Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

apollo11
14. jún 2010

Ahoj, tak já přidám svou zkušenost. Jsem týden po sekci a cítím se dobře, čekala jsem to horší. Jasně že tak ty tři dny to bylo hodně nepříjemný, kdo říká že císař je bez bolesti, neví o čem mluví 😀 ale co do regenerace myslím, že to jde hodně rychle a není se čeho bát. Je to samozřejmě případ od případu, byla jsem na pokoji s paní, co měla akutní řez a pak nějaké ošklivé komplikace, ale ty byly spíš dané už jejím stavem předtím. Já měla řez plánovaný (kvůli KP) a to případné pooperační komplikace dost eliminuje. Zkrátka povedlo se to na jedničku.

Můj zážitek z porodu je nezapomenutelný, určitě stojí za to jít do spinální anestezie, pokud je čas a možnost. Být "při tom", pro mě to byl úplně mystický moment. Sice jsem u toho neprožila ty pravé porodní bolesti, ale cítila jsem to jako svůj porod, když malou ze mě tahali - lomcovalo to se mnou a pak jsem ji najednou slyšela a tekly mi slzy štěstí.. hned mi ji dali k hlavě a mohla jsem ji pohladit a byl u toho i přítel. Celou dobu u mě taky stál anesteziolog a vše mi popisoval, byla to opravdu opora. Malá byla krásná, neměla žádné problémy (a dosud nemá), čehož jsem se obávala, kdybych ji takto rodila normálně.
Po operaci jsem se o ni nemohla starat hned, ale v porodnici u Milosrdných (chválím) se snaží, aby to šlo co nejrychleji, nosí miminka na přikládání, třetí den už jsem měla mléko a všechno jsme dohnaly 🙂

Každej císař určitě neproběhne ideálně, ale to ani normální porody. Ze své zkušenosti můžu říct, že není třeba se ho bát - a co se týče teorií, že se tím narušuje vztah mezi matkou a děťátkem, to považuju za blbost. Myslím, že pokud se to stane, příčina je jinde, určitě ne ve způsobu porodu. Přirozený porod je sice to nejlepší, ale ne vždy je možný. Já za sebe jsem ráda, že existuje i takové řešení...

n20
14. jún 2010

Apollo, to jsi moc pěkně napsala, mě čeká plánovaný císařský řez koncem srpna, začátek září a vybrala jsem si porodnici FN Bohunice, mám si pak kolem 36tt zavolat a budeme se s nimi domlouvat,taky bych moc chtěla spinální anestezii a chtěla bych být přitom, musíme si to tam vše pozjišťovat a manžel chce být u toho semnou,tak snad to bude možné.Nějak si to zatím nepřipouštím,ale to víš,že mám trošku strach co bude atd.

petkave
14. jún 2010

Ja mám tiež plánovaný cisársky a bojím sa ho. Ešte nikdy som nebola operovaná, iba som 2x počas tohto tehotenstva ležala v nemocnici. Veľmi si želám, aby všetko dobre dopadlo a aby som sa čo najrýchlejšie dala dokopy a vedela sa sama postarať o malé... Mám neurologické problémy, som precitlivelá na bolesť, takže to bude asi ťažšie... Len dúfam, že budem mať podobné zážitky ako apollo a iné spokojné mamičky... 🙂

latvia
14. jún 2010

@apollo11 🙂 som rada ze ti porod dopadol tak pekne 😉

mabe
14. jún 2010

@apollo11 gratuluju k porodu. jsem rada, ze si to tak citila a slo to tak hladce a diky za info 😉
@n20 ahojky, ja mela cisare s epiduralem v bohunicich. manzel s tebou muze byt u toho, ja ho taky mela a bylo to bezvadny. dr. jsou tam vyborni vsichni. sestricky na sestinedeli i u novorozencu, niceho se neboj a mysli na svyho chlapecka. je jasny, ze jses nervozni z neznama, ale bude to ok. do porodnice se jde den dopredu, pak nejaky vysetreni a dalsi den dopo na to, pak lezis do dalsiho dne na pooperacnim pokoji na sestinedeli a pak uz na normal pokoj, ale to uz urcite vsechno vis odsud. kdyby neco ohledne bohunic, klidne se ptej, napis od IP.

nice202
14. jún 2010

@lienkad pohlavne zit som zacala tyzden po 😉

molka
14. jún 2010

po cisárskom sa musí dodržať šestonedelie rovnako, ako po klasickom pôrode. Po odlúčení placenty vzniká rana, do ktorej sa môže zaniesť pohlavným stykom infekcia. To nám vraveli v nemocnici.

nice202
14. jún 2010

no ja nemam ziadnu infekciu

prsky
14. jún 2010

@nice202 mozno nie, ale ide o to riziko 😉

latvia
15. jún 2010

je na kazdej ako sa rozhodne, ci bude akceptovat pokyny lekarov alebo nie. informovana bola urcite kazda 😉 a pripadne nasledky budu na zodpovednosti danej zeny

mabe
15. jún 2010

latvi, pekne jsi to napsala

magdalenocka
15. jún 2010

ahojte, akurat som nasla tuto temu. No musim si to postupne vsetko precitat kym porodim, lebo pravdepodobne pojdem cisarkym. Mam silne dioptrie a poskodenu sietnicu tak ocny neodporuca klasicky porod. ALe este sa ho pojdem spytat ako to vlastne je.
Urcite si vsetko dozadu poctivo precitam, teraz sa vas chcem len spytat tie co ste rodili cisarskym asi je to blba otazka, ale ako to je po nom? Teda ked sa rodi normalnym zena potom krvaca atd-to vsetko je aj po sekcii? A co budem potrebovat nakupit do porodnice?/vlozky, jednor.nohavicky a pod.?/

mabe
15. jún 2010

ahoj magdi, cisare se neboj. vsechno ma svy pro a proti. nemas predporodni a porodni bolesti, ale zase mas bolesti po rane. prece je to brisni operace, ale da se to zvladnout. vlozky porodni jsem mela jedny, pak uz tenci a ty kalhotky sitovany jsou fajn, protoze nesmi te to skrtit pres jizvu. krvacela jsem po vstani hodne, ale 3x zachod a pak uz slabsi krvaceni. po tydnu uz to bylo spineni. ocistky odejit musi, tak jako tak.

latvia
15. jún 2010

sestonedelie -krvacanie a vsetko s tym spojene - je podobne ako u rodiciek po spontannom porode 🙂
do porodnice podla toho kde budes rodit, najlepsie je spytat sa holiek v teme porodnica trnava. kazda nemocnica ma totoiz ine poziadavky.niekde si musis doniest aj pribor a toaletny a niekde ti stacia jednorazove vlozky, tak aby si zbytocne nesla nabalena ako podomovy predavac 😉

magdalenocka
15. jún 2010

aha no nedomylslela som si ako to je po cisaraku. Teda vsade pocuvam len o bolestivej jazve ale nikto mi nevedel povedat ako to je s tym cistenim 🙂 tak uz mi je to jasne... a co sa robi s placentou? noralne ju musia baby porodit ked vyjde babo a pri cisarskom ju vyberu alebo co?
Baby a neviete ci budem moct mat pri tom okuliare? ale to asi potom nakuknem do tej temy porodnica trnava

latvia
15. jún 2010

okuliare nie, ani sosovky, jedine ak by ti dovolil anesteziolog vynimocne...placentu vyberu po vybrati babatka

mabe
15. jún 2010

magdi, ja bryle nemela

magdalenocka
15. jún 2010

@latvia ved ja to moje male ani neuvidim 😀 ....mam hrozne silne dioptrie...no to budem musiet nejako vyriesit

latvia
15. jún 2010

@magdalenocka 😅 to je mi jasne....no, nieje to nemozne, ale musis byt vopred dohodnuta s anesteziologom 😉

micinka22
15. jún 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli nějterá nevíte zda po prvním CS se u druheho porodu můžu rozhodnout sama zda CS nebo přirozený..jako že mne do toho přirozeného nemohou nutit...díky.-)

apollo11
15. jún 2010

Děkuji všem za gratulace 🙂
magdalenocka - myslím že není problém, aby ti na tu chvíli, kdy drobka vytáhnou, brýle nasadili. Mně třeba uvolnili tu svázanou ruku, kde jsem měla všelijaký ty hadičky, abych si malou mohla pohladit. Takže určitě to jde, on to stejně je jen moment, hned ho zas odnesou 😉

janka256
15. jún 2010

kocky a ked vam malicke ukazu potom ho pojdu umyt a zas ho prinesu alebo uz nie? alebo aspon vam povedia miery a ci je zdrave a v poriadku? lebo mna toto zaujima najviac ja idem na cisarsky o tyzden 🙂

micinka22
15. jún 2010

janko..mě jak malou vytáhli tak ji šli utřít, ošetřit,zvážit,změřit a pak ji odnesli do inkubátoru..viděla sem ji asi 2s..což sem ji ani nestačila zaměřit..ale manžel ji vyfotil hned v inkubátoru a čekal až me převezou na jip a ukazal mi jí..za dve hodinky mě převezli na pokoj a pak sem chtěla ať nam ji dovezou..měli jsme ji až do večera..na noc ji teda odvezli..ale druhy den už sem ji chtěla pořád u sebe..ale mela sem nadstandart a manžel byl většinou u mě..

latvia
15. jún 2010

@micinka22 oficialne porod na vlastnu ziadost cisarskym rezom v CR schvaleny nieje....ale dohodnut s porodnikom sa da, len musis najst takeho ktory to bude ochotny urobit. indikacie na cisara som davala niekolko stranok dozadu, skus si prelistovat a mozno sa v niektorej indikacii najdes 😉

micinka22
15. jún 2010

@latvia díky mrknu, mě právě jeden mudr říkal ,že si můžu vybrat...ale nevím jestli je to někde "psané"..ikdikace mam akorat ten prvni sc, velke dítě,těhu cukr.....což mi řekli že mě nenechají přenášet( jsem nosnice..poprve do 42tt.) a budou vyvolávat..což jsem zase četla že po císaři se vyvolávat nemá..tak nevím 🙂

latvia
15. jún 2010

no, nic z toho indikacia na cisara nieje....otazne je ci budes znova prenasat. a ak ti nejaky dr.pobvedal ze si mozes vybrat tak to neviem, oficialne to schvalene tusim nieje. ale ako vravim, dohodnut sa da na vsetkom

latvia
15. jún 2010

hm, som to blbo precitala 😀 n0uz, 0tehu cukrovka a velky plod, to je otazne aky velky plod bude, mas cas este 2 mesiace

micinka22
15. jún 2010

latvia no první mela 4250g .-) s tou cukrovkou a prenasenim mi rekl..že porod vyvolávají max 39tt..takže přenášení nehrozí doufám 😝 😝 😝

matenka
15. jún 2010

@magdalenocka okoluriare pri cisárskom môžu byť, stačí im povedať, že ich chceš, už dva krát som rodila sekciou a vždy som mala okuriare, a nevidím dôvod, prečo by nemohli byť, akurát ma upozornili, že v prípade nejakého problému mi ich dajú dole

micinka22
15. jún 2010

no a s tím že každý dr má jiný názor..když sem přenášela tak samo kontroly a na nich pokažde jiný dr..každý řekl něco jiného..jeden ,že se bude vyvolávat hned..druhej ,že se ještě týden nechá..ani váhový odhad neudělali..jen řekli, že bude malá..tak 3kg- podle břicha!!!...tot naši odborníci no:(( takže doufám ,že v jiné porodce budou kapku lepší... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre