Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
18. feb 2010

😀 😀

lienka77
19. feb 2010

ahojte,
mam otazku na odbornicky (latvia, annalena) - chcem z mojich vysledkov krvi zistit, ci mi bola u gynekologicky vysetrena aj zrazanlivost (chce to vediet moj internista kvoli predoperacnym vysetreniam). Mam tam len same skratky, ktorym nerozumiem.
napr. okrem ineho : QUICK-INR, APTT-R, FBG, D-DIMER, TROM.CAS a pod.
Ktore skratky svedcia o tom, ze mam vysetrenu zrazanlivost?
dakujem velmi pekne

lila61
19. feb 2010

ahoj lienka,
odbornicka som sice neni 🙂 ale mam pocit ze o zrazanlivosti krvi hovori skratka QUICK-INR. Kedze som prekonala trombozu, vysetreni na zrazanlivost krvi som si uzila az az a na to sluzi prave Quickov test. Takze myslim ze zrazanlivost vysetrenu mas. 😉

latvia
19. feb 2010

vsetky su na zrazanlivost, ale podstatne je INR 🙂

lienka77
19. feb 2010

Lila dakujem za odpoved,
prave mi muz priniesol od lekarky vsetky vysledky a potvrdila mu, ze tam mam aj koagulaciu...

latvia
19. feb 2010

lienka, mas nejake problemy so zrazanlivostou? alebo chces epi?

lienka77
19. feb 2010

latvia, nemam problemy...mam za sebou jeden CS, teraz ma caka pravdepodobne druhy..gynekologicka ma poslala na predoperacne vysetrenie, len krv mi vysetrila este u seba. Internistka chcela v telefone vediet ci mam robenu predovsetkym koagulaciu, tak som sa z toho nevedla "vysomarit" 🙂

lienka77
19. feb 2010

este by zaujimal vas nazor, ci mam skusit prirodzene...
mam len 150cm a pred predoslym porodom ma moja lekarka, ktora bola aj pri porode, pripravovala, ze mozem skoncit CS...
mala pravdu: zaciatok prirodzene, hoci doteraz nerozumiem, ako som sa mohla otvorit na 9 cm bez jednej kontrakcie, neskor oxycotin na vyvolanie, "pustenie vody", 4 hodiny "kvalitnych" kontrakcii bez efektu. mala, napriek tomu, ze mala len 3 kg, vobec nepostupovala v rod. cestach. skoncili sme CS.
tak neviem, ci je to na CS (moja doktorka, ktora ma vsak teraz rodit nemoze, tvrdi, ze skor ano), alebo to bude niekto spochybnovat...
priznam sa, ze sama by som asi sla radsej do CS, lebo sa bojim, ze bude maly vacsi a nastane problem...
co si o tom myslite?

latvia
19. feb 2010

merali ti panvu?

latvia
19. feb 2010

ale ak ti prvy porod isiel takto, tak by si to mala povedat a naplanovat sekciu, zrejme mas malu panvu a dalsie dieta takisto nepojde von prirodzene...150cm je fakt malo

lienka77
19. feb 2010

hm, rozmery panvy som mala priemerne, cize v norme...
ja som sice nizka, ale nie az taka "krehka"...

ja dufam, ze lekar na Antolskej, ku ktoremu ma chce moja doktorka nasmerovat, si vie najst v zaznamoch porodnice info ako prebiehal moj prvy porod....a bude vediet sa rozhodnut spravne..

latvia
19. feb 2010

pokial si rodila na antolskej tak to tam bude mat 😉 prekonzultuj to s nim.
no, nemusis byt "nekrehka" aby siel porod zle 😉 zbytocne by ta trapili kebyze to proste nejde.

lienka77
19. feb 2010

ano, aj prvy porod bol na Antolskej, myslim, ze aj moja lekarka (ona tam bola vtedy len ako externistka) to s nim prediskutuje...
dakujem pekne za odpovede... 🙂

tinad
21. feb 2010

Maminky, za kolko po cisarskom mozem zasa otehotniet?

latvia
21. feb 2010

aj hned 🙂 len je vacsia sanca na komplikacie.ak si rok po cisarovi, da sa uz rodit prirodzene, ak este nie, tak cisarom...ale cim dlhsie das jazve sa zhojit, tymmas vacsiu sancu na menej komplikacii

babara
21. feb 2010

tinad, nedko rika, ze pul roku po porodu uz muzes otehotnet, nekdo ze se jizva zcela zahoji az po roce, a nekdo doporucuje rozdil mezi porody az 2,5-3 roky. My chteli dodrzet cca ty 2roky pro jistotu, i proto, ze bych rada podruhe prirozene.

romca3
21. feb 2010

lienka 77- to máš dobré, že se tím doktoři zabívají. Já rodila holku Cs (3800g) a taky nesestoupila. Další porod byl po 2 letech a nikdo se tím nezabíval. Nechaly mě tam funět zase celý den a nakonec to byl zase CS kluk mě taky 3800g a nedorotoval. Nechaly mě v tom opravdu dlouho a celou další noc jsem se budila hrůzou, že mám kontrakce přitom mě bolelo jen to břicho jak jsem na něm měla ty pytle s pískem a ledem 😀 . Hrozně mě naštval ten přístup jak nikdo nic neřeší. Tak přeju hodně štěstí

lamarika
22. feb 2010

tinad: můj doktor říkal, že ba se mělo rodit shruba po roce po císaři. Nicméně mě ujišťoval, že v dnešní době se už používají takové materiály, že pokud ti nedělá císař nějakej matlák, tak že klidně můžeš otěhotnět 14 dní po císaři a pokud nejsou komplikace, tak i v pohodě normálně odrodit 😉 Záleží ale hlavně i na stavu v jakém se nachází maminka (myslím zdravotním)

latvia
22. feb 2010

romca, a kto mal co riesit? 😕 nechapem

romca3
22. feb 2010

latvia- no myslela jsem, že když půjdu rodit znovu po císaři, že mě občas někdo překontroluje nebo tak. Když jsem nastopila měsíc před porodem, už do poradny do nemocnice, tak si nikdo nepřečetl papíry nic. Za ten měsíc mě nikdo nepřekontroloval, žádnej utrazvuk i když slibovali, že dítko ještě přeměří jestli není moc velké. Já jsem měla po prvním císaři problémy s krví ( dostala jsem asi 3 den po 2,5 litru ) a udělaly se mi hematomy. Vždycky v poradně jen řekly ať příjdu za týden a že se uvidí. 😝

latvia
22. feb 2010

ultrazvuk je nepresny, moze sa pomylit o pol kila hore dolu, pokial ti nevychadzalo 4,5kg dieta tak nebol dovod na ultrazvuk. a krvny obraz sa robi cca v 36tt , potom uz nie, jedine zeby na to bol dovod.

babara
23. feb 2010

Ale jizvu by snad meli pred porodem zkontrolovat ne? Kdyby byla moc tenka, nemeli by ji nechat rodit prirozene a naplanovat cisar? Zvlastni, ze to delaj jen nekde. Je na to snad treba nejaky specialni UZ?

latvia
23. feb 2010

jazva boli, ked sa natahuje a stencije zena to citi.u nas sa jazva nemera pokial rodicka nehlasi ze ju boli..nie vsade sa robi vsetko rovnako

latvia
23. feb 2010

a romca nic nehovori o jazve 🙂

babara
23. feb 2010

Ja zatim jizvu vubec necitim, ale bojim se, ze to prijde nahle, treba s prvni kontrakci a hned rupne.. nebo je to blbost?

zuzka72
23. feb 2010

Holky je to DOMA-super, mám to !!!!! Ve čtvrtek v 8hod nástup do Šternberka a v pátek 26.2. 8.00 jdu jako první na sál. Jupí, vyšlo to, jsem šťastná, jako blecha.
Akorát jsem asi 3týdny ukecávala chlapa ať jde se mnou, že si nechám spinál a oni mi dnes řekli, že chlapi tam být nemůžou. No takže si oddechl.

latvia
23. feb 2010

nerupne hned. jazvu najprv musis citit, pocas kontrakcii ta moze zacat boliet, ale zeby rupla aj pocas toho, ze ta bude boliet, je velmi mala pravdepodobnost.ruptura maternice je zriedkave, by som povedala v dnesnej dobe velmi raritne

jchrastova
23. feb 2010

Babenky ako dlho ste krvacali po cisárskom? Po koľkých týždnoch ste už len špinili? A kedy ste úplne prestali krvácať...napíšte mi dačo prosím...Ja som mala komplikovanejší cisársky - placenta acreta a stále dosť krvácam, nešpiním i ked pred týždnom to tak vyzeralo, ale opať sa viacej krvácam a neviem či je to normálne....dakujem

latvia
23. feb 2010

kolko celkovo krvacas?

jchrastova
23. feb 2010

od 25. 1 co som mala pôrod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre