Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

prsky
19. apr 2010

fecova, podla mna dnes uz nie je hned indikovany CS len preto, ze si prvykrat rodila CS - zalezi asi od viac faktorov, ale je mozne, ze ked sa prvykrat rodi CS, tak je vyssia pravdepodobnost, ze aj druhe a dalsie tak pojde von ☹

domeli
19. apr 2010

miriam, osobnú skúsenosť nemám, avšak sesterka rodila 1. CS (pre nepostupujúci pôrod) a 2. normálne. Rozdiel medzi deťmi má 2 roky 7 mesiacov. Rodila v BA na Kramároch a ten druhý si nevie vynachváliť.

fecova
19. apr 2010

prsky ja len len preto,lebo po porode mi este vyberali myomy a polypy na maternice, cize moja jazva bola otvarana dokopy trikrat,cize ja uz indikaciu na cisarsky mam,ale ja len to konstatujem, co hovoril moj lekar

latvia
19. apr 2010

tak to je teda velmi neskuseny lekar ktory takto skonstatuje ze takmer vsetky zeny po cisarovi rodia zase cisarom 😕 bez ohladu na stav matky a roky po prvom cisarovi....v dnesnej dobe su uz ine postupy

miriam11
19. apr 2010

dakujem za odpovede, len tak sa informujem, keby sme sa rozhodli mat dalsie dieta. Ale tak ruzovo to ja zatial nevidim. Nechcem totiz uz porod CR, ked si to predstavim, co by ma zas cakalo..... lenze mozno keby som rodila normalne, tak by som si povedala, ze CR je lepsi. 😉

latvia
19. apr 2010

pocas kontrakcii by si si to vravela urcite 😀

crawler
20. apr 2010

ahoj🙂 tak jen hlásím, že čípek mám stále tvrdý, dlouhý a vysoko (CS 0) a mimi taky nesestoupilo, ale dostali jsme šanci do neděle, tak doufám, že se prcek rozhodne a začne spontánní porod - jinak v pondělí riziková poradna...a to se obávám, že by znamenalo hospitalizaci, vyvolávání nebo rovnou sekci...sím sím mimísku, ať jsi do neděle venku! 😀DD

latvia
20. apr 2010

crawler, musis hi presvedcit nejakymi padnymi argumentami ze vonku je vyborne 😉

crawler
20. apr 2010

latvia: no říkám mu, jak je tam krásné a ať kouká ve čtvrtek či v pátek vylézt...tak uvidíme🙂budu v to doufat a věřit 🙂

latvia
20. apr 2010

a neskusila si behat? 🙂 skakakt na svihadle? 😀 mozno pomoze 😉

crawler
20. apr 2010

latvia: šmankote to ne 😀 ale výtahy zásadně nepoužívám, všude chodím pěšky a uvažuju o dřepech, ale běhání je na mě moc násilný i jako na netěhotnou 😀DD

miriam11
20. apr 2010

latvia, ja som kontrakcie zazila, akurat tlacenie nie, lebo nastal obrovsky problem a museli robit ihned CR, takze akurat tlacenie neviem ake je. Tak z tohto pohladu to neviem, co je lepsie. Zrejme je to individualne. zda sa mi, ze zeny co rodili CR si hovoria, ze lepsie by bolo normalne a zas naopak tie, co normalne si zas hovoria, ze lepsi je asi CR... prajem cakatelkam vela stastia 🙂

stamion
20. apr 2010

Crawler držím palčeky aby ti to vyšlo 🙂
Miriam presne ako píšeš,že ženy ktoré rodili cisárskym by chceli radšej rodiť normálne a naopak,ja som mala obe deti cisárskym tak to neviem porovnať,ale jedno viem že človek si zvykne aj na šibenicu,takže žena vydrží či cisársky,alebo normálny pôrod 😉 proste musííííííííííííííí

stamion
20. apr 2010

Latvia a ty máš deti???????????Tuším že máš ale nemáš nič o sebe napísané 😉

latvia
21. apr 2010

mam 9 mesacneho syna 🙂

latvia
21. apr 2010

miriam, tak u mna boli najhorsie kontrakcie, to tlacenie uz bola taka stala monotonna bolest, a este som sa sustredila na to aby zo mna creva nevyskocili kedze PA po mne tak skakala ze mi furt vyrazila dych 😀

crawler
21. apr 2010

latvia: trochu odbočím od tématu - kontrakce jsou ostrá bolest? a tlačení spíše tupá?

stamion: děkuji za palečky - snad se zadaří 🙂)

latvia
21. apr 2010

pri kontrakciach ma od silnych krcov az krutilo, ako keby mi lamali vsetky kosti v panve 😝 pri tlaceni ma vsetko bolelo uz difuzne, hrozne tlaky na konecnik, do toho ta PA skakajuca na bruchu a hlavne sa sustredis na to ze musis babatko vytlacit, tak tlaciiiiiiis jak besna, doktor ti vravi ze : "musis pretlacit bolest" 😝 no to sa mu povie, ked ta bolest sa pretlacit nedala 😅 ked uz vies ze mas tlacit tak ti povedomie uz hovori ze ochvilu bude koniec a pride ulava 🙂 preto to uz mozno necitis tak intenzivne a zeny ti povedia ze ked uz mali tlacit tak to uz slo lepsie 🙂

crawler
21. apr 2010

latvia: když na porod vzpomínala moje mamka, tak mi říkala, že kdyby se jí někdo zeptal na jméno, tak ani nebude schopná nic říct, jak byla z té bolesti vyplesklá...ale právě taky říkala, že když už mohla tlačit, tak už to byla vlastně malina, protože věděla, že to končí a bude konečně úúúleva🙂 tož jsem na sebe zvědavá🙂

latvia
21. apr 2010

mozem potvrdit, najvacsia ulava dosla ked bol maly von, ale vobec som necitila kedy vyletel, tak "napnute" som mala porodne cesty....vobec som nemala tusenia ci ide von alebo nie 😅
teda, porodne bolesti ti neprajem ale porod si odzit hej 😉 po porode sa na to uz inac spomina nez pocas neho 😅

crawler
21. apr 2010

latvia: já si říkám, že sekce bolí taky - sice až potom, když už máš u sebe malé, ale stejně bych radši prožila tu "hrůzu" přirozeného porodu...možná potom budu mluvit jinak, ale říkám si, že když to půjde přirozeně, tak je to pořád lepší než sekce...No uvidíme, jak si to představuje náš mimísek 🙂

latvia
21. apr 2010

crawler, som toho isteho nazoru 😉 pokial to ide, tak bolesti spontanneho porodu, ak to nejde, tak jasne ze cisar...netreba hrotit situaciu, niektore by sa vrhali pod noz este pred zacatim samotnych kontrakcii 😝

nannynka
21. apr 2010

Ahoj holky, jsem novacek a obracim se na vas s prosbou o zkusenosti. Jsem na konci 36.tt, prvorodicka, malej ma skoro 3,5 kg a je koncem panevnim. Dostala jsem nejake cviceni na otoceni (boi to jak svina), ale moje gyndr kdyz mi delala posledni UTZ tak mi rekla, ze na 99% budu muset na planovaneho cisar. Neresim to, asi to tak ma byt ale nevim jak pristoupit k narkoze. V porodnici mi rikaji, ze je pro mimi lepsi epidural, ale ja se ho tak nejak podvedome bojim....Mate nekdo zkusenost s cisarem v epi ? Jak to probiha ? Kdyz mimi vyndaji tak uz me pak nemuzou uspat ? Ja si neumim predstavit, ze bych tam hodinu lezela a oni sili....Diky moc, pripadne me odkazte jinam.

lulu723
21. apr 2010

Ahoj nannynka tak babo sa uz urcite neotoci.uz mu je v brusku tesno tak sa tazko otoci.epidural je uplne v pohode a nesiju ta hodinu len nejakych 20 minut.a to sa da v pohode zvladnut.mna zacali rezat o 13 o 13:21 bola mala na svete a 13:50 uz som lezala aj na izbe a odpocivala.ked si uspata tak prides o prvy pohlad na babetko o prvy nadych a plac a to je uplne uzasny pocit ked vies hned,ze je vsetko v poriadku.a doktori ti budu aj hovorit co robia a tak.ja teraz cakam druhe babetko a kebyze sa da tak by som isla znova na cisarsky aj ked pri mne vysi velky otaznik 😉

nannynka
21. apr 2010

Lulu diky moc, rikali mi, ze u epi cisare muze byt i tatinek, takze bych si alespon mela s kym povidat....Tak uvidime, proberu to s anesteziologem a rozhodnu se.

zdenkazdenula
21. apr 2010

nannynka-tak náš prcek se otočil do příčky až KP ve 39tt, a to měla přes 4kg. Jsem se dost divila, jak je něco takového možné. A to plodovky jsem hodně neměla ani náhodou.

tegina
21. apr 2010

Holky, tak mě se prcek do polohy KP otočil, když jsem byla otevřená na 9 cm ☹

zdenkazdenula
21. apr 2010

Tegina-tak to jsi ještě lepší. 😀 Jak ti to dr. zdůvodnil? To muselo být děsný,odbýt si celý porod a pak císař. Nebo jsi rodila normálně?
Mně malá vůbec nesestupovala(možná, že byla moc velká), a pak až v tom 39tt sestoupila, ale jen noha a ruka 😒

crawler
21. apr 2010

nanynka: ještě se může otočit - zrovna nedávno zde jedna (majatob) řešila taky CS - a holčička se jí otočila den před porodem 😉 jinak já osobně bych preferovala spinál...mnohem menší rizika, hned uvidíš mimi, apod. ale pokud by jsi se měla stresovat a mít velký strach, tak zvol celkovou 😉

latvia
21. apr 2010

nanny, epi/spinal je lepsi pre babatko, o tom bez diskusie, pre teba asi tiez....ALE, ak mas strach a spinal/epidural nechces, tak si daj celkovu narkozu, babatku tym nejak neublizis a ty aspon budes kludna ....inac po dohode s anesteziologom ta moze mierne prispat po vybrati babatka ak by si chcela, takze aj ta moznost tu je 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre