Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zuzka72
10. feb 2010

Aha, tak na co to pak kapou do člověka, má to nějaký přínos, pomůže to v dané chvíli?

latvia
10. feb 2010

ano, infuzky su velmi dolezite kedze stracas jednak krv pri operacii, jednak od polnoci nic nepijes a jednak pri spinali je nutna infuzka na zvysenie tlaku.spinal ho totiz znizuje a potom je matkam obcas na zvracanie z nizkeho tlaku, preto tie infuzky....a este ako prevencia proti bolestiam hlavy po spinali

zuzka72
10. feb 2010

Aha, tak to jsem zase o něco chytřejší. 😉 Mě kdyby řekli, že tam v tom je něco na umrtvení, nebo oblbnutí, tak já tomu i věřím a dokonce by to na mě i působilo. 😀 Já se dokážu opít i z nealka piva a rychlých špuntů. 😀 😀 😀

latvia
10. feb 2010

😀 😀 😀 tak ked ti nieco take povedia, tak sa tvar ze im veris 😉 kazdy oblbovak je liek a ma ucinok na plod, preto sa nedava...co nieje nutne, to nedaju

zuzka72
10. feb 2010

No já doufám, že snad ho ani potřebovat nebudu a zvládnu to. Ostatní to taky zvládli, ale víš, jak to je, nervy jsou nervy a v dané situaci nevím, jak na tom budu a hlavě neporučíš ať je v klidu. Každopádně teď jsem docela v pohodě, ale potom budu určitě vyklepaná, tak asi, jako každý kdo jde do něčeho poprvé. 🙂

latvia
10. feb 2010

🙂 🙂 jasne, aj ja by som bola vyklepana 🙂 ale to zbehne tak rychlo...

k.a.t.k.a.
10. feb 2010

neviem co mne dali, ale mna hrozne bralo na spanie pri spinali, keby anesteziologicka na mna nehovorila tak tam asi zaspim, dokonca sa mi aj tazko hovorilo, som mala pocit ze mam 100kilovy jazyk 😝

zuzka72
10. feb 2010

k.a.t.k.a 😀 😀 😀 To není špatny, zaspat to a vzbudit se až na finále. 😀

evinka001
10. feb 2010

latvia: ano, infůze obasuje vitamíny a minerály a mezi nimi je i magnesium, které má mimo jiné i lehký uklidňující účinek

latvia
10. feb 2010

evinka, nie kazda infuzia obsahuje magnezium, fyziologicky roztok,ringerov roztok a glukoza ho neobsahuju, jedine Hartmann

latvia
10. feb 2010

a mnozstvo magnezia v hartmannovi neurobi vobec nic 😉 a vitaminy neobsahuju infuzky 😉

janni.ka
10. feb 2010

latvia děkuji za odpověď 😉

já sem asi jako ty zuzko,mě kdyby řekli že je tam oblbovák tak na mě bude taky působit 😀 😀 😀

No už mám nervy 😖 a co teprve zítra až tam dojedu a pak v pátek 😕 😅

zuzka72
10. feb 2010

janni.ka- 😀 😀 😀 to mě těší, že nejsem sama....

rennca
10. feb 2010

ahoj holky tak mám chvilku na to abych vám napsala jak probíhal můj porod císařem 🙂

všechno začalo už v 5h ráno kdy mě sestřičky začali připravovat. nejhorší pro mě bylo zavedení hadičky do močáku. můžu říct že to byla jedna ze dvou nejhorších věcí na které vzpomínám 🙂 v půl 8 už jsem ležela na sále. bylo super koukat jak tam doktoři lítají jak mravenečkové. můžu říct že jsem se vůbec nebála. za to manžel byl vyklepaný víc jak já. po 8h mi píchli epidurál.smotali mě do klubíčka a už se jelo.pan doktor chválil že jsem se ani nehla...a proč taky?vůbec to nebylo cítit že něco píchá 😉 pak rychle přetočit na záda než přestali fungovat nohy a hůrá na to. no a v 8.21 byl malý na světe. když ho vytahovali cítila jsem škubání, tahání...nevím jak jinak to popsat ale není to nic hrozného. no a pak začali vše vracet tam jak má být 🙂 anesteziolog říkal že se mi může udělat špatně jak si sedá žaludek ať všechno hlásím...tak jsem hlásila 🙂 bylo to jak na horský dráze ale všichni byli bezva tak mi něco píchli a přešlo to. dokončení trvalo asi 10 min.pak mě přesunuli na 24 h na JIP. tam mě čekala druhá nejhorší věc na kterou vzpomínám a to zimnice.nedalo se to zastavit.nohy jsem ještě necítila tak jsem se nemohla schoulit.trvalo to asi 1hod.pak jsem z vyčerpání usla 🙂 po 12h jsem se mohla postavit a jít do sprchy...popravdě bolelo to ale dá se to vydržet.navíc vás napíchavají opiáty takže je to ještě utlumený. druhý den mě přesunuli na šestinedělí. malého jsem mohla mít u sebe a kdykoliv ho vrátit (a to i v noci)takže odpočinek byl. 3 den mi ho nechali už i přes noc no a 4 den mě pustili dom 😀

ted je to týden a skoro vůbec nic necítím. takže pro všechny kdo na sekci teprve čeká říkam nebojte se.dá se to vydržet 😀 za toho malého uzlíka to stojí a nějaké dva dny bolesti vydržíte...jestě na sále po píchnutí epidurálu mi anesteziolog říká že ženská vydrží všechno a má pravdu že jo??? 😀 😀

janni.ka
10. feb 2010

zuzy to určitě nejsi 😀 😀 😀 na mě to taky tak působí 😀
ono to totiž hodně záleží na doktorech a sestrách jak na tebe působí 😉 kdybys viděla jak sem se bála zubaře 2dny předem průjem,ruce ledoví,na zvracení a co mám novou dr tak ona umí uklidnit a ani nepotřebuju oblbovák 😀 strach ze zubaře je normálně pryč a to samé z toho spinálu,včera mi to primář tak hezky vysvětlil i sestřička a byli oba moc milí 😉 Ale stejně se trochu bojím 😀

latvia
10. feb 2010

strach je uplne normalny 😉 ja by som sa tiez bala 🙂
renncaaaaa, gratulujem este raz!!!! 🙂 🙂 🙂 nebolela ta hlava po spinali???to mas super.tu zimnicu nezavidim, zrejme sa telo snazilo zahriat po tom chlanom pobyte na operacke...

rennca
10. feb 2010

latvia:ne ne hlava nebolela. ta zimnice byla fakt strašná. je to děs když chceš pohnout nohama a prostě nemůžeš ☹ nebylo jak se zahřát. vím že jsem si furt šahala na nohy. myslela jsem že mě do něcoho zabalili. bylo to jak kdybych měla na sobě nějakou folii (tu bublinkatou) pak jsem si teprvě uvědmila že je to kůže 🙂

latvia
10. feb 2010

🙂 🙂 to musi byt hrozne....a este ked si clovek predstavi ze niekto je ochrnuty cely zivot 😕 takto sa clovek moze aspon na chvilu vcitit do pozicie niektorych co nemali stastie a prisli o cit v nohach 😔
hodila si uz fotecky?? 🙂 🙂 idem omrknut 😉

zazalienka
10. feb 2010

rennca, presne taký pocit som mala aj ja.. sa mi normálne hnusilo chytiť si svoje nohy.. a tú zimnicu som mala tiež.. keď ma došili tak ma začalo triasť, ale hrozne, od pŕs hore, ruky sa mi klepali od zimy a cvakali nahlas zuby.. našťastie ma v izbe dali k radiatoru, tak som sa ohriala.. ale tá cesta do izby mala tuším kilometer.. zakrytá som bola až po nos.. no a druhá zimnica prišla o dva dni so zápalom prsníka.. bez toho sa obídem...

inak posledný mesiac tehu mi bývalo nenormálne horko, stále som vetrala.. no a teraz naopak, mám pocit, že mi je stále chladno.. neviem prečo.. asi hormóny sú ešte zbláznené🙂

robin154
10. feb 2010

Holky tak zimnici jsem měla taky 🙄 A ještě k tomu v nohách takovej hnusnej pocit. Nevim, jestli to někdo znáte - neklidné nohy. Brala jsem na to magnézko. No a po CS jsem ten pocit měla fakt děsnej, dokonce jsem s těma nohama pohnula už na sále 😕

jaaty
10. feb 2010

Tak môj cisársky bol úplne super. Posledná poradňa v piatok o 12,30 hod, kde som mala opäť zvýšený tlak. Môj doktor, že ma príjme a po chvíľi, že dnes to ukončíme (2 dni pred termínom). Potom na príjem, hore na oddelenie na monitor a popritom anamnéza, rýchli klystír. Zobrali ma do jedného pôrod. boxu, napichli katéter do žily, zobrali krv (kvôli pupočníkovej krvi) z druhej ruky a šup na sálu.
Pichli mi spinál, "vytrepali na stôl" a Hanka bola o 14,07 na svet e (4190 gr. a 52cm).
Rýchle, šikovné, bez stresov, bolesti...super 😀.
Všekým mamičkám prajem taký pôrod

dejna3
10. feb 2010

ja som tiež mala zimnicu po spináli... neviem, sestrička vravela, že to trvalo tak cca 45 - 60 minút... čím to je? nedá sa tomu nejak predísť alebo nedá sa na to nasadiť nejaký liek? lebo sa mi zdá, že sestra, ktorá menila službu, spomínala nejaký liek, ktorý mi mohli podať na zmiernenie tej triašky 😕
pýtam sa, lebo onedlho ma znovu čaká sekcia a tiež chcem spinál
inak som bola so spinálom veľmi spokojná, všetko prebehlo bez komplikácií, zotavila som sa veľmi rýchlo 😉

jaaty
10. feb 2010

Mne zostala zima ešte na sále priamo pri pôrode a pomohlo my "cucnúť si kyslík". Netrvalo to však dlhšie ako 3-4 min.

latvia
10. feb 2010

zimnica nieje sposobena spinalom, aj zeny po celkovej narkoze sa trasu, na sale je zima, telo sa triaskou snazi vyprodukovat teplo...neviem si inac spojit triasku so spinalom, kedze spinal sa picha aj na ine operacie a ludia sa netrasu 😕
a o lieku na triasku teda neviem 😕
robin, hybnost noh moze prist aj skor, pri spinali nastupuje najprv senzitivne znecitlivenie, az potom sa ochromi motorika svalstva, a odoznieva to naopak 😉

zuzka72
10. feb 2010

Jaaty-u spinálu je i klystýr?

zuzana710
10. feb 2010

Chcela by som veediet, ci sa pri cisarskom zavadza vzdy ten kateter na moc....a tiez ako je to ked zena zacne po porode krvacat a po cisarskom musi dlho lezat a nedostane sa tak na WCko?? Diky.

luciebx
10. feb 2010

co ja vim tak se tam ta hadicka na moc dava vzdy aby se clovek nepocural pac pak nemuzes chodit par hodin.. nemam vlastni zkusenosti ale takhle sem to slysela aji videla v poradu o porodech

emode
10. feb 2010

zuzana nam nedavali kateter, vzdy sa nas sestricka pytala, ci skusime do misy co podlozi pod nas alebo ak sa nedalo, tak nas cievkovala, mna teda vzdy musela, ale po 24 hodinach som uz isla sama na wc ... vlozky nam tiez menili sestricky ...

ano, tiez je klystyr ...

tych 48 hodin po bolo asi najhorsich ale potom sa to uz rychlo zlepsovalo 😖

latvia
10. feb 2010

kateter by mal byt urcite, z viacerych dovodov, pri spinale duplom..to ze niekde nedavaju.....no, podla mna dost velka chyba..

zuzana710
10. feb 2010

Este jedna mala otazocka - je mozne prilozit babo hned po vybrati cisarskym rezom k prsniku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre