Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

valhali
23. mar 2008

to som vobec netusila,ze cisarsky vyzera takto 😕 Ja som si myslela,ze ma len nazerali, vybrali malu, zasili a hotovo. Ale ze mi tak roztahovali kozu,brrrrr, to som netusila 😲

lencici
23. mar 2008

fúha tak ja som si mylsela presne to čo valhali

barbarek
24. mar 2008

Ahoj holky, dovoluju se k vám připojit. Mě to čeká zřejmě taky. Já jsem totiž omdlela a upadla tak blbě, že mám nohu v sádře. Mám zlomený kotník ,takže mám nechodící sádru. Tudíž mi bylo řečeno, že klasický porod asi nebude technicky možný a tak to bude císař. V pátek jdu na kontrolu, tak tam to zřejmě budeme řešit. Docela jsem z toho vyvalená, ale přežily to jiné mamči, tak proč né já 😉

uva
24. mar 2008

ahoj barbarek, vitaj medzi nami 😅 🙂 to si mala peknu smolu teda,ale lekári to poriešia neboj nebude to take hrozne 🙂
valhali, lencici- práve preto to nechcem vidiet, nemusim vediet všetko ešte sa začnem bat 😀 takto mi je dobre 🙂

veronikal
24. mar 2008

Ahoj holky, tak já se přidávám k Vám. Náš malej je KP a už máme i termín císařského řezu. 1. dubna nastupujem do porodnice a 2. máme objednaný císařský řez. ☹

uva
24. mar 2008

veronika vitaj,
pekny datum ti vybrali 🙂
a maly bol cely čas tak otočeny, alebo prečo sa neotočil?

valhali
24. mar 2008

uva,ani ja som to nemuslea vediet,tak mi bolo lepsie, ale zvedavost bola silnejsia 😒 No co uz, ked pojdem nahodou na druhy cisarsky, budem v obraze 😝

uva
24. mar 2008

valhali, ja si to pozriem až ked budem mat všetky porody za sebou 😀 teraz ma to neláka 🙂
je aj my budeme mat Emku 😀

veronikal
24. mar 2008

uva, malý je tak celé těhotenství, ale proč se neotočil netuším...

lencici
24. mar 2008

uva neboj sa nieje to nič strašné len mne umrtvovali len spodnú časť tela kôli vysokému tlaku a postavili ma na nohy po 2 dňoch myslela som že sa za tie 2 dni zbláznim hlavne keď injekcia vychádzala to bolo strašnééé...Ale stálo to za to, že mam doma takého krásneho anjelika 😅

monaberuska1
24. mar 2008

ahojky holky🙂
tak já jsem po císaři už 3 měsíce:_)u mě to bylo teda nečekaný, normálně jsme hekali a po 6 hodin hekání jsem omdlela a malá se zamotala do pupeční šňůry, takže jsem jela na sál🙂ale každopádně se ničeho nebiote🙂jenom musíte začít co nejdřív chodit.-)a já taky cvičila, jako nohou jsem třeba hýbala🙂a nejvíc mi taky pomáhalo když jsem si na v porodnici na to šití pustila vodu a ono se to tím masírovalo🙂Záleží jak to doktoři udělají🙂já ji třeba teď už necítm🙂a moje sestra je taky po císaři ale už mnohem dýl než já rok a půl a pořád jí to bolí, takže záleží i jakou si vyberete porodnici:_)

irenan
25. mar 2008

tak ted jsem zkoukla porod cisarskym rezem. Uff.... To je teda sila, ze zacatku to vypadalo jako kdyz porcujou maso ☹ Ale ona asi zadna operace neni hezka na pohled. Myslim si ze treba slepak bude mozna neco podobneho akorat v mensim provedeni a slepak uz mi delali, tak kdyz se mimis neotoci tak bych to snad mohla zvladnout. Jen by me dost mrzelo ze by manzel nemohl byt u toho az se mimco narodi.

skrecok
25. mar 2008

Aj ja som sa odvazila pozriet cisarsky rez, cakala som horsie... Nie je to strasne, vela veci som uz zazila a oto sa mi zda v pohode, ved ani by som to nevidela a necitila. Samozrejme, ze po cisarskom su strasne bolesti... Mimochodom manzel alebo matka mozu byt pri tom, su tam aj okienka. Moja kamaratka mala maminu pri sebe (za oknom) a videla skor ako kamaratka ked vytahovali babatko z bruska. U mna by sa dalo dohodnut, ze by som mala manzela na operacke vdaka dobrej znamej gynekologicke.

tessa
25. mar 2008

Baby, mam otazku...sice som mala aj prvy porod cisarsky, ale neplanovane...Chcem sa opytat, ak ste niektora mali planovany cisarak, robili vam aj predoperacne vysetrenia?
Ak ano, tak co to vsetko zahrnalo?

lucy81
25. mar 2008

tessa, ja som rodila 2x sekciou, 1x neplánovane, 2x už plánovane, brali mi krv, mala som nízky cukor tak mi robili aj glykemický profil, potom ekg a pohovor a anesteziologičkou.. dohodli sme sa na spinále.. bolo to úžasné a určite na to nikdy nezabudnem.. 😉

graziela
25. mar 2008

Tak babenky, pozeram, ze ste viacere nabrali odvahu, pozriet si to video...Pravdupovediac, ani ja som netusila pri 1.sekcii, co to tam vsetko so mnou robili a kedze to bol neplanovany cisarsky, ani som predtym nezhanala nejake blizsie informacie, vobec som na to ani po psych. stranke nebola pripravena. Teraz to uz, verim, bude lepsie....
No a tiez musim povedat, ze ono to naozaj na pohlad nie je nic moc, ale v skutocnosti okrem plachty pred sebou neuvidime aj tak nic, takze si budeme moct len domysliet...Ale je dobre, ked je clovek aspon trosklu v obraze 🙂

kalo
25. mar 2008

Holky, vy jste odvahy 😀 Tak já na to teda nemám, kouknout se na video ani teď, natož před plánovaným císařem...To bych tam šla pěkně vyklepaná../takhle jsem neměla vůbec žádný strach/ A ani na to radši koukat nebudu, protože co když budu rodit císařem i druhé dítě 😲

zdenik123
25. mar 2008

uf tak jsem si chtěla pustit video ale jak vzal nůž, tak jsem to stopla... 😀

tessa
25. mar 2008

lucy, dik, lebo mna caka sekcia v nedelu s mojou doktorkou a mam prist az v nedelu rovno do porodnice...nespominala ziadne predoperacne vysetrenia...Mne brali krv nedavno a na EKG a EEG som chodila casto...akurat ten pohovor s anesteziologickou...to neviem..ja osm mala prvykrat spinal..tak asi aj teraz...

zdenik123
25. mar 2008

tessa ... já plánovaný taky...kvůli KP poloze....jinak vyšetření...krev, měřili mi pořád tlak, ozvy... měřila jsem si teplotu...ale u mě spíš ten tlak, měla jsem ho vyšší + otoky 😉

zdenik123
25. mar 2008

tessa pokud nemáš asi problémy a nejsi prvorodička, tak se tolik vyšetření asi nedělá 😉

dididi30
25. mar 2008

ahojte babule, chcela som sa opytat, kedy je mozna ta sekcia?? je mozna aj ked ma zena astmu a vysoky tlak, alebo sa da rodit aj s tymito problemamy??
drzim vam palceky 😉

tessa
25. mar 2008

zdenik, je to mozne...lebo ja tiez ten tlak vyssi a uz mam aj opuchnute nohy...ale na toto som stale vysetrovana, ked mam poradnu...tak asi preto mi nerobia predoperacne vysetrenia..

tessa
25. mar 2008

dididi, zalezi od toho, aky vysoky mas ten tlak...a zvacsa ked su k nemu pridruzene aj ine, ako napr. opuchy noh, bielkovina v moci...tak vtedy urcite sekcia..a myslim, ze aj ta astma s tym suvisi... 😖

zdenik123
25. mar 2008

tessa...ke konci je ten tlak a otoky už skoro běžný...já měla problémy už od 22.týdne..., tak držím palce.
Já tvrdím že císař je "méně" bolestivý než klasický porod, ale pokud to jen jde...tak je lepší rodit klasicky... 😉 což u druhého už asi budu 🙂

tessa
25. mar 2008

zdenik, ja mam s tlakom problemy od zaciatku tehu..aj pri prvom syncekovi som mala s tlakom problemy, ako som porodila, tak aj tlak klesol... 😖

Mna len mrzi, ze nikdy nespoznam ake to je rodit prirodzene...ale co uz, takto sme to chceli 😉

dididi30
25. mar 2008

nie praveze mam zvyseny asi tak mavam 128, 145/ 80,85 a opuchy a bielkovinu chvala bohou zatial nemam..mne sa kvoli astme velmi tazko dycha....som v anglicku a sleduju ma ale nejako ma nestrasia, akurat idem na dalsie navyse sono, kuknut maleho ci dobre rastie pre istotu, lebo aj do tera som ho mala hlavickou dole a uz ma hlavicku hore, ja viem este je to skoro no ale clovek s takymito problemami sa troska obavam, kedze som dcerku porodila bez problemov a bola som fakt zdrava..je to tazke no ale hadam to nejako vydrzim
takze ty uz vies ,ze mas sekciu na sto pro?? drzim palceky....

barbarek
25. mar 2008

Ahoj holky, tak to jsem zvědavá jak s tou nechodící sádrou, když skáču o francouzských holích na jedné noze budu po císaři chodit. Vždyť mi praskne při skoku ta jizva. No jsem fakt zvědavá jak to se mnou budou dělat! 😕 😒

kalo
25. mar 2008

barbarek: ty máš k tomu ještě sádru??? Ty bláho.... 😲 Ale neboj...to ti budou v nemocnici sestry hodně pomáhat a starat se jinak, než o normální "císařky"...Já musela chodit 12 hod.po tom...Když za mnou sestra přišla, že musím vstát, tak jsem myslela, že se zbláznila 😀 Ale vstala jsem, no 😎

lencici
25. mar 2008

tessa ja som mala s tlakom problémy až posledný mesiac a to že mi budu robiť cisársky saom sa dozvedela od mojej doktorky až keď ma prijala... mne nerobili nijekae predoperačne vyšetrenia len monitor čo mi robili niekoľkokrát do dňa a pohovor s anesteziologičkou ale to trvalo asli len 2-3 minútky opýtala sa základne veci a bolo to hotové.

barbarek ouu to budeš mať ťažké ja som mala problém chodiť po 2 zdravých nohách...potom napíš ako si to zvládla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre