Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

blumka
4. feb 2010

marselina urcite kamoske povedz nech si pyta deticky na kojenie...ak teda su ok ako vravis

tegina
4. feb 2010

Marselino, po císaři se kojení rozbíhá později než po přir.porodu...tak nejdříve ten třetí den, spíše čtvrtý...Mně malého sice přinesli plus mínus po 12 hodinách, pak nosili na přikládání co tři hodiny, byl na světýlku kvůli žloutence. Na váze se mlíčko objevilo po třetím dnu a to jsem byla jedna z prvních..přikládání je prý pro rozkojení důležité, ale asi by měli vědět co dělají..určitě to půjde i potom....jinak prý děti první den,dva ani nepřijímají potravu. Taky mě to překvapilo...no a potom, když maminky nemají mlíčko, tak dávají stříkačkou mlíčko od maminek, které ho mají přebytek....

blumka
4. feb 2010

tegina alebo strcia flasu s UM..aj to sa robi...a to by bolo horsie..
ja len nechapem, ze preco s tym cakaju az na 4. den ked mozu uz na druhy...je lepsie ked sa zena rozkoji skor, este vtedy ked babo nepotrebuje velmi vela mlieka ako neskor, ked uz by chcelo viac a mlieko sa len rozbieha

tegina
4. feb 2010

Jinak odsávačku jsem potřebovala taky až po třetím dnu, dříve to bylo zbytečné. Ze začátku nic neteče, i u těch přir. porodů, tj. nejdříve druhý den. Je škoda, jestli ji postupně neinformují a tím neuklidní, ona nervozita a stres rozkojení určitě nepomůže...

tegina
4. feb 2010

No to já nevím jak kde, ale v Praze v Podolí, jsem se ptala za kamarádku, ten 4.den, jakou flašku používají a oni mi vysvětlili tu stříkačku s hadičkou...pátý den,přišli za ní znovu a řekli, že musí začít s umělou a jestli s tím souhlasí. Já jsem v porodce byla déle kvůli toho, že malý měl žloutenku, Haňule, že se nerozkojila. No a šestý den, ji ukázali jak míchat mlíčko a pracovat s flaštičkou...Tak já jsem jim věřila. Docela si myslím, že je to teď hit, aby se kojilo, a jestli někde vervou hned UM a z flašky, tak je to teda mazec....

blumka
4. feb 2010

ja som po cisarskom odsavala hned ako som bola schopna, cize na druhy den...aj na sucho, kazde tri hodiny...o dva dni uz slo mlieko..a kym neslo, krmili sme malu poharikom

tegina
4. feb 2010

Jinak je to opravdu divné, ale to se dozví, jen když se zeptá...já se zase ptám, až mám z toho problémy, ale je to asi lepší než mlčet 🙂

latvia
4. feb 2010

tak na 4. den dat dieta matke nech sa rozbehne kojenie je trochu odveci,nechapem co to ma do cinenia s cisarom 😕
a je pravda ze jeden den dieta nemusi jest vobec, ma zasoby

latvia
4. feb 2010

lukzaaaa 🙂 krasne fotky mimiska 😵 😵 😵 😵 😵 je rozkosny 😉

blumka
4. feb 2010

latvia, precitala si si moj posledny prispevok na predchadzajucej strane? mozes mi poradit? 😉

bibione
4. feb 2010

latvia: ako vie tvoje telo po cisarskom,ze si porodila??? preco sa picha po cisarskom oxytocin,aby sa ti maternica zavinula??

latvia
4. feb 2010

blumka, ne 😕 idem kuki 🙂
bibione 😅 kokso, to je dobra otazka, ta prva 🙂 porozmyslam, zaskocila si maaaa 😀 oxytocin je latka sposobujuca stiahnutie maternice, ked sa maternica stihane, prestava krvacat.kedze cisarsky sa nekona za chodu kontrakcii, teda aspon vacsina, tak musia maternicu niecim stihnut...dava sa casto aj pri normalnom porode, ak zena este dost krvaca a maternica sa pomaly stahuje

latvia
4. feb 2010

blumi, na ARO ti len pozre papiere z predoperka a povie ti o moznostiach, bud celkova alebo spinal, nemali by ti robit uz ziadne odbery, vsetko zabezpecuju na predoperku alebo gynekologovia...pojdes si tam len pokecat 😉

latvia
4. feb 2010

a kde trci annalena? 😀 😀 nech prida nejake svoje nazory, predsa skusenejsia 😉

hmmmm, ako vie telo po cisarskom ze si porodila???......a vie vobec o tom? 😀 nuz, co si myslim ja.....telo nic netusi 😀 v podstate rozdiel medzi spontom a cisarom je ten, ze sa dieta vybere cez brucho a nie zdola....ze hej, na to by prisiel kazdy 😅 😀 takze nejaky zretelny rozdiel tam nieje, akoze telo nedostane ziadnu zvlastnu info ze je nieco ine....maternicu namiesto kontrakcii stimuluju oxytocinom, takze sa stiahne....placentu vyberu, to je tiez rovnake jak pri porode.....teeda, nad takym dacim som este neuvazovala 😅 😕 kazdopadne sa ukonci krvny obeh medzi matkou a plodom, tam asi nejaky stimul je....ale ani keby si ma zabila tak neviem ako to prebieha na molekulovej urovni 😅

ak ma niekto inu teoriu, sem s nou 😀 rozdiskutujeme 😉

zazalienka
4. feb 2010

mne na anesteziológii zobrali krv a poslali ma na EKG... potom sme ešte rozprávali čo a ako a nakoniec lekárka urobila zápis pre moju anesteziologičku..
btw mne oxytocín pred odchodom domov kvapli striekačkou do nosa..

bibione
4. feb 2010

latvia:som ta dostala co 😀 a pokial idem o ten oxytocin,tak malokedy sa dava normlnym rodickam,,,aspon co ja som videla,tak nedavali,len nam po cisaraku a na tu prvu rozmyslaj a daj vediet 😉

latvia
4. feb 2010

zazalienka, tak to je dost nezvycajne na anesteziologii brat krv... 😕 aro sestry niesu na to aby brali niekomu krv

latvia
4. feb 2010

bibi, normalnym rodickam myslis spontanne rodiacim? 😀 oxytocin sa dava este na porodnom sale, preto si mozno nevidela 😉

blumka
4. feb 2010

ja uz krv mam vzatu aj moc mi brali, to este v utorok moj gyndos..dnes som bola na internom, robili mi ekg, lekarka ma pozrela, popoucvala prehmatala, kukla na zily na nohach, pozapisovala vsetko na jednu velku A4..takze to vyzera ze mam vsetko...
vdaka latvia..tak mi staci skocit na ARO v podnelok pred monitorom

zazalienka
4. feb 2010

ja som bola normálne v ambulancii, v nemocke, na predoperačnom.. mala som ísť na celkovú anestézu.. preto tie vyšetrenia a odbery.. potom z toho bol nakoniec spinál..

latvia
4. feb 2010

zazalienka, ale predoperacne ti snad nerobili na anesteziologickej ambulancii, ci hej? neviem jak to funguje na SR. v CR len zhodnotime vysledky predoperka co robili na internom a vysledky co odobrali krv na gynde, nic neodoberame...

zazalienka
4. feb 2010

ano, robili.. a tehule vybavujú prednostne..

latvia
4. feb 2010

aha 🙂 tak my tu taku ambulanciu nemame, preto som nevedela 🙂

zazalienka
4. feb 2010

inak ja som rozmýšľala, že po sekcii ako telo vie že má krvácať?? keď krčok držal a ešte som sa neotvárala? no a ono to začalo.. 🙂)) príroda je múdrejšia ako my🙂))

latvia
4. feb 2010

to je presne tak ako s menstruaciou, proste krvaca ti maternica a krckom to preteka 😉 neni v nom spunt 😉

zazalienka
4. feb 2010

no je to sila.. každopádne som zistila, že krvácanie ustáva.. ale keď malý papá a potiahne si mliečko, tak vždy sa trocha krvácanie spustí.. a je to tak odkedy mám mliečko a kojím..

latvia
4. feb 2010

ja som sa strasne potesila ked som dostala prvu menstruaciu , pred tehu bolestiva, bola som neschopna pohybu 3 dni, teraz ani neviem ze kracam 🙂 ziadne bolesti..
a este jedna anomalia....2 mesiace uz nekojim a mlieko furt tecie 😝

zazalienka
4. feb 2010

no ja dúfam že budem čo najdlhšie.. len nech mliečko vydrží.. musím končiť, tak dobrú noc..

annalena
5. feb 2010

jeeej, vy ste vcera tolko popisali a bezo mna, ale moja mala strajkovala, tak som mala perny den 🙄 🙂

latvia ale ved si to super vsetko zodpovedala, nemam k tomu co dodat 😎

bibione dobra otazka, ako vie telo po cisarskom, ze porodilo.... 😀 ked je to CR pre nepostupujuci porod, tak tam uz telo vie, ze ide rodit/rodi, horsie je to pri planovanom CR to sa dozvie az ked uz je potom 😀 😀 😀 ......vybratim placenty. Tym sa vlastne skonci produkcia hormonov, ktore placenta produkovala (napr. hCG, HPL, estrogeny), hladina estrogenov znova klesne na normalne hodnoty (na konci tehu su hodnoty az 100x vyssie ako u netehotnych), rovnako sa znizi aj hodnota progesteronov (mimochodom tento pokles tych hormonov znova na normalne netehotne hodnoty je pricinou aj depresii po porode, takze pozor nato 😉 ).
Produkcia a vyplavovanie oxytocinu sa stimuluje sanim babatka po porode (je jedno ci vaginalne alebo CR 😉 ) a tento je zodpovedny za kontrakcie a zavinutie maternice. Cize cim viac nechas babo sat, kojis, odsavat....tym lepsie sance, ze nebudes potrebovat oxytocin ..... inak co sa oxytocinu tyka su nazory rozne a aj rozne praktiky. Vela nemocnic ho picha iv aj po vaginalnom porode (ved aj tam vznika rana na maternici odlucenim placenty ako pri CR), myslim ze je to minuty ako porodis ramienka babatka. Po CR sa dava standartne, ale aj to uz su nazory, ze nie vzdy ho treba, resp. treba v takych davkach. U nas v nemocnici sa dava tesne po CR a potom ti kontroluju uz maternicu a ak sa ti dobre stahuje, tak uz ho nedostanes. Napr. ja som ho az na tu jednu davku potom uz vobec nepotrebovala.

Ale som sa zas rozpisala, sa ospravedlnujem, ale nejak nemozem spat. 😅

bronia13
5. feb 2010

annalena - dakujem velmi pekne za vysvetlenie, ja som mala 2 CR a nevedlela som to, za 4 mesiace ma caka dalis - posledny 😉
co je najhorsie na CR to zahojovanie po nom a ak su zrasty a tak, tak isto dalsie tehotenstva nie su najruzovejsie - aspon u mna, som v 22tt a ledva chodim - stale ma boli brucho ale nie ako bolest ale take velmi neprijemne tlaky ako ked ti nieco rozhahute kozu, a cim dalej to bude horsie ... no nic nenarobim, to sa plati za CR

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre