Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
15. jún 2010

@matenka nie v kazdej nemocnici dovolia okuliare, je lepsie sa spytat.

@micinka22 tehu cukrovka nieje dovod na vyvolavanie, velky plod podla toho aky velky bude, druhe dieta nie vzdy je vacsie nez to prve, a zalezi aj od toho aka velka si ty 😉 a ktory doktor ta bude rodit 🙂 zatial sa tym netrap, cisara ti vcas oznamia 😉

micinka22
15. jún 2010

@latvia no muj gyndr s tím nepočítá .-) takže mu to oznámím asi brzy já 😅 😅 😅 😅 vzhledem k tomu že majej má už ted hlavičku o dva týdny větší ..to bude zase hlavounek 🙂) ostatní míry jsou o týden větší.a já nejsem "velká" výškou, ale máme pevnou stavbu těla.-))

lea79
17. jún 2010

ďalšia "celebrita" ktorá včera porodila cisárskym rezom je Petra Polnišová, má syna Simona, čo myslíte, akú mala na to indikáciu ?

latvia
17. jún 2010

kedze tych indikacii je strasne vela, tak netusim 😝 nemyslim ze vsetky "celebrity" su radsej pre cisarsky

latvia
17. jún 2010

je mozne ze kvoli velkemu plodu,kto vie...

k.a.t.k.a.
17. jún 2010

@lea79 ze by preto lebo mal cez 4kg a 55cm??? 😉

latvia
17. jún 2010

a mozno tam bola kombinacia roznych faktorov, o ktorych verejnost nevie....a mozno ani nie,ale to nikto z nas nevie

syraell
17. jún 2010

Tak mám za sebou druhou sekci a musim říct, že oproti té první to byl pěknej záhul...Mimčo bylo bohužel zase obr, takže to bylo nejrozumnější řešení...jsem totálně vyšťavená - na zhojení jsem měla jeden den, pak rovnou s plnou polní 24 hodin péče o mimčo - musela jsem jít o den dřív domu, abych se trochu zregenerovala - tady mi přecejenom trochu pomůže manžel a ta zvedací rutina tím pádem odpadá...
Jinak mám slušnšj zážitek s redonkama. Při první sekci jsem měla dva dreny - byly to takový tenký trubičky s malým plastovým zásobníkem. Teď jsem vyfásla dvě hadice s velkejma lahvema a tahala je za ebou jak kabelu. Vyndavání stálo skutečně za to, br, snad už byly poslední...

lea79
17. jún 2010

fuuuuha, valibuk

latvia
17. jún 2010

@syraell gratulko 😉 hlavne ze ste zdravi 🙂

majka35
17. jún 2010

lea, teba ale trápia veci ... čo ty vieš, kvoli čomu rodila sekciou, snáď nie je povinná zdôverovať sa tým verejnosti 🙄 🙄 milujem také príspevky, tu si už pomaly aj spôsob pôrodu budeme závidieť 😝 😝 😝

mamičkám, čo to majú za sebou blahoželám a prajem veľa zdravia im aj detičkám ... 🙂
ja budem tiež rodiť sekciou, to znamená, že som asi celebrita 😀

nice202
17. jún 2010

petra mala tazku cukrovku 😲

latvia
17. jún 2010

ona je cukrovkarka na inzuline? 😕

k.a.t.k.a.
17. jún 2010

@majka35 gratulujem k druheme babatku 😎 ja som tiez potom dvojita celebrita 😀 😀
tiez som sa na nad tym prispevkom pozastavila 🙄

majka35
17. jún 2010

katka ... ďakujem 🙂
no, mňa tu niekedy na týchto stránkach zdvíha zo stoličky, ale radšej sa miernim, aby ma tu nemali za provokatérku 😀 😀 😀

zuzana76
17. jún 2010

@lea79 lea, prosim ta, ja nie som ani celebrita a tiez som neplanovane porodila CS a ver mi, radsej by som bola rodila normalne, aj teraz po druhy krat a doki nechce 😒 , takze kludne mohla byt ako indikacia nepostupujuci porod, zle narotovana hlavicka, hypoxia plodu atd....

zuzana76
17. jún 2010

navyse ano, ona ma tusim cukrovku, uz je aj " starsia " prvorodicka, co je tusim v gynekologii uz kazda nad 30 rokov 😀

nice202
17. jún 2010

jej synator je aj dost velky, 4,5 kila.to je na sekciu. takze ziadne celebritne maniere 😒

certica
17. jún 2010

no, ja mam pocit, ze ona chcela prave dost rodit prirodzene. kazdopadne to ale nie je nas problem a nema to koho co zaujimat...

latvia
17. jún 2010

aj ja som citala ze je za prirodzeny sposob porodu 🙂
kamoska porodila syna cez 5 kg prirodzene....je to na kazdom lekarovi co uzna ako indikaciu na cisara. hlavne ze su obaja ok!

petkave
17. jún 2010

Žienky, čo sa zbytočne rozčuľujete? Nie je to jedno, kto ako rodí... Hlavne, že máme jasno v tom, ako budeme rodiť my... Ja mám tiež plánovanú sekciu. Nadšená nie som, no zmierujem sa s tým. Veď nejako zo mňa výjsť musí... I keď už teraz si viem predstaviť tú paniku, čo ma chytí v deň D. 🙂

latvia
17. jún 2010

@petkave 🙂 panika v den D rychlo opadne ked budes pocut mimiska 😉

petkave
18. jún 2010

@latvia len ešte neviem, či budem v celkovej narkóze alebo iba v spinálnej... Ak to bude celková, som zvedavá, kedy mi ho potom donesú ukázať... V každom prípade to bude určite najnáročnejší deň v mojom živote.... 🙂

martina149
18. jún 2010

@petkave ja som mala tretí pôrod sekciou v celkovej narkóze a maličkú mi doniesli ukázať hneď ako som sa prebrala.A nič sa neboj všetko bude dobre.Ja som sa tiež bála lebo prvé 2 pôrody som mala prirodzene ale sekcia bola v pohode

latvia
18. jún 2010

@petkave nuz, je na tebe co si vyberies....zisti si v danej porodnici ako to tam chodi , a budes vediet ci ti ju donesu hned alebo neskor....

syraell
18. jún 2010

petkave
pro mimco je nejsetrnejsi spinal - takze bych rozhodne nevahala. Navic neprospis porod vlastniho ditete🙂 Urcite ti daji na vyber, pokud to neni akutni sekce...

gabri_ella
19. jún 2010

Tiez som skoncila s c-section aj napriek tomu, ze som sa pripravovala na prirodzeny porod. Niekedy nemame na vyber. A rada pridam, ze po tolkych hodinach cakania, to bolo vyslobodenie. Mojho malickeho som videla hned, a on tiez na mna dlho pozeral; ved nakoniec sme na seba dlho cakali 🙂 . Bol to nadherny pocit, ktory sa neda opisat slovami.

petkave
19. jún 2010

Kočky, ďakujem... Uvidíme, ako nakoniec rozhodne mudr. Asi to nechám na ňu. Je to možno odo mňa zbabelé, aby o tom rozhodoval niekto iný, ale sama váham a neviem, čo by pre mňa a moju diagnózu bolo lepšie... 🙂

latvia
19. jún 2010

@petkave tak mudr sa rozhodne pre spinal zrejme...neviem teda aku diagnozu mas namysli

latvia
19. jún 2010

@petkave a nieje to o zbabelosti, skor by som rozmyslala ci ti bude jedno, aky typ narkozy budes mat. ak ano tak je to fakt na chuti doktora

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre