Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

adamci
12. máj 2010

Ahojky holky, ještě jsem se chtěla zeptat jestli druhý císař není nebezpečný a kde se vede řez? Zda v jizvě po předchozím císaři nebo nová? Máte zkušenosti? Ještě plánujeme druhé mimčo (teda né hned 😀 ) a minulé těhu jsem měla preeklampsii a bojím se, že to dopadne znova na sekci. ☹

latvia
12. máj 2010

kazda operacia moze byt nebezpecna 😉 dalsi cisar sa robi v tej istej jazve...a bezpecnost / nebezpecnost zavisi aj od toho, ako skoro po prvom cisari znovu otehotnies. kvoli comu ti robili cisara? mala si vysoky tlak?

adamci
12. máj 2010

Celé těhu bylo v pořádku až ke konci vysoký tlak, bílkovina, špatné jaterní testy..... preeklampsie. To prý lékaři nemají rádi.... 😒 Také se rozhodli během chvíle pro sekci když tlak šel výš a výš. No a právě se bojím, že další těhu bude to samí.

latvia
12. máj 2010

spatne jaterni testy nepatria priamo k obrazu preeklamsie, ale ten vysoky tlak by bol pri spontannom porode nebezpecny. neviem ako je to pri dalsich detoch, ale je mozne ze sa to bude opakovat...ta preeklampsia myslim....ale to dopredu clovek nevie...

adamci
12. máj 2010

Hm právě...... navíc je tělo úplně rozhozené. Ještě 2měsíce po porodu jsem brala tunu prášků aby se to vrátilo do normálu a to jsem nikdy žádný prášky neužívala (kromě antikoncepce a paralenu 😒 ). Co se dá dělat budu doufat, že se to třeba nebude opakovat. Co by člověk pro své mimi neudělal 🙂

janula34
12. máj 2010

Adamci - ja som mala pri prvom tehotenstve gestozu - vysoky tlak, bielkovina, zadrziavanie vody v tele - (neviem aky je rozdiel v preeklampsii a gestoze, ja mam pocit ze je to takmer to iste ), robili mi cisarsky v ukoncenom 32 tt, mala mala 1060g a 41 cm. Bala som sa ci sa to zopakuje pri druhom ale mudr mi vysvetlil ze to nie je pravidlo, telo uz je na to pripravene, niekto ma gestozu pri prvom, niekto az pri tretom. Druhe tehotenstvo som sa trochu bala, ale vsetko bolo uplne v pohode, rodila som v 40 tt ale zase cisarskym lebo som sa neotvarala. Rez robili na tom istom mieste ako prvy krat, jazvu mi pred druhym porodom skontroloval ale ja som mala 7 rokov medzi detmi takze pohoda. Suseda mala po 2 rokoch a kontrolovali jej to castejsie, ak by vraj bola velmi tenka tak by jej ukoncili tehotenstvo skor. Jazva sa pekne zahojila a vobec nie je vidiet zeby rezali do jednoho miesta dvakrat 🙂

latvia
12. máj 2010

janula, je to to iste 😉

janula34
12. máj 2010

No vidis, zase som mudrejsia 😉 😀 diky

adamci
12. máj 2010

Janula děkuji za odpověď. 🙂 Myslím, že gestoza a preeklapsie bude to samé. Není to pravidlo, ale není vyloučené, že se to nebude opakovat. 7let je dlouhá doba na to aby se jizva úplně zhojila. Prý jizva od sekce je sice malá, ale hodně hluboká a případná 3 sekce se nedělá vůbec. Né, že bych plánovala 3 děti 🙂 .
Celkově konec těhotenství a šestinedělí bylo náročné a přikládám k těm hromadám prášků i to, že jsem mohla kojit jen 3týdny než se mi mléko ztratilo úplně. Říkali, že prášky jsou šetrné, ale nevím nevím.....Mohu se zeptat jak dlouho jsi kojila?
Latvi také díky za odpovědi 😉

latvia
12. máj 2010

adamci, uz aj toto pravidlo sa zmenilo 😉 treti cisar sa da
a nechces sa znovu rozkojit?

adamci
12. máj 2010

Jo tak to je novinka. Mě budou stačit případný dva 🙂 Rozkojit???? 😨

latvia
12. máj 2010

hej 🙂 akoze znovu zacat kojit

adamci
12. máj 2010

To nejde né??? 😠

latvia
12. máj 2010

ale coby neslo 🙂 chce to pevne nervy, chut a laktacnu poradkynu 🙂

adamci
12. máj 2010

Navíc už je malému přez 4měsíce.

latvia
12. máj 2010

🙂 len som sa pytala, ak by si chcela, ze to ide

adamci
12. máj 2010

Nevím jestli by byl ochoten vyměnit jeho nejoblíbenější nutrilonek po kterém se mu dělají boule za ušima za nevydatné moje mléko 😀

latvia
12. máj 2010

😀 😀 😀 hej, ani moj by uz nechcel 🙂

adamci
12. máj 2010

Navíc když se jedná o jídlo tak je dost nekompromisní a ještě aby ho máma zdržovala s nějakým netekoucím prsem.... To mu nemůžu udělat 😀 😀

janula34
12. máj 2010

Adamci - Bronku som kojila len cca 5 mesiacov, bola malinka a nevladala tahat, zacala chudnut ( z 3850g v 3,5mes na 3400g v 4 mes) tak nam mudra nasadila nutrilon a uz som pomaly stracala mlieko. Bolo podstatne aby priberala a tak som neriesila ci kojim alebo nie, hoci som velmi chcela. Teraz som uz mudrejsia asi by som na to isla inak ale uz to nezmenim. V nemocnici dostavala moje mlieko cez flasku, ked som si ju vzala domov (mala 7 tyzdnov a 2300g) zacala som kojit, hned sa chytila, pekne sa prisala, ale naozaj nevladala. Pri druhom bol trochu problem s rozkojením, mali sme aj MM aj nutrilon, ale potom sa to zrovnalo a kojila som do jeho 11.mes. Aj by som dlhsie, ale on sam zacal odmietat prso a nechcel sat, tak som to uz neriesila.

nannynka
13. máj 2010

Ahoj, vsem moc diky za reakce. Mam jeste jednu prosbu - jdu v pondeli na planovaneho cisare (kluk ma kolem 4 kilo a je KP) - nechala jsem se anesteziolozkou presvedcit na epidural. Poradite mi nekdo jak se na to co bude na sale psychicky pripravit ? Na maleho se moc tesime (je po 7 letech snazeni, komplikovanem potratu a as.reprodukci), s cisarem vnitrne nemam problem, protoze chapu, ze by to pro nas oba normalne bylo riziko. Jen si to proste nedokazu predstavit jak tam lezim, jsem vzhuru a oni mi kuchaji bricho...Skalpel prosim a ja se uplne osypu...Rodit budu u Apolinare a muz u toho bude celou dobu se mnou. Diky za tipy a zkusenosti.

adamci
13. máj 2010

Janul - děkuji za odpověď. To si kojila opravdu dlouho. Já jen 3. týdny a byla jsem z toho dost špatná, že to dál něšlo. Když vidim, jak malý prospívá tak už to neřešim a navíc mu nutrilon hodně chutná. 🙂

syraell
13. máj 2010

nannynka
Za prvý ti moc závidim přítomnost chlapa na sále - nevim o žádným zařízení u nás, kde by to šlo...
Na operaci se asi moc nepřipravuj, až v tom budeš, na uvažová ti nezbyde čas. Budeš se soustředit spíš na to, jestli se ti zvedá míň, nebo víc žaludek 😉 Je to děsně rychlý a jestli tam budeš mít chlapa, nemáš se čeho bát. Mě dost pomohlo, že na mě neustále mluvila strašně milá a empatická sestřička - a to byl cizí člověk...
Před tebou by měla být rouška - taková konstrukce s napnutou látkou- takže moc provoz od pasu dolů vnímat asi nebudeš. Já jsem třeba vnímala jenom jak příšerně při tom vyndavání mimča chirurg děsně funěl - asi to byla pěkná makačka 😉
A úplně nejvíc si vybavuju zážitek, kdy jsem ležela na stole a najednou jsem viděla, jak nade mě zvedají něčí nohy. Jenom díky laku na nechtech mi došlo, že jsou to asi nejspíš moje nohy 😀
Držím palce, ale není se čeho bát!

mabe
14. máj 2010

nany, opravdu se nemas ceho bat. ja tam mela manzu, tak jsem si s nim povidala. citis tlaky, ale jinak nic. oni te dr. strasit neboudou recema o skalpelu a tak. pak ucitis teplo a sup malej bude venku. jenom se nestras pokud nebude hned kricet. pri cisari maji vodu v plicich, takze ho rychle odnesou odsajou vodu a pak uz zacne rvat. jakmile ho odnesou, tak rekni manzovi, at se zepta a jde tam za nim. bude se popisovat a tak. mel by to rict personal, ale u nas to zapomely a rekla to anesteziolozka.

holky, chci se zeptat. pod pupikem mam bricho porad na pomak citlivy a tesne nad jizvou jeste necitlivy. je to normal? jsem dva mesice od cisare. A jeste sem tam kdyz kojim, tak jakoby se porad vevnitr neco delo - zavinovala se deloha a tak. jsem z toho trosku nervozni. sem tam me i kolem jizvy pichne a vevnitr.

adamci
14. máj 2010

mabe- já jsem po sekci 4 měsíce. Sice jsem s jizvou neměla potíže skoro vůbec, ale ta citlivost kolem ní je velmi snížená. Těsně pod jizvou to skoro necítím. Myslím, že je to normální a že to chce ještě čas. Přeci jenom to bylo dost hluboké. 😒

mabe
14. máj 2010

adamci, tak to jsem rada, ze nejsem sama. jinak jizvu mam peknou, akorat ta necitlivost a tesne pod pupikem jsem mela modraky, takze to mam jeste citlivy. a jak si dlouho mela ocistky? ja jakoby jeste odchazelo neco malilinko, takovej pruhlednej sliz, ale jenom trosicku nebo uz je to normalni vytok?

lamarika
14. máj 2010

Holky teď jsem sem jen tak nakoukla a chtěla bych vás uklidnit. Jsem rok po CR a citlivost je zpět, chce to opravdu jen čas 😉 Jinak očistky jsem měla 4 týdny. To "špinění" je ještě doznívání očistků 😉

mabe
14. máj 2010

lami, diky moc. ja abych byla spravne vycistena. a jeste citim jakoby stahovani delohy, kdyz kojim... 😖

mabe
14. máj 2010

lami, a vidim, ze jste na to hupsly znova 😉

lamarika
14. máj 2010

mabe při kojení opravdu dochází ke stahování dělohy, takže je možný, že to přitom kojení cejtíš

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre