Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
9. júl 2010

rada ma mat nemusis, ja som sa len pytala konkretnu vec na ktoru mi nechces odpovedat, a tak ako som uz pisala, netvrdim ze ti neposkodili zdravie, len som povedala ze to zrejme neurobili vedome a naschval.

meleri
9. júl 2010

jejda holky, to jsem nechtěla! já mám k doktorům fakt ůctu, ale prostě někdy má člověk takový pekelný zážitek že to fakt nejde a řekne si....byl to řezník...a někdy stačí i to jak s vámi mluví.....

ta intubace, taky jsem to měla a slabě mě bolelo v krku potom, ale aby mi někdo takto poškodil hrdlo.... 😕

ajaj, řez třikrát v jednom místě, to musí hodně bolet?? asi víc jak poprvé.....

latvia
9. júl 2010

@meleri ja som po intubacii dostala zapal priadusnice, tiez mi to tam rozryli

meleri
9. júl 2010

latvia,
aha... ☹ no museli bychom se zeptat nějakého dr, jestli je to fakt o necitelnosti nebo ne....ale doktoři se navzájem stejně kryjí a jeden o druhém nikdy neřekne nic zlého....co jsem vypozorovala...

latvia
9. júl 2010

@meleri 😀 sa ma spytaj 😉 "neobhajovala " by som to tu kebyze to sama nerobim

meleri
9. júl 2010

Latvia,
počkej ty si doktorka? jajajaj, no ale ty jsi určitě ta sympatická! 🙂

latvia
9. júl 2010

@meleri ze sympaticka 😀 to neviem, kazdopadne sa snazim robit to co najlepsie, len nie vzdy to vyjde

meleri
9. júl 2010

nechtěla sem urazit doktory, jen mám pár zážitků, že to byla hrůza ale jinak jsou doktoři hodní, navíc žiju v cizině a tady jsou všichni skoro zlatí! až právě na jednu zubařku..

meleri
9. júl 2010

jo to věřím...tak to tě obdivuju asi bych takovou práci dělat nemohla já bych ani do žíly nepíchla (kromě te vlastní)

latvia
9. júl 2010

@meleri ja viem ze nie kazdy doktor je taky aky ma byt, sama takych zopar poznam 😒

meleri
9. júl 2010

jo..bohužel...já mám nejhroznější zážitek na prohlídku na gynekologii po operaci slepého střeva,bylo mi 12 let. od té doby sem se zapřisáhla že na gyndu nepůjdu...no ale co se dá dělat, člověk se tam ukázat musí...

apollo11
13. júl 2010

Ahoj, je normální, že pět týdnů po císaři jsem začala cítit takovou bolest v děloze, podobnou jako když se zavinovala? Ozve se to několikrát denně... Asi to nic nebude, ale je to divný... Na kontrolu jdu za týden.
A celkově, kdy se dá počítat se zhojením, jakože přestane takový ten "čerstvý" pocit po té ráně? Asi je to různý, že 🙂

atrami
13. júl 2010

@apollo11 , je to rozne, odporučila by so Ti sa aspoň telefonicky skontaktovať s gynekológom.

erikasadek
13. júl 2010

@atrami no horoza. ☹ est eti aj vynada ze si nespolupracovala?? 😠 maspravdu tako budes komunikovat ked is intubovana

meleri i, ta ista jazva sa reze ten isty rez.. neboj neboli to je to uplne normalne a hlavne esteticky nie si po 2 a 3 detoch roztrezana , po vsetkych moznych volnych miestach. 😉

erikasadek
13. júl 2010

@apollo11 j aosm to mal a u mna to nebolo nic vazne, len sa hojila maternica predsa lne bola rezana 🙂
ale ak mas obavy tak skoc ku lekraovy 😉 neublizi toi len pomoze.. 🙂

camilla_1
13. júl 2010

Ahojte , kocky poradte mi .... budem rodit sekciou neviem este ci spinal alebo narkoza ale ja sa uz teraz tak bojim ☹ take myslienky ma napadaju ze co ked sa nieco pri operacii stane , co a sa z narkozy nepreberiem alebo co ak pri spinale budem citit ako ma rezu a take somariny ☹ je to normalne ze sa tak bojim ci su moje obavy na mieste ??? hmmm kto to ma uz za sebou ? a tiez sa takto bal? ☹

kveta
13. júl 2010

@camilla_1 Sekcie sa vôbec nebojím.. je to asi tým, že v narkóze som v posledných rokoch bola veľmi často, takže pre mňa je to zážitok typu: ľahnem na operačný stôl, pripútajú mi nohy, nastavím žilu a o chvíľu pocit ako keby som zaspávala večer pri televízii... Ak sa z narkózy nepreberiem, tak sa to v podstate nikdy nedozviem... takže žiadne utrpenie z toho sa po neprebraní nekoná... Ak budeš v spinále cítiť ako Ťa režú, tak zaprotestuješ a oni prestanú a zvyčajne sa to rieši tak, že Ťa okamžite uspia do úplnej narkózy.. tých pár sekúnd bolesti za miminko stojí... Neviem ako Ty, ale ja mám väčšiu hrôzu z nástrihu hrádze než z rezania bruška.. tak nejak vnímam hrádzu ako bolestivejšie miesto...

Ja to subjektívne vnímam tak, že sekcia je lepšia pre bábo: nebude zaseknuté v pôrodných cestách, pridusené nepostupujúcim pôrodom, nebude krvácať do mozgu pre pritesné pôrodné cesty... Ale veľa mamín to takto nevníma, tak neviem, či Ti táto idea pomáha...

camilla_1
13. júl 2010

@kveta ahoj,diky za odpoved v podstate mas pravdu ved na to myslim stale ze hlavne babetku sa nic nemoze stat ale dostsa bojim ako to zvladnem ja ja som strasna citlivka a strachopud .... hlavne toho ze co ked budem citit ako ma rezu ale zase mozem vidiet babo pri narkoze tazko....tak ja neviem ja mam depku uz len z nemocnic takze ja som asi pripad na zamyslenie 😖

kveta
13. júl 2010

Neviem, či vieš, ale oni než zarežú, tak samozrejme najskôr overia, či niečo cítiš alebo nie... takže nehrozí, že by sa zrazu na Teba vrhli skalpelom a Ty si bola ešte neúmrtvená... a ak už pri spinále nebudeš nič cítiť, tak nehrozí, aby si zo sekundy na sekundu začala cítiť bolesť, lebo trvá hodiny, kým to "narkotikum" odíde z nervového systému... takže uprostred operácie iste nezačneš zrazu cítiť rezanie..

janka256
13. júl 2010

@kveta no musim ti oponovat ja som mala teraz pri tretom spinal a nikto sa ma nepytal ci nieco citim alebo nie iba sa spytali ci je mi horuco o nohy ja som povedala ze hej a este som citila ked na mna davali ten dezinfekcny prostriedok a potom uz nic ani som nevedela ze uz rezu iba anesteziologicka mi vravela ze uz zacali a o chvilku uvidim malu ale ziadnu bolest som necitila to je fakt dokonca ani tlak ked vyberali malu len som citila ako so mnou mykaju pretoze mala bola velmi vysoko pod rebrami a otocena zadockom ale tak spinal odporucam aj tak viem porovnat celkovu aj spinal 🙂 takze ziadny strach aj ja som sa bala a pred porodom zistovala kade tade co si mam dat a vyslo to 🙂

cigaretka5
13. júl 2010

Ja som mala sekciu vo stvrtok a ked mi napichavali zilu dostala spm strasny strach - ani neviem
z coho. Ale neni to vobec take hrozne. Vstat z postele bolo utrpenie ale kazde dalsie uz bolo much better.

camilla_1
13. júl 2010

@janka256 ....a mozem sa opytat ako to bolo po sekcii? myslim ako si sa citila a mala si ponapajane nejake hadicky ?

camilla_1
13. júl 2010

@cigaretka5 .... blahozelam ze to mas za sebou ! si z Ke?

janka256
13. júl 2010

@camilla_1 po spinali sa ti citlivost vracia postupne takze aj bolest citis postupne viac a po celkovej sa prebudis do bolesti v tom je rozdiel takze aj preto spinal asi lepsi a hadicky som mala infuzku zavedenu a este cievku na moc s tym sacikom to mi vybrali az ked som uz mohla chodit ine nic len v niektorych nemocniciach davaju aj taky vyvod z rany taku hadicku ja som nemala 🙂

mircalla
13. júl 2010

ahojte....mozem otazocku? je dost mozne, ze to tu uz bolo zodpovedane, ale ozaj sa mi nechce citat 271 stran🙂
vedel by mi niekto povedat, ako dlho po cisarskom treba pauzu s dalsim tehotenstvom?

dakujem pekne ze vsetky odpovede

kveta
13. júl 2010

@mircalla Vraj od cisaráku do otehotnenia jeden rok.

moon1979
13. júl 2010

@mircalla mne povedali ze dva roky ...

zuzana76
13. júl 2010

@mircalla mne povedal na prehlaidke 5 mesiacov po porode, ze mozem otehotniet, ale kedze tak skoro som zase neplanovala, teda pri 5-mesacnom babatku, otehotnela som ked mal maly 2 roky aj 3 mesiace.

atrami
13. júl 2010

@mircalla , mne povedali rok, ale ideál asi 2 roky.

zuzana76
13. júl 2010

@mircalla a poznam aj kolegovu manzelku, co otehotnela pol roka po cisarskom, ale tam to bolo aj z psychickych dovodov asi tak skoro, prve babatko im zomrelo ☹ , no a druhe dievcatko sa narodilo uplne v pohode, bola viac sledovana a teraz cakaju tretie babatko., teda medzi druhym a tretim porodom sekciou budu mat rozdiel 3 roky a 6 mesiacov .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre