Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

annabell
21. mar 2008

ahojte baby idem rodit za tri dni cs a chcem sa spytat či aj pri planovanom cs robia clistyr ☹

mmarky
21. mar 2008

ja myslim ze urco - jako pred kazdou jinou operaci, ale ja ho pred porodem zazila taky poprvy - ten yal a fakt to nic neni - oproti tomu ostanimu..ale zvladnes vsechno!!! dzim palecky 😉

mmarky
21. mar 2008

mne odtekla voda a po 13hodkach se nic nedelo a male se nedostavalo kysliku, tak jsem letela na akutni CS, ale vse bylo nakonec v poho i Kaja pry byla ruzova, jen me hrozne dlouho mrzelo, ze jsem ji hned poi porodu nevidela a navic jsem pro nedostatek luzek byla 2 dny na jipce, kam deti nosej jen svatecne..to bylo to nejhorsi..ale ted uz o tom nevim 😀 litam kolem ni jak hadr na holi a vzpominky na porod jsou fuc 😀

nikka.vo
21. mar 2008

cooooo? Na co klistýr??? 😕 😕 😕

Já byla 4x na operaci s nohou a nikdy mi klistýr nedali a na co taky 😕 , ve spánku se taky nepokadíte, ne? 😅 😀 Nebo jo? 😕 😀

A při císaři téééž nedali, teda u mě by to ani nestlihli, byl akutní, ale i tak je to blbóóóst ne? 😕

mmarky
21. mar 2008

jo a s tim jidlem, nikdy bych neverila, ze vydrzim 46 hodin nejist! ja jim skoro kazdou hodinu.. ale jela jsem tam nenajedena, od zacatku to asi videli na CS, tak mi nic nedali, rizli me rano a v den operace se neji - a dalsi den prinesli ten tekutej blaf, no neco jsem do sebe dostala, abych mela silu, ale moc to neslo, navic jsem teda chut k jidlu nemela a kupodivu ani hlad - to se dostavilo az taky pri propousteni a ted jsem hezky rozjedena 😅

nikka.vo
21. mar 2008

já byla na JIPce jen od 4:00 do 14:00 😎 , jsem se jim tam hned postavila a s velkou radostí mě převezli na oddělení 😵

mmarky
21. mar 2008

hm, tak treba ne, ale co chodi moje mamka na operace s nohama, tak v HK klistyr pred operacema delaj bezne..muzes si ho udelat sma doma a pak nastoupit..asi zalezi na nemocnici 😒

nikka.vo
21. mar 2008

mmarky, měla jsi kapačku, ta ti dodávala živiny a pak nemáš hlad, tak jsem to měla vždycky po operacích... prostě dobrá dietka 😅 ...

nikka.vo
21. mar 2008

Aha... tak to slyšim prvně 😕 Já byla taky s nohou 😉 .. no ale asi jo, no 😉 , ale je to stejně zvláštní, proš to dělají 😕 Jedině proto, aby po té operaci nemusel člověk na mísu, nebo nevim 😕 Já měla operovaný kyčel a to se na mísu sedalo teda sakra blbě, ale dalo se...

mmarky
21. mar 2008

mne bylo taky hej - do te doby, nez mi 3x posunuli stehovani, pze tam bylo plno - bylo na mrtvici, navic mi ani nevyndaly cevku, kanylu jsem si vyndat nechala - ale musela jsem si o to skemrat.. navic tam byla hrozna semetrika, ktera zakazovala navstevy a telefonovani - prisla jsem si dost na dne - tesila jsem se na porod, dopadlo to tak, ze jsem dlouho nevedela, jak na tom mala je a navic mi ji za ty 2 dny prinesly celkem 4x asi po minute.. tak jsem se rozervala, kdyz mi presun posunuly po 5. na 3.den - zavoala jsem tam i primarku a byla asi dost drza a protivna, histericka a ja nevim co jeste, ale na dite jsem se tesila 9 mesicu, tak jsem nechapala, proc ji nemuzu mit u sebe nebo se na ni jit podivat, kdyz jsme obe naprosto zdrave 😠

mmarky
21. mar 2008

fuj, dkyz si na to vzpomenu..snad to bude priste lepsi - mela jsem to domluveny v pardubicich, ale bylo to o 14 dni driv a mne nejak nedoslo, ze kdyz zjistej, ze rodim, tak uz me nikam nepustej..debil, no - tak treba priste 😀

nikka.vo
21. mar 2008

mmarky, přesně vim, jak ses cítila, poznala jsem to za těch pár hodin 😔 😔 😔 ... těšila jsem se na porod, na malého, chtěla jsem ho mít od začátku u sebe a opak byl pravdou. Přinesli ho poprvé až za 8 hodin a to asi na 2 minuty, ani ne ☹ , ale kdyby se to mělo stát příště zase, modlím se aby ne, tak bych si to vydupala ať mi ho tam nechá dýl, nebo přonese dřív než po takové době.
malého jsem po celý týden v porodnici měla na noc až polsední noc, nebo dvě, do té doby si ho braly hodné sestřičky, já bych to po té operaci nedala. Vůbec jsem nespala 😒

nikka.vo
21. mar 2008

ale myslim, že bych to prožívala jinak, kdybych šla na plánovaný CS - takhle se v minutě rozhodlo že jdu pod kudlu a byla to otázka ani ne deseti minut, kdy mi to beztak nedocházelo a najednou se probudíš, máš zmatek, co se vůbec dělo, jestli je vůbec v pořádku, když to bylo akutní. kdybych šla na plánovaný, tak bych to měla jinak, vim to 😒

Takže plánovaného CS se nebojte, jen se nebojte dupnout, že chcete vidět miminečko dýl, nebo dřív. Já blbá se ani nezeptala kdy ho uvidim 😔 fakt jsem byla nějaká rozhozená ze všeho 😔

mmarky
21. mar 2008

jj, byl to des, ale co, hlavne ze ty broucky mame,jen si priste snad zaplatim pokoj, aby se to neopakovalo nebo uz nebude takovej babyboom a bude volneji. ja ji u sebe mela treti noc, ale nechteli mi ji nechat.. ja ji ale nedala a v poho jsme to zvladli - mliko jsem kupodivu mela (zacal ajsem kojit vlastne az ten treti den) a oni ji chteli krmit 😠 ..

mmarky
21. mar 2008

jj, planovane by to bylo urcite jine - hlavne by to bylo s epiduralem - ale zase bych se asi stihla bat, takhle mi to prislo spis jako ve filmu.. vsichni kolem litali a ja se bala jen o dite, na sebe clovek nemysli - ja kdybych jela do pardubek - pak jsem se s mym dr.bavila, tak by me nenechal 12hodin na monitoru (valil oci, ze to nei mozny byt tam tak dlouho...ten pair mel nekoli metru 😅 ) a s ohledem na nalez bych sla v klidu na CS, tady ale cekali do posledni chvile a rvali do me oxitocin a to malou dusilo 😠

mmarky
21. mar 2008

jj, rozhozena jsem byla taky, ale priste se nedame tak lehce odbyt 😉

nikka.vo
21. mar 2008

😠 😠 😠 zmetci...

To jseš dobrá, já si přes den vždykcy říkala, že ho chci na noc, ale večer jsem byla po návštevách fakt vyflusaná 😕
U druhého hlavně vim, že nebudu budit dítě po třech hodinách, jak to vyžadovali v porodnici, nebudu už tak vyjukaná. Ježiš, jak já si to druhé užiju 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

nikka.vo
21. mar 2008

Koukám že tvůj manžel dostal ten parádní obleček 😀 , to v Podolí naštěstí krom návleků nedávají nic 😎 teda jestli to neni pan doktor 😅

mmarky
21. mar 2008

to si rikam taky, jen jestli nas to prvni necha 😀 navic manza nechce o druhy ani slyset..leda pry s nekym jinym, tak nevim 😅 😀 - to na me to padlo az asi tyden po navratu (pridal se ucpany mlekovod...), jinak jsem byla jak nadopovana 😵 - a mal byla kouzelna a ja ji nechtela dat z ruky 😎 , ted uz bych ji obcas nekomu na hlidani dala, ale nikdo nechce 😅 , pritom je taaak hodna 😀

mmarky
21. mar 2008

jj, mel to se vsim vsudy..jen se tunta nechal taky odbyt a nevydel ji ani on po porodu jinak, nez v te zabalovacce 😒 - holt mame z tech dr.strach...a neumime jim nic rict ☹ , navic on byl celkove dost vyjukanej 😀

annabell
21. mar 2008

🙂 dakujem a co je podla vas lepsie spinal alebo epidural 😕

mmarky
21. mar 2008

jo, tak to ani nevim, ze je neco jineho nez epi, ja byla v celkove.. 😉 , takze neporadim

nikka.vo
21. mar 2008

tak to u nás to bylo tak, že malého okamžitě přenesly na popisování, vážení, mytí atd k příteli do místnosti kde čekal 😵 a viděl ho v prvních vteřinách po porodu 😵

mmarky, mě nemusíš vnucovat že je hodná, já ti jí taky nepohlídám 😀 ... ono na tom asi něco bude, když nikdo nechce 😀

nikka.vo
21. mar 2008

annabell - já bych chtěla určo epidural 😉 , přišla jsem o první okamžik narození, první setkání... první pláč 😔

nikka.vo
21. mar 2008

epi je možná nepříjemný, prý je to cítit, občas nepříjemně ale ne bolestivě jak z tebe mimouše vytahujou, ale i tak bych to chtěla.

misakri
21. mar 2008

krásný večer babulky.. já měla taky celkovou, mě se ani neptali.. 😒

mmarky
21. mar 2008

to manza cekal na chodbe a koukal, jak tam litaj - pak pry po chodbe sla sestricka s ditetem a tak rika, jestli to nebude nase a ona ze asi jo, a ze potrebuje, aby ji pohlidal - takze si ji asi 10minut choval 😎 - a to byla chvilinku na svete! (pritom ho pry anesteziolozka vyfotila) - pak me doma rikal, ze se boji ji vzit... jo a tesim se, ze to dalsi ditko uslysim po porodu plakat!!
no on je totiz problem, ze by furt jedla a ja zatim jen kojim, takdoufam, ze az bude jist i neco jineho (viz tema dodrzujete rady.. 😀 ), ze si ji nekdo na chvili vezme 😎

nikka.vo
21. mar 2008

no mě se teda taky fakt neptali.. nebýl čas si ani uprdnout, natož na epi 😀

nikka.vo
21. mar 2008

tak odstříkej, no ne? 😵 😵 😵 No to se totiž jinak nedivim, babičkám se asi nenalejou cecíky, ikdyž malou milujou sebevíc 😀

mmarky
21. mar 2008

jj, byl to neuveritelnej fofr!! jak jsem psala, prislo mi to jak z televize, ty svetla, frmol, zeleny plaste.. 😀 , takze epi teda prostor nemel.. taky jsem slysela, ze je to neprijemny, ale i tak bych do toho sla hned!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre