Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mabe
18. máj 2010

sami, je to krasny, kdyz mimiska vidis.

latvia
18. máj 2010

na tych 5 minut kym vytiahnu babatko to urcite zvladnete, po vytiahnuti baabtka vas mozu mierne prispat

janka256
18. máj 2010

sami aj ty sa toho tak bojis? a ten vpich boli ci ako to je ? latvi aj mne povedala doktorka ze kym ma budu zasivat mozu mi dat nieco na prispatie ze to ani nebudem uz intubovana 🙂

latvia
18. máj 2010

vpich ked tak trosku stipne, je to velmi tenka ihla, ovela tensia nez ta ktorou sa odobera krv 😉
hej, ked uz bude babatko vonku, tak ti len do zily daju trosku liekov, ktore ta uspia, budes si sama dychat, ako keby si spala

samuelkas
18. máj 2010

Ja mam hrozny strach,mne vsetky kamosky radia celkovu narkozu-ale ja to risknem a dam si spinal-jednoducho chcem hned vidiet svoje babetko a hlavne som hrozne zvedava ci budeme mat dievcatko.

latvia
18. máj 2010

sami, a mzoem vediet preco ti radia celkovu? 😕

samuelkas
18. máj 2010

Jani ved ty si uz mala sekciu-tak si iste kludnejsia.U mna je to horsie o to,ze vobec neviem do coho idem.

samuelkas
18. máj 2010

Hovoria-ze po spinali bolia krize,mas migreny atd.Ja som sa uz rozhodla pre spinal-tak dufam,ze to prezijem.

latvia
18. máj 2010

tak hlavne zasady po cisarskom v spinali- pit 2-3 litre cistej vody bez bubliniek alebo caju, vsetko uz cca 30-60minut po prichode na izbu, zavodnenie tekutinami je pri spinali velmi dolezite....okrem toho, aspon 6 hodin sa nedvihat z postele, ani hlavu.ten maly vpich sa ti musi "zalepit", aby ti nerobil bolesti hlavy.tak si na izbu nachystaj vodu.ak ti bude niekto hovorit, ze pit nemozes, tak povedz ze si sa na to pytala a ze vodu pit musis. niektore zeny zial, maju bolesti aj pri tychto opatreniach, ale fakt male percento.

latvia
18. máj 2010

bolesti krizov som skor pocula po epidurali, aj to len docasne.

janka256
18. máj 2010

sami ano mala som sekcie ale obe v celkovej narkoze ale teraz asi tiez chcem vyskusat spinal ved dufam ze ma tam budu vediet nejako ukludnit keby daco ja sa najviac bojim toho ze nieco budem citit 😒

janka256
18. máj 2010

latvi a po spinali este tecu aj nejake infuzky ? a jest sa moze kedy vlastne tak ako po celkovej?

janka256
18. máj 2010

sami daj potom vediet ake to bolo 🙂

henrike
18. máj 2010

Ahojte!
Mamicky nebojte, dobreee to bude!!! 😉
Ja som mala pred necelymi 3 mesiacmi sekciu so spinalkou. Vpich nebolel vobec (aj ja som sa toho bala), cely pribeh sekcie bol v poho a bola som rada, ze mozem vsetko sledovat a pocuvat. Po sekcii som vela pila - sestricky mi doniesli kooopec caju a ja som ho poctivo do seba nalievala. Len uz neviem, po akom case som zacala a mam tiez pocit, ze som dvihala hlavu na posteli skoro hned, lebo mi nemal kto nalievat a podavat caj. Takze hlava ma ukrutne bolela, ale len jediny den - a to tusim stvrty po sekcii. Krize ma neboleli vobec. Takze bolo to v uplnom poriadku a nemam ziadne zle spomienky ani zazitky!
Drzim vam palce, vsetkym!!!

latvia
18. máj 2010

jani, po spinalke sa moze jest asi hodinu po, ak ti nieje zle od zaludka....pit by sa malo bez ohladu na to ze je to sekcia, infuzky casto nestacia.zial v niektorych nemockach funguje este stale hladovanie po sekcii, sak vies o com hovorim 😒 takze to bude zavisiet od nich, ci ti dovolia jest, co sa tyka spinalu, tak tam nieje dovod na nejedenie.
proste si tu vodu vydup a pi ju.neni dovod ti ju nedat.dokonca sa uz ani po velkych operaciach nehladuje 2 dni .v den operacie ok, ale potom sa uz kludne moze s jedlom zacat

certica
18. máj 2010

ja mam pocit, ze 4.den po porode (alebo je to len v pripade sc..?) je vseobecne akysi kriticky.

cau jani 😉 , byt na tvojom mieste, idem do toho. uz asi vela sanci skusit spinal mat nebudes. aspon dokazes porovnat, navyse o zazitok a skusenost viac. strach z neznameho je prirodzeny, treba sa prekonat, potom ta to mozno bude trosku mrziet, ze si predsa len nevyskusala 😀

latvia
18. máj 2010

henrike, takze ziadne zle zazitky ani spomienky? 😕

henrike
18. máj 2010

Ano Latvia, presne ako citas! Ziadne zle zazitky ani spomienky ohladom sekcie!!! Ani ohladom starostlivosti o mna po nej. Moje zle zazitky pochadzaju z detskej JISky a to so sekciou absolutne nesuvisi!!! A to, ze som nechcela rodit sekciou tiez s tymto nesuvisi, pretoze som to prijala a pochopila, ze vdaka sekcii moja dcerka zije. Zle spomienky mam na ine veci a niektore osoby z personalu (opakujem detskej JISky!!!).

henrike
18. máj 2010

Ja som prvy den mohla iba pit, druhy den rano som dostala suchare, na obed bujon a na veceru krupicu. Az v stredu - t.j. na treti den som mohla normalne jest ... 🙄 Tiez sa mi to zdalo zbytocne. No ale ja nie som zdravotnik, takze som netusila, ze to naozaj je zbytocne opatrenie. Nabuduce budem vediet!!!

latvia
18. máj 2010

No myslim si, ze pri porode sekciou vazne utrpi vztah medzi zenou a dietatom - aspon na niekolko tyzdnov. U mna to tak zial bolo

Proste to dopadlo inac ako som chcela ... a asi som to este doteraz "neprijala". Musim na tom popracovat!

tak sa ti ospravedlnujem za tu otazku, ale hlavne ta prva veta mi nesedela k tvojej spokojnosti so sekciou ako takou.

latvia
18. máj 2010

a nevravim ze nejedenie je zbytocne opatrenie, "hladovka" ti nezatazi creva po operacii a tympadom mas lepsiu rekonvalescenciu. ja len nevravim ze je nutna.

zuzana76
18. máj 2010

ahojte

ja tiez nemozem povedat, zeby som bola nespokojna so sekciou, hojenie bolo dobre, fakt som sa rychlo zotavila a to som bola uz 31-rocna prvorodicka, rana super, krasna, esteticka, dietatko mi priniesli uz 2 hodiny po narodeni, teda asi hodinu som bola pri vedomi , hned sa aj prisal, ja som asi vdaka endorfinom nemohla spat po operacii, celu nos som bola hore, maly sa narodil o 20.00 a o 22.00 som ho mala na prisatie a potom som celu noc cumakovala do plafonu a pocuvala kviliace zeny pri rodeni a placuce babatka. Rano mi ho zase priniesli. Zotavenie bolo ok, po mesiaci som uz ranu hadam ani necitila, po 2 mesiacoch som nosila bezne oblecenie. Jedineeee comu nie som rada a teda fakt ma to velmi velmi mrzi, ze by som mozno casom chcela aj tretie dieta, no a neviem ci to bude mozne, moj Dr, mi to uz neodporuca a dokonca mi dporuca sterilizaciu teraz pri deruhej sekcii, co vsak ja odmietam.

latvia
18. máj 2010

okrem toho, ze budes mat 2 sekcie, je iny dovod preco ti to neodporuca? lebo 3.porod sekciou je uz bezna vec

zuzana76
18. máj 2010

nie, nie je iny dovod, on je este stara skola,ze 2 sekcie a schluss, tak ale ja viem,ze sa mozu mat aj 3 , teda samozrejme zavisi aj od zdravotneho stavu zeny, ja nechcem tlacit na pilu, ale tak zase podla mna po 2 sekcii sterilizacia je fakt zbytocna

henrike
18. máj 2010

Ano, utrpi vztah medzi matkou a dietatom, ked je na detskom odd. taky mily personal, ze sa mu neraci nosit dieta k matke, ktora je priputana na lozko aspon na prikladanie. Za tym si stojim. To vsak nesuvisi s tu rozoberanymi obavami a strachmi. Nie v kazdej nemocnici to tak funguje. Lezala som vo viacerych a viem, ze deticky su mamickam po sekciach bezne nosene ... Takze u mna to naozaj tak bolo.
A dopadlo to inac, ako som chcela ... ano, chcela som rodit prirodzene ... a to tiez nesuvisi s tu rozoberanymi zalezitostami. Toto je moj problem, ze musim pracovat na prijimani toho, ze nevysli moje predstavy ohladom porodu.
Chcela som mojim prispevkom len tu prispievajucim zenam, ktore caka sekcia povedat, ze ked este niekedy budem musiet ist rodit sekciou, nebudem sa bat, lebo to nie je tak strasne, ako som si predtym myslela. V buducnosti si dam hlavne pozor na zaobchadzanie s mojim dietatom a na umoznenie budovania vztahu medzi nami.
Tod vsio ... 😉
No a ta hladovka ... dalo sa to vydrzat, ale bola som trosku znevyhodnena 😀 ... lebo zena, ktorej robili sekciu v ten den ako mne, ale vecer, mohla tak isto ako ja jest uz rano suchare ... ha, ha ... a boli take fantastickeee!

zuzana76
18. máj 2010

aj ja som mala hladovku, druhy den po porode nic, len infuzky a nebublinkova mineralka, treti den kasickova strava, rano tekuty puding, alebo co to bolo, obed tekuta zemiakova kasa a vecera zase nejaky tekuty blivajz 😀 , tak ale vypila som to ako keby som tyzden nic nejedla, no teda ved skoro som aj, az 2 dni som teda nic v ustach nemala , stvrty den som jedla mlete maso a zemiakovu kasu a potom piaty den uz klasicky obed

latvia
18. máj 2010

henri, uz som to pochopila, takze sa este raz ospravedlnujem, nebolo mi to predtym jasne.
ja som si po operacii tajne uzobavala z keksiku 😝

certica
18. máj 2010

zuzi, moj gyn-porodnik nema s dalsim pripadnym tehu a sekciou ziadny problem. a to som mala pri druhom jazvu udajne dost stensenu

certica
18. máj 2010

a mne hladovka po celkom vyhovovala, jedlo som vobec nepostradala, hlava bola naprogramovana asi inym smerom 😀

zuzana76
18. máj 2010

certi, nejako ta nasledujem 😀 , aj rokmi aj detmi, tak mozno si obe este to tretie zopakujeme niekedy 😀 a mozno aj v spolocnej teme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre