Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

annalena
16. jan 2010

latvia urcite zavisi aj od citlivosti pristroja co mate 🙂 vzdy radsej prosime aspon 1 necht nechat "prirodny"

lukza urcite ak mas na vyber tak spinal resp.epidural, lepsi pre mamu aj babo 😉

latvia
16. jan 2010

annalena 😉 jasneee, zalezi aj od techniky...len neviem ktora by si strhla jeden necht 😅 vacsinou nechaju personal nech sa morduje s pristrojami 🙂

annalena
16. jan 2010

.... a tvaria sa, ze sme im to v predoperacnom nepovedali 😀 ...alebo jeeeej, ja som zabudla 😀

latvia
16. jan 2010

🙂 to je ta lepsia varianta ....niektore urobia na truc 😝

misakri
16. jan 2010

holky.. jak už jsem tady jednou psala.. já jsem měla manžela přímo u sebe na operačním sále.. porodnice, kde jsem rodila to umožňuje, ale platí se za to.. 😉

misakri
16. jan 2010

jo a jde to jen u spinálu.. to je jasné.. na co by taky byl u mě, kdybych byla v celkové narkoze, že.. 😉
to se čeká v místnosti hned u sálu a když miminko vytáhnou, tak tatínka zavolají.. 😉

dejna3
16. jan 2010

ja som mala neplánovanú sekciu, spinál... drahý čakal na chodbe a malinkú mu tiež takmer hneď ukázali a dovolili mu porobiť fotečky, ako ju umývajú a obliekajú 🙂 len som pred operáciou poprosila sestričky a bolo vybavené, nič sme neplatili 😉

misakri
16. jan 2010

jj, u prvního císaře taky čekal v předpokoji.. za to se nic neplatí.. 😉 , to je automatika
my platili za možnost, aby byl manžel přímo u narození na sále.. 😉

syraell
16. jan 2010

misakri
kde jsi rodila? Taky bych rada manzela u sebe - ani ne kvuli sobe, ale kvuli mimcu...
Jinak me ted paradne vypsychovala kamaradka - nejak si neuvedomila, ze jsem zase v tom a vypravela mi, kterak ji gynekolog pred porodem varoval pred epiduralem a nechtel rict proc. Po porodu ji sdelil, ze se mu osobne na sale stalo, ze se pacoska vinou spatne analgezie probudila uprostred vykonu. Tohle vazne tehule potrebuje slyset 😒 Prijde mi to jako pitomina, ale co ja vim...Slysel o tom nekdo? U prvniho cisare jsem byla v poho, ale ted jsem celkem vyhaluzena 😉
Jinak kde jste teda to teda mely bez drenu? Moc diky!

misakri
17. jan 2010

syraell.. rodila jsem v ostravě - vítkovicích.. nevím odkud jsi ty.. 😉
a já to měla zase opačně.. chtěla jsem ho tam mít kvůli sobě.. držel mě za ruku, hladil mě a jeho slova MILUJI TĚ a DĚKUJI TI ZA SYNA bylo to nejkrásnější, co jsem kdy slyšela.. právě díky tomu okamžiku, kdy to řekl.. 😵 😵 😵
kvůli mimču být na sále je asi celkem zbytečné.. když to vemu z téhlé stránky.. malého jsme uviděli hned po vytažení a pak když ho odnesli, tak šel mm s ním.. ale to už je klasické jako u všech císařů.. to už by tam byl tatínek tak či tak.. 😉

jo a s tím probuzením.. no nevím nevím, příjde mi to jako pěkná blbost.. 😒
když si vemu, že mě císař od prvního řezu po ukončení šití trval jen 17min.. tak by té pacientce museli dát tak prášky na spaní, že by se jim za tak krátkou dobu probudila.. 😀 😝

bibione
17. jan 2010

syraell: aj take veci sa stavaju...ale to nieje chyba operatera,ale anesteziologa 😠 ...pricina je jednoducha...bud lekar slabo namiesal koktail alebo pac nieco zamlcala a anesteza jej nezabrala ako mala...to mas ako ked ta boli hlava a das si tabletku a ona nezaberie,hlava stale boli...tak si das este jednu,ta uz vascinou zaberie...blby priklad,ale najzrozumitelnejsi 😉
stym drenom je to rozne,niekde davaju preventivne,inde len ked je ho treba...musis sa opytat tam kde budes rodit...ale nieje to zase nic strasne...to vobec necitis,len to vytahovanie je trosku neprijemne
tak isto s pritomnostou manzela pri sekcii je to rozne ako vidim,v bratislave nema co manzel na sale co robit a je jedno ci ta uspia alebo ides spinalom,jedine ked rodis normalne...ale to je jasne,to nieje operacna sal,tam je stebou stale

latvia
17. jan 2010

nemusi to byt ani chyba anesteziologa 🙄 pacientky si myslia, ze nepocitia absolutne nic....pravda je taka, ze ked roztahuju maternicu a vyberaju mimco tak zena moze citit tahanie a tlaky, nie bolest....a hysterky ktore si daju pichnut spinal zacnu pri tomto saliet ako dive, ze clovek ich musi nakoniec uspat 🙄 spinal a epidural ked je raz pichnuty a dostanu sa zene do brucha a zrazu v polke operacie "sa prebudi" je tak trochu prifarbena bajka hysterky

latvia
17. jan 2010

a ten gynekolog teda mi je trosku zahada, pretoze oni preferuju spinal, kedze pri narkoze sa musia ponahlat jak divi aby dieta vybrali max do 5 minut po uspani...pri spinale mozu krasne pomaly postupovat a nervat dieta von jak o zivot

blumka
17. jan 2010

ja este doplnim,ze to nemusi byt chyba ani anesteziologa, ani pacientky a ani hystericka pacientka 😀
Ja som zacala rodit normalne, mala som epidural, ktory som si sama davkovala, ked som citila ze mi znova idu bolesti, dlho som sa neotvarala, v podstate som "rodila" takymto sposobom 24 hodin, kedze babo nepostupovalo ani po otvoreni, tak sa lekari rozhodli ze budem mat cisarsky. Neviem, ci mi pichli spinal alebo pokracovali s epiduralom (neyznam sa v tom a vtedy mi to bolo srdecne jedno), ale kym ma rezali a vytiahli malicku citila som len tlaky, nic zle...ale potom ako mi tam zacali cosi stlacat a zacali ma sit, neskutocne bolesti, citila som to...urcitie nie celu tu intenzitu, lebo to by som asi taku boleste neprezila, ale proste citila som bolest uz nielen tlaky a tahanie ako predtym. Jasne ze lekari hned reagovali a uspali ma.
Nepisem to na strasenie tehuliek, mna samu caka cisarsky o mesiac, ale preto aby ste vedeli ze niekedy sa aj take nieco moze stat. Ja to pripisujem tomu, ze som bola uz tak "zdrogovana" z epi, ktoru som mala predtym, ze jednoducho

blumka
17. jan 2010

ups...my to skor odkliklo
....ze jednoducho mi uz pri cisarskom nezabrala dostatocne anesteza....

latvia
17. jan 2010

alebo ti pripichli zlu davku 🙂

latvia
17. jan 2010

a nebolo to tym ze si bola "zdrogovana" z epiduralnej analgezie, na anestezu sa davaju uplne ine, silne koncentracie

lukza
17. jan 2010

Krásný den holky
všem děkuji za vyjádření svého názoru musím říct že něco mě vyděsilo a něco zase navnadilo na epidural.
vím že po celkové nárkoze se musí mimi rychle vytáhnout a to mě děsí aby nějak nespichaly a víte jak to je řez sem řez tam,aby něco nepřeřízly co nemají a proto se mi líbí možnist epiduralu že nemusí spěchat a vše dělají v klidečku.já jdu zítra k doktorovy tak se ho schválně na to zeptám co si o tom myslí jdu ještě normálně na gyndu tak je to aspon doktor neutrální 😉 .no a pak uvidím co mi řeknou na porodnici.mám jít na cisaře skrz polohu plodu KP a vzhledem k tomu že čekáme chlapečka tak porod KP se nedoporučuje a za tím si budu stát že rodit KP nechci.

blumka
17. jan 2010

no ja neviem z coho to bolo a uz sa asi ani nedozviem..vy ste odbornicky 😉 len proste sa to stalo. Ked som teraz otehotnela tak som si povedala ze budem radsej rodit v celkovej, bala som sa ze znova budem citit tu bolest...Ale teraz som znova rozhodnuta pre spinal.
co myslite, mam to anesteziologike povedat, ze som tu bolest citila? aby mi nahodou potom nepichli toho viac 😕

latvia
17. jan 2010

blumka, urcite jej to povedz. ak ides rovno na cisarsky tak ti mozno len pichnu spinal a nebudes mat epidural, da ti trosku vacsiu davku do spinalu pre istotu, resp.ti ho pichne trosku vyssie, to zabera.ale urco ju informuj

lukza, KP sa castejsie robi cisarskym, tak sa dohodni s porodnikom...spinal ti pichnu, epidural ak by si masla rodit najprv prirodzene, tak niektori gyn sa tomu brania, ale predpokladam ze budes rovno na cisarsky

blumka
17. jan 2010

latvia, uz mam cisarsky isty, mala je tiez KP ale aj kvoli ociam. Na predoperacne a ku anesteziologicke idem zaciatkom februara, tak to teda spomeniem..

syraell
17. jan 2010

Diky za odpovedi!
Me operovali na spinalni a. a necitila jsem teda ani tuk..Kamaradce se pro zmenu stal druhy extrem . prehnana davka analgezie - ochrnuti postoupilo vys a trvalo dlouho odezneni.
Co se tyce toho manzela na sale, ja ho tam chci mit kvuli mimcu proto, ze pri prvnim porodu (sekci) tam nebyl - me mimco vubec neukazali a manzelovi az za hodinu! Mela jsem desne blbej pocit, ze je nekde samo...
Predstavovala jsem si to tak, ze mi mimco hned ukazou a poneso ho k manzelovi, ale bohuzel ne, ikdyz nebyli zadne komplikace(teda krom toho, ze nam ho fikli skalpelem trochu do tvaricky, takze mame doma Jofreho 😉

syraell
17. jan 2010

Omlouvam se za hrubky, tehotenska demence postupuje 😉

latvia
17. jan 2010

ale sa tesim ze aj po tejto negat.skusenosti si na spinal/epidural nezanevrela 🙂
inac, ak je uz rez citlivy a babatko je vonku, staci trosicku prispat, trosku anestetika do zily, netreba ani intubovat a pospis si na tych par minut

latvia
17. jan 2010

😅 😅 jejda, skalpelom do tvaricky??? asi preto ho nechceli hned ukazat 🙂

blumka
17. jan 2010

syraell, cooo? 😕 😕 boze
latvia, to je u mna asi tak, ze aj ked som mala strasny prvy porod, nezanevrela som na dalsie porody..

latvia
17. jan 2010

ved jasne, ale porod sa da urobit vselijak, prirodzene , prirodzene s epiduralom, cisar narkoza, cisar spinal, cisar epidural...mozes si vybrat.a napriek tomu ze si nemala dobru skusenost s epi tak ides do toho znova a nevolis celkovu 😉

blumka
17. jan 2010

asi mam vacsi strach z toho ze sa vobec nepreberiem ako z toho ze budem citit bolest...
a vela rozhodlo aj to ze celkova ide aj do babatka 😉

latvia
17. jan 2010

🙂 chapem, ale nemusis sa bat ani celkovej, v dnesnej dobe je uz pomerne bezpecna, raritne sa niekto nepreberie

bibione
17. jan 2010

blumka:,si mala stale ten epidural.,preto si to tak citila..neviem kam byti ten spinal pichli,kedze uz jednu anestezu si tam mala 😉 ...vravi sa,ze sa moze pokracovat v epi,ked treba cisara,ale skor sa priklanaju k celkovej...

latvia: k tej bajke a hysterke...nechcela som to najprv sem pisat,aby som niekoho nevydesila...ale najhorsia alternativa k uspatiu je ta,ze nie ze sa nepreberies,ale co je horsie...ze ta malo uspia a ty vsetko citis...a oni o tebe nevedia 😕...a teraz si nemyslite,ze trepem,bola som pritom.,ale pri inej operacii...esteze sme zaregistrovali,ze pacientovi sa leju slzy ako krokodilovi...chudak...nemohol sa ani hybat,ani otvorit oci,ale vsetko vnimal akoby bol rezany za ziva...takze radsej nech sa preberie a vedia o tebe a dospia...len tolko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre