Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lilly21
26. mar 2010

ja viem, ale tiez nikoho takeho nepoznam 😖

latvia
27. mar 2010

moja mamka rodila moju segru cisarom a mna spontanne, a to nebola ani 2 roky po CR a mala jazvu este zvislo cez cele brucho....

prsky
27. mar 2010

lilly, v novembrovkach 08 taku babu mame, tak preto som taka plna optimiznu 😀

evinka001
27. mar 2010

lilly, já jsem rodila císařem 4x 🙂

janka1874
27. mar 2010

ja som rodila obe na CR ale druhú by som normálne ani neviem či porodila mala 4210g 😀

blumka
27. mar 2010

ja som porodila cisarakom 2 a este vraj jedno moja maternica zvladne..to mi povedal lekar po druhom cisaraku. a bohvie co mi povie po tretom...mozno by sme potom aj stvrte chceli...ale to predbieham, teraz mam dost aj s dvoma 😀 😀

lilly21
27. mar 2010

linda mala tiez tolko, ale cr som neplanovala, lebo mi dr hned povedal, ze porodit sa daju aj 5kg deti ( a fakt, mam 52kg kamosku, co mala 5kiloveho chlapca)...

evi - suuper... ale mas dobre rozostupy medzi deckami... mne dokyna hovorila, ze pri tretom sa sterilizuje (ak suhlasis), lebo stvrty uz priamo ohrozuje matku na zivote... ale ty vyzeras celkom zivo 😀

myslim, ze ked uz lilka bola taka velka, ze asi budu aj dalsie 😒 mala viac ako bratrancove dvojky do kopy 😀 ale zas je to fajn po porode, ze sa to nebojis chytit... tyzdnova si drzala hlavicku a 6tyzdnova sa pretacala.. 😀

evinka001
27. mar 2010

lilly - mě řekl docent u porodu, že čtvrtý už dnes není ničím vyjímečný, že jich je čím dál víc a celé těhotensvtí jsem měla bez problémů

lilly21
27. mar 2010

tak my sme este za opiacami.... 😀

lilly21
27. mar 2010

ale tesiiim

lilly21
27. mar 2010

mam dobre preklepy dnes 😀 opiace su opice

liv86
27. mar 2010

Ahojte mamičky! Mala tu niektorá z vás indikovaný, plánovaný cisársky rez, kvoli predchádzahjucemu a bolestiam v jazve? Lebo mna dost boli jazva po prvom cisárskom, ako keby mi v nej trhalo a to mám každu chvílku rodit! Moj doki povedal, že uvidíme! Tak sa bojím! Nechcela by som rodiť normálne, bo sa velmi bojím, že to može prasknut! Prosím má niektorá z vás skusenosti?

janka1874
27. mar 2010

no ja som asi až také nenormálne bolesti nemala ale ja som nemala problém s dr. tiež som mala druhý CR hlavne kôli tomu že malá je veľká ale aj kôli tej jazve ale mňa až tak nebolela tak si myslím že by si s tým nemala mať problém liv86 no normálne by som sa v tvojom prípade asi bála rodiť

liv86
27. mar 2010

no ved ja sa tiež bojím a velmi! V pondelok mám poradnu, tak hádam sa už dohodneme na termíne a zmerá uzv aj maleho kolko važi aký je velký, ale určite budem trvat na sekcii!

liv86
27. mar 2010

janka1874 a kde si rodila?

latvia
27. mar 2010

liv, nech ti zmera jazvu, ale pokial budes jacat ze ta jazva strasne boli tak by ti sekciu mali urobit...neviem ci nieco zmozes ked budes trvat na sekcii, asi jedine zmenit porodnika alebo porodnicu...

liv86
27. mar 2010

jazvu mi naposledy merali v 33.t.t. a bola 5mm, takže v poriadku. No ono hlavne teraz v poslednej dobe bolí čoraz viacej, hlavne ked si kýchnem, alebo zatlačím na stolicu tak myslím, že asi porodím 🙂 No ved to, že ja nezmožem nič, všetko zaleží na lekároch, ale dufam, že mi nakoniec sekciu urobia, lebo sa bojím, že sa može pretrhnut.

zuzana76
27. mar 2010

ahojte

latvia, uz sme si pisali aj cez IP ohladne anemie, mohla by si poradit aj mne?

mam 1. dieta porodene cisarskym, v auguste to budu 3 roky, teraz v auguste cakam druhe, sama neviem ako by som radsej rodila, operacia je predsa len operacia, brala by som prirodzeny porod, ale neviem ci to zvladnem, dr. mi vravel,ze druhe cisarkym vobec mat nemusim, len keby clovek vedel dopredu ako to bude, ci sa otvorim rychlejsie, pri prvom to trvalo 21 hodin a len 4 cm, potom mal maly hypoxiu, tak robili akutnu sekciu. Dalej neviem ci z hladiska tetanie, ktoru mam a teda pravidelneho dychania pri porode, by zase nebola vhodnejsia sekcia teda nerada by som riskovala krce akurat pri porode. Viem,ze to musim vsetko prediskutovat s porodnikom, ale rada by som poznala aj tvoj nazor. Viem,ze este mam dost casu, ale chcem sa na porod pripravit . Nakoniec mozno bude uplne ina indikacia na sekciu, napriklad KP, takze viem,ze je to predcasne, len vobec neviem, ci mam nejaku nadej porodit aj prirodzene. Bol by to krasny zazitok, ak by to prebehlo bez problemov.

Dakujem.

latvia
27. mar 2010

neboj, aj keby ti nahodou planovanu sekciu nechceli urobit, jazva len tak nepraska...pri velmi silnych bolestiach proste budes jacat o zivot, snad im dojde ze je lepsie ti urobit cisara.jazva pred prasknutim bude urcite boliet dlhsiu dobu sialene, je to zive "maso", ruptury maternice su fakt velmi zriedkave, nepraskaju len tak kazdej....ale verim ze mas strach, je to normalne

zuzana76
27. mar 2010

liv a kedy ta zacala boliet jazva? v ktorom tt asi? mna zatial neboli

latvia
27. mar 2010

napisem ti do ip zuzi

zuzana76
27. mar 2010

dakujem

janka1874
27. mar 2010

liv tu v Košiciach v Novej nemocnici
no ja aj napriek tomu že som druhý pôrod mala naplánovaný cca 11dní pred termínom mi v noci čo už ma aj tak prijali lebo som mala plánovanp sekciu mi odtiekla plodová voda (postupne odtekala) no pôrod sa nijako nerozbiehal takže aj tak by som asi skončila na CR

martinkah
27. mar 2010

liv86,
mne pôrodníčka povedala, že druhý pôrod bude určite sekcia, keďže jazva má len 3-4 mm - merala mi ju v 32.t.t.. Vraj to žiadny lekár nebude riskovať pri takých číslach. Vravela, že je to "hraničná" hodnota, nič strašné, moja gynekologička, ku ktorej chodím do poradne, mi zasa povedala, že je to dosť tenké. A trošku som tú jazvu začala cítiť až teraz v 33.t.t. Dostala som radu podložiť si pri ležaní niečím zadok, aby bol vyššie ako zvyšok tela, bábo potom tak netlačí na spodnú časť maternice. A dlho nestáť, nesedieť, šetriť sa (mám doma 2,5 ročného zbojníka, nedá sa 🙂). A ešte čosi.. doteraz som si myslela, že pred začatím kontrakcií je ruptúra nepravdepodobná, od lekárok som teraz počula o dvoch prípadoch, keď sa začala rozťahovať ešte pred začatím pôrodu a vraj napr. pri ležaní to ani nemusí bolieť, keď sa začne jazva otvárať...

liv86
27. mar 2010

zuzana76 no začala ma pobolievat v piatom mesiaci, ale teraz je to čím dalej tým horšie! No tak dúfam, uvidíme! No jačat budem o sto šest! Ale tak hadam sa nejako dohodneme s dokim. Juj bojím bojím 🙂)

zuzana76
27. mar 2010

liv, ahacize asi ako som teraz ja, no uvidim aj ja neskor.

A odkedy sa zacina merat hrubka jazvy? to mi dr. odmera nejako sonom?

liv86
27. mar 2010

no mne meral moj doki okolo 6 mesiaca prvý raz! tak uvidíš. Ja som brala j magnesium , ale nezabralo to nejako, stále bolela. Merá sa to normálne sonom klasickým.

lilly21
28. mar 2010

ja som take veci doteraz neriesila, tak pre mna je meranie jazvy novinka 😕 a to je zle, ked je jazva tenka?

latvia
29. mar 2010

pri silnych kontrakciach moze prasknut

gabri80
29. mar 2010

Ahojky holky,

obracím se na Vás s velkou prosbičkou, o kterou mě požádala moje kamarádka, která jde ve středu na plánovaný císařský řez. Jelikož bude rodit v nemocnici Neratovice, kde se prý císařský řez provádí na oddělení JIP, tak řeší zda rodit v celkové narkóze nebo jen s epidurálem. Prosím poraďte jaké kdo s tím máte zkušenosti.
Moc děkuji Gábina

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre