Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

maryanna
29. mar 2010

ahoj gabri....ja som rodila cisarskym v celkovej narkoze...a bolo to uplne fajn.....aj preto ze uz v minulosti som mala operaciu v narkoze a znasala som ju skvele to znamena ze po vyprchani ziadne bolesti, resp zle od zaludka na vracanie a podobne.....pospala som si a bolo to super...aj ked vtedy ked mi maleho vyberali tak som sa zacala zobudzat lebo mi toho dali asi malo kedze ma na salu doviesli v porodnych bolestiach a na otazku kolko vazim uz an nevem co som povedala ale ako to videli hned mi dali dalsiu cize v pohode......ale pocula som dobre ohlasy aj na ciastkove umrtvenie lebo vtedy zena vnima vsetko len skoro nic neciti.....

maryanna
29. mar 2010

gabri, ale ak kamoska vie ze narkozu neznasa velmi dobre takradim radsej epidural pretoze mala som na izbe zeny ktore po cisarskom im bolo strasne zle od narkozy a chcelo sa im vracat ale to je tazke pretoze cele brucho ta boli ze clovek nemoze ani kychnut ani zakaslat-....nechcem si predstavit tu bolest pri napinani na vracanie......takze asi tolko....

certica
29. mar 2010

ja som mala 2x spinal a uplne v pohode. do narkozy by som isla len v nevyhnutnom pripade, ak by nebola ina moznost prijatelna 😉

maryanna
29. mar 2010

to mate dobre ze ste si mohli vybrat....myslim ze u nas davaju rovno narkozu...ale neviem..mna sa nikto nepytal ale zasa ja uz som mala normalny porod na spadnutie a len operativne ma tesne pred vytlacenim museli vziat na cisarsky cize asi preto....ale tiez som skor za spinal.....aby si to clovek aspon trochu uzil ked uz nemoze rodit normalne:(

gabri80
29. mar 2010

Moc moc Vám děkuji za názory, přeposílá jí je na mobil 🙂 snad se dobře rozhodne, už je z toho celá nervózní a ani se jí moc nedivím :( díky a mějte se moc fajn 🙂

maryanna
29. mar 2010

tak jej odkaz nech nebude nervozna, nema sa coho bat absolutne.....ja som zazila v pdostate aj normalny aj cisarsky a cisarskym to ide hladko ziadne strachy....drzim prsty nech sa co najryhclejsie zotavi po nom.....

certica
29. mar 2010

hlavne spinal/epi su pre dieta setrnejsie. pri akutnom sc sa voli narkoza. mna sa zase nikto nepytal, automaticky uprednostnuju (v danej nemocnici) spinal.

maryanna
29. mar 2010

ano to je ravda ze je setrnejsi...ja som nijak raz nechcela rodit cisarskym ale nakoniec som musela....inak cisarsky velmi neuznavam...hlavne s ohladu na dieta..

zdenkam
29. mar 2010

ja som mala akutny cisarsky rez kvoli nepokracovaniu v porode. Bola som otvorena len na 2 cm a to cele trvalo 28 hod, nastalo krvacanie a dietatko museli vybrat. Rodila som s epiduralkou a pri vedomi. Na sale som mala manzelo, ktoremu dietatko po umyti podali a drzal mi ho pri hlave kym ma dozasivaju.
Pri reze zistili, ze kvoli abnormalite maternice druhe dietatko prirodzene neporodim. Jazvu mam asi 11 cm, liecila sa paradne rychlo a bez problemov. Od prveho dna som sa o maleho starala sama, kedze v nemocnici sme boli 5 dni s bol so mnou in room. A ked som dosla domov fungovala som normalne. Dufam, ze pri druhom dietatku pojde hojenie rovnako dobre.

zdenkam
29. mar 2010

navyse dufam,ze aj dalsi planovany cisarsky rez mi urobia pri plnom vedomi, nechcem to cele prespat, ten zazrak ako si uvidim dietatko par minut po narodeni. A ako sa nan budem usmievat. Myslim, ze to vyzera desivo ovela viac v nasej fantazii nez to skutocne je. Je to len taky zvlastny pocit, ale osobne sa mi zda trhanie zuba ovela brutalnejsie ako cisarsky rez pri plnom vedomi.

enilora
29. mar 2010

zdenkam
ja som mala cisársky pri plnom vedomí,bola som umrtvená od pása dole epidurálkou.Ale úprimne ti poviem nikdy v živote nič podobné zažiť nechcem.Tiež som si myslela aké to bude super že my syna hneď ukážu ako ho vyberú a že o vela prídem ak to prespím ale...najprv ho išli umyť,vážiť a pod.ukázali mi ho cca po pol hodine zabalené v plienke či čo to bolo.Teda nič moc práve to načo som sa tešila sa nekonalo.
A navyše dosť zle na mňa posobil ten rozruch okolo mňa vnímala som zvuky,počula všetko čo si lekáry zo sestrami hovorili bolo ich tam asi 6..Ja nie som nijaká padavka ale keď som počula ako lekár komentuje čo práve robí ,potom zhodnotí že treba rýchlo odsávať krv a pod..A ono to nebolo až tak celkom bezbolestné presne som cítila čo robia bola to taká tupá bolesť a po celý čas mi bolo na vracanie....No brrr.A navyše samotné umrtvenie po vybratie syna trvalo tak 20 minút-šitie takmer 2 hodiny.A to už ani nehovorím o tom že ešte ani po 24h som necítila prsty na nohách kateter som mala takmer ešte 24h po cisárskom,ledna som sedela a o chodení nebola ani reč.Viem to porovnať s celkovým uspatím tak mi operovali krv. zrazeninu v bruchu bolo to v pohode žiadne stresy,ani problémy s chodením,katéter a pod..
Ja cisársky pri plnom vedomí vobec neodporúčam..No je to na každej jednej s vás 🙂))

onellyo
29. mar 2010

ahojte tehulky"!!! chcem sa vas opytat ci niektora z vas ma skusenosti
alebo pocula o tom,,, ze od ocnej lekarky na zaklade diagnozy urobia cisarsky
chcem sa opytat ci neviete aka je to diagnoza,???? 🙂 🙂 🙂 dakujem 😉 😉

tiliko
29. mar 2010

onellyo: Pokiaľ máš napríklad vysoký vnútroočný tlak alebo silné dioptrie, šedý zákal je to indikácia na cisársky rez, ale nie je to nevyhnutné. Záleží na dohode teba, očného a gynekológa. Ide o plánovaný cisársky rez aby sa vyhlo tlaku pri kontrakciách a tak aj tlaku v očiach 😖

tiliko
29. mar 2010

Ja som rodila cisárskym prvú dcéru, u druhej to bude asi tiež cisársky teraz ale plánovaný. Prvý bol akútny a nedopadol pre nás najlepšie dcérka má DMO. Bola som v celkovej anestéze a okrem veľkej straty krvi som to zvládala v pohode. Na 3 deň som už fungovala naplno a malú som mala na roomingu 24 hodín aj keď sestričky neboli nadšené a báli sa mi ju nechať. Toho druhého sa nebojím, ešte váham či celková narkóza alebo len epidurál. 😎

trpezliva
29. mar 2010

Ja mam super skusenosti zo spinalkou! Obidva porody som mala cs a uplnu narkozu by som si urcite nevybrala, len ak by bola nevyhnutna. /ked mi pred 3 rokmi vyberali slepak,tak som bola uspata a po prebudeni som len vracala a vracala..fuuuj/
Takto som videla nase obidve kocky hned po narodeni. Krasny zazitok. 😵 😵 😵

karrinn
29. mar 2010

ahoj
jdu k vám na radu, ve středu mám plánovanou sekci, v sobotu mě ale přepadla rýma a nechce ustoupit....nevadí to? Vím, že asi pak to smrkání a kýchání nebude úplně ok, ale jde mi o to, aby mi kvůli tomu neposunuli zákrok 😒

onellyo
29. mar 2010

tiliko--------ja mam pigmentovu degeneraciu laveho oka,,,
zajtra mam ist na ocne,,, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
som 36 tyz,, do teraz som nad cisarskym ani nepomyslela
ale dnes v poradni padla o tom rec s lakarkou a ty ma hned poslala
na ocne!!! jooj baby ja nechcem,,ked som videla tie javy na brusku
po cisarskom,, mam dost,,, ale ak budem musiet tak pojdem
pod narkozu a to preto ze mam mamu zdravotnicku
a podla nej je to lepsie ako tie vpichi co teraz robia!!!! 🙂 🙂 🙂

schatje
29. mar 2010

Ahojte.Ja som mala pred 2rokmi cs a to z dovodu,ze maly bol koncom panevnim a vyskocl mi tlak na 180/120.Mala som epidural ale bola som tak pozitivne naladena, ze som to vobec nevnimala, bolo to vsetko take rychle akoby to bol len sen.Po cs mi doniesli hned maleho a potom ma odviezli na JIP, kde som zostala do 2dna ale musim len povedat, ze jazva ma bolela dost ale tie cipky co som dostavala mi velmi pomahali.Teraz v maji ma caka druhy porod tak neviem ako to bude prebiehat, ci znovu sc alebo normalny lebo maly je hlavickou dole.Inak ak by som mala mat znovu cs tak zse epidural, je to v pohode aj ked sa clovek z toho dlhsie dostava ako o normalnom porode.ne to trvalo 2mesiace kym ma ta jazva prestala boliet.

evinka001
29. mar 2010

ahoj všichni, já jsem měla první císař v celkové a ostatní tři v epi, nedá se to srovnat, podle mě je epi nebo spinál rozhodně lepší než celková. už jen to, že mimčo hned slyšíte a vidíte, to je nezapomenutelný.... u prvního porodu jsem malého viděla až po několika hodinách, než se člověk probere a zmátoří z narkozy, aby normálně reagoval, tak to trvá, při epi jste při vědomí celou dobu, strach z bolesti není na místě, protože to nebolí a vidět a slyšet mimčo hned za to přece stojí, ne? u prvního si o tyhle zážitky připadám dodnes ošizená.

mahulena
29. mar 2010

ahoj holky, diky za nazory k lokalni x celkove anestezii. Myslim, ze se rozhodnu podle toho, jak moc do me budou doktori hucet a jak moc me momentalne ovlivnej, jinak to asi neumim rozseknout:(
A jizva po porodu OK, nezustal vam nad jizvou takovej ten typickej previs, kterej prej po cisari zustava?!, to bych nechtela, po prvnim porodu jsem mela hned bricho plochy... 😔

mahulena
29. mar 2010

a jak dlouho cisari jste zacaly plne cvicit, tj. i na bricho? Klasika po sestinedeli nebo se nesmi a muze se zacit az pozdeji?

didiana333
29. mar 2010

mahulena,ja som čítala,že po cisárskom sa može na brucho cvičiť až po šiestich mesiacoch...ja som začala teraz na korčule chodiť,no ale to nie je na brucho... 😀

mahulena
29. mar 2010

no, to nevydrzim, to mi prijde nesmysl...:(, jezisi, to mi prijde fakt hrozny

certica
29. mar 2010

mahuleno, zalezi, ako sa budes citit. minimum je cca ten mesiac nezatazovat priamo brusnu stenu, potom mozes pomaly postupne zacat. sama uvidis, ci je to v pohode. dolezite, aby si nepocitovala ziadnu bolest.

prsky
29. mar 2010

mahulena..tych 6 mesiacov nie je nezmysel...predsa len sa ti musi zahojit niekolko vrstiev koze a "mäsa", ide o velky zasah do tela ... nemusi sa stat nic a moze sa vela, ja by som neriskovala 😉

a tiez som za CS pod EPI...u mna to cele trvalo 45 min. akurat mi bolo strasne zima a kym ma neprikryli, som sa az triasla. citila som iba tah, ked malu vyberali, inak nic. vadilo mi iba, ze som dcerku nemala hned pri sebe a prilozili mi ju az o nejakych 16 hodin ☹ nastastie ma rana nejak extra nebolela, v pohode som sa postavila a aj som mohla normalne fungovat. vyhoda bola aj v tom, ze som mohla sediet - ale to by som kludne vymenila za prirodzeny porod 😉

loss
29. mar 2010

ahojte
ja som obe moje baby zacala rodit normalne a nakoniec som malamsekciu pri oboch a to v plnej anesteze myslim ze to bolo super hned na druhy den som celkom dobre fungovala najhorsie bolo to prve vstavanie
a ano na brucho sa moze zacat cvicit az po 6mesiacoch

certica
29. mar 2010

inak odkial mate info tych 6 mes.? lebo kolko lekarov a clankov, tolko nazorov na danu problematiku 😉

certica
29. mar 2010

a tiez je podla mna dolezite rozlisovat, ci ste boli pred tehu zvyknute nejak aktivnejsie pravidelne cvicit a sportovat alebo ste v zivote nespravili jediny brusak...

mahulena
29. mar 2010

tak jsem i neco vygooglovala, tak uvidime, co budu za pripad🙂
myslim a verim, ze 6 mesicu u me nebude potreba, doufam, to by mi fakt vadilo a chybelo...

jeste me napadlo, za jak dlouho se vyndavaji stehy, jeste v porodce nebo pozdeji? vubec nemam predstavu..

katrinb
29. mar 2010

mahulena - po tyzdni aspon tu nas vyberaju stehy... teda pesne po 7 dnoch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre