Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
22. júl 2010

@emicka09 len poopravim, plucka dozrievaju uz v 34.tyzdni, ale babatko sa v maternici nechava co najdlhie, je to najprirodzenejsie

emicka09
22. júl 2010

@latvia - no vidiš, tak to mi doktor říkal kraviny 😀

emicka09
22. júl 2010

ale to mi teda vrtá..když se ségře malý narodil v 36. týdnu a měl problémy s dýcháním, taky to přisuzovali nevyvinutým plícím..tak ti teda nevim 😒

lucia20
22. júl 2010

@emicka09
@atrami dakujem za odpovede. mna by len strasne zaujimalo ci sa dokaze mliecko spustit aj bez dietatka, bez prisatia, len s odsavackou. leob dcerka bude v inej budove a zrejme hned pojde na operaciu, tkaze par dni bude mimo aj ona. takze s mlieckom si moc navzajom nepomozeme. 😖
ja som teraz tiez niekde citala, ze vraj dozrievaju plucka uz v tomto tyzdni.

syraell
22. júl 2010

lucia20
byla jsem na pokoji s holcinou, ktera mela predcasny porod a maly nemel silu sat. Ptala se na to same a primar ji to vysvetlil tak, ze kojeni je psychicka zalezitost - aktivuje ho sani mimca. Proto fungovaly v minulosti kojne - byly to zenske, ktere nemely vlastni dite, ani nebyly po porodu, ale dite je rozkojilo...

atrami
22. júl 2010

@lucia20 , na to spustenie mliečka ak bude malinká inde ako ty, ti neporadím. Ale malo by to ísť aj s odsávačkou. Viem, že so mnou bola na izbe mamina, dcérka sa narodila predčasne a len odsávala a mliečko malinkej dávali striekačkou a išlo jej to dobre.
Veľmi držím palčeky, budem na vás myslieť!

lucia20
22. júl 2010

no tak to ste ma potesili. cize ak sa ja nastavim na to, ze sa rozkojime aj bez malej tak by to malo ist.... no dufam, ze to vydrzime az do casu, ked bude malinka schopna sat sama. a kojenie si udrzime.

kveta
22. júl 2010

@lucia20 Je dobré mať pri tom odsávaní fotku miminka, aby psychika spustila mliečko..

atrami
23. júl 2010

@lucia20 , aj fotka je dobrá. Alebo ak budeš mocť ísť už za malou, odsávať pri nej 🙂

latvia
23. júl 2010

@emicka09 upresnim to - plucka su koncom 34.tyzdna uz plne vyvinute, takze matka od 35. tyzdna uz nedostane kortikoidy na dozretie pluc dietata ak by v tomto tyzdni rodila. tento tyzden este nezarucuje bezproblemove dychanie,ale plucka su uz vyvinute,maju aj surfaktant 😉

latvia
23. júl 2010

@lucia20 spustenie mliecka je psychicka zalezitost matky. dokonca sa laktacia moze spustit aj u zien,ktore nemaju male deti, da sa to navodit psychikou 😉 tak sa neboj, mliecko budes mat ked budes chciet 🙂

jajavany
23. júl 2010

🙂 ahojte
baby vy co ste mali cisarsky rez davali aj vam po porode do brucha na kraji jazvy hadicku taky nejaky vyvod ani neviem na co???
kamoska mala tiez cisarsky v tje nemocnici kde ja a jej nedavali.
budem mat asi druhy cissarsky a najviac sa bojim prave tej hadicky ☹
neviete preco ju davaju?

moon1979
23. júl 2010

@jajavany tej hadicky sa bat nemusis, ja som to volala kabelka a mala som to dva dni. tam ti odteka krv z rany, inak za akych okolnosti to davaju neviem, pretoze bolo x bab po cisarskom ale mala som to len ja. neboli to, necitis to, len ked sa postavis a ides niekam musis davat pozor na "kabelku" 🙂 nebolelo ani vytahovanie, vobec som to nezbadala

jajavany
23. júl 2010

@moon1979
no ani v mojom okoli to ziadna nemala len ja 😖
mala som ju aj pri prvom cisarskom
tak to ti zavidim ze mas s nou dobre skusenosti
ja sa na celom cisarskom bojim najviac jej lebo ked mi ju vytahovali to bol otras,strasne ma to bolelo a mne ju vytahovali na 3den. 😒

moon1979
23. júl 2010

ja som necitila. a mala som ju mozno kvoli tomu, ze mne pri cisarskom vyoperovali aj vajecnik - mala som cystu, tak mozno preto ... dolezite je ked ti ju vytahuju prave vydychovat, tak isto to plati aj ked ti vytahuju kateter z mocoveho mechura. nadychnes sa a na vydych ti ju vytiahnu

moon1979
23. júl 2010

@jajavany ale zase ja som mala po operacii tak extremne citlive brucho a neskutocne bolesti v krizoch, ze som nemala sancu citit tu hadicku - mozno by to bolelo aj mna 🙂 ... ale kaslat uz na bolest, ten poklad co som si doniesla domov za to stal 🙂

jajavany
23. júl 2010

jaj tak tebe asi koli tomu dali ale neviem preco ju dali mne hmm.. 😠
no ja som sa nestihla ani nadychnut 😀
pri tej z moc.mechura som nic necitila.
@moon1979 ja mam teraz cystu juuuj tak zase mi ju dajuuu ☹

jajavany
23. júl 2010

@moon1979 ja som mala tiez hrozne bolesti v krizoch...pytala som inekciu za inekciou 😀
ano tie pokjlady nam stoja za to 😉

moon1979
23. júl 2010

@jajavany vidis, mne dali tramal, ale zeby nejako extremne zabral nemozem povedat ... ale nehovorim, trosku stlmil bolesti. najhorsie bolo, ze som necitila po tom katetry a bolestiach ze mam plny mechur. az ked ma zacalo tak bolet brucho ze som sa nevedela vystriet som pochopila, ze treba ist cikat 😀 dva dni som musela zbierat moc do flase, dostala som odmerku a rekord som mala 7 dcl naraz 😀 kde sa to vtom mechuri drzalo nechapem 🙂

jajavany
23. júl 2010

@moon1979 😀 fuuuuha skoro liter 😀
neviem co davali mne od bolesti,ale toez to nebolo bohvie co mozno dve tri hodinky ale potom hroza,uz mi ich ani nechceli davat
😀
ked som bola pytat ze chcem ze ma bolia krize tak mi povedala ze mi neda ze to davaju ked boli brucho po cisarskom ze krize bolia kazdu zenu 😲
😀 no potom som sa uz vyhovarala len na brucho 😀

moon1979
23. júl 2010

no ktovie ... na krize si nestazovala ziadna ked som ja lezala... kamosku raz vytocil lekar ked mal blbu poznamku na jej staznosti na bolest, tak mu povedala, ze nech skusi on vytlacit cez rit melon Galiu 😀 pochopil, ze nema dalej provokovat 😀

... ked som mala zapojeny sacik este tak mi ho nestacili sestry chodit vypustat 😀 za dva dni 9 litrov som vycikala brutaaaaaaal

jajavany
23. júl 2010

xixixi 😀 dobre mu povedala 😀
jooj 😀 to si len vodu pila ci co? 😀
@moon1979

moon1979
23. júl 2010

@jajavany no posledne dni som bola taka zavodnena ze ma museli kazdy den vazit lebo som mala rozdiely zo dna na den aj o 4 kila viacej. a ako som zacala rodit, tak som nesmela ani glg vypit, 26 hodin bez kvapky vody skoro som skapala

jajavany
23. júl 2010

@moon1979 hmm este som o tom nepocula...to je sila... tak ty si mala rodit najskor normalne? to ja som prisla do nemocnice v 38tt so slabuckymi kontrakciami a to zistili ze je mala otocena priecne tak rychlostou blesku som bola na sale 😀
to ti verim tolko hodin bez tekutin...hrozneee

moon1979
23. júl 2010

@jajavany no mna nechali vytrapit ... zazitky bohate, ale mam to za sebou. tyzden som lezala v nemocnici a potom po tyzdni mi vyvolali porod. trapila som sa 26 hodin a nakoniec to ukoncili cisarom ...

atrami
23. júl 2010

@moon1979 , preboha, to si neviem predstaviť ☹ Načo takéto trápenie!

bufina
24. júl 2010

@moon1979 U nás tomu sestřičky v porodnici říkaly taky kabelka 🙂

Netuším proč to někdo má a někdo ne. Po prvním císařu jsem to neměla a po druhým jo. Vytahování bylo celkem nepříjemný, ale dalo se to, měla jsem to v břichu asi 20 cm, za pár vteřin to bylo venku.

jajavany
24. júl 2010

@moon1979 ja neviem preco tak dlho nechaju zenu trapit,je to moc 26 hodin. 😒

moon1979
24. júl 2010

@jajavany ono sa to celkom dalo, ale bola som vycerpana z toho, ze som nemohla nic pit a ku koncu uz boli velmi silne kontrakcie, no neotvarala som sa. najhorsie chvile nastali ked som zacala mat aj brusne aj krizove bolesti naraz, to som myslela ze ma roztrha, no aj po tolkych hodinach som bola otvorena len na 5 prstov. a najhorsie na tom vsetkom bolo to, ze som nemohla mat pri sebe manzela - tu to funguje tak, ze az ked je porod na totalku rozbehnuty, hlavicka na pol ceste vonku, az potom moze byt manzel - chujovina n-teho stupna ... bolo to riadne na nervy 😠

jajavany
24. júl 2010

@moon1979 a v ktorej nemocnici si rodila?
ja som este len do nemocnice prisla este som ani nemala poriadne kontrakcie len take slabulinke co sa nedalo pripisat bolesti len take steklenie a to osm uz bola otvorena na 7 prstov a aj tak som musela cisarom 🙂
u nas v nemocnici moze byt manzel cely porod pri tebe ale za priplatok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre