Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
28. apr 2010

ja som uz jednu staznost podavala, spolu s inymi sestrami, sa nam nepacil pristup jedneho sanitara k pacientom....napisali sme na papier, potom sa to riesilo....a neskor ho aj vyhodili....a to mi dopredu lepilo, lebo ma mal na muske a otravoval ma aj mimo pracu...v jednej krcme rozbil babe hubu len kvoli tomu ze sa s nim nechcela rozpravat....ale staznost sme podali

brusinka.pusinka
28. apr 2010

A já rodila ve Vítkovicích s manželem u hlavy a bez řečí. Sice se platí 1200kč ale stojí to zato 😉

latvia
28. apr 2010

brusi, a co tvoja skusenost s lekarmi a zdravotnikmi? ako sa k tebe, k vam chovali? ja som sa ta na to tusim ani nepytala 😅

latvia
28. apr 2010

http://www.nemvitkovice.cz/obsah/galerie/gyneko...

sukroma nemocnica, kto chce komfort, moze ist tam rodit, je tam fakt pekne 😉

brusinka.pusinka
28. apr 2010

Latvi ve v9tkovicích byli skvělí střícní vše vysvětlovali, sestřičky jeli na 100% a snažili e co mohly a co na očích viděli. nemůžu si stěžovat 😉
Ale u syna v Havířově to byl strašný děs, nejdřív nezájem sester pak řvaní po mě ať to nedramatizuji a to jsem měla bolesti i křížové asi 16 hodin a co 5 minut ke konci co 2 minuty ☹ a sama jsem se výtahem musela dopravit na uZ ze 4 patra do přízemí v bolestech. Po uráčení příchodu pana asistenta mě připravily k císařskému řezu. Anesteziolog černoch ale moc faj pan doktor 😉 Rodila jsem v pátek a sestřičky se neuráčili my malého donést celý víkend ani na přiložení ani abych se alespoň podívala jak vypadá , ležela jsem na IP o 2 poschodí níže ☹ takže jsem syna vidla poprvé v pondělí jak mě převezly nahoru a to až v 11.30 těsně před obědem ☹
Hrozná zkušenost ☹ Ale mám nádherného kluka a překrásnou holku jsem vděčná lékařům že jsou oa ok 😉

latvia
28. apr 2010

takze vitkovice chvalime, havirov karhame 😉

brusinka.pusinka
28. apr 2010

Latvi já si nemůžu stěžovat Vítkovice opravdu na 1**** a v Havířově se prej vyměnilo gans vše jen ta sprostá hnusná sestra tam je pořád a je pořád hnusná 😒

latvia
28. apr 2010

aspon uz ma pred dochodkom?? 😀 😉

brusinka.pusinka
28. apr 2010

to jo to je fakt ale už tam nemusela bejt je opravdu hnusná 😀

prsky
28. apr 2010

latvia...ja som tiez v teme hromadnych vizit prispievala, tu som iba ozrejmila emicke, ze co to je zac 😉

a pisala som aj co bolo dobre 😉 zial, pri mojom porode toho dobreho nebolo vela ☹ len zial ani neviem mena (napr. mlada dokina, co ma prijimala bola fajn, aj ked EPI sa im moc pichat nechcelo a dodnes som presvedcena o tom, ze keby som nebola taka unavena, tak by k CS ani nemuselo dojst a aj tu na fore celkom ospevovany pan doktor bol na mna dost drsny - ani mu ani bu, dosiel, strcil do mna ruku, povedal mi, nech sa nemykam a potom odisiel bez toho, aby mi povedal, co zistil, alebo ako planuju dalej postupovat ☹ )...a presne ako pises, nie kazdy je natolko asertivny, aby vedel suvislo logicky pred plenom doktorov vyjadrit, co sa mu nepacilo (ja som sa na to chystala dlho pred porodom ohladom tych vizit a vidis, ked to prislo, ani som si nestihla oci pretriet, nieto este usta otvorit - nehovoriac o tom, ze tazko by sa mi "bojovalo" v pyzame, nieto este naha a odhalena 😉 ). a tiez som pisala, ze tu je to v podstate tliachanie do vetra, ale aspon sa clovek postazuje a ulavi si 😉 - zas ale na kazdom flochu pravdy trochu 😉 a ruku na srdce: keby som poslala primarovi porodnickeho odd hodnotiaci list, zobral by si z toho nieco k srdcu? Keby ich hodnotenie pacientov zaujimalo, tak maju dotaznik, ktory by mamicky poprosili pri odchode vyplnit 😉

emi, so mnou bola na izbe mlada lekarka a nemali k nej iny pristup (akurat, ze ju kazdy oslovoval titulom 😕 ) - a ona tiez nebola moc nadsena (raz na normalnej vizite dosla dokina a pytala sa, ako sa citime, nieco si zapisala a odisla..o chvilu prisla znova s asi nadriadenym a referovala mu nas stav - a tej mojej spoluleziacej sa nepacilo, ze iba na zaklade nasej odpovede skonstatovala, ze sa rana hoji dobre - a to ranu teda nevidela - ja som na tom nevidela nic zle, lebo zas podla mna viem urcit, ci sa na mojej rane deje nejaky zapalovy proces a keby som sa teda blbo citila, tak nieco poviem).

emicka09
28. apr 2010

ach jo, prsky, to je mi líto ☹ a přitom při porodu jde i o ten "zážitek" aleto bohužel těm tunťům asi nedochází 😔 já jsem měla plánovaného císaře, takže "dosiel, strcil do mna ruku, povedal mi, nech sa nemykam a potom odisiel bez toho, aby mi povedal, co zistil, alebo ako planuju dalej postupovat" se nekonalo..ale při tom císaři mi každej furt opakoval, co jde dělat, co se bude dít.. 😒 ach jo, je to smutný, když někdo bere svoje povolání jako rutinu 😒 jenže třeba u uklízečky nebo soustružníka se tím nenapáchají takový škody na lidských duších ☹

syraell
28. apr 2010

latvia
prosimte ten odkaz na vitkovice nefunguje - nemas nejaky jiny? Moc diky

latvia
29. apr 2010

prsky, hodnotiaci list primarovi oddelenia? 😕 ja vravim klasicku staznost, nie hodnotiaci list....a nie len primarovi, ale aj vedeniu nemocnice.
ja som bola len po laparoskopii, a teda musim povedat, ze napriek mojmu studovaniu som nevedela odhadnut ze sa mi rany zapaluju, sestra ich videla a povedala ze sa zapaluju....mne to prislo len klasicky ruzove ako po cerstvom reze, nebolelo, nic z toho netieklo, a ono sa to fakt zapalilo.....takze na uvahe a pocite pacientov ze sa im rana hoji dobre by som to ja osobne nenechala....

http://www.nemvitkovice.cz/obsah/galerie/gyneko...

latvia
29. apr 2010

neviem preco tento kon skracuje odkazy.....ked si zadas do googla nemocnice vitkovice, najdes tam ich stranku, a pohladaj si gyn-por. oddelenie a fotogalerie

brusinka.pusinka
29. apr 2010

syraell kukni sem nahoře u obrázku je galerie fotografii klikni a pokoukej 😉
http://www.nemvitkovice.cz/obsah/oddeleni/gynpo...

brusinka.pusinka
29. apr 2010

😉 syraell kukni to je jeden z porodních boxu jinak každej má jinou barvu je to nové a pokoje už nejsou pro3 ale pro 2 maminky a venku maj své soc. zařízení 😉

latvia
29. apr 2010

brusi 😀 diiiky 😉

inac prsky, tvoj model priebehu tehu je presne to, co hovorim...malo doktorov, potom malo casu a tympadom vsetko hned sup a rychle.. vies, nevravim ze to tak muselo byt aj u teba, ale zrejme mal viac rodiacich alebo viac roboty a proste nestihal, nemal naladu a takto to skoncilo....
ja sama dobre viem, ked som po 4 dnoch nonstop v praci, jaka som unavena a bezprizorna....ja mam len to stastie, ze so mnou pacienti dlho v kontakte niesu, takze sa na tych 5 minut komunikacie premozem a pozbieram sily na usmev.....ale mat na starosti kopec pacientov a kazdy by nieco chcel, asi by som bola nevrla aj ja...ale kto to nezazije, nevie sa vzit do situacie...

prsky
29. apr 2010

latvi...praveze som bola na porodke uplne sama 6 hodin (co bolo dost divne) a chvilami tam so mnou vobec nikto nebol (ako ani za tym pultom, z ktoreho maju vyhlad na porodne boxy)- co mi zo zaciatku ani nevadilo, ale ku koncu, ked som myslela, ze zomrem, by mi dobre padlo, keby mi niekto povedal, ze este 10 min...este 10 min 😀 (aj keby klamali, lahsie by sa mi to znasalo). a 4 dni v praci - to ako 24hx4dni? lebo 5 dni x 12h byvam v robote aj ja a ku koncu tyzdna je to na h.. ale odo mna nezavisia zivoty 😉

viem, ze si myslela regulernu staznost, ale bez dokazov by take cosi nemalo zmysel (nehovoriac o tom, ze by som si musela pamatat presny sled udalosti, mena atd 🙂 ). ja si nemyslim, ze by vedenie nemocnic nejak extra zaujimal nazor pacientov - tak daleko este nie sme - ale taky hodnotiaci list/formular keby bol, mohli by sa dozvediet aj nieco prijemne o sebe, nielen neprijemne (ako by bolo v staznosti) 😉

a k tomu zapalu...aha, no ja som si myslela, ze ked sa ti nieco zapaluje, tak citis take svrbenie (sak uplne dole si nevidis 😉 )

ssisley
29. apr 2010

Holky nevíte, zda si rodička může sama zažádat o císařský řez pokud má obavy o své zdraví? 😕

maryanna
29. apr 2010

sisley iba ak mas svojho lekara tak sa snim mozes dohodnut ale normalne asi nie, iba ak by si mala nejaky vazny dovod tak snad..ale to zavidi aj od nemocnice a lekarov....ale obycajne robia stale normalny az ked je nieco vynimocne tak davaju cs

prsky
29. apr 2010

ssisley..myslim, ze planovany CS je len pri urcitych diagnozach (hlavne co sa diagnoz okolo oci tyka a ak je babo take velke, ze by si ho vzhladom k velkosti tvojej panvy nemohla porodit), inak ti CS indikuju iba v nutnych pripadoch. ale ak mas svojho doktora a je nakloneny tejto myslienke, tak sa dohodnut da

domeli
29. apr 2010

k CS a očným diagnózam pridávam aktuálne info - oftalmológovia nemôžu (nemali by) indikovať CS, nakoľko už 2,5 roka na to nemajú po novom povolenie. Dozvedela som sa to iba minulý týždeň. TIež ma poslali na očné vyšetrenie, keďže mám astigmatizmus a tam mi to Dr. vysvetlila. Gynekológia vraj o tom nevedia. "Očiari" urobia komplentné vyšetrenie, zhodnotia stav sietnice, rohovky i čísel dioptrií, ale záver je: vedenie pôrodu podľa rozhodnutia pôrodníka.

syraell
29. apr 2010

ssisley
jasne ze muzes - podlůe hesla: lina huba- holz nestesti!
Ja jsem to s prvnim ditem udelala, protoze jsem mela obyvy rodit dle jejich odhadu 5ti kilovyho macka...Ucim postizeny decka a rizika jsou mi duverne znamy, takze jsem na pana doktora mirne zatlacila a vyslo to. Po porodu mi sdelili, ze by to Kuba vubec nemusel dat - mala panev a velka hlava...Vtipna byla znama por. asistenka z poradny - ta zahlasila. Kdybyste rodila klasicky, tak by vam ani ta vase specialni pedagogika nebyla nic platna...Drsny, co?
Takze se nebat a radsi na ne houknout...

latvia
29. apr 2010

prsky, v pitok rano 7.00hod nastup do prace a pondelok 15.30 odchod z prace, taketo 4 dni som mala na mysli....raz mesacne mame taketo sluzby.a to, ze si bola na porodnom boxe sama, neznamena ze nemal ine pacientky na oddeleni.

ssisley, kvoli comu sa obavas o svoj zivot? myslis ze cisarsky rez je pohoda?ak na to mas indikaciu, tak ok, ak nie, itak sa to da, ale dvakrat by som rozmyslala ci ist do velkej operacie bez padneho dovodu....inac to nieje mozne, ale poza chrbat sa da vybavit falosna indikacia.

domeli, indikovat CS nemozu, ale mozu napisat ze doporucuju,a to u porodnika casto zavazi.ziaden si nevezme na zodpovednost ak by sa ti nieco stalo pri sponte....

latvia
29. apr 2010

opravy:
piatok a nie pitok 😀
a obavy o zdravie, nie o zivot 😀 😝 sa polepsim v pisani

prsky
29. apr 2010

latvia..ale mna rodila doktorka a jeho si zavolala na konzultaciu a nebola tam dost casto ani ona, proste nebolo tam ani nohy (=ziadny zdravotak, len muz a ja) (bolo to v noci) 😉 ale je to fuk...v hlavnych bodoch sa zhodujeme 😉

latvia
29. apr 2010

jasne, ja som to mala rovnako, az na to ze som bola sama, bez muza 😉 tiez ma tam nechali uplne samu, ked to na mna uz doslo, tak som kricala z plneho hrdla, aby ma poculi az do bufetu 😀 a to ma rodil kamarat....

domeli
30. apr 2010

ahojte mamky,
zajtra ma čaká sekcia, nie v celkovej, ale tej "polovičnej anestéze"... Nedostala som presné inštrukcie, tak sa chcem opýtať, či a dokedy môžem normálne jesť a piť dnes (čomu sa prípadne vyvarovať). A tiež, ak by mi niekto vedel vysvetliť tak po lopate spinaol a epidural - je to jedno a to isté? Nejak som z toho mimo. Dik.

latvia
30. apr 2010

dnes do polnoci mozes jest a pit cokolvek, zajtra rano nalacno, maximalne par hltov cistej vody.

spinal : tenkou ihlou sa pichne do mozgovomiechoveho moku anestetikum, zacne ucinkovat takmer okamzite (teplo v nohach, trpnutie a brnenie noh).je to jednoduche na pichnutie aj casovo nenarocne, nevyhoda byva ta, ze niektore zeny po odozneni spinalky boli hlava....prevencia je nedvihat sa z postele minimalne 6 hodin a pit veeeela tekutin, uz po privezeni na izbu.

epidural: hrubsia ihla, casovo narocnejsie kvoli tomu, ze blana, ktora sa pri spinale prepichnut musi, sa pri epidurali nesmie a anestetikum sa musi dostat len do okolia tohoto obalu.....vyhodny je v tom, ze po epidurali hlava neboli....latka ktora sa don poda ma vacsi objem, ale trva dlhsiu dobu, kym nastupi ucinok...pri spinali staci 15 minut na pichnutie aj zaucinkovanie, pri epidurali je to minimalne pol hodina....v praxi sa viac picha spinal nez epidural.

neviem ci som zodpovedala vsetko, tak ak mas nejake otazky, pytaj sa

domeli
30. apr 2010

latvia, si zlatá - zodpovedala si všetko, ďakujem. Ostali už iba obavy, ale s tým mi nikto nepomôže. Mne spomínal môj pôrodník epidurál, tak len verím, že "vyfasujem" skúseného anesteziológa a všetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre