Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
26. feb 2010

http://primar.sme.sk/c/4116749/porod.html

tuto napriklad mas o porode...ale mozes si vygooglit kopec inych clankov.
co ti zatial vravel gynekolog na pravidelnych prehliadkach? je vsetko v poriadku?

latvia
26. feb 2010

http://www.pronatal.sk/trstena.htm

tuto mas zoznam otazok a niektore odpovede, mam dojem ze to vypisoval nejaky porodnik z trstenej

latvia
26. feb 2010

😀 tak oprava, vypisoval to sam primar gynekologie v trstenej 😉

blumka
26. feb 2010

neviem kedy to pisal ale v trstenej je rooming a on pise ze nie 😕

latvia
26. feb 2010

😀 blumi, mne to je tiez divne, lebo zenska po cisarovi moze mat dieta pri sebe IHNED 😀 neprotireci si? mozno bol unaveny ked to pisal 🙂

blumka
26. feb 2010

mozno po nocnej 😀 😀

latvia
26. feb 2010

kety, tak ked to na teba pride, urcite budes vediet ze to je tu 😀 bolesti pri kontrakciach su dost silne na to aby si sa odviezla do nemocnice 😉 mesiac pred porodom mozes mat este poslickov, to su neprave kontrakcie, moze ti akoby stvrdnut brucho na par sekund a moze ta boliet podbrusko ako pri menstruacii....tieto neprave kontrakcie miznu pri teplej sprche....ak sa po sprche zhorsia a zacnu byt pravidelne po urcitom casovom intervale, potom su to prave kontrakcie..
niekedy vsak najprv odtecie plodova voda, to budes vediet tak, ze z teba nieco bude furt nepretrzite kvapkat alebo tiect prudikom, ale moc to nebude 🙂 pri odteceni plodovky sa mas dostavit do nemocnice do 2 hodin....
injekcia pri porode myslis mozno epidural, je to injekcia do chrbta ktora ti trosku ulavi od bolesti pri kontrakciach, ale za to sa plati.inaksie injekcie ti da lekar, ale az ked to budes potrebovat, o tom by ta mal informovat

kety2611
26. feb 2010

latvia,dakujem ti ze si mi odpovedala na moje otasky hned mi je nieco lepsie,boli ta injekcia do chrbta,o tych bolesiach stane sa mi ze sa mi zatoci hlava,bolesti mam,ale pri menstruacii nie,v podbrusku mavam bolesit take ze niekedy nemozem ani po schodoch hodit a to ked stanem spostele bolesti su take ze ako keby ma niekto rezal

latvia
26. feb 2010

tak to este niesu porodne bolesti 😉 v ktorom tyzdni tehotenstva si?

kety2611
26. feb 2010

viem ze nie,len si ich niekedy neviem vysvetlit stavaju sa mi tak raz za cas ale to prejde,som v 29 tyzdni

latvia
26. feb 2010

pokial nespinis alebo nekrvacas, netrvaju tie bolesti dlhsie a nieje ti inac zle, nezvracias a podobne tak je vsetko ok. teraz ta v 30tt caka dalsi ultrazvuk. vies uz co to bude? chlapec ci dievca?

kety2611
26. feb 2010

no nejak nespinim zvlasne ale citim sa ako keby som sa pocikala,no ras som uz bola na ultrazvuku a idem teras v pondelok na vysetrenie tak sa spytam na nejake tie otasky co ma napadnu gynekologicky,ano viem budem mat chlapceka,dufam ze bude zdrave a silne velmi sa na neho tesim

latvia
26. feb 2010

🙂 jj, tes sa, je to super pocit byt mamou 🙂 vybavicku uz mas? dupacky a bodynka a ciapocky

kety2611
26. feb 2010

nieco uz mam ale aj tak neviem co vsetko potrebujem

latvia
26. feb 2010

co sa tyka oblecenia: aspon 2 ciapocky pre najmensie deti, kludne mozu byt tie biele na snurovanie,staci ti jeden par rukaviciek pre novorodencov, aby sa neposkriabali nechtikmi, najlepsie je kupovat body s kratkym dlhym rukavom, na cvocky co sa zapinaju medzi nohami, dobre sa obliekaju aj sa dobre prebaluje mimi. potom nejake dupacky a pyzamka. z kazdeho tak 4 kusy priblizne, a radsej kup trosku vacsie nez mensie, miminka v prvych mesiacoch hrozne rychlo rastu...ja som take ako ponozky a papucky neriesila, ked mal maly dupacky tak mu nebolo treba. este nejake 2 tenke akoby kabatiky navrch kebyze je zima.
kup si aspon 10 klasickych bielych plienok, na ublinkavanie a ine utierania, predpokladam ze budes kupovat jednorazove detske plienky.

latvia
26. feb 2010

a bud perinku alebo praktickejsia je zavinovacka, aspon na prvy mesiac...dalej potrebujes klasicku postielku s paplonikom a vankusikom, nejaku detsku osusku a zinku na umyvanie, vanicku.
z hygienickych veci pre babatko najma nejaku masticku na zapareniny (Rybilka, bepanten..),samponik alebo nejaka pena do kupela pre najmensich(mas kopec vyrobkov, mne sa osvedcil Johnson&Johnsons pre najmensich, ale mas aj ine od Nivea, Bubchen atd), tycinky do usiek pre najmensich, su take specialne urobene na detske uska, vlhke utierky na utieranie zadocku, teplomer,nejaky krem na telo alebo olejcek, mnohi odporucaju extra panensky olivovy olej z lekarne..

latvia
26. feb 2010

baby radte na co som zabudlaaa 🙂

latvia
26. feb 2010

zbytok veci ako cajik, vlozky do podprsenky a podobne si dokupis po porode, podla toho ci budes kojit a ci budes potrebovat nejaky cajik na prdiky....to uz poradime ked bude drobec vonku 😉

kety2611
26. feb 2010

latvia,fiha toho je vela a to vsetko potrebujes do nemocnice,a preco jednorazove nemozu byt pampersky,ty si vlastne rodila kde,a mala si aj rozhovor alebo sedenie s porodnou asistentkou ktora ti povedala co a ako,absolvovala si svicenia pre tehotne je to vobec dolezite alebo potrebne

latvia
26. feb 2010

nie, do nemocnice toto vsetko nepotrebujes. v kazdej nemocnici je to uplne inac, preto si tam zajdi a opytaj sa co potrebujes. v tom formulari co vypisoval primar z trstenej tusim je napisane hygienicke potreby pre seba.
ja som rodila v cechach, a nepotrebovala som nic, okrem hyg.potrieb pre seba a plienky pre maleho. hej, pampersky som myslela. bud si kup tie, alebo nejaku lacnejsiu variantu, co sa ti uz hodi.ja pouzivam pampers a som spokojna.
na ziadnom predporodnom kurze som nebola, ani som nechodila na cvicenia pre tehotne. ale pokial mas moznost tak kludne chod, porozpravas sa tiez s holkami co budu rodit a mozno ti vela veci poradia.porodnej asistentky sa mozes kludne vsetko pytat, zajdi si do nemocky kde budes rodit a tam sa vsetko spytaj, zbytocne si budes nosit veci ako pyzamu, podlozky pod seba a podobne ako je to v niektorych nemocniciach ked u vas nemusis.preto sa tam ukaz a spytaj sa to nejakej por.asistentky, vacsinou tam maju aj informacne letaciky co si so sebou vziat a co nie

kety2611
26. feb 2010

ked pojdem ku gynekologicke tak sa jej uz na vsetko spitam lebo to potrebujem

latvia
26. feb 2010

vsetko sa jej spytaj, vo vsetkom ti poradi, pripadne sa potom pytaj nas

kety2611
26. feb 2010

dobre dakujem ti za vsetko

zuzul1310
26. feb 2010

Pýtali ste sa či radšej klasický pôrod alebo CR, podľa môjho názoru jednoznačne CR. Ja som rodila CR so spinálom, neprišla som o ten pocit keď mi malého z brucha vybrali a ani o jeho prvý plač a napriek tomu som netrpela 8 a viac hodín ako sprostá aby mi nakoniec ten CR spravili aj tak ako mojej kamoške, tá si to teda fakt užila. Ja som po CR bola v pohode, sedela chodila ležala, kočka po normálnom pôrode nemohla ležať ani sedieť ani chodiť lebo ju tak strašne bolela jazva po šití a to rodila normálne... Je to individuálne ale nenechajte si nahovoriť, že prídete o ten pocit keď sa dieťa narodí a tak podobne, to je blbosť, bábo mi hneď ukázali bola som pri plnom vedomí a priateľ ma čakal za dverami operačky, videla malého fotil ho a bol tam s nami, prvý mi zagratuloval a malého mi o tri hodiny priniesli na kojenie, nádhera a krása až na to že nemusím spomínať na zvíjanie sa v kŕčoch a odtečenie plodovej vody doma a podobné nepríjemnosti. Niektorá ste sa tu pýtali či sa dá spraviť CR na požiadanie. Závisí to určite od lekára ale moja lekárka sa ma spýtala ako chcem rodiť, že nepreferujú nútiť niekoho k spontánnemu pôrodu, nakoniec som žiaľ mala tak či tak opodstatnený CR v predtermíne, ale aj druhé by som rodila jedine takto.

latvia
27. feb 2010

len malokto mysli na nasledky operacii....po niekolkych rokoch sa ti v mieste jazvy po CR mozu urobit zrasty, do nich sa ti mozu vpliest creva a budu tam musiet zase operovat.mali sme take pacientky....cisar nieje sr anda, je to dost rozsiahla operacia so vsetkym co k tomu patri.nie kazdy cisar prebehne hladko!! takze nejake preferovanie CR pred spontannym porodom, ak nieje na cisar dovod, mi pride trochu divne...

jaaty
27. feb 2010

ja som síce rodila cisárskym tiež tak ľahko ako zuzul, ale tiež si myslím, že ide o indikáciu. Ja som mala preeklampsiu a tam nie je o čom. Ale ak je žena zdravá aj bábo je OK, tak je normálny pôrod menej zaťažujúci organizmus. Kety, dôveruje lekárovi a pýtaj sa.

latvia
27. feb 2010

zeny sa v dnesnej dobe hrozne boja rodit, aj ja som sa bala, ale aby som dobrovolne sla pod noz ked neviem ako by som odrodila spontanne, to teda nie. viem ze vacsina vnima CR ako pohodovy bezbolestny porod, len nikto nedomysli dosledky...ine je CR indikovany ako na vlastne poziadanie.kopec zien doteraz boli jazva, o 10 rokov ich moze boliet zo zrastov a tam uz pomoze len dalsia operacia...neviem ci by som chcela zase ist pod skalpel, pricom sa zrazsty mozu utvorit aj o par rokov na to.
a v dnesnej dobe sa da rodit celkom pekne,zeny maju moznost vyskakat sa na lopte, vliezt do vane, aromaterapia, rozne ine blbosti ktorymi si sprijemnia kontrakcie, epidural....nieje to len o hoznom jacani a trhani sa...

lamarika
27. feb 2010

latvia a co teprv ještě to riziko, že ti může prasknout při dalším porodě děloha. . . Nebo to, že svým způsobem jsi omezená v počtu dětí. . . A sposta dalších komplikaček, které ohrožují jak zdravý maminky, tak dítěte

latvia
27. feb 2010

lamarika 🙂 presne tak, dalsie veci pre ktore si myslim ze CR na poziadanie je nerozumne

klaudika1402
27. feb 2010

Ahojte baby chcem sa spytat, idem 2.3. na cisarsky zo zdravotnych dovodov, nie som tym nadsena ale co uz mam robit, pre svoje zdravie a zdravie maleho musim vydrzat.Chcem sa spytat, plodovu vodu mi pred cisarskym prepichnu?? nic sa mi nestane ked mi vytecie pri zakroku do brucha? Moc sa bojim toho..Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre