Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

blumka
11. feb 2010

nedovolili..ze az na druhy den rano...to nam doniesli nejaky caj... a ja som si pila veselo aj celu noc 😀
som v nemocke...kazdy sa cuduje ze preco mam taku velku tasku, no lebo som si aj svoj notebook pribalila 😀 😀 ..sa tu strasne nudim, ked nemam malicku pri sebe

svetlankat
11. feb 2010

Blumka a ako sa tam da napojit na net? je tam wifi
alebo mas nejake vlastne pripojenie?

latvia
11. feb 2010

to mas supeeeer, logni sa na jojku alebo markizu a popozeras aj serialy a spravy 😉
a na www.iserialy.sk si mozes volne kukat rozne serialy ked sa budes nudit 😉

blumka
11. feb 2010

mam z jedneho nemenovaneho oranzoveho mobilneho operatora prenossny modem...wifi tu nie je...
a signal je sice ok, ale na serialy a spravy slaby...ale budu dvd od manzela 😀 😀

latvia
11. feb 2010

😀 to mas iny komfort

blumka
11. feb 2010

treba si sprijmnit 😉 idem si chvilu polezat, potom pride manzel a vyzera to tak, ze ma prehodia o poschodie vyssie..vraj sa tam uvolnili nejake nadstandardy.. 😉

svetlankat
11. feb 2010

Drzim palce a dik za info

zuzka72
11. feb 2010

Blumka-super-gratulujem. 😀
Holky zase jeden hloupý dotaz, tak jako tam budu ležet, ty ruce přivázané, nohy už cítit nebudu, a co když se mi začne chtít zvracet? Vždyť já se ani na bok neotočím, když budu přivázaná a zadek neucítím. 😖
A další věc, jak už budu na pokoji, mohu si lehnout na bok, mě je totiž na zádech strašně špatně.

zuzka72
11. feb 2010

Jako abych se tam neudusila zvratkama. ☹

jankohrasko
11. feb 2010

zuzka72: neboj.. pri mne pocas cisarskeho boli pri jednej ruke anesteziologicka, ktora sa stale so mnou rozpravala a pri druhej ruke bol sanitar.. Ja som na boku prve tri dni vobec nemohla lezat, strasne ma tahala rana.. Ale ak budes vladat, tak na boku urcite mozes lezat 😉 Drzkam palceky 😉

jankohrasko
11. feb 2010

jej zuzka72 4 chlapi!!! no to da zabrat.. 😀 😝

zuzankast.
11. feb 2010

Zuzi neboj, nebude ti spatne. A na bok sem se taky nemohla nejaky ten den pretocit kvuli tomu rezu, tahalo to.

annalena
11. feb 2010

Blumkaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂 supeeeeer, gratulujeeeeem. 🙂 som moc rada, ze si mala taky ukazkovy cisarsky. a dobre si robila aj s tym pitim potom. naozaj to nechapem, preco by to malo byt zakazane 😉 tak sa drzkaj a bojuj aj zato, aby ti malinku castejsie prikladali. to s tym nutrilonom je des, ja by som vrazdila 😠 a ak nie, tak medzitym aspon veeeeela odsavaj, kazde 3 hodiny, aj v noci. aby sa ti mliecko rychlo rozbehlo a nemala si potom doma problemy. 😉

latvia
11. feb 2010

zuzka, ked ti pride spatne, daju ti injekciu lieku proti zvracaniu, a ak by si nahodou zvracala, staci dat hlavu na bok a vyzvracias sa do misky co ti donesu.bude to tak ci tak len zaludocna stava, kedze nebudes jest.
vidim ze sa hrozne bojis, nechces si predsalen dat celkovu narkozu?

annalena
11. feb 2010

zuzka72 neboj, ak ti pride zle alebo budes musiet vracat, tak ti ruky odviazu ak bude treba a dvihnu ti trosku hlavu (resp. hornu cast tela si v takom pripade aj sama trosku dvihnes, ved tu nemas umrtvenu) , cize uuuuurcite sa neudusis ani nic podobne. 😉
na bok si asi nelahnes, predsa len je to operacna rana a ta dost boli, hlavne pri pohybe....ale ked uz nebudes musiet lezat na chrbte kvoli spinalu a zvladnes sa dat nabok, tak preco nie 🙂 ja som bola ale prve dni happy, ze som lezala na chrbte a nemala bolesti 😀 o otoceni nabok som ani nesnivala.

zuzka72
11. feb 2010

Latvia-já zkusím ten spinál, já nad tím asi moc uvažuji 😢 co by se mohlo stát, už nejsem nejmladší, tak si to dost zabírám, ale jdu do toho, jen chci vědět, co mě čeká a může potkat. 😉
Strašně holky děkuji za vaše zkušenosti, názory a připomínky, jsem vám nesmírně vděčná. 🙂 🙂 🙂

latvia
11. feb 2010

ja som to nemyslela zle, ja viem ze sa bojis a chces vsetko vediet, ja len som chcela povedat, ze ak sa na spinal necitis, nic nezanedbas a ani neublizis babatku ak pojdes do celkovej 😉 aby si nemala pocit ze nemas ine vychodisko 🙂 a tvoje otazky su uplne bezne, pytaju sa to viacere mamicky 😉

zuzka72
11. feb 2010

Latvia-vím, že jsi to nemyslela zle, vždyť jsi nic špatného nenapsala. 🙂 Ale věř tomu, že kdybych se rozhodla pro celkovou, tak mám taky spoustu otázek a jestli né víc. 😀 😀 😀

latvia
11. feb 2010

😀 tak sem s nimi, mozno si to rozmyslis 😀 😉

zuzka72
11. feb 2010

Musím si nějaky promyslet, nad celkovou jsem neuvažovala zatím.... 🙂

rennca
11. feb 2010

blumka: gratuluju za dobře odvedenou práci 🙂

já měla ze začátku problémy s kojením. malý nechal v porodnici 500g protože jsem měla mlíčko až 3 den. a to nevím z čeho když jsem nemohla skoro vůbec nic jíst.futr na diete. to byla samá kaše, suchý rohlík a hnusný kafe. sestřičky mi ho nosili první den jen ukazovat. zkusili jsme přisátí až druhý den ale nic z toho. celkově se mi přístup s kojením v porodnici nelíbil.musela jsem to zkoušet sama až se malý chytil.

po SC jsem se mohla napít až tak po 6h na JIPU. SC jsem měla v pondělí ráno a už od neděle od půlnoci jsem nemohla nic...takže si dokážete představit jaký jsem měla v pondělí večer hlad 😝 a to mě druhý den čekalo je ke snidani kafe

blumka
11. feb 2010

ahojky..uz som hore na novorodeneckom, som na nadstandarde a malinku som dnes pri sebe mala skoro cele 4 hodiny a znova mi ju donesu vecer a v noci ak nie tak budem odsavat 😅 niekedy sa oplati postazovat 😅 😅

zuzka, mna anesteziolog upozornil ze je normalne ak mi pride zle ze za to sa nemam ani hanbit ani bat povedat, a ako pisali baby, jedna anesteziologicka mi stala pri hlave a stale sa so mnou rozpravala a pytala sa ma ako mi je...celkovo by som celemu timu dala jednotku s hviezdickou 😀

latvia
11. feb 2010

😎 blumiiii, si to uzivaj 😉
rennca 😀 to hnusny kafe bola zrejme melta, dava sa rodickam na podporu mlieka 😉

blumka
11. feb 2010

joj, a aky rozhovor som zacula..sa sestricky rozpravali, ze ako je dobre ze uz pacientkam mozu po 6. hodinach doniest pit, ze predtym to bolo po 24 a kazda sa stazovala ze ju boli hlava 😅 tak sa mi zda ze ani na jednotlivych poschodiach v nemocnici nevedia co maju robit, na 17.p daju pit po 6. hodinach a na 16 az po 24 😅 😅 a ja som pila hned 😀

blumka
11. feb 2010

a este mam otazku..dnes som uz jedla kasu s mletym masom a zajtra vraj uz normalne budeme..mozem slivkovy dzus? nezatazim nejako creva?

rennca
11. feb 2010

latvia: ne ne to nebyla melta 😒to bylo hnusný kafe....meltičku si dávám ted doma 😀

rennca
11. feb 2010

blumka: teeeda ty ti dávají no nosu 😀 já sem nemohla nic. Jak jsem pak začla jíst tak střeva trochu nestíhali...i ted ještě ten žaludek není jak býval 😀

rennca
11. feb 2010

jinak ohledně toho pití. myslím že když nepiješ bulinkatý vody tak se ti nemůže nic stát z nějakého loku čaje.

latvia
11. feb 2010

jedenie po velkych operaciach je obmedzene len kvoli tomu aby cinnost criev nesposobovala bolesti brucha(operacnej rany)...takze ak jedenie nenafukuje alebo inac neovplyvnuje crievka tak mozes cokolvek 😉 a slivky ti pomozu k lepsiej kakanici 😀 len si daaaaj 😉 ale pre istotu len trochu, aby ta neprehanalo a nebolo ti zle

blumka
11. feb 2010

latvia si ma odhalila..preto chcem ten dzus 😀 tak trosku skusim zajtra

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre