Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zdenkam
13. júl 2010

ja mam prve dietata na sekciu - emergency. Druhe mi tvrdili ze uz len sekciou musim /nerodim v Sr/ - mam abnormalnu maternicu - ale pred 2 mesiacmi s mojim suhlasom sme sa dohodli ze skusim prirodzeny porod, ale aby nebol ziaden risk, tak len 6 hodin ak neporodim do 6 hodin tak zas sekcia.
Medzi moji detmi by mal byt 3,5 roka odstup.

A sorry ze som vam tu tak vhupla. 😉

latvia
13. júl 2010

@mircalla podla toho ci chces dalsie rodit klasicky alebo opat cisarom 😉 porod do roka od posledneho cisara sa riesi dalsim cisarom, nad 1 rok je to uz na stave jazvy, velkosti babatka a inych veci, ale da sa aj spontanne.
a ked sa pytas celkovo, nie s ohladom na porod, tak aj hned 😅 (co pochybujem ze by niektora ubolena mamicka po cisarovi chcela otehotniet hned po 600nedeli 😅

zdenkam
13. júl 2010

rodila som len v spinalnej anamneze za plneho vedomia. Nic ma nebolelo ani neskor. mala som klipsy co vybrali na 4 den. Hojenie bolo krasne a rychle. Ale myslim ,ze to je individualna zalezitost.
A pri cisarskom reze som mala na operacnom sale manzela. Ked dietatko umyli, dali mu ho do narucia a on mi ho drzal pri tvari kym zasivali. A ja som od stastia plakala. Lekari sa zlakli, ze co placem. 🙂
Trochu sa bojim dalsej sekcie pripadne, lebo uz to nebude take lahke ako ked bolo len 1 dieta. O jedno sa musim este starat.

erikasadek
13. júl 2010

@mircalla po prvom staci rok po druhom cisarskom asi po 3 mesiacoch uz mozes.. uz j eto jedno aj tak tretie uz bude cisarsky 😉

druhy je vzdy vo hviezdach zalezi od porodu , ale treti ja na beton cisarsky.// 😉

osobne som to tak chcela riesit po 3 mesiaci som chcel aznova otehotniet 😉 vtedy bola kontrola a aj otazka u mojho gynekologa.. 😉

mircalla
13. júl 2010

dakujem pekne za vsetky odpovede.... 🙂 🙂

moon1979
13. júl 2010

@latvia chcela by som sa ta spytat, pri uplnej narkoze, do kolkych minut musi byt dieta na svete?

moon1979
13. júl 2010

@erikasadek jaj tak skoro? ja mam strach z ruptury maternice ...

latvia
13. júl 2010

@moon1979 do 5

moon1979
13. júl 2010

@latvia no hezky, tak by ma zaujimalo jedno - pred uspatim som sa este pozrela na hodiny, bolo 13.10 hod a cas narodenia je uvedeny 13.30 hod. tak potom co robili???

moon1979
13. júl 2010

@latvia nehovoriac o tom v akom stave ma doniesli z operacky, sama modrina a opuchlina, zily total v prdeli ... pardon za vyraz ... ale kym mi odpuchli a odmodreli cele ruky hlavne dole na rukach tak presli aj tri tyzdne. hrozneeee

latvia
13. júl 2010

@moon1979 neviem co robili, treba si porovnat casy s anesteziologickym a operacnym zaznamom.tam su napisane vsetky casy - kedy si bola uspana, kedy zacali rezat,kedy sa narodilo dieta

latvia
13. júl 2010

ja mavam modriny po kazdom odbere

moon1979
13. júl 2010

@latvia a je beznou praxou, ze pri cisarskom reze dostanes transfuziu? v mojom pripade tri flasky?

moon1979
13. júl 2010

@latvia ale predpokladam ze nie na kazdom hanku prsta a celych rukach. mala som pocit ze ma bili na sale tak som vyzerala

edusik
13. júl 2010

@moon1979 ja som rodila pred rokom SC, a pred zákrokom som počula ako vraveli aby pre istotu poslali vaky s krvou, lebo že mám zlé hodnoty železa, tak že to asi bude treba, ale nakoniec mi nedávali - rodila som s lokálkou.

latvia
13. júl 2010

@moon1979 beznou praxou to nieje, ale stava sa to,pokial sa maternica nestahuje a rodicka krvaca a ma zly krvny obraz uz pred porodom. je to individualne, mali sme rodicku co prve z dvojciat porodila spontanne, druhe muselo ist akutnou sekciou a krvacala z maternice tak ze jej ju museli vziat.....28 rocna holka, uplne zdrava. takze mozne je vsetko

latvia
13. júl 2010

@moon1979 kedze si dostala 3 transfuzky tak si musela bud silno krvacat alebo mat uz predtym zly krvny obraz a tympadom aj zhorsene zrazanie krvi, preto tie velke modriny

moon1979
13. júl 2010

@latvia jaj hrozne, ja som prisla nastastie len o vajecnik a vajcovod ...
ako dlho sa musia archivovat dokumenty v nemocnici?

latvia
13. júl 2010

@moon1979 pri cisarskom ti vzali vajcovod a vajecnik?
archivacia tusim minimalne 5 rokov, mozno ovela viac, neviem presne

moon1979
13. júl 2010

@latvia ano, "prekvapila" ich endometriozna cysta na vajecniku, aj ked o nej vedeli este pred porodom ... mala vraj 9 cm

blanka.k
13. júl 2010

Holky, jak dlouho si mažete jizvu ppo CS? Já to nějak flákám a říkám si, jak moc je to potřeba. 😅 V 6nedělí jsem mazala jakžtakž každý večer a te´d na to furt zapomínám 😅 Až se divím, jaká je ta jizva pěkná 😅
A odkdy jste začaly cvičit na břicho? Mě bylo řečeno min.3 měsíce než vše sroste. Mě hrozně štve,že vypadám jak těhule 😢

moon1979
13. júl 2010

@blanka.k ja som sa pytala doktorky na cvicenie a po CS mi povedala ze uz po 6nedeli v pohode mozem. este som sa pre istotu uistila, ze ci mozem na zumbu, ze tam sa skace, ze v pohode ...

no a co sa tyka jazvy, ja som pouzivala bio lampu - neuveritelne rychlo sa zahojila a mala som priserne bolesti v krizovej oblasti aj po porode, no ako som sa zacala nahrievat nad lampou bolesti odisli za par dni

edusik
13. júl 2010

@blanka.k ja som si jazvu vôbec nemazala - v tomto som neporiadna, krém som si kúpila ale nepoužila, hojila sa mi krásne, ale tak po cca 2 mes. som to začala so všetkým preháňať - vláčiť ťažké nákupy, kočiar sa mi nechcelo rozkladať, tak som ho zdvihom nosila hore schodmi na 2 posch. (nemali sme výťah) a pod. a predstav si, že sa mi v strede asi po dlžke 5 cm roztiahla, nie veľmi len tak na 3-4 mm a trocha ma vtedy aj bolela, ale dodnes ju mám vtej časti viditeľnú a ružovkastú, zatiaľ čo po bokoch ju nie je vôbec vidieť, takže si myslím, že je to moja vina, že som sa namáhala skoro.... Na budúce si na to dám pozor...

blanka.k
13. júl 2010

Holky, díky za odpovědi 😉 Taky tahám kočár s nákupem do MHD, pak zase malého v korbičce z chodby do předsíně, atd.. 😅 Otroka doma na to nemám, abych se nenamáhala 😅 😀 Naštětsí je jizva ok (musím to zaklepat 😅 )

@moon1979 u mě rozhodli o CS někdy cca 15:35 a malý byl 15:45 na světě, neoperovali na klas.porodních sálech, ale na akutním co byl hned vedle por.boxu, takže rychlovka, a pak to taky ještě prý přes hodinu trvalo než skončili (odsraňování placenty, zastavování krvácení, šití všech těch vrstev, hezky to tam zase "srovnat", dát tam takovou tu hadičku na odvod krve,...no aspoň mám hezkou jizvu, ta se jim povedla 😀 ) A bylo mi řečeno, že do ztráty 1l krve to neřeší, že až když je větší ztráta, tak dávají transf. 😉 Paní vedle mě měla pak špatný kr.obraz, a i když ztratila do 1l, tak jí dávali 😉

erikasadek
14. júl 2010

@moon1979 no ruptura nenastane, pokial nebudu kontrakcie vtedy uz nebudes mat kontrakcie bude plne programovany cisarsky , kontrakcie silne mozu roztrhat.. 😉
nie osm expert len opakujem co mi povedal moj lekar a je fakt super jeto spicka tu.. 😉 nikto si doteraz nestazoval... ,na neho. 😉

ono tu je ina praktika cos atyka cisarskych ako na slovensku.. 😉

takze sa neboj.. 😉

erikasadek
14. júl 2010

@blanka.k ja osm po druhom aako ja po prvom cisarskom uz po tyzdni chodila na 4 poschdie hore pesi a tahala maleho so sebou + nakup.. 😉 nebol vytah... a po druhom som normalne pratala a umyvala okna.. boli tak spinav 😉 e po mojom prichode domov no hroza november uprsany 😠 a moj syn s obruskami na rit , s nimi cistil okna nechcite vidiet ich stav 😀 😠

proste normalne rychlo som to rozchodila;. nikdy s anic neporuchalo vnutorne nic ma nebolelo 😉 rychlo sa to len hojilo jedina vec jeden sval na lavej strane je stale ako umrtveny .. 😉 proste ho necitim .. 😉 ale inak pohoda...skor si myslim ze je dobre sa hyb 😉 t hned a nelezat ... dlho a vyhovarat sa ze som po cisarskom a tak nic nemozem cim skor tym lepsia kondicka;. teda s mierou. 😉

meleri
14. júl 2010

eriko
dík za informaci, no je pravda že bych fakt nechtěla mít několik jizev za sebou! ale nevím mám z toho strach prostě doted když si po té jizvě přejedu tak to není moc dobrý pocit...taky když si sáhnu nad tu jizvu tak moc necítím ale to už je asi napořád no...

erikasadek
14. júl 2010

@meleri neboj tu bude ta ista nic sa nzmeni ale chapem ta 😉

atrami
14. júl 2010

@blanka.k , ženy sú silnejšie ako chlapi 😀 V stredu som sa vrátila z porodky a v piatok so tlačila kočík do takého kopčiska, no mala som síce dosť, ale zvládla som to .MM ležal doma so črevnou chrípkou.

jazvu som ani jednu nemazala, nejako nebol čas 😉 je tenučká ani to nevidieť.

blanka.k
14. júl 2010

Holky , já spíš myslela přímo dělání sedů-lehů, sklapovaček atd., prostě max.namáhání podbřišku, Taky tu valím kočárek (17kg + 7kg dítě + pár kg nákupú k nám do 13% stioupání 😝 a nadávám si, že jsem neměla kupovat ten nejtěžší kočárek 😀 😀 😀 )Je to divný, ale po porodu mi zmizel zadek (že bych dostala bonusově liposukci k CS? 😀 😀 😀 😀) 😅 teda spíš místo "prdeleů mám normální zadek, ale břicho mám hnusné 😝 a štve mě to a jak jsem nikdy necvičila, tak bych si nějaké ty lehy sedy dělala, ale ty prý se min.3 měsíce nemůžou 😅 Tak nevím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre