% ☹

lila794
10. dec 2009

Ozaj a este to mi dost prekaza, ze ma rana po sekcii teraz v tehotenstve dost boli, aj ked je pekne zahojena a bez zrastov ☹

petrahy
10. dec 2009

ja som mala len lokalnu a dieta som vydela hned po porode ale u seba som ho nemala ani jednu celu noc nerozkojila som sa a maly vrestal na cele oddelenie tak si ho sestricky brali na noc k sebe lebo nikdo by sa nevyspal kojenecke bolo na samom konci druhej chodby chodit s dietatom v noci po chodbe a vsetkych budit bolodost od veci a ked tak nechat dieta na izbe a ist za sestrickami to je nezodpovedne takze si vybrali radsej sami maleho. Ja by som radsej rodila normalne ale nie kazdemu sa to da 🙂

blueapple
11. dec 2009

lila 794 : rodila jsem v celkové narkóze, spinál mi v naší porodnici ani nenabídli. že prý dělají rovnou celkovou. Kojení se rozběhlo normálně, dnes je malému 14dní, jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá, jestli dobře prospíváme, tam se uvidí. Také mi vadilo, že jsem spinkala a manžel zatím fotil a posílal fotky na všechny strany a já ho vlastně viděla naposled...no, ale hlavně že je to zdravé miminko, doufám.

ivana24
11. dec 2009

Já měla epi a pohoda. Od ruhého dnes jsem vždy měla prcky u sebe. Hodně záleží na porodnici. V té mojí neradi dělají celkovou, protože je tam větší rizoko pro mimi, mají jen 2min na vyndání miminka. Při epi je to totíl v poho a hlavně hned ti ho dají k opusinkování a pohlazení. Prostě o nic nepřijdeš, i když já jsem do poslední chvíle chtěla přirozený porod, právě proto, že je to přirozené, tudíž to nejlepší pro mimi. Samo záleží na komplikacích a tak...u mě to nešlo, Ale nejdůležitější je, aby bylo mimi i maminka OK, to ostatní je jen věc názoru

jijitka
11. dec 2009

Holky, prosím o informaci - jestliže je CŘ plánovaný (z důvodu vady dělohy mi můj dr. přirozený porod nedoporučil, nebo spíš ho rovnou vyloučil ☹ ) ,čeká se na termín porodu nebo se provádí nějakou dobu před termínem?
Naši porodnici totiž přesně v mém termínu začínají malovat 😀 , takže bych to ráda stihla předtím.
Díky ...

lamarika
11. dec 2009

Většinou se provádí 2 týdny před termínem aby nedošlo ke spontálnímu porodu 😉

jijitka
11. dec 2009

Tak to bych měla mít i s rezervou, jestli to nezmění 🙂 Dík

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre