Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

evitkamalicka
10. jan 2010

ja normalne rodit nechcem, bojim sa normalneho porodu, takto som zaspala, zobudila sa a bolo po vsetkom

blumka
10. jan 2010

a ty si mala planovany cisarak?

evitkamalicka
10. jan 2010

u mna je velky predpoklad na cisarsky kvoli tlaku, kedze som bola vo stvrtok na poradni a znova mam s tym problem, kvoli tomu som mala aj prvy cisarsky

evitkamalicka
10. jan 2010

nemala som planovany, ale ku koncu som mala vysoky tlak a ked som prisla s bolestami do porodky, tak mi ho nevedeli nijako znizit

blumka
10. jan 2010

aha..no tak to lekari nebudu isto riskovat...

misicka455
10. jan 2010

Já kdybych měla příště jít na cř tak určitě se nechám celkově uspat 😉

evitkamalicka
10. jan 2010

no uvidime, nepredpokladala som, ze to teraz pri druhom budem mat od zaciatku

mirka285
10. jan 2010

bibione dakujem 🙂 som si myslela ,ze mi popri tejto vasej lekarskej debate uz nikto neodpovie 😀

reni7
10. jan 2010

blumka-já rodila v pondělí a v sobotu nás pustili,byla sem spokojená měla sem celkovou narkozu a všechno sem to snesla dobře,měla sem 3 dny dren,tak to mi asi nejvíc vadilo,jinak druhýho prcka bych taky cvhtěla císařem,taky nechci rodit normálně 😝

blumka
10. jan 2010

misicka a preco?

blumka
10. jan 2010

reni, no ja som mala tiez cisarsky celkom ok...kamoska ma strasila ze to bude hrozne, ze ma to bude velmi boliet, ze aj cievkovanie mi bude vadit, boliet a tak, ze budem aj doma len lezat, nebudem schopna vela urobit...no ako vravim, ja som uz na 5.den chodila v pohode..doma som sice vela oddychovala ale nie kvoli jazve ale kvoli nespavej Terezke a boli u nas nasi tak mi vela pomohli...
ja som rodila od piatku obeda do soboty 15:45, takze som si prezila aj tie otrasne kontrakcie, ktore trvali neuveritelne dlho...pre mna bol v podstate cisarsky vykupenim...
ale predsa by som chcela skusit normalny porod...ale uz lahsi ako tento prvy...no len to mi nik nezaruci, ze? 😅

misicka455
10. jan 2010

Pro mě to bylo šilené být při vědomí na tom sále.

evitkamalicka
10. jan 2010

ja som bola v celkovej, mne ani nedali na vyber

blumka
10. jan 2010

ja sa zasa bojim, ze sa z celkovej narkozy nepreberiem 😅

reni7
10. jan 2010

tak já taky fungovala hned,bylo to fajn,malá byla spinkací hned od porodky a vydrželo nám to doteď 😵
já si zvolila celkovou a i docent který mě rodil říkal že je lepší to zaspat,já bych to nedala psychicky ,být při vědomi,mě stačilo jen cévkování a ta hromaa lidí natom sále,ale než sem se vzpamatovala bylo po všem
já taky říkala anestezioložce co když neusnu nebo se nevzbudím 😀

copinka
10. jan 2010

Ahojky přidám svojí zkušenost z prodělaného CŘ.
Já jsem měla panickou hrůzu z celkového uspání takže jsem chtěla jen epidurál. Musím říct že jsem byla naprosto spokojená malinkou jsem viděla hned jak jí vyndali z bříška. S doktory jsme vtipkovali po celou dobu porodu. Cévkování před jsem vůbec necítila. Jediné co bylo nepříjemné je když to břicho přišlo k sobě ale druhý den když mě postavily tak to bylo hodinu od hodiny lepší pouštěly nás 5 den po porodu a dneska kromě toho že necítím jizvu ale to je prý normální 😉 jsem jak kdybych žádný císařský řez nikdy neměla a druhé miminko vím že budu rodit taky CŘ a vůbec se nebojím. 😉 😉

blumka
10. jan 2010

ja som mala cely cas pri sebe manzela, takze ked ma rezali, tak sme sa trosku rozpravali, nevedeli sme sa uz dockat 😀 ale pamatam si aka strasna kosa mi bola...sestricky mi nahrievali uteraky a prikladali mi ich a ruky. Ja som si asi po tom dlhom trapeni neuvedomovala ze ma idu rezat, len som to chcela mat cim skor za sebou a vidiet nasu malu 😅

copinka
10. jan 2010

tak já jsem manžela mít nemohla protože byl zrovna v porodnici zákaz návštěv ale stačilo vědomí že stojí venku a malinkou viděl hned jak se narodila. A pravda je že zima mi taky byla hrozná ☹ ☹ ale jen než se probralo tělo z epiduralu pak už to bylo v pohodě

juliagregor
10. jan 2010

ahojte
prvého syna som rodila normálne, za 4 hodky bol vonku 🙂
dvojky plánovaná sekcia 36 tt, epidurál, jazva ma bolí stále
môžem porovnať - klasický pôrod je určite lepší za 3 hodky po pôrode som už behala 😀
sekcia ako tak som behala na 4 deň a starť sa potom ešte o 3 deti no hrúza ☹
a bolesti boli tak či tak, ked dajú oxytoxín do žily
😉 , druhorodičky majú väčšie bolesti pri sťahovaní maternice ako prvorodičky

zuzankast.
10. jan 2010

počasí na mě moc nepůsobí, jizva bolí jen na dotek a jinak asi půl roku byla taky necitlivá. A moc hezky taky nevypadá 😒

klaudika1402
10. jan 2010

baby a ked je aj druhe tehotenstvo sekcia tak rez sa robi v tej istej jazve alebo sa robi druhy rez, nad tou starou alebo pod??

Dakujem

mia81
10. jan 2010

mne robili cez ten isty rez 3cisar.

deny3
10. jan 2010

ahojte 🙂
Ja som mala sekciu v plnej narkóze a doteraz sa nemôžem sťažovať. Pred pôrodom mi bolo jedno ako budem rodiť, nejak to dieťa musí vyjsť von, a že bude nejaká bolesť, tak s tým treba rátať. Skúšali mi dať spinál, ale lekárka sa nevedela trafiť, to bolo dosť bolestivé a nepríjemné, tak som sa potešila, keď padlo rozhodnutie, že posledný pokus a potom ide plná narkóza. Je mi trochu ľúto, že som malého nevidela hneď po pôrode, ale čo už. A jazva je pekná, tenká čiarka, našťastie vôbec ma nebolí, ani na počasie nereaguje, snáď sa to časom nezmení. A aj tá bolesť po sekcii sa dá prežiť, v podstate na tretí - štvrtý deň sa dá chodiť, sedieť, čo niektoré po prirodzenom nevedeli veľmi dlho. Cievkovania som sa bála, ale sestrička to zvládla na jednotku.

blumka v ktorej nemocnici si rodila, že ti dovolili mať muža pri sebe?

blumka
10. jan 2010

deny, v zahranici 😉
mne sa jazva zrastla skaredo, ale uz mi lekari povedali ze mi ju pri druhom cisaraku (ak teda bude) skraslia 😀
ono je to s tym hojenim a chodenim po porode dost individualne...moja kamaratka po normalnom porode nemohla sediet a behat dlhsie ako ja po cisarskom...aj ja som pocula ze po druhom je to uz tazsie, ale stretla som aj zeny ktore hovorili ze po druhom sa zotavili este rychlejsie ako po prvom...
ale suhlasim s nazorom, ze normalny porod je najlepsia alternativa aj pre mamku aj pre dieta...ked je to teda mozne

janka256
10. jan 2010

blumka no ja som mala po druhej sekcii neskutocne bolesti ked sa stahovala maternica az som plakala od bolesti a to si myslim ze vydrzim dost 😒 a este vtipna sestricka mi vravela nebojte sa po tretom to bude este horsie tak sa mam asi na co tesit uz odteraz 😖

blumka
10. jan 2010

jan, presne toto mi hovorila kamoska, ktora ma uz dve deticky cisarskym...ja s tym v podstate aj ratam...nejdem si mysliet ze budem patrit k tym stastnym, co budu po druhom cisaraku hned behat...ale co uz, ked sa inak nebude dat..

janka256
10. jan 2010

aj ja s tym ratam ale viem ze to preboli a bude dobre a koli babatku to vydrzim 🙂

blumka
10. jan 2010

presne tak,
az teraz som si vsimla ze uz cakas tretie a nie druhe babo...Si teraz pri tomto tehu nejak viac sledovana? myslim kvoli maternici ako sa na to pozera tvoj lekar?

loki01
10. jan 2010

bibione annalena: no stihli mi pichnout spinalku, oni me docela valili na sal, ono to asi vyjde na stejno, v kazdem pripade ja uz jsem v tu chvili uplne vyrizena, delali mi CS po 15 hodinach porodu z toho 3 hodiny tlaceni takze me bylo uplne jedno ze jdu na cisar a ani jsem nevedela, ze uz ho delaji, az mi anesteziolig rekl, ze je maly uz venku(protoze nebrel mel apgar score 5 chudato), takze uz jsem jen citila tahani jak me sili🙂

misicka455
10. jan 2010

Janka a jaké ty bolesti byly? Mě strašně bolí na levé straně pod pupkem pokaždém pohybu jakoby to táhne a píchá?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre