Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

modra1
18. jan 2010

ďakujem, si ma potešila 🙂

latvia
18. jan 2010

😀 verim

julietka
18. jan 2010

jankohrasko, ale co bolo take hrozne na tej krvnej zatke? ja som z tvojho prispevku pochopila prave opak, ze ta krvna zatka ti ulavila od toho trapenia 😨 akurat si si chuda musela vytrpiet ten cas po porode kym ti ju pichli

jankohrasko
18. jan 2010

latvia: mne doktori povedali, ze to mohlo byt aj po spinale aj po EPI, lebo do kateteru, kde mi davali EPI mi zaviedli spinal.. Tak neviem 😉 Najhorsie bolo to, ze mi nikto neveril, ze ma strasne bolela hlava ☹ A to nie som ziadna citlivka.. Myslela som si, ze to prejde same..

jankohrasko
18. jan 2010

julietka: hej, to je pravda, samotny zakrok trval mozno 10 min. Ako mi to pichala doktorka som uz ani nevnimala, len najhorsie bolo to, ze mi nikto neveril. Strasne ma bolela tie 3 dni hlava, nemohla som stáť, chodit ani sediet, nemohla som mat malu pri sebe. Kazdy na mna divne pozeral, ze sa neviem postarat o vlastne dieta ani po troch dnoch. Lenze ja som nevladala ju ani drzat na rukach, bala som sa, aby mi nespadla, spolubyvajuca na izbe mi pomahala. Nakoniec mi pomohli sestricky z novorodeneckeho, ktrore zacali urgovat anesteziologicku..
Tu krvnu zatku mi mohli spravit skor, lebo bolesti hlavy do porodu som nikdy nemavala. Ale ich argument bol to, ze oni to neradi robia a ze musim vydrzat..

annalena
18. jan 2010

jankohrasko ja nechapem do katetra kde ti davali epi ti zaviedli spinal? nedali ti tam len dalsie lieky? alebo ta nanovo pichali do chrbta?

jankohrasko
18. jan 2010

Krvna zatka bola pre mna koniec trapenia a bolesti hlavy.. Odvtedy klop klpo uz tri mesiace ma hlava nebolela 😀

jankohrasko
18. jan 2010

annalena: tak mi bolo povedane.. Tam kde som mala EPI (zavedenu hadicku - kateter) mi to pichli.. Nepracujem v obore zdravotnictva, tak sa ospravedlnujem za neodborne vyrazy 😉

jankohrasko
18. jan 2010

annalena: nepichali ma nanovo do chrbta.. vstrekli mi to do hadicky, cez ktoru mi davali EPI

latvia
18. jan 2010

jankohrasko, tak bud ti pichli do katetru davku na anestezu a tympadom to nebol spinal alebo ti pichli spinal este raz do chrbta....spinal cez epiduralny kateter neexistuje

annalena
18. jan 2010

nie, to je v pohode, nechcela som na teba utocit ani nic podobne, len ma to zaujalo 🙂 existuje aj kombinovana anesteza CSE (spinal+epidural). Ale tak ako to popisujes, to si neviem predstavit, ako ti tam napichli spinal. Skor mi to pride, ze ti len dopichli vyssiu davku, aby to malo podobny ucinok ako spinal.

annalena
18. jan 2010

latvia 🙂

latvia
18. jan 2010

jankohrasko, tak uz viem preco ti neverili, tie bolesti hlavy, mala si totiz len epidural a po epidurale bolesti hlavy nebyvaju...jedine sa mohlo stat, ze ako ti sukali kateter do chrbta, tak mohli mierne prerazit tu blanu kam sa ide na spinal....ale mi je to divne, lebo to by tvoja analgezia nebola taka ako ma byt 😕 mozno ze sa len chceli vyhovorit a povedali ti cokolvek 😅

annalena
18. jan 2010

jankohrasko tak to si potom mala epiduralnu anestezu 😉 po nej mat take silne bolesti hlavy, dost rarita....teda ak sa ti pri tom , ako ti ten kateter pichali neprepichli omylom az do miechoveho kanala. to sa obcas stava, zial. a ked to urobili tou ihlou , co sa picha epidural, tak dakujeeeeem ....

annalena
18. jan 2010

latvia ide to, ak to najskor prerazili a potom pichali na 2x tak sa to da skorigovat....ale je to zakazane.

latvia
18. jan 2010

😀 no ze??? to by jej potom ta analgezia co mala, mala sposobit aspon nejake brnenie noh, alebo nieco podobne....ved jej dali 2 davky 😕 hmm??

latvia
18. jan 2010

co sa da skorigovat? 😕

annalena
18. jan 2010

podla toho, ako to robili. ak sukali tuohy ihlu a najskor prerazili do spinalneho kanala. 😠 potom to skorikovali, novy vpich alebo patro vis, tak to mohlo klapnut, dali tam kateter a vybavene. ale samo, ze ked jej tuohy ihlou vrazilo do spinalu, tak tam vyteka tolko moku, ze sa tym bolestiam hlavy necudujem.

jankohrasko
18. jan 2010

latvia: aha.. tak potom nechapem, ale asi to prve, lebo ma znova nepichali.. pichli do katetru davku na anestezu a tympadom to nebol spinal.. Ale aspon mam v tom jasno 😉 Ale povedali mi, ze po porode mam len 12 hodin lezat 😒

annalena: nie co si, ja som rada, ze sa dozviem nieco nove 😀 ja len sama neviem, ze co to so mnou vtedy robili, lebo sa to zbehlo strasne rychlo a ja som pochopila, ze to bol spinal 😉 Aspon budem vediet.. nabuduce 😀 😀

annalena
18. jan 2010

jankohrasko chapes spravne, pichli ti len viac liekov a bola to epiduralna anesteza 😉

latvia
18. jan 2010

jankohrasko, tak to velmi nechapem co to s tebou vystrajali 😅

annalena.....ved prave, ked sa prerazim ihlou do spinalu tak proste dalej uz nepicham, ved aj ked pichnes vyssie, ale das tam velke mnozstvo liekov, tak je velka pravdepodobnost ze sa jej to dostane aj do moku, nem? 😕 ale cudo ze jej dali 2 davky a v pohode....hmmmm, zahada...

latvia
18. jan 2010

alebo jej prerazili a poriadne, a mok vytekal tak rychlo ze pretlacil lieky, tympadom sa nedostali do spinalu a preto posobila analgezia a preto aj velke bolesti 😕 dobra teoria, ne? 😀

jankohrasko
18. jan 2010

to ani ja nechapem.. tak isto som nechapala preco mi cisarsky neurobili hned.. Malá podla ultrazvuku mala vazit cez 4300 g, ja meriam 163cm a pred tehu som vazila 48 kg.. ale to uz je ina tema..

Babky ste super.. asi ste doktorky, ze? Alebo sestricky? Tusim som to tu niekde citala 😀 😀 😀 Muz sa mi smeje, ale ja na MK nedam dopustit 😀 😀 😀 😀 😀 😀

annalena
18. jan 2010

no ved, ale su aj taki, co to nepriznaju, ze pichli zle a pichaju dalej na inom mieste. 😠 a ved kvoli tomu, ze pri tom mnozstve tych liekov co sa mozu dostat do spinalneho priestoru Urcite by bolo ale zaujimave vediet lieky a ako to davkovali. ale take bolesti ako popisuje si po epidurale fakt neviem inak vysvetlit...

latvia
18. jan 2010

jankohrasko, tu mas kompletne anesteziologicke konzilium 😀

annalena, ja to tiez tak vidim, akoze odvaha , lebo ten mok fakt desne strieka 🙄

annalena
18. jan 2010

dobra teoria latvia 😀 tusim pojdem niekde otvarat moje mudre knizky.
jankohrasko super, motivacia na studium, toto ma fakt zaujalo.

latvia
18. jan 2010

no, logika tam musi byt, a nijak inac to nevychadza....jaku mudru knihu mas? 🙂

latvia
18. jan 2010

ibazeeeee by jej pri klasikus epidurale tak klesol tlak, ze by ju z toho bolela hlava....to by svedcalo aj o tom upadani skoro do bezvedomia....lenzeeeeeee, krvna zatka by tympadom nepomohla 😎 kokso sme dobre, odhalili sme priiiicinu....krvna zatka jednoznacne na perforaciu takze sa nabodli mimooooo 😵

jankohrasko
18. jan 2010

no aj mna to zaujalo, ale ked som prisla z porodnice, tak som riesila ine problemy.. Kojenie, prebalovanie a pod 😀 😀
Ked som odchadzala z porodnice dostala som polstranovy mimi pismom chorobopis.. teraz je u mojho gynekologa.. asi si ho pojdem prestudovat. Ale bohvie co tam napisali a bohvie co tam v skutocnosti so mnou stvarali 😖
ale uz som mudrejsia vdaka vam 😀 😀 😀

latvia
18. jan 2010

akoe stava sa ze sa nabodne iny priestor, je to dost tazke neprejst naslepo 2mm priestor hrubou ihlou....len ked vedeli ze to prebodli, tak ti mali dat zatku hned ked si mala bolesti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre