Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

luala
15. feb 2010

annalena napisala som ti do IP... akych liekov by mali dat dost? myslis proti bolesti? to nestaci samotna epi? 😅

latvia
15. feb 2010

myslela dost liekov do epi 😉 pri epi anestezii sa davaju silnejsie koncentracie, pri analgezii len slabsie koncentracie aby utlmili bolest

luala
15. feb 2010

latvia, dnes mi povedala, ze oni spinal absolutne nepodavaju, nepouzivaju, ten som aj chcela... nakoniec mi povedala, ze daju teda epidural, ak chcem, ten je tu plateny, ze by preto? proste spinal akokeby tu ani neexistoval.. aj ja som bola v miernom soku 😕

latvia
15. feb 2010

no ja som este vo vacsom soku 😕 ze spinal nedavat??? nechces ist rodit inam? 😅

bobikyveta
15. feb 2010

Ahoj holky prosim vas nema nektera z vas zkusenosti s tretim cisarem???? Jsem 9 mesicu po druhem cisari a vcera jsem zjistila ze jsem znovu tehotna. Muzete mi prosim poradit?????? Nebo jestli vite kam se obratit budu rada. Mam docela strach no. K lekari v cr jdu az 12. 3. bydlim totiz v zahranici diky moc za kazdou radu co mam delat na co se pripravit atd...... Diky moc Yveta

blumka
15. feb 2010

ahojky...ze spinal nedavat? mne tu lekari povedali ze sa dava v podstate uz len spinal, ze celkova len vo vynimocnych pripadoch, ze spinal je lepsi pre matku aj dieta...

zajtra ideme domov...mohli sme uz dnes, ale aj tak by som sa musela vratit zatjra vyberat stehy tak si to tu radsej odsedim do zajtra... 😉

latvia
15. feb 2010

bobi, skus zalozit novu temu ze 3.cisarsky, mozno ti tam holky prispeju ktore to uz maju za sebou.ja osobne ziadnu nepoznam 😅 ale, ak sa citis dobre a nic ti momentalne nieje, nic ta neboli, nekrvacas, tak ziaden strach, ke dpojdes k dr. tak ti povie ci mas zemnit nieco vo svojom rezime....a gratulujem 😉

latvia
15. feb 2010

u nas sa tiez dava spinal stale ked moze....a sa divim ze prave porodnici povedia ze nie spinal....ved je to aj pre nich lepsie, nemusia sa plasit jak divi pri celkovej...

blumi 😀 sak tebe v nemocke skoro nic nechyba, jak na hoteli, nie? 😀

annalena
15. feb 2010

latvia aj ja som z toho v soku, ale ked myslia 😠 a to s tym CR na poziadanie je oficialne tak, ze sa to neda, ale..... ak mas zazmluvneneho lekara, tak sa da vselico, mam priamo info z istych BA nemocnic.....odovodnuju to nepostupujucim porodom, oslabenymi ozvami a pod. 🙄
hej luala, myslela som dost liekov do epi, tak ako pise latvia 😉 a IP

blumka
15. feb 2010

latvia, nooo tak nejako 😀 😀
ja by som uz fakt sla, len ma to odradza ze zajtra by som sa tu zasa musela trepat aj s malou a pravdepodobne by chcela ist aj Terezka, lebo ta ked ma uvidi tak neviem ci sa odo mna odlepi..tak radsej takto...

bobi, tusim tu v teme pisala nejaka maminka co uz ma 3 cisarske za sebou..skus pohladat

latvia
15. feb 2010

jj, 3kg kurciat a 30ks vajec a dohodneme sa na comkolvek 😀

blumka
15. feb 2010

😀 😀 😀 takto v naturaliach? 😀 😀

luala
15. feb 2010

no s tym spinalom je to bohuzial tak.. takze tentokrat skusime epidural 😀 - a to som vobec rada, ze aspon takto sa to podarilo dohodnut., nemocnicu vymenit nemozem, kedze ma sem poslali kvoli novorodeneckemu oddeleniu.. povodne som mala rodit inde, ale co uz. kvoli babatku vydrzim vsetko 😉 dakujem vam za rady a prispevky.. kedze som uz dlhsie v nemocnici a priserne sa nudim, citam vas stale, takze aspon nieco zaujimave.. 🙂 😵

certica
15. feb 2010

bobikyveta, kuk temu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

podla mna 3. cisarsky v pohode

blumka
15. feb 2010

mne dnes napr. doky po kontrole povedal ze moja maternica este jeden cisarak zvladne 😀

lante
15. feb 2010

blumka to povedal aj mne môj doki 😀

miluse
15. feb 2010

ahojky,

mám dotaz, jsem cca měsíc po císaři a chtěla jsem se zeptat jak je to s dodržováním 6-ti nedělí? ještě se sice trošku čistím, ale je to spíš už jen takové špinění než přímo krvácení. Jde mi tedy hlavně spíš o sex 😀, neb jsme s manželem měli předtím cca 2,5 měsíce zákaz, takže už je to tak nějak znát 😅 😀

lante
15. feb 2010

Miluse, no za pokus by to stálo. Musíš sa hlavne nato cítiť ty 😉 My sme tiež skúšali po oboch cisarákoch skôr ako po týždňoch. Ale popravde bolelo to ako čert...nie jazva, ale akoby vo vnútri bola nejaká prekážka....neviem to opísať.

latvia
15. feb 2010

poznam zenu ktora po normalnom porode sexovala asi po 2 tyzdnoch 😝 je to asi na rozhodnuti kazdej zeny, nemusi sa stat nic, moze sa zavliect infekcia...musis vediet ty ci este 2tt vydrzite 😀

annalena
15. feb 2010

miluse malo by sa, ale ja som to tiez riskla asi po 4,5 tyzdnoch 😅 😀 a v poho...ako pise lante, hlavne sa musis ty nato citit 😉

certica
15. feb 2010

no, my sme nedodrzali ani tie 2 tyzdne, v oboch pripadoch uplne ok, bezbolestne, bez nasledkov 😀 . naozaj je to indivindi...

latvia
15. feb 2010

annalena, tema letani mimineeeek, pod si pokecat 🙂

miluse
16. feb 2010

holky díky, tak nějak jsem si to myslela 😎 😀

supi
16. feb 2010

Ahojte, kedy mozem po sekcii zacat cviky na brucho? dakujem 🙂

annalena
16. feb 2010

Ahoj supi, gratulujem k dcerke 🙂 🙂 🙂 tak ako si nakoniec dopadla, mohla si ist spinalom alebo nie?

Cviky v zmysle posilnovanie, cca 10 tyzdnov. 😉

certica
16. feb 2010

supi, nazory sa velmi rôznia, ale ja by som tomu dala tie 2 mesiace pokoj

latvia
16. feb 2010

vseobecne plati jedna vec, cvicit hned ako to je mozne, ale s tym ze sa zena musi citit ok....teda, ak brucho pri urcitej zatazi boli, tak cvicit len relaxacne cviky....prste intenzitu si urcit podla stavu

zuzulik
16. feb 2010

a kedy zacat nosit stahovacie nohavicky??

a este babenky, stehy su samovstrebavacie, alebo ich budu vytahovat?? alebo je to indivindi...
mna caka CR v pondelok 22.2., male sa v brusku pekne usadilo a nehodla zmenit polohu 😉

latvia
16. feb 2010

stahovacie nohavicky ked ta nebudu tlacit na reze 😉 vsetko je to len o komforte 😉
stehy su u nas nevstrebavacie, u nas sa zasiva podkoznym stehom pokracovacim, teda jedna dlha snura cez cely rez ktora sa potom vytiahne

certica
16. feb 2010

ja som mala nevstrebavacie (vyberali po 6.dnoch), ale v tej istej nemocnici niektori lekari pouzivali aj vstrebatelne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre