Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

crawler
16. apr 2010

latvia: no právě - mudra vždycky říká tvrdý, dlouhý a hrozně vysoko...no mám jen 4 dny na změnu, páč mudra řekla, že jestli to den před TP nebude jiný, tak mě rovnou pošle k naplánování sekce...nepozdávalo se mi to, ale na druhou stranu, představa, že mě budou trápit třeba 4 dny vyvoláváním...no to radši CS...nejsem srababa, ale myslím, že by byla stejně vysoká pravděpodobnost, že bych na tom císaři skončila...:-/

Jinak to, že mimi sestoupí poznám jen podle klesnutí bříška??? Mě totiž pořád dloube hrozně pod žebrama...navrchu to mám tvrdý a podbřišek měkký ...:-/ navíc teď nemám ani poslíčky - mám pocit, že tělo už to vzdalo, že prostě ví, že ten čípek je beran a prostě se nehne...☹

latvia
16. apr 2010

jj, len ked klesne brusko, ale tebe neklesne urcite, ja som mala uy cipok prec, otvorena na 1cm a brucho furt hore 😝 v tvojom pripade bz si cakala marne 😅 😉 a tiey bz som sla radsej sekciou 😉

crawler
16. apr 2010

latvia: řekni mi, čím to může být...mám tak široký boky...ještě jsem si vždycky říkala, že se mi jednou bude třeba líp rodit...jojo, já s tou sekcí počítám, co se dá dělat...člověk míní Pán Bůh mění...doktorka mi říkala, že co se týče toho čípku, tak je to prostě fyziologická nepřipravenost na porod...ale proč tomu tak je? ...kdo ví...☹

latvia
16. apr 2010

to vies, zakon schvalnosti 😝 tebe by sa asi rodilo vyborne a nemozes a niekto ma panvu uzku a pretlaci babatko jak cez lis 😝 neviem cim to je ze si tvoje telo mysli ze tohtna niesi? 😅 😕 ja ti neviem, zrejme sa tvojmu babatku dobre byva a uzamklo vchod na 100 zamkov 😉

emicka09
16. apr 2010

lusika - to je mi moc líto ☹ mně doktor řekl, že můžu otěhotnět klidně hned. ať se vám brzy podaří mít další a hlavně zdravý miminko!!

stania - Dr. mi řekl, že po šestinedělí může začít opatrně cvičit

v indikacích podle článku taky nejsem.. Emmi byla KP a měla 3,1kg. nelituju, i když jsem se bála, nejdřív jsem strašně nechtěla a přemlouvala Dr., bylo všechno naprosto v poho, přesně jak Dr. říkal, v rekonvalescenci nebyl rozdíl mezi vag.a cís ..ale stejně se těším, že si to někdy zkusím normoš 😀

latvia
16. apr 2010

myslim ze co sa tyka KP sa v dnesnej dobe radsej rodia cisarom, pre istotu...aj keby nemuseli..

domeli
16. apr 2010

latvia, planovaná SC kvôli KP je aj môj prípad. Vieš mi povedať ale, čo znamená KP I.? Existuje aj nejake KP II. alebo čo to je? Ď.

latvia
16. apr 2010

hej, je to poloha koncom panvovym, jednotka je tusim ked nalieha zadockom a dvojka ked nozickami....ale omrknem to presnejsie 😉

latvia
16. apr 2010

tam to najdes lepsie....kp 1. sa tusim da rodit aj normalne, kp2 su asi tie abnormalne polohy kedy trci jedna nozicka alebo pol zadocku ci ako to tam pisu, len som to preletela....

domeli
16. apr 2010

dík, si zlatá.

latvia
16. apr 2010

co som sa rozpravala s kamoskou gyn tak ona vravela ze napr.v liberci sa bezne rodili KP normalne, dokonca aj chlapci...

domeli
16. apr 2010

ja mám naviac ešte aj odporúčanie od očnej, že vhodnejšia je sekcia, len si to idem ešte "potvrdiť" u nejakého dvojatestovaného oftalmológa, ako je to s tou mojou sietnicou. No môj pôrodník už to viacmenej uzavrel, že sekcia ma neminie, ak sa neotočí... Ešte má na to taký týždeň a pol, tak uvidíme. Každopádne dík za užitočné info.

latvia
16. apr 2010

ak mas problemy so sietnicou asi by som radsej volila sekciu...nikdy nevies kedy ti nieco moze rupnut...

domeli
16. apr 2010

práve že nález mojej "očiarky" o ničom takom nehovorí - doslova tam píše, že sietnica bez ložísk, ale že vhodnejšia SC. Povedala som si, že nebudem teda špekulovať - veď chcem to malé potom aj vidieť! 🙂 No môj pôrodník povedal, že vyšetrenie od obvodnej očnej nestačí, že treba vyjadrenie odborníka z očnej kliniky resp. že ak nie to, tak potom o tom rozhoduje prednosta na pôrodnici. Ale viac ako oči on vidí indikáciu v KP. Takže tak.

latvia
16. apr 2010

😕 akoze od ociara nestaci? ked mas jasnu diagnozu tak staci...aku mas ty? silne dioptrie alebo nieco ine?

jana17
16. apr 2010

Ahojte babulky,
mozno ste to tu uz rozoberali, ale neviete kolko po CR sa moze zacat s cvicenim?
A ak mate nejake dobre cviky, tak sup sem s nimi 😀

latvia
16. apr 2010

jani, strana dozadu 😉
inac vas obdivujem ze sa pytate na cvicenie...ja som po spontannom porode pol roka ani len na cvicenie nepomyslela, taka som bola vycerpana 😅

trpezliva
16. apr 2010

Ahojte, ja som zacala s cvicenim mesiac po porode cisarskym. Najprv samozrejme pomalicky, teraz uz zvladam v pohode aj 10km-ve behy a pred 3 tyzdnami som bola uz aj na pretekoch. Jazvu si uz vobec necitim, aj lekar vravel, ze pokial ma to neboli a citim sa ok, tak po sestonedeli mozem zacat s trenovanim/behanim/. Tak vela stastia. 🙂

domeli
16. apr 2010

latvia, mám zmiešaný astigmatizmus, dioptrie +2,5 -3,5 s cylindrom 160´ a na druhom oku + 3,0 -5,0 s cylindorm 30´. Ale samotná diagnóza astigmatizmu, čísla dioptrií ani tak odlišné cylindre, ako mám ja nie sú sami o sebe indikáciou k CS. A tiež bolo pre mňa novinkou, že vyjadrenie "obyčajného" očného nestačia. Musí ísť o vyjadrenie odborníka, 2atestovaného oftalmológa k stavu sietnice. Pátrala som po tom už od začiatku tehotenstva a teraz mi pôrodník potvrdil, že je to tak. Ak by som mala iba vyjadrenie mojej očnej lekárky, dostal by sa ku konečnému slovu prednosta gyn-por. oddelenia.

stamion
16. apr 2010

trpezliva a vôbec ťa rez nepoštípkava, mňa niekedy,ale ako som písala lekár mi zakázal behať ale chcem počkať mesiac a pomaly začnem behať.Ako si začínala ty,čo si najprv robila????????????????Diki

latvia
16. apr 2010

domeli, no, nemas az tak slabe dioptrie...ale je to asi na uvazenie....skoc si za tym dvojatestovanym a uvidis co ti povie

crawler
16. apr 2010

můžu se ještě zeptat, jak jste kojily (poloha) bezprostředně po CS? předpokádám, že jste musely ležet a jak jste malé přikládaly? Pak vím, že je vhodná poloha v sedě s podloženýma nohama, ale to až následující dny, že?

prsky
16. apr 2010

crawler...niektore maminy maju stastie a dietatko im prilozia este na sale...ja som take stastie nemala a k prvemu prilozeniu doslo az 16 hodin po CS... to uz som sa vedela otocit na bok pricom zakladne pravidlo bolo nedvihat hlavu. nosili mi ju potom cca kazde 3 hodky podla toho, ci stihali..postavili ma po 36 h (pretoze 24 h po CS bolo o pol noci, tak ma dvihli az rano) a malu som dostala rovno na izbu a to uz sme sa dojcili ako si mala vyziadala. prikladala som potom aj nadalej vlahu na jednom alebo druhom boku a po sediacky tak, ze som malu polozila vedla seba na vankus a mierne som sa k nej sklonila (cosi ako futbalova poloha) - to nam bolo vcelku pohodlne. dojcime sa doteraz 😉

inak super stranka o dojceni je tu http://dojcenie.wordpress.com najdes tam aj polohy pri dojceni a annag ti poradi aj tu na fore keby si nahodou mala problem 😉

emicka09
16. apr 2010

crawler - já jsem kojila vleže, ono to těch pár hodin bezpostředně po císaři ani moc jinak nejde řekla bych..vleže vlastně kojím často i teď..zbytek dne a první noc byl se mnou manžel, ten mi malou podával.
prsky - já jsem byla z těch šťastných, Emmi jsem měla hned po porodu, ne u prsu, páč to bylo operační pole, ale asi tak za 1-1,5h až mě Dr. došil..s kojením jsem nikdy problém neměla (byly to jedna z věcí, kvůli které jsem se císaři bránila). škoda, že to není běžná praxe všude 🙄

miriam11
18. apr 2010

🙂 ahojte maminy, chcem sa spytat, ci je tu niekto, kto mal prvy porod CR a druhy porod rodil prirodzenym spôsobom? Ako to prebiehalo, ci ste sa citili ako prvorodicka a co bolo pre vas lepsie? Dakujem za info 🙂

prsky
18. apr 2010

miriam..tu nikoho zatial takeho nepoznam, ale u nas v novembrovkach 08 taku maminu mame 😉

prsky
18. apr 2010

a viem, ze sa toho celkom bala, ale potom to bolo vraj v pohode - ani muza pri sebe nemala - bola uz v nemocke, lebo prenasala a v noci pred vyvolavackou ju to chytilo a maly bol do rana vonku 🙂

fecova
19. apr 2010

ahoj miriam11 ja som prve dietatko rodila cisarskym, a teraz pri druhom tehu, teraz som v piatom tyzdni a uz mi lekar povedal, ze inak ako na cisarsky rodit nepojdem, pretoze vraj si 99% lekarov nedovoli pustit zenu po cisarskom rodit normalne, tak neviem co je na tom pravdy, pritom som mala uzku panvu a prvy cisarsky bol neplanovany,cize nepostupujuci porod, lenze je pravda ze aj jazva sa mi zle zahojila,tak uvidime, a co planujete druhe babatko a nevies ako pojdes rodit?

supina
19. apr 2010

Ahoj, doufala jsem, že u druhého těhu budu rodit normálně, ale holčička se neotočila, takže opět císař. Nechala jsem si píchnout spinal a byla jsem max. spokojená - malou mi ukázali, takže jsem konečně byla první, kdo jí viděl 🙂. Úplně záhadně jsem se rychle zhojila - zítra to bude 14 dní a nic mě nebolí, dokonce si troufám pochovat 14ti kg syna..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre