Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
19. jan 2010

ja teda niesom sportovec ale mala som pocit ze zo mna maly tiez nevylezie 😅

latvia
19. jan 2010

ale mas aspon jednu yhodu, ze nebudes inkontinentna ked budes stara 😀

blumka
19. jan 2010

mne bolo povedane, ze automaticky by som mala cisarak len do roka...
ja mam indikaciu na druhy cisarsky od ocnej...kebyze toto nie, tak ma nechaju rodit spontanne..

latvia
19. jan 2010

stacilo by keby si sa stazovala ze ta boli jazva 😉 ale ked to mas od ocnej tak to je ok

blumka
19. jan 2010

ale ked neboli? 😅
ale malu mam aj tak stale KP a to mi v nemocke povedali, ze aj ked sa da porodit KP prirodzene ze mna po cisarskom nenechaju...takze aj KP aj oci 😉
a pravdu poviem, som celkom rada, aspon viem co ma caka, mozno mi aj nejaky konkretny datum povedia...ako to vlastne je pri planovanom cisarskom? je tam nejaky pocet dni ze kedy pred terminom sa robi alebo zalezi od lekarov?
dufam,z e nebudu cakat na kontrakcie 🤐

latvia
19. jan 2010

nebudu cakat na kontrakcie, mas indikaciu na cisarsky..a moze sa robit od 38tt ak je vsetko ok, vacsinou davaju termin tyzden pred riadnym terminom...ale zase sa mozes dohodnut 🙂
sma mali jednu zenu ktora bola KP, sla na sal a tam zistili ze sa babatko otocilo 😅 ale uz to nechali tak a rodila cisarskym

latvia
19. jan 2010

teda, aby som upresnila, od 38+0 😉 ale castejsie sa este caka, pre pripad, cim vyssi tyzden tym sa zvacsuje pravdepodobnost ze nenastanu komplikacie, napr.ze sa maternica nebude stahovat a podobne

blumka
19. jan 2010

ja by som sa rada dohodla na 9.2 keby sa dalo 😅 uvidime ci sa na mna nebudu cudne pozerat 😀 😅

latvia
19. jan 2010

😀 to by ste mali teda megaoslavy 😀 tyzden pred, to je tak akurat 😉 a nieje to ani vikend, tak by to mohlo vyjst 🙂

blumka
19. jan 2010

no ved preto 😀 aspon by sme si lahsie zapamatali datumy narodenia 😀

zuzana710
19. jan 2010

caute baby....ja mam termin 2.3.2010 a idem tiez cisarskym kvoli varixom...ked uz sme sa s doktorkou dohodli na cisarskom, rada by som aby to bolo pekne v klude naplanovane a bojim sa aby mi nezacal porod skor ako sa dohodnem s doktorkou...totiz prvy syn sa vypytal az o 2 tyzdne skorej na svet a tymto mojim terminom porodu som si neni tiez stopercentne ista a myslim, ze to pojde skorej, aj podla velkosti na UZV je maly dost velky....myslite ze dva tyzden pred terminom je skoro?

latvia
19. jan 2010

zuzi, je dolezite ci je maly velky vyvojovo alebo len hmotnostou a rozmerom....ak je velky len rozmermi tak porod sa nemusi rozbehnut skor, ak je velky podla vyvoja, tak to moze prist skor...dva tyzdne pred je podla mna ok, treba sa dohodnut s porodnikom...resp. ak by si mala na pravidelnych kontrolach zhorseny nalez a blizsie k porodu, da sa to naplanovat aj skor..uzv sa obcas sekne o pol kila hore dolu..

mariekaterina
19. jan 2010

zuzi, dnes jsem byla v nemocnici protože mi odešla hlenová zátka, a já myslela že to byla plodovka, někdy se prý stává že to není hlen ale voda... a bavila jsem se s doktorkou a ta mi to pěkně vysvětlila, že mimi je v 38 t už hotové takže na císaře můžu už jít v pohodě. Jen abys měla od své dok. papír že to bude císařem, ať to v té porodnici ví a zbytečně neriskují zdraví maminky a mimi. Taky mám strach že se to rozběhne dřív než se domluvím se svým dok ohledně porodu ☹ on je docela flegmoš a všecno nechává na poslední chvíli 😠 zítra jdu k němu tak snad mi ten papír do porodnice dá a už se objednám na císař a budeme čekat 🙂 🙂

dukie
19. jan 2010

mariekaterina: Já žádný papír nepotřebovala. Jen mi doktorka do průkazky při poslední kontrole napsala červenou propiskou "KP" a odvelela mě do porodnice. 🙂

latvia
19. jan 2010

len nie v kazdej porodnici rodia KP cisarom 🙂

luala
19. jan 2010

latvia mozem sa spytat, pokial hrozi predcasny porod - napr. v 35tt, vtedy sekciu neurobia? resp. ked musia ukoncit tehotenstvo skor (kvoli protilatkam v mojom pripade), nechaju ma podla teba rodit spontanne alebo urobia cisara? (prvy porod pred 8 rokmi som mala cis.. kvoli KP) viem, ze je to individualne, ale napr. moj porodnik hned na zac. mojho tehotenstva vyhlasil, ze budeme rodit cisarom.. ale musela som zmenit porodnicu kvoli novorodeneckemu oddeleniu a nie som si ista, ci aj oni budu uvazovat rovnako ako moj povodny doktor.. len to by som chcela vediet, ze aj ked ide o predcasny porod a dietatko este nie je uplne zrele, ci sa urobi sekcia alebo sa ide cez vyvolavacku a spontanne...dik 😕

blumka
19. jan 2010

luala, nie som sice latvia ale myslim ze hrozba predcasneho porodu nie je indikacia na cisarsky rez. Teraz mas malicku ako otocenu?
jedna baba od nas z februaroviek porodila dievcatko tusim v 33. tyzdni, najprv jej povedali ze bude rodit prirodzene ale skoncilo to sekciou, takze moze sa aj aj...

latvia
19. jan 2010

o ukonceni tehotenstva v 35tt kvoli protilatkam som teda este nepocula 😕 to sa teda musim spytat gynekologov ci to vobec je tak, sa mi to nezda....neviem co maju protilatky spolocne s predcasnym ukoncenim....vies nieco o tom blizsie? myslia tym tie protilatky ktore su ked ma matka RH negativ a dieta pozitiv?

latvia
19. jan 2010

blumka 😀
mas pravdu 😉 predcasny porod nieje indikacia na cisara, iba ta viac nadstrihnu pri spontannom....cisar by sa robil ak by babatko bolo v ohrozeni zivota

latvia
19. jan 2010

joj, pisem jak tatar 😝 v 35tt to nieje indikacia na cisar

blumka
19. jan 2010

preco viac nadstrihnu?

latvia
19. jan 2010

no co sa tu nedozviem 🙂 luala, voj gyn ma pravdu, ukoncuje sa skor tehotenstvo, prave som to vygooglila....zial, nepisu akym sposobom 😒

latvia
19. jan 2010

viac sa nadstrihuje kvoli tomu ze babatko predcasne narodene je krehkejsie a ked sa bude drat tym uzkym priestorom aby ho neporanili

latvia
19. jan 2010

no a zaujimalo by ma preco som sa ja predcasne nenarodila ked moja mamka mala rovnaky problem s protilatkami 😠

blumka
19. jan 2010

ahaa..no to som netusila..ani to ze sa ukoncuje tehu skor kvoli protilatkam ani to ze sa musi viac nadstrihnut..zasa som mudrejsia...
ale teraz mi tak napadlo, moja mamina ma tiez rh negativ a ja som bola pozitiv a rodila ma normalne v 37tt..bez vyvolavania...ale to bolo pred 29 rokmi 😅

latvia
19. jan 2010

a bola si prve dieta ci druhe? 🙂

latvia
19. jan 2010

o tych protilatkach som netusila ani ja ..

luala
19. jan 2010

latvia a blumka - nie su to protilatky suvisiace s rh faktorom,ale ine, ktore mam v sebe udajne od prveho porodu (cisarskym) a teraz sa prejavili v druhom tehotenstve, zatial mi ich sledovali celu dobu pravidelnymi odbermi krvi a dnes mi oznamili, ze hodnota je uz privysoka 1:512, mozu poskodit dieta, (konkretne mam v sprave napisane - mozu vyvolat HCHN - to je co???) takze idem zajtra na sono kde budu zistovat ci nie je dieta anemicke a potom idu robit amniocentezu..ak to bude zle, tak ukoncia tehotenstvo..teraz som v 34tt.. preto sa pytam na cisarsky lebo v jednej nemocnici kde som mala povodne rodit, mi ho chceli urobit automaticky.. teraz som skoncila v inej nemocnici kvoli novorod. odd (asi budu babatku menit po porode krv) a tam neviem co a ako.. ja som si celkovo myslela, ze ak musia predcasne ukoncit tehotenstvo, tak urobia sekciu, aby sa dietatko netrapilo pri porode, ak je niecim ohrozene, ale ako vidim asi nie.. a preco viac pri spontannom nastrihuju? ved dietatko nie je az take velke, malo by ist lahsie 😅 neviem, pytam sa ako laik..

blumka
19. jan 2010

druhe ale aj braska porodila normalne

latvia
19. jan 2010

su to Rh protilatky a HCHN je hemolyticka choroba novorodencov a podla mna pojdes na vyvolavacku, mam dojem ze pri cisarovi hrozi viac ze sa krv tvoja a maleho zmiesaju a nastane reakcia...len to este dogooglim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre