Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

annalena
18. jan 2010

a hlavne, ked sa jej hned ako jej tu krvnu zatku dali ulavilo a bolesti prestali, ved to je knizkovy ukazkovy priklad, presne tak ma ta zatka posobit....a usvedcujuci dokaz, ze to museli prepichnut 😀
a aj keby jej klesol tlak, tak to trva mozno par hodin, ale nie niekolko dni....sme jednoznacne dobre, dosli sme tomu na koren 😀

jankohrasko jasne, clovek ked dojde domov z porodnice , ma ine problemy, ale ked uz je trosku zabehany rezim, tak to dobre padne zatazit si chvilku hlavu aj niecim inym, nez babatkom. 🙂

latvia
18. jan 2010

mohli by sme ist pomahat dr.housovi 😝

annalena
18. jan 2010

mam len nemecke knizky, neviem ci poznas Larsena, Striebla, Kretza.....

latvia
18. jan 2010

larsena mam

latvia
18. jan 2010

jankohrasko, v dokumentacii by malo byt vsetko napisane....mozes opytat od gyn kopiu, len zo zvedavosti 🙂

annalena
18. jan 2010

to je kniha dobra tak na pripravu na atestaciu 😀

vies co ma este napadlo, teda neviem ako pri porodoch a cisarskych, tam sa to normalne nedava, ale ten kateter mohol byt od zaciatku v spinalnom priestore. my to robime ale pri inych operaciach.

annalena
18. jan 2010

presne, aj mna by to hrozne zaujimalo 🙂

latvia
18. jan 2010

larsen je kniha akurat tak na citanie na zachode 😝 nic poriadne tam nieje
este som nepocula o katetri v spinale 😕 u nas sa to teda nerobi....ale ona dostala 2 davky analgezie, a naropin by jej orchnul nohy kebyze ma kateter v spinale, to by vedeli

annalena
18. jan 2010

nie, to je to, u nas ficime napr. pri kolennych klboch sa dava spinalny kateter. kvoli postOP bolestiam. tam sa davkuju uplne inak lieky. v nizkych koncentraciach zostava aj pohyblivost noh, je to presne ako pri epidurale, vypne sa len bolest.

latvia
18. jan 2010

myslis ze v bA su takto zaskoleni? 😀 no to som zvedava 🙂 a pri tych vasich metodach nehrozi potom postpunkcna cefalea? a nezvysuje sa riziko infekcie moku? 😕 my na klby bud spinal+epiu, alebo epi+celkova, alebo len spinal, alebo len epi alebo len celkova 🙂

modra1
18. jan 2010

latvia, ty optimistka, že v dokumentácii 😀. Mne robili v celkovej anestéze operáciu nosných dutín, asi 7 rokov dozadu, tu v BA, šla som na sálu hneď prvá ráno o ôsmej, nejaká injekcia na uspatie neúčinkovala, lebo mi bola strašná zima na nohy (akože logicky pri operácii nosa je pacient nahý, len prikrytý), takže ma úspešne uspali nejakým plynom alebo čo to je, zobudila som sa polhodinu pred polnocou. Na druhý deň prišla za mnou anesteziologička a prosila ma, aby som hneď ako to bude možné išla na echo srdca, nechcela prezradiť prečo, v dokumentácii ani ň.

annalena
18. jan 2010

no asi som prilis optimista 😀 postpunkcna cefalea ako pri spinale, infekcia tiez iste riziko, ale robi sa to prisne sterilne, takze este som to nezazila. na cca 2 den sa to vybera. je to hlavne dobre pri kardiakoch, davkujes to tam pomaly a nemas take poklesy tlaku ako pri spinaly

latvia
18. jan 2010

ziadanku ale musel niekto vypisat....a z nemocky sa pusta len s prepustackou, vsetky hospital.papiere ostavaju tam...epidural ma svoje vlastne tlacivo kde ma byt vsetko zaznamenane, len neviem ci sa priklada do prepustacky...ale v nemocke to bude 😉

latvia
18. jan 2010

a robi sa to klasickym epi katetrom? ci su este tensie?

annalena
18. jan 2010

nie nie, to su ovela tensie katetre, urcene len na spinalne pouzitie. vnutri maju vodiaci drat.

latvia
18. jan 2010

😕 teeeda, to musim povedat nasim 🙂

jankohrasko
18. jan 2010

jaj baby, vy ste tu toho popisali 😀 😀 😀
10.2.2010 som sa objednala gynekologovi, tak si vypytam kopiu a napisem..
Inak tlak mi nerali len ked mi robili cisarsky, inak potom na sestonedeli uz nie, nehovoriac o tom, ze som z nemocnice isla s teplotou..
Hehe, ze "knizkovy ukazkovy priklad" 😀 😀 😀 😀 sa citim jak pokusny kralik 😝

annalena
18. jan 2010

jankohrasko vies, ono to je zriedkave to s tou krvnou zatkou a si to tak pekne popisala, presne tak to ma ucinkovat 😀 😀
som fakt zvedava, co bude napisane v tej sprave.
tlak by sa mal merat pravidelne este aspon 2 hodiny po spinaly, a u nas potom na sestonedeli aspon 1xdenne. A kde si rodila?

sariana
18. jan 2010

ahojte,

jankohrasko, tak to si si "uzila" rovnaky pristup v nemocnici ako ja. vdaka pristupu niektoreho zdravotnickeho personalu na sestonedeli som si pripadala ako totalne neschopna, precitlivela hysterska. kopec casu som si poplakala /od bolesti a bezmocnosti, ze s tym neviem nic urobit a nikto mi neveril/, bala som sa, ze pridem o mlieko a nebudem moct kojit. pocula som slova na moju adresu, akoze "ved to je materstvo" a "co si to ta mlada vymysla"... normalne som mala chut odist odtial na reverz, co som bola taka vycerpana z tych bolesti hlavy. neviem, preco si tam myslia, ze ked sa take nieco stava vynimocne, tak sa to nemohlo stat prave teraz...a tiez si nemyslim, ze som naozaj taka precitlivela na bolest, znesiem toho vcelku dost a uz som si toho aj dost preskakala...
a tiez som vdacna za modreho kona a kooopec dobrych rad od "neznamych" ludi...takze vdaka kocky

jankohrasko
18. jan 2010

annalena: Bratislava- Antolska. Ty kde v zahranici pracujes? V UK? 🙂

sariana: si rodila v Ba? Alebo v Trnave? Prve babatko si mala cisarskym? A teraz ked cakas druhe ako to je? Tiez budes mat cisarsky?
Presne si to popisala.. Ja som sa presne tak tiez citila, ale oni ma nechapali, lebo to nezazili.. Dva dni som sa tu hroznu bolest snazila vydrzat, ale mne sa to len zhorsovalo a zhorsovalo ☹

Ja som na MK nasla neskutocne vela rad, na problemiky, s ktorymi som si nevedela rady. A vela dobrych ludi, ktori mi pomohli, a pritom ma ani nepoznaju.. Jaj super su tu babenky 😀 😀 😀

blumka
19. jan 2010

no baby, som netusila ze po cisarskom mozu byt az taketo bolesti ako opisujete...dufam, ze mne sa vyhnu 😉

jankohrasko
19. jan 2010

blumka: cisarsky bol v pohode. Jasne, ze cisarsky rez je zasah do tela a rana bolela, ale ta bolest hlavy po EPI bola 100x horsia ☹

blumka
19. jan 2010

jankohrasko, ja sa chystam na druhy cisarsky, a po tom prvom som bola uz na 4 den uplne ok..aj co sa tyka jazvy ani ziadne vedlajsie reakcie...

jankohrasko
19. jan 2010

ja tiez.. ranu mam krasnu zahojenu, nesvrbi, nepal, nebolii.. 😉 Pri druhom cisarskom sa robi druhy rez do toho prveho rezu, alebo vedla prveho rezu?
2 roky rozdiel medzi surodencami staci? Mne povedali, ze idel je otehotniet po 3 rokoch 😖

latvia
19. jan 2010

rezu do tej istej rany....a 2 roky po prvom cisarskom je hranica na to aby si mohla dalsie rodit spontanne

jankohrasko
19. jan 2010

takze do 2 rokov po prvom cisarskom sa robi automaticky hned cisarsky?

latvia
19. jan 2010

mal by sa.... ja som sla spontanne, hoci moja mamka nebola ani 2 roky po prvom cisarskom....ale skoncilo to dost zle pre mamku....treba sa dohodnut s porodnikom

latvia
19. jan 2010

niektori nechaju zenu rodit normalne s tym ze akonahle ich zacne boliet jazva po prvom cisarskom tak sup na stol a cisarsky

jankohrasko
19. jan 2010

no super 😖 takze aj tak vsetko zalezi na porodnikovi 😅
Ja by som vraj normalne neporodila tak ci tak, lebo za mlada som robila gymnastiku ☹
Aspon tak mi povedal lekar, ze mam dole uplne postahovane svalstvo 😒

latvia
19. jan 2010

jj, gymnastky a baletky to maju trochu zlozitejsie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre