Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
21. mar 2010

berus, ak je to plodovka, tak by mala kvapkat pravidelne, resp.cvrkat prudikom...inac na konci tehu redne aj hlien, tak mozno mas pocit ze si furt mokra....ak mas pocit, ze by to mohla byt plodovka, tak si zajdi na porodnicu s vlozkou, tam ti kvapnu temesvaryho roztok a zistia ci to je plodovka.pripadne si vypitaj trosku do flasticky aby si tam nebehala zakazdym ked budes mat pocit zeby to bola plodovka.alebo sa spytaj v lekarni ci ho maju.

katrinb
21. mar 2010

latvia - dakujem, pretoze som sa az zlakla, ze co mi je. SOm rada, ze je vsetko OK....dakujem pekne za odpoved

a mozem este jednu otazku? Kedy by som mohla zacat pouzivat staqhovaci pas? Az po 600nedeli, alebo aj skor? Mozno blba otazka..ale na nete nic ohladom toho nenajdete...hm

latvia
21. mar 2010

moj osobny nazor je ten, ze pokial ti ten pas nebude sposobovat bolest rany po cisarskom, tak ho mozes nosit....vsetko je to o tom ako sa rana hoji. ak je uz ok a nebude ta pas tlacit alebo ominat, mozes ho nosit. ak ta to bude boliet, radsej pockaj, brusko si spevnis neskor cvicenim..nic netreba silit, ale kazda je ina a kazdej sa hoji rana inac...tak zacni ked budes citit ze si ok

katrinb
21. mar 2010

latvia - dakujem, si zlata

bbberusak
21. mar 2010

já počkám na mm a pojedu na ambulanci, na test plodovky...nějak se to rozjelo..sice je to tak jednou za půl hodiny, ale je toho víc...

hanik84
21. mar 2010

ahoj já rodila císařem v prosinci, císař byl plánovaný, takže jsem si mohla vybrat anestezii, vybrala jsem si epidural a neměnila bych, když jsem slyšela malého poprvé plakat byl to nejkrásnější okamžik v životě. Nevím jestli je to kojení dědičné, mamka nás kojila jen šestinedělí a já kojím pořad a doufám, že to dlouho vydrží.

bbberusak
21. mar 2010

tak plodovka to není, vyšetřovala mě PA, myslela jsem, že porodím, poprvé jsem byla vyšetřovaná jestli jsem otevřená.-..auuuuuuuu....
pak přišel mudr, nasranej už ve dveřích...když se dozvěděl, žew jsem domluvená na sc v turnově - otázka: A PROČ? já na to: KP...ksicht hodil, že bych mu dala facku...pak at si lehnu, že mě vyšetří...ani slovo neřekl, vyšetřil, napsal zprávu, podal mi jí a řekl: to je všechno, můžete jít...!!! ještěže tam nebudu rodit!!!!!

latvia
21. mar 2010

berus, mozes mu nas.at 😝 to ta kontrolovala PA? alebo ten dr? az taky bol drsny? 😕

hanik, kojenie nieje dedicne, rovnako ako ani porod, jak si niekto mysli.a u tvojej mamky zrejme plati ta laktacna kriza v 6tt, tak mozno len mohla vydrzat..kazdopadne tu je na konovi annag, ktora rada radi ohladne kojenia, takze sa mate s kym poradit co a ako 🙂

bbberusak
21. mar 2010

bolelo to od PA, u něj jsem už veděla a snažila se max uvolnit...taky to nebylo příjemný, ale bolelo to od PA. říkala at se uvolním jinak to bude ještě horší...ale já měla zrovna kontrakci, takže to prostě nešlo...
jsem ale ráda, že vím, že neteče plodovka a kdyby něco od těď, jedu rovnou do porodnice, kde budu rodit..už by si mě tam asi nechali, vždyť nástup mám v úterý ráno...každopádně se nedivím, že porodnice v Lbc nemá dobrou pověst už kvůli personálu...já kdybych rodila a viděla ho ve dveřích tak slezu a uteču!!!

latvia
21. mar 2010

ty uz mas kontrakcie? 😕 alebo ti len stvrdlo brusko?

bbberusak
21. mar 2010

no, jasně, tvrdne bříško..ale oni tomu u nás asi říkaj kontrakce, protože mi řekla, že na monitoru kontrakce jsou, jeslti to mám už dlouho..a já na to: no, že mi už asi 14 dní tvrdne břicho, ale nepravidelně....tak prej v pořádku,...ale pocit to je, že se mi udělá na břiše tvrdá klobása, boule🙂

latvia
21. mar 2010

aha, tak to ok, ale keby ta to tvrdnutie aj poriadne bolelo a zacalo to byt pravidelne, hoci aj po pol hodine, tak treba ist do porodky

bbberusak
21. mar 2010

zatím je to jen nepříjemné, ale nebolí to...do toho úterka do nástupu to už snad vydržíme 🙂 děkuju moc za rady 😲

latvia
21. mar 2010

uz sa tesim na tvoj pribeh ako to prebiehalo 🙂 nezabudni potom napisat 🙂

bbberusak
21. mar 2010

to nezapomenu, já se ráda podělím o zkušenosti...když budu spokonjená, tak budu šťastná a o to se ráda podělím a když budu nespokojená, tak si tady postěžuju 🙂

blumka
22. mar 2010

ahojte..otazka...kedy mozem zacat robit brusaky? 😀 uz mi ta pneumatika vadi 😀

latvia
22. mar 2010

😀 trdlo, pneumatiky su hit tohto leta 😉 brusaky skus, ale akakolvek bolest jazvy alebo vnutri niekde pri maternici by ta mala stopnut....proste ak ti to nic nebude robit tak jemne cvic, hlavne to neprehanaj 😉

blumka
23. mar 2010

ze hit tohto leta...bude hit, ked budem musiet novu garderobu na leto kupovat... 😀

latvia
23. mar 2010

😀 sak mas aspon dovod nakupit si nove veci 😉

latvia
23. mar 2010

beruske drzime palecky na cisaaaaara 🙂

blumka
23. mar 2010

latvia, ja som asi divna ale ja neznasam nakupovanie 😝 a uz vobec nie teraz s dvoma detmi, ktore by som musela trepat so sebou, neviem si to nejak predstavit 😀

aj ja drzim palce dalsej cisarovne 😀 😀

jaro2008
23. mar 2010

Ahoj
berusko: taky ti držím palce, ať to dobře dopadne a máš Barušku brzy u sebe 🙂

latvia
23. mar 2010

blumi, to sme dve 🙂 ja najradsej raz za rok nabehnem do obchodov, kupim na vsetky rocne obdobia a mam pokoj 😝
sak deti hodis na krk manzelovi a prevetras v klude kreditku nech sa nepokazi 😎

martina149
23. mar 2010

Ahojte tak aj ja sa k vám pripájam aj ja mám už istého cisára,čakajú ma teraz predoperač.vyšetrenia a po Veľkej noci idem.Dúfam,že dovtedy vydržím.Dr.ma objednal týždeň pred termínom.Nemám s cisárom skúsenosti ale kedy sa vlastne objednáva plánovaná sekcia,lebo čítam,že poniektoré už majú aj v 37.tt alebo to závisí od stavu?Aspoň čo ja viem tak po ukončení 38.tt.Mňa sa už lekár pýtal s akou narkózou tak ja by som radšej so spinálom.

latvia
23. mar 2010

cisar sa klasicky robi od 38tt.....37 a skor jedine z roznych nutnych indikacii...napr. pritomnost protilatok proti krvi ....
myslim ze spinal je dobra volba, urcite lepsia pre babatko nez celkova.

martina149
23. mar 2010

Ďakujem Latvia ja už len teraz nerváčim,že čo ak to na mňa príde skôr?Už včera som sa cítila tak všelijako,ale možno len z toho,že som mala perný deň a treba asi viac oddychovať.

miriam11
23. mar 2010

martinka149, neboj sa, aj keby to prislo na Teba skor, CR Ti spravia. Vsetko dobre dopadne a Ty vydrzis do daneho terminu, treba si to kazdy den rano vsugerovat. (vraj sa to da... predstavit si presny termin a ono sa to naozaj podari) 🙂 Drzim palce.

jaro2008
23. mar 2010

Ahoj Martino, já se dozvím verdikt zítra...mám poradnu u své gyn.doktorky. Trošku se bojím, co se dozvím, jestli je prcek pořád KP. A můžu se zeptat, co všechno obnáší ta předoperační vyšetření? Doktorka mi říkala, že mě pošle k obvodní doktorce...ale myslela jsem, že se to dělá v porodnici. Ještě jsem ani nebyla na tom monitoru. A císař.řez týden před termínem?! Jejda, to už by bylo za chvilku 😲

martina149
23. mar 2010

Ahoj Jaro no ja som sa včera bola objednať na internej ambulancii kde robia predoperačné vyš.Dostala som domov skúmavku na moč mám ho doniesť so sebou ráno na lačno.Ja som objednaná až v pondelok ráno no a tam mi urobia odbery krvi,moč donesiem,Ekg a internista to všetko posúdi a potom ešte na ARO ambulanciu ohľadne anestézy ale to až po internom.Ale pokiaľ viem tak anesteziolog.vyšetr.si ešte aj tak urobia sami v danej nemocnici.Takže asi tak.

jaro2008
23. mar 2010

martina: aha, děkuju za info, tak to se dá, to už mi vlastně všechno dělali...moč, krev, ekg v rámci těch těh.poraden. Tak to přežiju 😀 Zítra dám vědět, jak jsem dopadla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre