Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

andiekens
5. júl 2010

@sisipetka tretia sekcia je este oka, aj ked je to riziko. v cechach sa napriklad pred tretou sekciou automaticky ponuka sterilizacia a to podviazanim vajecnikov, ktora sa robi priamo po vybrati dietata z maternice a hradi to poistovna. po tretej sekcii je velmi velke riziko, ze tehotenstvo nevydrzi jazva. jazva je totiz menejcenne tkanivo, ktore nemusi vydrzat tlak, ktory tam je a zvysuje sa s postupom gravidity. hrozi tam praskutie maternice..

zuzana76
5. júl 2010

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2545-Nizky-poc...

v buducnosti sa bude v civilizovanom svete rodit vylucne cisarksym rezom

zuzana76
5. júl 2010

@sisipetka moj gynekolog neodporuca, povedal,ze je to uz velmi velke riziko, navrhol mi sterilizaciu teraz pri druhom porode, ale odmietla som

dulkagabulka
5. júl 2010

@kveta
pozorne som si precitala tvoj prispevok...som zastankynou prirodzenych porodov, viem však, že su indikacie, kedy dietatko musi ist cisarskym a zachrani to život jemu alebo matke...no velakrat sa lekari rozhoduju na zaklade pravnych dovodov, ako spominaš a strachu...

V tom filme bola informacia, ze USA maju druhu najhorsiu mieru umrtnosti deti medzi vyspelymi krajinami... viete ktorej krajine patri toto smutne prvenstvo? Hadaj, hadaj tri krat hadaj... ak uz mas, tak pozri graf v nasledovnom linku..

sisipetka
5. júl 2010

@andiekens - dakujem za slova, toto vsetko viem...reagovala som iba na zuzanu76, ktora pisala, ze sa 3sekcia neodporuca. Ale podme dalej do sveta a tam sa robia i 4 sekcie. Je jasne, ze vsetko za cislom 1 uz je rizikove, lebo nikto nevie ako sa moze jazva pocas dalsieho tehotenstva spravat....

dulkagabulka
5. júl 2010

@zuzana76 ..ty sa stotoznujes s myslienkou, ze v buducnosti budu zeny rodit iba cisarskym rezom?? jeejda..no to nechcem vidiet taky svet

zuzana76
5. júl 2010

presne tak ako pise andiekens, kazdou operaciuo a kazdym tehotnestvom je ta jazva tensia a hrozi ruptura maternice

a to je ten paradox, co by som ja dala za to, aby som mohla rodit prirodzene a niekto si ju vyberie dobrovolne ☹

nemyslim tym Kvetu, jej pripad poznam z citania a viem, ze u nej by sa naslo iste par indikacii na S.C. ale preco zeny , co enmaju ziadnu indikaciu, su uplne zdrave, len sa im proste nechce predychavat kontrakcie 😖

andiekens
5. júl 2010

@sisipetka aha, prepac, som si nevsimla, kde to spominala.. 🙂

inkinka
5. júl 2010

@andiekens ako krajne riesenie teda SC uznavas, napisala si predtym, ze prirodzeny porod je vzdy bezpecnejsi, takze si to takto doslovne nemyslela. Ja myslim pri SC vzdy ako na krajnu moznost, nie na pripady, ktore sa rozmohli v Britanii podla vzoru Victorie Beckham, ked zeny chceli rodit SC ako ona, pretoze je to cool...samozrejme, je vela studii, ktore skumali odlisnosti deti porodene prirodzene a SC a napriklad su nachylnejsie na choroby dychacich ciest a teda ak je to mozne, je prirodzeny porod lepsi.
A k tej zaujatosti, no vies, nebyt moznosti SC...nemuseli sme ani jedna prezit

sisipetka
5. júl 2010

@andiekens - to je v pohode 😉

atrami
5. júl 2010

@andiekens , ja osobne by som si nikdy nedovolila hodnotiť, aký porod je lepší pokiaľ sama neporodím 😉
Ani teraz po treťom cisárskom si to nedovolím. Ja som sa zotavovala úplne super, rozbehla sa ja laktácia. Ale aj tak niesom zástanca sekcii, ak to nieje nutné.
Ruptúra maternice, hrozí po každom cisárskom. Vydrž, keď porodíš
🙂

andiekens
5. júl 2010

@inkinka hm.. to vzdy som tam napisala dost nevhodne, ale verim, ze mojou dalsiou reakciou sa to vysvetlilo.. 🙂

zuzana76
5. júl 2010

@dulkagabulka no myslim si ,ze je to velmi pravdepodobne

http://zena.atlas.sk/preco-je-stale-viac-cisars...

bohuzial, plodit sa bude v skumavkach a rodit na operacnych salach, je to krute, ale podla mna k tomu smerujeme aj vlastnou pohodlnostou, pary budu chciet mat max 2 deti, budu chciet mat istotu,ze svetko dopadne dobre, kedze bude problem otehotniet, tak pojdu za istotou, teda nie ze sa dietatu anhodou pri spontannom porode nieco stane, tak sa budu planovat sekcie.

Stotoznovat sa je asi velmi silne slovo, ale k comu to vsetkemu speje? ved ak sa da zene rozhodovat ako chce rodit, a plus este indikovane sekcie zo zdrav. dovodov, tak by to cislo mohlo vystupit aj na 60 percent, je to len moj odhad, ale zu teraz je percentualne zastupenie SC okolo 30-40 percent podla regionu a nemocnice , tak plus este dobrovolne sekcie, tak by to hadam aj na tcyh 60 percent vytsupilo, nie?

sisipetka
5. júl 2010

@zuzana76 - je na lekarovi, co odporuci a preco voli dany postup. Osobne ja by som si nedala sterilizaciu asi ani po 3 sekcii. Niezeby som chcela byt potom opat tehotna, ale predsa je to hormonalny zasah a ovplyvni to urcite "fungovanie" zeny. Nie som lekar ani zdravotnik, takze neviem k tomu zaujat 100 % postoj, ale urcite sa necham, ked bude cas, oboznamit so vsetkym.

zuzana76
5. júl 2010

@sisipetka no myslim,ze aj v zahranici robia vacsinou maximalne 3 sekcie, samozrejme su rekordmanky so 4-5-6 sekciami, ale teda asi dost riskuju svoj zivot aj zivot dietata si myslim.

zuzana76
5. júl 2010

@sisipetka myslim si to iste, asi ani pri tretej sekcii by som si nedala urobit sterilizaciu, ale bohuzial, lekari sa na to pozeraju ako na ciste blaznovstvo

😒

ochechulka
5. júl 2010

AHOJ KOCKY.Ja som si prave zacala citat tuto temu a poviem vam, ze som dostala strach z cisara.A pritom ma to caka, hned na zaciatku tehu mi to povedal lekar na zaklade operacie krcka maternice.

andiekens
5. júl 2010

@atrami vychadzala som z nformacii, ktore su overene, zo statistik a sama som si to vypocula aj z ust jedneho z najlepsich odbornikov z oblasti neonatologie u nas. samozrejme, ak vsetko pojde ako ma, okusim aj sama, co porod obnasa.. 🙂

inkinka
5. júl 2010

@andiekens ano, myslim, ze sme sa pochopili 🙂

atrami
5. júl 2010

@ochechulka každý sa bojí, keď nevie do čoho ide 🙂

zuzana76
5. júl 2010

ja sa bojim aj ked viem do coho idem 😀 , strach je prirodzeny, ved nejde len o teba, ale aj o tvoje dieta

jedno vsak mzoem povedat - ked som cakala prveho synceka, tak som sa na porod tesila, teraz, ked viem,ze to bude sekcia, tak sa netesim na porod, tesim sa na synceka, ze sa konecne po 9. mesiacoch uvidime, ale s tym prezivanim porodu to bude proste ine

ochechulka
5. júl 2010

Nech nas PAN BOH ochranuje a stoji pri nas

zuzana76
5. júl 2010

Ja osobne na mojom priklade si myslim,ze mozno keby bola pri mne byvala nejaka dula, co by mi pomahala, tak to sekciou nemuselo skoncit, neviem, je to len moj pocit, vacsinu casu som prelezala, kedze mi natacali casto CTG, rodilo nas asi 8 zien naraz, nemohol sa mi nikto nejako specialne venovat atd... Navyse som bola pocas tehu na PN,. teda svalstvo bolo relaxovane, nemala som pohyb a podobne, tak isto som ani nemala tolko informacii o porode ako teraz, ked uz som si nastudovala nieco, myslim,ze teraz by som bola lepsie pripravena na prirodzeny porod, ale bohuzial, asi to nebude mozne, ak by mi to predsa len nejakym zazrakom vyslo a samzorejme dopadlo by to na 1 aj pre dietatko, bola by som tym najstatsnejsim clovekom, zazila by som tento neopakovatelny okamih porodit svoje dieta vlastnymi silami.

atrami
5. júl 2010

@zuzana76 no po prvej sekcii som sa aj ja bála, nakoľko prvá bola des, ale nakoniec sa pustil porod sám, takže to bolo o 3 dni skor, tak som to tak nevnímala. Pri tretej to bolo o.k.

zuzana76
5. júl 2010

mozno by mi bola byvala pomohla EDA, ktovie, mozno som sa zlakla bolesti a prestala sa otvarat, ale to su teraz uz vsetko len spekulacie

najdolezitejsie je aj tak,ze mam zdrave dieta a ani mne sa nic nestalo. Zotavovanei bolo vcelku dobre a nemala som ziadne problemy, laktacia sa rozbehla asi na 3. den a dojcila som 20 mesiacov

dulkagabulka
5. júl 2010

@zuzana76 ...nemusim citat ten clanok, co mi odporucas, tejto problematike sa venujem intezivne uz dlhsiu dobu a poznam priciny zvyseneho poctu CR...su to okrem ineho / teda okrem naozaj skutocne opodstatnenych indikacii/ strach a v nemalej miere MONEY 🙂
skus si pozriet ten film,co som sem dala a skus mi potom povedat svoj nazor

s mysleinkou sveta, v ktorom sa bude plodit v skumavkach a rodit cisarskym , sa nestotožnujem...to uz zavana svetom bez lasky...to uz ani zien nebude treba...ved splodi sa v skumavke a vyrastie v umelej maternici...

dulkagabulka
5. júl 2010

@dulkagabulka a mozno si po vzhliadnuti filmu odpovies aj na svoje otazky ohladom tvojho porodu 🙂

dulkagabulka
5. júl 2010

@zuzana76 ..jups..to tebe som chcela napisat 🙂

zuzana76
5. júl 2010

@dulkagabulka ale ved ja si tiez myslim ,ze ide aj o peniaze, ty si neprecitas clanok, ale mne odporucas film, to je trocha nefer

ja sa teda na to pozeram ako laik, ale preco potom oproti niekolko desiatkam rokov pribudlo tak rapidne SC a umelych oplodneni? myslis si, ze pocet sekcii sa znizi?

dulkagabulka
5. júl 2010

CR je velmi často dosledkom epiduralu...
lenze.. rodit prirodzene, bez epi, moze byt velmi pekne.....pri usmievavom personale, kde je absolutny pokoj, kde nikto nekričí, kde matka nedostava pokyny ako a kedy ma tlačit, nikto matku nenuti nijako tlačit so zatvorenymi očami a hlavou na hrudi..kde ju nikto nenastrihava..kde jej nikto nemanipuluje s otvorom pošvy ani hlavičkou babatka..kde je krasna atmosfera....a čo je doležite, kde jej nikto babatko "neodpamputuje" a neodnesie preč....tie ktore ste rodili, porovnajte... a ak sa vam to pači, skuste aby vaš druhy porod bol takyto

https://www.youtube.com/watch?v=GKVp4FQ4sd8

poznam pripady, kedy po prvom CR zeny rodili bez problemov , i opakovane, spontanne

🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre