Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
6. feb 2010

u nas sa cela prelepuje, mala by byt aspon den sterilne kryta. a koselu si urco zober starsiu, neoplati sa brat nove...pripadne si kup nejaku od cinanov za par centov 😉

gabca999
6. feb 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat, ako dlho budem hospitalizovana po cisarskom? Dakujem

latvia
6. feb 2010

cca 7 dni? 😕 tak nejak

mirko
6. feb 2010

gabca podla toho kde budes rodit..ja som rodila v martine a porodila som v pondelok vecer a v sobotu rano sme isli domov, u nas je to tak ze babo musi ostat 4 cele dni v nemocke....

k.a.t.k.a.
6. feb 2010

gabca 6 dni a den porodu sa nerata .. ja som mala sekciu v nedelu a isla som domov v sobotu 😝 ale stane sa, ze ked maju plny stav tak poslu o den skor 🙂

k.a.t.k.a.
6. feb 2010

ranu prelepili celu a po 24hod. mi to dala sestricka dole v sprche 😉 ta ma tam potom strazila aby som nahodou neodpadla 😀

rennca
6. feb 2010

ahoj holky
tak máme úspěšně odrodíno 🙂 plánovaný SC proběhl v pořádku. dokonce nás pustili už 4 den. čekala jsem to teda horší než to nakonec bylo. Musím pochvílit všechny doktory z porodnice Mladá Boleslav 🙂

blumka
6. feb 2010

rennca, gratulujem 😉

latvia
6. feb 2010

aj ja sa pridavam ku gratulacii 😉 potom sa mozes aj rozpisat ako bolo 😉

latvia
6. feb 2010

blumiiii, tebe sa to uz bliiiizi 😉 😉

rennca
6. feb 2010

děkujeme...až bude chvilka tak určitě napíšu jak vše proběhlo at mají ostatní na co se těšit 🙂

blumka
6. feb 2010

noo.. ved dnes som uz vyvarala veci z odsavacky, pojdem este skontrolovat tasku a zjatra si urobime krasnu nedelu s manzelom a s Terezkou, posledna v trojici 😀

gabca999
6. feb 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci lekar cakal na kontrakcie, ked ste mali mat cisarsky...

blumka
6. feb 2010

gabca, ked mas planovany cisarsky tak ten sa robi par dni pred terminom, takze sa necaka na kontrakcie

annalena
6. feb 2010

rennca skvele 🙂 🙂 🙂 gratulujem 🙂

blumka tak zajtra, vlastne uz dnes (zas ponocujem 😅 ), krasnu nedelu 😉

latvia
7. feb 2010

annalena 😀 nepotrebujes nejaky hypnogen?? ponocujes nejak casto 😉 pripravujes sa uz na nastup do prace, hejze? 🙂

zuzka72
7. feb 2010

Holky mám dotaz zítra se dozvín, zda mi udělají císaře. Pokud by to vyšlo, co byste mi ze zkušeností poradily? Celkové uspání, nebo jen půl těla. Děkuji.

latvia
7. feb 2010

ja som za spinal 🙂

mia81
7. feb 2010

ja som za cisar. ked mozes byt pri vedomi je to lepsie

blumka
7. feb 2010

aj ja hlasujem za spinal 😀

marunka71
7. feb 2010

zuzka72: jednoznačne spinál.Ja som presne toto riešila pred mesiacom.V r. 2005 celková anestéza (nemala som problémy všetko bolo ok),teraz spinál tak viem o čom hovorím.Nič nerieš - spinááál.Kľudne sa pýtaj ak máš otázky.

marunka71
7. feb 2010

Aj keď je pravda, že som potom mala bolesti hlavy a dostávala som infúzie, ale nebolo to nič strašné.

latvia
7. feb 2010

a ked infuzky nepomozu, das si krvnu zatku 😀 na vsetko mame odpoved 😉

latvia
7. feb 2010

kde je nasa sova? 😀 dnes sa neponocuje, annalena? 😀 😉

zuzka72
8. feb 2010

Tak jsem zpět ze šternberka, tchán má zážitek, viděl mě nahou 😲 skoro a UTZ poprvé v životě. Nicméně výsledek je, že plod B stále šikmo, váha 2,6 a 2,7kg. Podepsala jsem snad 10papíru souhlasů s anestezií, hospitalizací, nahlížení do záznamů atd. a pak jsem měla podepsat spontální porod, nebo CŘ, spontální jsem jim dala zpět a podepsala CŘ. Pak dvě lejstra, jedno jestli chci na úplné uspání, nebo jen na půl těla, teď nevím přesně, jak to měli odborně nazvané, no půl k´hodiny jsem to pročítala a nakonec teda dala to poloviční uspání. V pondělí 15.2. v 11hod. jsem předvolana k prmáři a pokud se mimčo neotočí, tak mi dá razítko na císaře a objedná termín. Takže zatím je to jen na 99%. Mno a nevýhoda je, že v Ol ukončují dvojčata v 37tt a ve Šternberku až v 39tt, ale co to už je fuk, hlavně, když bude císař.

Takže holky-poradili jste mi dobře, šla jsem tedy do spinálu. Máte mě na svědomí. 😀

mia81
8. feb 2010

zuzka uvidis je lepsie ked budes pri vedomi .Deticky hned budes pocut a aj vidiet.Ja mam 3 cisar. /2x pri vedomi a 1x uspata .Tak sa drzkaj

blumka
8. feb 2010

ahojte...tak ja zajtra idem na prijem o osmej rano a ideme na vec 😀 len dufam, ze sa vobec dostanem do polnoci na rad, kedze sa vyjadrili ze uz maju nejake sekcie naplanovane 😕

marunka71
8. feb 2010

blumka:Drž sa!Ozvi sa potom.
zuzka72:Spinál je ok neboj sa.

tinky111
8. feb 2010

ahoj, jdu na radu 😉

Měřili vám v druhém těhotenství jizvu po císaři? Kdy se to měří, myslím v kterém týdnu? Jsem teď 32tt a jizvu začínám dost cítit (cítila jsem ji i na začátku těhu, ale teď je to intenzivnější ). To je ale asi normální, že?

zuzulik
8. feb 2010

ahojte baby 😉
blumka zajtra drzim palce 😉

ja mam tiez planovany CR, male je KP a termin porodu mam 22.2., snad do vtedy vydrzime 😵
chcem sa opytat odkedy po CR sa odporucaju pouzivat stahovacie nohavicky?? nechcem aby mi to brusne svalstvo ochablo,ale na druhu stranu viem, ze ani skora zata nie je dobra...poradite??
a co na ranu?? spominali ste mast Contractubex, co nejake obklady a pod?!
Dakujem a vsetkym prajem vela vela zdravicka a stasticka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre