Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

miriam31
21. jan 2008

🙂 termin je v maji.Tak sa uz tesim nech to uz mam cim skor za sebou.V Stiavnici som bola pozriet a bola som spokojna.Paula a ty mas kedy termin?

paula58
21. jan 2008

miriam ja mam termin v maji tiez a uz tiez chcem mat po tom ale mam aj strach ako si na tom ty? 🙂 A odkial si?Ja z B.Bystrici a dufam ze to stihneme ked to na mana pride. 🙂 a chces ist na tu samostatny izbu ci nie ja neveim my aj rozmyslame ale nevieme sa rozhodnut 😉

miriam31
21. jan 2008

Ak budem rodit cisarskym tak rozmyslam, ze by som bola aj rada keby tam nikto bol so mnou.Aspon par dni.Aj ja som z BB.Myslim si ze to urcite stihnes,BS nieje tak daleko. 😀

certica
3. mar 2008

je tu milion tem o cisarskom, vybrala som nakoniec tuto (pre zmenu) 😀
baby, napadla ma dnes taka vec:
ked je zena po cisarskom a ide rodit druhe normalne, je mozne porod vyvolavat??? alebo sa musi cakat, az sa to spusti same... 😕

zanulav
3. mar 2008

certica Ja si myslím že asi zaleží na okolnostech. Když jsou problemy tak to nejspíš vyvolaj. Když ne tak si myslím že normalne do termínu to nechaj to je muj nazor. Ja měla císař nepostupujicí porod 5100kg. A ted mam tehu cukrovku na inzulínu nevím doktorka mne chce poslat ve 38tt si lehnout říkala že se budou bat tak nejspíš mi to ukončí cisařem ale kdo ví. Bojím se komplikaci u porodu nedokažu si představit rodit jako nebojím se bolesti ale spíše aby ta jizva nepraskla. Ve 30tt mimi važilo 1900kg nevím jak bude velky pry je to v norme. a co bys radši cisaře?

certica
3. mar 2008

mna to napadlo len z toho dovodu, ze po vyvolavacke su udajne tie kontrakcie intenzivnejsie, ze to ma rychlejsi spad... tak prave koli tej maternici, ci nie je vyssie riziko ruptury.
zanulav, neviem ti velmi ani odpovedat, ale viac sa priklanam k tomu cisaraku. asi preto, ze som s nim mala dobre skusenosti, takze sa toho neobavam

certica
3. mar 2008

no a teraz nemam sancu ani na EPI a keby som este mala aj nebodaj prenasat a cakat do nemoty na porod, velmi ma to nelaka. tak ale nechcem predbiehat, kazdopadne normalny porod uz ma po sekcii proste iste obmedzenia

marse
3. mar 2008

babulky ja som dnes bola u dr. a povedala ze pojdem rodit zrejme cisarskym kedze mala ma polohu panvovym dnom a dr. hovori ze je tak poskrutena ze sanca na pretocenie je mala. ale ja sa toho strasne desim. aj toho uplneho uspatia ale aj toho len lokalneho umrtvenia. normalne som na nervy z toho ☹

zanulav
3. mar 2008

No pry jsem taky neco slyšela o tom že ty kontrakce jsou silnejší. ale zase že by se nemel podavat ten oxytocin. Ja nevím taky se v tom moc nevyznam, ale ty nazory jsou ruzne. Ja bych radši císař. ale každopadne dej pak vedet jak jsi dopadla protože pujdeš dřív rodit jak ja. Ale zase nejspíš nebo vetšina co měla 1 císař tad 2 většinou ukončí. to by snad to díte muselo mít okolo 3kg. aby ten porod byl lehčí. pry když je odhad 4000kg tak automaticky sekce. Víš co zkus se podívat na www.rodina.cz a zadej diskuze je tam toho hodne no pokud už ses tam nedívala ženske tam píšou zkušenosti s cisařakem.

certica
3. mar 2008

ja sa nabuduce urcite spytam svojho dokiho. a co sa tyka sposobu porodu, to mi zatial tiez nevie povedat, aj ked u mna zatial su podmienky na to, aby sa islo prirodzene. babo by velke byt nemalo (podla odhadu) a je aj dobre natocene, rozdiel mam 3 roky medzi porodmi, tak uvidime.
marse, podla mna je velmi skoro hovorit o tom cisaraku. ja neviem, aj ked je mala poskrucana, este ma stale podla mna dost priestoru, pokial nemas malo plod. vody. no a keby aj, nemaj obavy. sekcia je si myslim v pohode

marse
3. mar 2008

certica ja som sa pytala doktorky ze ci sa to este otoci ved predsa sa take stava, a ona ze pri takom to type polohy je mensia sanca ako ked je babo priecne, ze ked je takto ulozene tak sa normalne rodi len na 3% ze skor nie. plodovej vody mam ako mat mam, len mam mensie brusko a tym padom zevraj tam uz ani nema tolko miesta na otocenie, tak neviem 😒

monika28
3. mar 2008

marse, to ti povedala doktorka v tomto týždni? a ja ešte dúfam, že sa mi otočí... 😒

certica
3. mar 2008

ja som mala vikiho tiez KP a male brucho (ale to aj jeho polohou, bol natlaceny na mojej chrbtici) + malo tej plodovky.

marse
3. mar 2008

monika to mi povedala dnes 😒

certica takze prvy porod si mala cisarsky teda ze??? nebola u teba ziadna sanca ze sa ti maly otoci???

certica
3. mar 2008

marse, u mna povedali, ze ta sanca je minimalna az po 30tt, mozno v 33tt. on sa tam fakt nemal chudak kde prilis hybat, napriklad teraz krpca citim ovela intenzivnejsie, prakticky sa mi vkuse hybe, viki bol ovela kludnejsi v brusku.

marse
3. mar 2008

certica dakujem za nejake info, verim ze sa malej este podari otocit, ved ona si sama rozhodne ako pojde...a ja s tym asi vela neurobim...snad sa to zlepsi...este raz dakujem...pekny vecer prajem 🙂

monika28
3. mar 2008

ja mam ist na buduci tyzden na sono, som zvedava, co mi povedia. bola som pred 5 tyzdnami....

certica
3. mar 2008

ja tiez tvrdim, ze babo si same vyberie, co je pre neho najvhodnejsie v danych podmienkach 😉 . ziadny strach 🙂

monika28
3. mar 2008

no uvidime. ja som mala prvy porod taky zly (tak som sa potrhala), ze som sa mesiac hojila. tak si nemyslim, ze CR bude horsi 🙂

graziela
3. mar 2008

Certi,
mne pri 1.tehu porod vyvolavali, hoci nakoniec som musela rodit sekciou. Par hodin pred porodom, tusim min.15 hod. mi davali "rozbusku" (prostaglandin. cipok do posvy), asi tak 10 hod. pred sekciou mi zacali kontrakcie, odtiekla plod. voda, kontr. uz boli v 3-min. intervaloch, no bola noc, tak sa cakalo do rana do vizity, ako to postupi a tak. Dalo sa to ale v pohode zvladnut, tie kontr. neboli take silne, ocakavala som nieco horsie... Nad ranom mi kontr. nejako "stichli" a po vizite zistili, ze som otvorena len len 1 prst a podla primara, to bolo "zabetonovane"...a aj kvoli mojmu zvys. tlaku nechceli riskovat a v momente sa rozhodli pre sekciu - co bol pre mna sok..Ale zvladli sme to nejako...
Nemam tie kontrakcie ale s cim porovnat, nerodila som ani prirodzene a ani porod sa mi prirodzene nezacal, ani neskoncil...ale myslim, ze je to individualne...

dari
3. mar 2008

certica, uz sme sa bavili v inej teme o cisarskom 🙂 takze prvy porod som mala naplanovany kvoli KP a maly mal 3750g. Druhy porod bol tiez naplanovany, teda doktor ma tyzden pred TP poslal do nemocnice s tym, ze po cisarskom treba dalsi porod sledovat, ale aby som sa pripravila ze si ma budu merat, vazit, zmeraju jazvu atd...ze to moze trvat aj tyzdem. /z toho som mala mindrak, tyzden v nemocke, potom dalsi po porode.... ☹ / Mala bola otocena ako ma byt - teda ziadny problem pre normalny porod. V pondelok ma prijali, v utorok rozhodli o porode a v stredu vyvolali. Vyvolavacku mi dali o 7:00, do 14:00 nic .... potom do cca 16:00 slabe kontrakcie, o 17:00 epi a 19:45 sa mala narodila. Neviem porovnat kontrakcie, ale kym mi dali epi myslela som ze nastali moje posledne chvile zivota 😀 Len je zujimave ze tie kontrakcie od zaciatku boli v tych 4 minutovych intervaloch 😕 , mali by sa skracovat, nie?
A preco nemozes mat epi?

dari
3. mar 2008

napadlo ma ze asi o 19:00 ma pozreli, bola som otvorena tak na 5...s tym ze mame casu a nech sa idem prechadzat. Bola som v sprche, ale tam som nevladala stat, mala som strasne tlaky,tak som si isla sadnut, sestricka ma vyhnala ze sa musim prechadzat. Nechcela mi verit ze nevladzem, tak ze ma pozru....no a rodila som 😀 .... teda najprv nic a potom taka rychlovka ... mozno teda vyvolanie urychluje ???

certica
4. mar 2008

dari spominam si, tusim v ruzinove si rodila. vdaka za info 😉 . tak ja len dufam, ze pojdem do nemocky max. den pred porodom

graziela
4. mar 2008

Certica, z akeho dovodu nemozes mat epidural?

certica
5. mar 2008

mozem/nemozem... moj doki z toho rozhodne nie je nadseny, ani to neodporuca (ak by sa nahodou nieco dialo, stalo, tak by som to sotva citila...ruptura) a kedze mu doverujem, tak to nejdem presadzovat za kazdu cenu. nakoniec ani velmi neverim, ze by mi ju vedeli bez problemov pichnut koli skolioze.

zuzana612
6. mar 2008

Ahojte, stalo sa niekomu kto mal planovany cisarsky ze mu ho 2x odlozili? Lebo ja som mala naplanovany na 4.3. a ma poslali domov ze som chora a kedze sa neotvaram a nemam ziadne bolesti, tak ze nebudu riskovat a mam sa doliecit a objednali ma na 7.3. a dnes ma znova vratili ze este nie som doliecena, ze aby som prisla zase v utorok a ak budem ok, tak mi urobia cisarsky v stredu 12.3. Tak len chcem vediet ci je to normalne, lebo ja uz mam z toho nervy. A to som sama povedala doktorovi ze som chora, keby som mu nic nepovedala, tak by ma neposlal domov ani toho 4.3. Samozrejme keby mi odtiekla voda alebo by som mala bolesti, tak mam hned utekat.

uva
6. mar 2008

ahoj zuzi, poradit ti neviem len som ta tu zbadal tak som sa začudoval, ty si ešte 2v1? tomu tvojmu matúškovi je nejako moc dobre u teba 😀 Ale zase lepšie ako keby prišiel moc skoro. my máme opačný problém, modlíme sa aby sme ešte vydržali pár týždňov.
a choroba ti ešte neprešla, ešte si veľmi chorá alebo už len tak ustupuje?
aj si niečo dávaš, mne pomohli bylinky, mám jednu bylinkárku, ktorej už dlho chodím a po týždni som vždy fit aj teraz mam od nej bylinky na uvolnenie maternice a pretočenie malinkej tak uvidíme či sa dá ukecať 🙂
ale hovorí sa, že do tretice všetko dobré tak hádam už toho 12.3 vám to víde, drž sa a daj vedieť ako pokračujetebudem na teba v stredu myslieť 🙂

zuzana612
7. mar 2008

Ahoj, berem aj antibiotika, aj sirup od kasla a este aj take tabletky na cmulanie na hrdlo. Ci mi nieco ustupuje neviem, ale kedze mam momentalne nervy v haji a nenormalne stresy, pravdepodobne sa to odrazi aj na chorobe ktora sa ma bude asi drzat ako kliesta. Dr. mi povedal ze sa nemam stresovat, ze to nepomaha ani mne ani malemu, ale jemu sa to lahko povie. Doteraz som bola uplne kludna, dokonca som sa na porod tesila, ale ako mi ho uz 2x odlozili tak psychyka zacina pracovat a moje nervy pracuju na plne obratky. A myslim ze to takto bude az kym nebude maly na svete. Lebo ja neverim uz ani tomu ze si ma tam nechaju v utorok a ak ma poslu domov, tak uz asi skoncim na cvokarni 😒 Ja viem ze oni mi chcu dobre, ale preco niekto nechape aj mna ake je to stresujuce pre mna cakat dalsich 5 dni ci sa nehodou nerozhodne prist sam a ak nie, ci nas zase neposlu domov? Som povedala ze ak by som mala druhe dieta rodit cisarskym, tak nechcem ziadny naplanovany cisarsky, ale radsej budem cakat kedy ma to chyti samu, urcite to bude menej stresujuce.

uva
7. mar 2008

zuzi neboj vsetko bude ok, viem, ze je to stresujuce takto vyckavat, ale ja si myslim, ze toho 12teho to uz víde ved oni ta tiez nemozu nechat dlho prenasat, skus si tehotenstvo este par dni uzit,choroba ustupi a takto za tyzden uz sa budes vytesovat z drobcekom 🙂

ivulinda
13. mar 2008

Ahojky!chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás po císaři kojila nebo nekojila.Já jsem nekojila jelikož jsem neměla dostatek mlíka a malá mi z toho ubírala v porodnici na váze ☹ !!Díky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre