Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

cukricek11
13. mar 2008

ahojky ivu,no ja som kojila 4 dni,co som bola v nemocke,,,ale mala som malo mliecka,malinka bola mrzuta,tak sme doma presli na flasu
ale nelutujem,,,bola spokojnejsia a hlavne nebola hladnunka,chudatko moje 😉 🙂

zanulav
13. mar 2008

Měla jsem císař a kojila jsem do 10 měsícu. Syn už pak sam nechtel. Takže nebylo složite nějak ho odnaučit. Nějak už mu to asi nechutnalo.

brnda
13. mar 2008

Ja jsem taky rodila cisařem a malimu bude 9 mesicu a stale kojim 🙂

reruna
13. mar 2008

Ahoj, já jsem kojila a kojím, i když problémy se mi samozřejmě nevyhnuly a kojení pro mě není žádný extra zážitek. každé miminko v porodnici zhubne, my jsme se na porodní váhu dostali asi až za dva týdny a normální je tři týdny po porodu. Jo, rodila jsem v celkové narkoze, žádný přikládání mimika do půl hodiny po porodu, malýho jsem poprvé viděla tři hodiny po a to ještě ani ne pořádně, protože jsem se nemohla hnout a sestřičky mi ho prostě daly k prsu a dělej co umíš. I přesto jsem ale mlíka měla hodně, měli jsme hodně problémy s technikou, retence, špatné přisávání, reflux, neklidné mimi, ragády a tak... Sama se divím, že ještě kojím. Myslím ale, že způsob porodu moc nemá vliv na to, jestli se udělá nebo neudělá mlíko.

tribitka
13. mar 2008

ja som rodila cisarákom v celkovej anesteze, malú som videla až po týždni.....a prvýkrát som si ju prisala po 2 týždnoch...takže možno aj preto sa mi tvorilo málo mlieka,od začiatku ju prikrmovali aj umelým mliekom, teraz je už iba na umelom.... 😒

kalo
13. mar 2008

Já kojila naprosto bez problémů do 8 měsíců. Už se mi mlíko pomalu ztrácí, tak končím...Ale podle mě je kojení velká věc psychiky... 😉

mobina
13. mar 2008

Souhlas s Kalo. Já už třetí den nakojila pětku. Ondra mi po porodu zhubnul jen o 20 deka a pak jen přibíral. A to to s přikládáním nebyla žádná sláva. Rodila jsem ráno. Poprvé u prsu byl až někdy odpoledne. Pak mi ho přinesli až druhý den ráno a pak až zase v podvečer. Pravidelně přikládat jsme začali vlastně až třetí den.
Chce to hlavně klid a pohodu a říkat si, že když to nepůjde, tak se svět taky nezboří 😉

rozak
14. mar 2008

Kalo ono jde miminku pomoci i tím, že když spí nebo ti ho nenosí tak často, zastoupíš ho tím, že jakoby naprázdno ručně odsáváš a tím podpoříš start mlíčka. Já mám obě děti císařem a už 3.den jsem díky této metodě kojila bez příkrmů. Chce si to jen dát tu práci...když ležíš na pooperáku bez miminka, máš na to fůru času a ještě se tím urychlí zavinování dělohy. Hlavně jak píše mobina to chce klidnou hlavu a určitě budeš kojit bez problémů.

iza
15. mar 2008

ivulinda já jsem se teda nerozkojila..a to jsem pro to dělala první poslední...rodila jsem v celkové anest a už jsem i slyšela názor, že to mohlo být tím ovlivněný(že se mi nerozjela laktace)

tribitka
15. mar 2008

iza, ja som na tom bola rovnako..... 😠 😒
ato som si odsávala každé tri hodiny vo dne, v noci....nič..... 😠

carlisse
15. mar 2008

ivulindo já byla po CŘ - spinální anestezii, malou mi nepřiložili, dodnes nevím, jestli to bylo její nízkou porodní váhou, nebo zapomněli a kojily jsme do 6m, ale ne plně, měly jsme problémy s přisátím (asi po 3 týdnech a s kloboučkem) a s váhou, prostě se vším okolo toho...

liana
19. mar 2008

babule, nečítala som celú túto diskusiu, ale včera ma zarazilo, že v seriály Ordinácia v ružovej záhrade robili pacientke cisársky rez a ona nebola uspatá, veselo s nimi komunikovala zatiaľ čo oni ju rezali 😕 prosím vás, to je bežná vec?

deina
19. mar 2008

Mne sa po cisarskom celkom pekne rozbehlo mlieko. Lenze... maly sa narodil o dva mesiace skor a ja som ho videla az na druhy den, bol v inkubatore a bola som tak slaba, ze som k nemu proste nevedela ist a priniest mi ho nemohli. Potom vecer jedna sestricka splasila akysi stary vozik a odniesla ma za nim. 😅 Mlieko som mala na treti den a bolo ho dost, odsavala som a maly dostaval moje aj UM, asi tak pol na pol. Tak to slo asi tri tyzdne, kym sa neprislo na to, ze to, ze som vela kaslala, nebolo od kateteru ale od zapalu pluc, dostala som antibiotika a postupne mlieko odislo. 😖 Ale nebyt toho, tak si myslim, ze by sme boli kojenie zvladli s malym. Teraz je uz taky silny, ze by sa prisal k hocicomu. 😀

julova
19. mar 2008

liana - hej je to celkom bezne, ked Ti pichnu spinalku - a si umrtvena od pasa dolu, cize to rezanie necitis a si pri vedomi 😉..je to plus pre maminy, ktorym nie je sudene rodit spontanne a aj takto maju moznost vidiet babatko v okamihu hned ako ho "vyberu" 😉

uva
19. mar 2008

liana ano je to dnes už bežná vec, je to cisársky so spinálom kedy umrtvia telo od pasa dolu a vraj je to lepšie ako celkova anes. lebo lekari maju viac času na vytiahnutie babatka, anesteza neprenikne do jeho obehu.

petrahy
19. mar 2008

Ahojki ten porod pri vedomi je velmi dobra vec rodila som teraz tymto sposobom tretí krát ten pocit že ti dieta hned ukážu je super, ale tie nasledujúce hodiny ked ta vsetko zacne boliet je ☹ ale to prejde a potom tak na tretí štvrtý den to je už ok 😉 co sa týka kojenia pri prvých cisarákoch som v podstate nekojila a teraz po tomto poslednom som sa rozkojila az doma vdaka manzelovi ktorý ma velmi podporoval a nenechal ma vzdat sa aj ked zo zaciatku sme prikrmovali aj z flašky a maly nepriberal pri mesačnej kontrole nemal svoju porodnu vahu ale kedze sa narodil velky tak to nebolo az také vážne.Porodná váha bola 4400g teraz mame 5040g 🙂

liana
19. mar 2008

no neviem či je to super, ja sa krvi bojím ako čert kríža, rezania detto, a doktorka mi odporučila v prípade bábätka rozmýšlať nad cisárskym. ak by mali takto postupovať, tak im odpadnem i napriek pôrodným bolestiam.

julova
19. mar 2008

ale ved to nie je povinne, liana..to skor vyuzivaju mamicky, ktore sa na to citia 😉...ty ked pojdes rodit cisarskym, mozes zvolit celkovu narkozu..pekne to vsetko odspinkas a neuvidis ziadnu krv...a o par hodin Ti donesu krasne umyte babatko 😉

liana
19. mar 2008

ešteže tak, lebo v tej telke to vábne nevyzeralo 🙂

julova
19. mar 2008

liana, ale ved ani ta mamicka nic nevidela, to len my divaci 😀...a myslim, ze aj keby Ti ukazali TVOJE babatko cerstvo narodene, vobec by si nemala strach...nevidela by si ziadnu krv, len svojho naadherneho anjelika 😉...

certica
19. mar 2008

ja som mala tiez spinal a teda ziadnu krv som nevidela a co sa tyka moznosti vyberu, zalezi podla mna od konkretnej nemocnice, ja som si celkovu narkozu zvolit nemohla, vseobecne uprednostovali spinal, ale v podstate som rada 😉

marse
19. mar 2008

certica a tebe ten spinal robili na antolskej???

certica
19. mar 2008

anoo

vesi
19. mar 2008

pre mňa bol rozhodne spinál lepší a bola som taká dojatá, že vidím toho drobca, že si absolútne nepamätám či bolo od krvi 😅 a pred teba dajú plachtu, takže nevidíš čo sa "tam" robí 😀
čerti, mne dali na antolskej na výber pri prvom pôrode, pri druhom, nie, lebo museli konať a nebola som 24 hod nalačno, teraz som však rada, lebo zo strachu by som volila zase celkovú anest. ako pri prvom. 😀

certica
19. mar 2008

ja som koli tomu "nalacno" musela pol dna cakat na spinal

mien
19. mar 2008

ahojte, mohli by ste mi povedať prečo sa to musí robiť na lačno

kalo
19. mar 2008

mien: na lačno, protože je to operace. Před jakoukoli operací se musí být na lačno aspoň 12 hodin před....
Já měla celkovou anesteziii /nedali mi na výběr, musela jsem/ a po tom jsem nesměla jíst dalších 48 hodin 🙂 Já po 3 dnech měla hlad jak bejk 😀

mien
19. mar 2008

ďakujem kalo za odpoved, že nejesť 48 h po operácií, veď to by som zomrela od hladu, a ešte by ma zaujímalo, ke´d niekto ide rodiť cisárskym a kontrakcie prídu skôr a mamina už pred tým papala a má také kontrakcie, že by už bolo neskoro na cisársky tak čo spravia, porodí prirodzene

kejka
19. mar 2008

Ahoj holky
Mám tři roky po císaři s epidurálem.Kojila jsem do 7měsíců,pak jsme postupně najeli na Sunar-páč mu to nestačilo a byl hladovej a příkrmy.Na to,že už nejsem žádná mladice 😅 😅 😅 ,tak jsme to zvládli docela dobře.Hrozně rychle to uteklo.Jo císař byl plánovanej-moje zdr.problémy. 😒 Po operaci jsem jedla druhý den.Hlady jsem šilhala. 😝

vesi
19. mar 2008

ja som z toho stresu, že som nemala mlieko a pod. ani nebola hladná a vôbec mi nevadilo, že som nejedla, až v deň ked sme mali ísť domov som dostala taký hlad, že som si išla kúpiť do bufetu bagetu 😀

po operácii dostávaš čaj a ked máš vetry, tak potom také tekuté blivajzy 😝

mne odtiekla voda akurát počas večere, čakali 5 hod kým mi spravili spinál 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre