Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janni.ka
2. mar 2010

silvicka dávali po 6hod neboj se 😉 já si od 3dne ani ty injekce nenechala dávat 😉

blumka
2. mar 2010

silvi, proti bolesti davaju aj ked si poziadas...mne prisla sestricka povedat uz neviem na kolky den po porode ze mam predpisany algifen, ze ked budem potrebovat mam na nu zazvonit a ja ze na co algifen, a ona ze no proti bolesti, sak ste po cisarskom...a ja som sa tak usmiala a ze ja uz davno neviem ze som po CR 😉

berunka
2. mar 2010

Silvi neboj se opravdu,kdyz budes citit po cisari bolesti staci rict sesricce a da ti cipek nebo nejaky prasek.Ja jsem chodila jeste ten den co jsem rodila.U me t teda bylo trochu jiny,protoze jsem mela akutniho cisare.Takze jsem nemela klistyr - no ani nebyl potreba protoze z tech nervu sjem sla sama 3x na zachod,oholily me.Kdyz jsem rekla zes e bojim cevkovani sestricka rekla,ze cevku zavedou az po pichuti spinalu.takze kdyztak jim to rekni narovinu a treba to udelaji jako u me 😉 spinal vazne neni vubec tak strasny jak se vsude pise.ja jsem ho taky zvazovala - jsem neskutecny posera z injekci.a zvladla jsem ho v pohode.u druhyho ditka do nej jdu zase.videla jsem hned malou,druhy den mi bylo dobre takze parada 🙂

lamarika
2. mar 2010

berunka a ty myslíš, že budeš muset jít na CR i podruhé?

berunka
2. mar 2010

ja jsem mela indikovany cisar kvuli uzke panvi,Elinka se narodila o mesic driv a stejne bych ji normalne rodit nemohla.Takze myslim,ze i druhe bude muset byt cisarem.A uprimne mi to vubec nevadi,protoze prvni porod byl naprosto pohodovy.Nejhorsi na nem bylo asi vyndavani drenu a to je par vterin.

lenulka1982
3. mar 2010

Ahojte, mám 2 detičky. Dcéra má 8 rokov a synček 3 týždne. Prvé dieťa som rodila spontálne a pri druhom som išla rodiť tiež spontálne ale maličkého začali klesať ozvy srdiečka a tiež zistili že má pupočník okolo krku a tak mi roboli akútnu sekciu. Mala som spinál. Podľa mňa ale je to čisto môj názor je to neporovnateľné rodiť klasicky a cisárskym. Viem to porovnať keďže som prežila oba spôsoby. Ak by bolo všetko ok nikdy by som nevolila len tak pre nič za nič cisársky ako naše celebrity a pod. je iné ak je to nevyhnutné zo zdravotných dôvodov rsp. akútné ako to bolo u´mňa kde hrozilo, že môžem prísť o bábätko.... Pri spontálnom pôrode som bola viac dojatá a bolo to také dojímavé a zároveň nádherný pocit, že som to dokázala ale tak nejako by som to vysvetlila hneď mi tiekli slzy šťastia.... Pri sekcii mi maličkého ukázali hneď ako ho umyli a obliekli samozrejme bol to tiež okamih šťastia ale v mojom príprade skôr mi spadol kameň zo srdca, že je všetko ok a že ho vybrali a nič sa nestalo a že je na svete živý a krásny.... neviem či ma pochopíte ale skrátka je o iné. A nepochopím baby, ktoré si zo strachu pred kalsickým pôrodom vyberú cisársky. Pretože to nemajú s čím porovnať, zostane Vám bruško / vyzerám ako by mi ta 1 dieťaťko zabudli 🙂/ a veľmi ťažko sa vraj z neho zhadzuje,,,, a tie bolesti po sekcii nie sú sranda a to po klasickom pôrode nie je. Za 2 dni sedí a na 3-4 deň ste ok. Pričom po sekcii Vás bolí celé brucho a pri namáhaní brušného svalstva to cítite a prvé dni akoby Vám niekto rezal brcho nožom... a to nehovorím o kýchnití a zakašľaní.... ale v žaidnom prípade Vás nechcem strašiť. Je to len môj názor. Pre drobcov, však človek pretrpí všetko...

lamarika
3. mar 2010

lenulka: Naprosto s tebou souhlasím. "normální" porod jsem si ještě nezažila, protože jsem nemohla, ale doufám, že teď podruhé se mi poštěstí 😉 Ať se princesně daří 😉

ivush
3. mar 2010

lenulka, tak súhlasím s tebou, že ak by som nemusela, rozhodne by som si sekciu nevybrala...proste spontánny pôrod je telu prirodzenejší a vlastný než umelý zásah do organizmu ako je sekcia...Ale keďže mi osud, napriek mojej veľkej túžbe priviesť deti na svet prirodzene, túto možnosť nedoprial, tak sa teším, že som mala absolútne bezbolestné cisárske...teda mňa brucho vôbec tak nebolelo ako popisuješ, na druhý deň som chodila, sedela na posteli a fakt som prakticky žiadne bolesti v rane nepociťovala...čiže po stránke bolesti som si subjektívne vytrpela určite oveľa oveľa menej ako ktorákoľvek mama po riadnom pôrode, ktorá sa či už kratšie alebo dlhšie zvíja v kontrakciách...Ale vravím, napriek tomu by som radšej mala dva spontánne pôrody, ale keď už to nešlo a môj organizmus bol nutne zaťažený cisárskym, tak aspoň som bola ušetrená akýchkoľvek bolestí 🙂

romana29
3. mar 2010

Já sice budu ráda, když to císař zase bude, protože se opravdu hodně bojím všech možných komplikací ( i když chápu, že i císař má své komplikace), ale zase že bych šla a škemrala, to nééé, když bude dítě o.k., hlavou dolů, tak jsem pro, rodit normálně.

berunka
3. mar 2010

lenulka: to co ty popisujes u cisare za poporodni bolesti atd ale nemusi nutne byt.ty to pises jako by to proste bylo nutne u kazdeho cisare.to ale neni pravda.ja jsem druhy den po porodu sla sama na normal pokoj,pres den jsem mela malou u sebe,zadne leky na bolest jsem nepotrebovala a 5.den jsem sla domu naprosto v pohode.ano,to bricho citis to je jasne vzdyt je to brisni operace.ale docela to tu ve tvem podani vyznelo jako ze je to strasna bolest.je to opravdu velice individualni.a kazdy to proste musi poznat sam - pokud bude mit indikaci k sekci nutnou.takze myslim je zbytecne strasit predem s bolestma.holky nebojte.preju vam aby jste to mely tak jako ja.

zuzka72
4. mar 2010

Holky jsme doma, napojím tady ty mrňousky, trošku poklidím, udělám večeři a svačinky, lupnu kafe a hodím sem fotky a písnu, jak bylo, takže kolem 21hod čekrjte story. 🙂

reruna
4. mar 2010

já teda s lenulkou souhlasím, normální porod jsem sice nezažila, dvakrát to byl císař, ale pro mě to teda byly dva nejhorší zážitky v životě, co se týče fyzické bolesti... a se mnou na pokoji ležela paní, která první dítě rodila KP přirozeně a druhé měla císaře a ta jednoznačně tvrdila, že normální porod je nesrovnatelně lepší

miriam11
4. mar 2010

citala som vase prispevky a pridam svoj nazor. Ja som rodila CR pri celkovej narkoze, zacala som rodit normalne, ale vyskytli sa komplikacie tak to skoncilo takto. Nevedela som si to predtym predstavit a teraz mozem povedat, ze tie bolesti po porode mi prisli ako ozajstne peklo. Mala som pocit, ze to snad ani nie je mozne, tak priserne ma bolelo brucho. Bolo to zo dna na den lepsie a lepsie, ale uz sa asi neodvazim mat dalsie dieta. Mozno som citlivka, ale nikdy by som si nepomyslela, ze to moze tak hrozne boliet. 😢 Nechcem tu nikoho strasit, mozno ozaj zalezi od toho, ci mate spinal, alebo celkovu, ci bol porod rozbehnuty, ci ste zazili kontakcie a podob. neviem, takisto to neviem porovnat s normalnym porodm, kedze finalnu fazu som nezazila. Ale CR ----- nikdy viac.

lamarika
4. mar 2010

zuzka koukala jsem na fotky a máš moc krásný chlapečky. Gratuluji!!! A jizva je teda luxusní! Takovou ji nemám ani já a to jsem 10 měsíců po CR 😉 Akorát to teď musí být doma asi hukot 😀

zazalienka
4. mar 2010

ahojte, dala som do albumu moju jazvu po sekcii.. malý mal včera 6 týždňov a ja by som opäť mohla rodiť znova.. ono ten pohľad na malého stojí za všetky bolesti aj keď ja som mala teda luxusnú sekciu.. asi mám dosť vysoký prah bolesti, týždeň po sekcii som si sama odšoférovala na stehy do nemocky a od návratu domov fungujem na 110 %.. proste musím.. ale na pôrod a pobyt v nemocke mám príjemné spomienky.. žiadna trauma na celý život.. aj keď som stresovala dva mesiace dopredu, preplakala posledné dve noci pred sekciou, nebolo to také hrozné.. držím Vám palčeky aby to nebolelo a aby ste mali minimálne taký pôrod ako ja..

zuzka72
5. mar 2010

Tak se omlouvám, ale zhlídla jsem včera ordinačku a pak chtěla písnout, ale chlapci si zapli hru na Pc olympiádu a už mě tam nepustili, takže píšu až teď.
Takže předem, koho čeká císař ve spinálu---SUPER-doporučuji, šla bych každej den i 2x je to perfektní. Sice jsem si 2x šáhla docela hluboko na dno, ale to jsem měla jen já a ostatní to tak mít nemusí.
25.2. příjem do Šternberka 8.00-jela jsem autobusem, sestra vyděšená kde mám tašku a kdo přijel se mnou, na to já, že mám jen igelitku s nejnutnějším a zítra mi ovezou tašku. A že jedu sama? No a kdo by se mnou měl jet, když rodím až zítra, no sestra ze mě v šoku, že jsem si tak troufla a já nechápala o co jde. A prý dvojčata? a kde je máte-no to byla tam častá otázka, doktoři se za mnou chodili dívat a říkali ta s pidi břichem a dvojčaty, a jak jsem porodila,tak se zase chodili dívat na kluky a nechápali kde tam byly schovaní. No, ale k věci: takže jsem se převlíkla, vyplnili jsme listiny, doktor udělal UTZ(naštěstí Lukášek zůstal v té blbé, pro mě skvělé poloze. Šla jsem na pokoj, dostala kapačku na zavodnění, potkala 3známy pacientky-ty už měli mimča, no a zhlídla ordinačku a šla na pokoj přemýšlet, jestli to přežiju. Ráno 26.2. od 5hod odběry, kapačka,klystýr a v 7.45 jsme mazali na sál. Petr přijel i s babičkama a odvážel mě na sál se sestrou, pak i s babičkami čekali před operačním sálem.
Zavezli mě tam, bylo tam asi 10doktorů a 10sester, možná i víc, všichni krásny různobarevny oblečky-jen jsem nevěděla kdo je kdo, no ale byla to rychlost, to jen jak popisuji, jak je to tam oproti OL hezké. Sedla jsem na bok, jeden mě držel rukou nad prsy, vyhrbila jsem se a ten ze zadu co seděl mi píchl nějaky umrtvovadlo do páteře, furt to tam měřil, počítal a pak opíchal. Potom mí píchl do toho ten spinál-nic jsem necítila a říkal, až budu mít mravence, nebo teplo v nohách ať řeknu a dlouho nic, pak jsem mu řekla, že mám teplej zadek a pak i pravou nohu, levá zatím nic, on, že dobry a lehla jsem na to operační lůžko. Všichni pobíhali, natahovali přede mě plachtu a já už jsem ty lidi neviděla, jen ty co byly za mnou a vedle mě, jen jsem se stihla říct, ať mě neříznou do živýho, když ještě tu levou cítím, no prej už ji necítím. Za mnou seděl Anesteziolog Pepa a ještě jedna sestra Pepa mě pořád se patl, jak je, jestli mám už děti, atd. No a začalo to--první dno---můj tlak klasika 90/60, najednou se mi udělal blbě a Pepa hlásil té sestře 60/50-kolabuje nám a já si představila filmy, kde řeknou kolabuje a umřeli, no myslela jsem, že je po mě a Pepa mi dal kyslík, naštěstí ten průhlednej s krásným modrým okolo, né ten starodávnej černej, toho se bojím(to si ale pamatuju blbosti co?), no a mě bylo malinko líp, pak znova slyším kolaps, no a bylo mi blbě, Pepa zase kyslík, gumovej polštář pod hlavu, studenej obklad na čelo a říkal, že až mimča vyndají, že mi bude fajn, že mi tlačí na tu dutou žílu. Zase mi bylo šoufl, řekla jsem, že budu zvracet-ořistavil mi na bok hlavy misku a já se asi 3x na prázdno nadávila. Podotýkám, že co se dělo tam dole nevím, já to necítila. Pak jsem jen slyšela-to je macek a honem si přehazovali v řadě za sebou jak stáli až k tomu stolečku mimčo, tak jak to bývá ve filmech, tam zkontrolovali, zabalili, jako kapucína a šli mi ho ukázat, uvolnili mi ruku, já ho hladila a říkala, jé on má vlasy, já měla kluky plešaty, no a v tom přehazovačka dalšího mimča a to samy, jen já na to, jé ten nemá vlasy. No a už mi bylo fajn. Takže kromě kolapsu, kterej může potkat jenom mě, že mě potkají sami takovy věci, tak super pohoda, nic nevím, klídeček, dovolená. Ještě jsem slyšela doktora, jak říkal, sestro proč brečíte a ona, víte mě to vždycky ty dvojčata tak vezmou za srdce. Nakonec mi ještě při tom všem odoperovali cystu na vaječníku, což jsem se dozvěděla až později. Děti odvezli v inkubátoru, Petr a babičky je viděli mohli vyfotit, no samo, že byly vyklepany a jeden foťák nešel nažhavit. Petr mě pak vezl se sestrou na poporodní, kde jsem měla být 2hodiny. Petr tam byl se mnou asi hodinu a pak jsem mu řekla ať jede odvést ty babičky. Odjel a mezitím sestra. že jak to bude přicházet k sobě, tak až pocítím bolest, tak mám říct. No a po chvíli bolest tak sestra píchla něco na O a čípek mi dali a já čekala, že to zabere, sestra zavřela dveře a nechala mě jako odpočívat, televizi mi zapla, no ani nevím co tam bylo, pak ukrutná bolest, maso živy, a začalo moje druhy dno, volala jsem na sestru, bouchala do nábytku, abych se dovolala, myslela jsem, že to nepřežiju, tlak se mi měřil sám, vyskočil mi na 160/130-prý to bylo bolestí, asi po 10minutách přišla sestra neslyšela mě, když mě viděla nechápala, prý to ještě neviděla, že mi ty léky nezabrali-no ona nevěděla s kým má tu čest, že mě se vždycky chytne po čem hov... No a že mi nic jiného dát nemůže, že bez schválení doktora to nejde a že ti jsou všichni u porodu, že musím vydržet. No a asi po 3/4hodině ukrutných bolestí přišel doktor a taky nechápal a pak, že teda okamžitě píchnout Analgen a pak už to bylo krásny, žádná bolest. Jen jsem říkala sestře ať mi natáhne nohy, že je mám pokrčeny a ona, že je mám nataženy, že se mi to jen zdá. Jo a ještě mi dala v to ráno sestra cévku, hladěla do mě, krev už mi tekla ,ale dala to tam, na sále zjistili, že se netrefila, tak mi to znova předělali. Pak mi do pytlíku tekla červená moč. Z původně 2hodin na pooperačním, byly 4hodiny a vezli mě na pokoj, tam kapačka konečně čaj. Ležela jsem až do dalšího dne do rána a pak jsem měla vstát. postupně mi nohy přicházeli k sobě i to ostatní, ale dalo se to, jen nesnáším ležení na zádech, tak jsem se všelijak nakroucela, aby to bylo polozáda bok. děti mi přinesli na kojení a odnesli, že dvojčata mi dají až tak v neděli na celý den, ale na noc, že dvojčata nedávají. No to bylo něco na mě, já že to teda ne, že ty děti jsou moje a že je chci mít u sebe, tak mi je tam teda nechali hned tu první noc, jen je chodili přebalovat, já musela ležet. Ráno si je vzali na vyšetření a já měla vstát z postele, no myslela jsem, že nevstanu, ale šlo to. No a pak jsem si tam žila, jako na dovolené. All inklusiv. 3x denně jsem měla injekci od bolesti, která nezabírala a čípky, které trošku pomohli. pak byly ještě další dva klystýry a pak asi třetí den jsem byla bez prášků. Tím, že jsem kojila oba zaráz tandem, tak mě chytli záda-no mazec, půjčili mi i kkojící polštář-ten je na HOVN... nekupujte si ho, zbytečny vyhazování peněz. 4a5 den po operaci mě šíleně bolela hlava na čele-prý následek anestezie, čípky zabrali-dalo se to. Takže, jak píšu dovolená, samostatný pokoj, sama jsem se starala o děti, sama koupala, navařili mi, umyli zem, jen doma je doma, no uteklo to až na ty neustály vizity a otázky, jak to zvládáte? Vždyť matky nezvládají ani jedno-tak z toho už jsem rostla, ze začátku mě to těšilo, ale pak jsem měla sto chutí říci, že když jsou to lemry, tak nemají mít děti.. Našla jsem si tam pár známých, Akorát 2 noci mi kluky vzali a jen donášeli na kojení-byly na super dovolené pod světlem-měli žloutenku. Při odchodu doktor řekl ať koupím třeba Nutrilon, než se mi pořádně vytvoří mlíko tak ať jim ho třeba na noc dám. A naše první noc doma? Koupila jsem Nutrilon ve 20hod jim ho dala a ve 22hod už měli hlad---na hovn.... pití, takže jsem je nakojila, pak v 2,30 znova a pak jen Petříka v 7hod, teď je 9hodin a Lukášek pořád spí, tak snad se vzbudí, musíme frčet na pojišťovnu a večer jdeme tady k nám na ples, jen od 23,30 si vyzvednout případné výhry-je to o ulici dál-takže babička bude zatím hlídat. Kluci jsou zlatí-no po mě, kočárek bude příští týden, tak vyrazíme. Jediný problém máme s brkáním, to jsou snad hodiny a nic-poraďte, jak to udělat, aby si brkli?

latvia
5. mar 2010

😀 gratulujem k detickaaaaaaaaaam 😵 😵 to bola fakt rozsiahla story 😀
brkanie myslis grganie? 😕 niektore deticky to proste nevedia, aj keby si ich nosila hodinu tak si neodrihnou...tak si z toho nic nerob....teda ,pokial je brkanie to co myslim 😅
jak tak rozmyslam, ziaden liek na bolest na O nepoznam 😕 nebol to nahodou Dolsin?lebo ten vie nezabrat...
poklesy tlaku su pri tlaceni na dutu zilu normalne, tam sa neda nic robit, len cakat kym vyberu dieta....

zuzka72
5. mar 2010

jj-grgání 😀 a nemůžou se zadusit?

zuzka72
5. mar 2010

No nevím, já myslela, že říkali nějakej na O, ale mrknu do zprávy a napíšu. 😉

latvia
5. mar 2010

ked si neodgrgnu? jedine keby sa pozvracali a vdychli to do seba....mozno skus pocas kojenia prestat, skusit ci si odgrgnu a potom dokojit....ale ani moj drobec si nevedel odgrgnut a nic sa mu nestalo.... lepsie je ich nejak pri spani podlozit aby boli mierne vytoceni na bok, v pripade grckania aby vyslo vsetko vonku...monitor dychu nemas?
vacsinou ked si neodgrgnu tak mozno nemaju co odgrgnut, resp.sa ten vzduch posunie dalej do criev a maju koliku, a musia sa vyprdkat aby sa im ulavilo 🙂

solange
5. mar 2010

Ahojte, aj ked som rodila cisarskym uz skoro pred dvomi rokmi, mam presne tu istu skusenost, ako popisala zuzka72 - kyslik mi tiez 2x davali, ja som este navyse chytila triasku, nieco podobne ako zimnica, len mi nebolo zima, trvalo to asi tak hodinu, ale nebolo to nic strasne.
Inak co sa tyka bolesti, ziadne som nemala, nakolko mi kamarat (chirurg) poradil, ze akonahle zacnem citit co len cast nohy - este predtym, ako ma vobec nieco zacne boliet - mam si hned pytat injekciu od bolesti, nakolko ked uz ma ta rana zacne boliet, tak tie injekcie zaberaju az po viac ako pol hodine. Takze kazdemu odporucam, pytat si nieco proti bolesti uz skor 🙂

latvia
5. mar 2010

🙂 tvoj kamarat chirurg ma scasti pravdu, a to ze analgeticka zaberaju cca po pol hodine a neskor.ale ak ma niektora problem s nizkym tlakom a mala spinal, tak je dost pravdepodobne ze analgetikum znizi tlak este viac a bude jej na zvracanie, motat sa hlava, to prinajlepsom...

solange
5. mar 2010

ano, to moze byt, ale nastastie mne sa taky problem vyhol. 😉 Ja som ten cisarsky mala planovany, cize presne kvoli tlaku ma uz okolo tretej rano napojili na infuzie (rodila som rano o osmej) a tie infuzie som mala az do dalsieho dna do piatej rano, kedy som sa mohla 1x postavit.
A hlavne po spinale na co ma kazdy upozornoval (anesteziolog, gynekolog) je najdolezitejsie, prvych 12 hodin nedvihat hlavu a aj napriek infuziam velmi vela pit, aby nedoslo k bolestiam hlavy.
Kamaratka to nedodrzala (dvihala hlavu, aby videla babtko, ked jej ho priniesli) a skoncila s prisernymi bolestami hlavy az jej nakoniec museli robit tu krvnu zatku (tusim sa to tak vola)

pia22
5. mar 2010

Kocky som uz 5 mes. po akutnej sekcii v spinali. Asi po 2 mes. ma zacali boliet klby, najskor kolena, postupne cele nohy a ruky, vsetky odbery ok, jednorazovo pichnute kortikoidy, po nich bolest na cca 2 mesiace ustupila a uz mesiac ma opät priserne bolia vsetky prstove klby na rukach a v noci su navyse aj uplne stuhnute. Nemate s tym niekto skusenost?☹

latvia
5. mar 2010

jj 🙂 infuzky sa davaju vzdy

latvia
5. mar 2010

pia, to nie, a ani som zatial o takej reakcii na spinal nepocula 😕 myslim ze to od toho nieje.
ale sla by som za obvodackou nech ti da urobit vysetrenie reumatoidneho faktora, a ASLO....neviem ci ti to uz robila,skus sa jej na to spytat... tvoje priznaky skor svedcia pre reumatoidnu artritidu, aj ked je to dost nespecificke.....este by som chcela vediet hladinu kys.mocovej, ak ti robila.....resp.poslat na reumatologiu, nech ta vysetria...

zuzka72
5. mar 2010

Jo a ještě jeden poznatek ze Šternberka-laktační poradkyně mi říkala, ať mou novou kojící krásnou podprsenku okamžitě vyhodím, jinak jsem bez mlíka. Prý ty klasicky kojíci podprdy co se prodávají jsou tím, že jsou obtaženy, tak působí, jako bandáž na zastavení laktace a ten trojúhelník, co se zapíná řes to, nadzvedne bradavku a zdeformuje ji. Nejlepší jseu sportovní volné podprdy-takže já už mám 3kousky.

babara
5. mar 2010

Zuzka, kluci jsou rozkosni! Blahopreji, jste krasna rodinka 😉

annalena
5. mar 2010

zuzi gratulujeeeem, krasne babatka 🙂 🙂 🙂 🙂

tinad
8. mar 2010

maminky, rodila som cisarskym a celkovo ma uspali..preco mi pri prevezeni na Resku dali kyslik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre