Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

emicka09
3. aug 2010

@petkave - moc držím palce, ať je všechno v pořádku a ty jsi brzy šťastná a hrdá maminka 😉

atrami
3. aug 2010

@petkave , držím palčeky. Keď uvidíš malého, všetko ťa prestane bolieť 😉

camilla_1
3. aug 2010

@petkave
drzim palcee

petkave
3. aug 2010

Jéj, baby, ďakujem... ste zlaté.

timea.ryan
3. aug 2010

@petkave u koho mas sekciu ?

meleri
4. aug 2010

jajavany, u mě byl cís. porod v pohodě, jen mi zůstala dost ošklivá jizva a ted to začíná trochu pobolívat, jelikož jsem těhotná. přeju ti taky at je vše ok! přece když už jsme si to jednou tak odtrpěly tak to podruhé bude už lepší! 🙂

kveta
4. aug 2010

@petkave Veľa šťastia..

petkave
11. aug 2010

@timea.ryan u mojej mudr. v Žiari nad Hronom. Je to moja ambulantná doktorka, ale robí aj operácie... Už som ju absolvovala a so zákrokom som spokojná...

@kveta
@emicka09
@camilla_1
@atrami Ďakujem kočky za povzbudenie... Už som doma... Čoskoro pridám článok, tak ak by mal niekto záujem čítať si o CS.... nech sa páči...

sirinka
11. aug 2010

@meleri fakt ta boli ta jazva? a ako sa ti hojila? ja zatial necitim vobec nic...tak dufam, ze ani moc boliet nebude... 😝
dalsi porod planujete tiez CS alebo vaginalne?

emicka09
11. aug 2010

@petkave - no vítej doma! a že to nakonec nebylo tak hrozný 😉 a co malinký?? je krásný, viď! a je nakonec 5.8. jako moje srdíčko? 😉

timea.ryan
11. aug 2010

baby chcem sa opytat..viem,ze po sekcii je dobre pockat od porodu do porodu dva roky..nakolko planujeme mat dalsie baby s dvojrocnym rozdielom myslite, ze by som mohla rodit prirodzene ked som mala prvy cisarsky ?? viem ze to zalezi aj na jazve,ale ja sa stretavam vacsinou s nazorom,ze opat sekcia..a mamicky,kt. ste boli 2x tehu alebo ste pobolieva jazva ked brusko rastie? dakujem 🙂

sirinka
11. aug 2010

@timea.ryan moj dr. mi povedal, ze do druhy porod do dvoch rokov je opat indikovana sekcia....potom uz je to na zvazeni dr. podla jazvy...ak chces rodit vaginalne, radsej pockaj trochu dlhsie... ja osobne som bojko, neriskovala by som...

ollako
11. aug 2010

@timea.ryan ahoj, je to asi dost individualne, ja budem mat v septemnri dva roky od sekcie, a v novembri mam termin dalsieho porodu, pytala som sa lekara ako to vidi s porodom, pytal sa ma kolko drobec vazil, jazvu kontroloval sonom, povedal , ze uvidime, ze sa dohodneme , ked budem v 34 tt, vraj este bude sledovat vahu babuliatka, ak by nebolo velke, tak ma necha zrejme rodit prirodzene...
jazva ma neboli, len ju mam strpnutu akoby si necitim okolie tej jazvy...a to mi od porodu stale pretrvava, nie len teraz v tehotenstve, lekarovi to vzdy zabudnem povedat, tak neviem ci to nejak vadi 😕

timea.ryan
11. aug 2010

@sirinka dakujem 🙂 pozeram,ze ty budes mat taky vekovy rozdiel..riskovat nebudem,len som myslela ci tu nie je taka mamicka nahodou a napisala by skusenost..ty mas vsetky tri deticky na cisarsky??

sirinka
11. aug 2010

@timea.ryan prvu mam vaginalne a druhu cisarskym...

@ollako no to podla mna vadi, ked si ju necitis, lebo pocas porodu prave musis povedat, ci ta neboli, kvoli moznej hroziacej rupture...preto sa ani nesmu podavat analgetika...epiduralka a pod. aby zena neprehliadla varovne signaly... aspon ja mam taketo informacie...

timea.ryan
11. aug 2010

@ollako dakujem za odpoved..ja mam jazvu peknu vobec ju nevidno a necitila som si ju do 4mes..teraz je to ok,len ked sa niekedy prudko zvrtnem,tak citim slabo jednu sranu..ale to je normal..vsak viem to je individualne,ale ja som mala tazky porod a nakoniec mi ho ukoncili po 28 hod. sekciou,tak ak by som aj prirodzene tak dufam,ze to nebude uz to iste. a co myslis kolko deticiek na cisarsky je v norme?? samozrejme uz s vacsim odstupom. planujes ale dalsie babo ??

ollako
11. aug 2010

@sirinka myslis, ze to vadi,.... je to take ako ked ti strpne ruka, ale ked si z silno pristipnem kozku dookola, tak to uz citim, ale dotyky su take divne, take znecitlivene to mam, ale nie ze by som vobec nic necitila 😒 , no na najblizsej poradni to , ale lekarovi radsej spomeniem, ak teda opat nazabudnem 😅

ollako
11. aug 2010

@timea.ryan mala som podobny prvy porod, no kontrakcie som mala 48 hodin a nakoniec cisarsky, male bol na moju panvu veliky, tak vraj preto sa to skomplikovalo a porod ukoncili sekciu a presne sa bojim tak, ako ty, ze ak ma nechaju prirodzene rodit, aby to nedopadlo znova rovnako, alebo horsie 🤐 ...
dalsie dieta neplanujeme, ale clovek nikdy nevie, co mu zivot prinesie, preto tuto moznost nezavrhujem a preto sa ani nedam sterilizovat....viem ze po druho CS dalsie diet neodporucaju, ale viem, ze su zeny aj s tromi sekciami, a dokonca jedna nas(velmi veriaca) ma 4 deti sekciou 😲

sirinka
11. aug 2010

@ollako radsej mu povedz...ja nie som lekar, len viem, ze je dolezite vcas povedat, ci ta to nezacalo velmi boliet....inac aj ja som mala na jednej strane take strpnute a necitlive...lebo som si blbo kychla a trosku mi to tam na zaciatku prasklo a dr. hovoril, ze teraz sa budu dlhsie zrastat nervy...ale teraz uz je komplet rana v pohode...

@timea.ryan moja teta pre 20 rokmi mala tri deti cisarskym... teraz neviem, ci su nejake limity, podla mna skor zalezi od samotnej maternice a jej stavu...

ollako
11. aug 2010

@sirinka ja mam jazvu peknu, tiez mi ju takmer nevidiet, ani ma neboli vobec, len ked mam aj nohavicky alebo som opasok nosila akurat cez jazvu tak take divne to citim ako strpnute, neviem kazdopadne by som nemala nato zabudut a povedat to lekarovi 😉

timea.ryan
11. aug 2010

@ollako ano stretla som sa tu na koniku aj so 4-mi sekciami...to je uz vela.ja myslim max. tak tri...

timea.ryan
11. aug 2010

@ollako kolko mal maly??

ollako
11. aug 2010

@timea.ryan nemal az tak vela 3980, no na mna je to asi vela ☹ , citila som sa ako krava, lebo som bola u druhej lekarky ,ta sa ma na to pytala, a tak sa zatvarila, ze akoze take dieta som nedokazala porodit, 😠 ma to tak nasralo, asi si myslela, ze ten lekar co mi robil sekciu sa unahlil, ale ja myslim ze cakat 48 hodin bolo dost, a mala som ho sto chti zabit, zato , ze ma nechal tak dlho 😒 a este ta lekarka, tak ocami prekrutila, taka som bola na nu nastvana 😠

timea.ryan
11. aug 2010

to ti verim.ja som bola 28 hod. a doktor co koncil smenu prisiel a povedal: jooooj to do rana porodite,ale ja som bola len na 1cm otvorena cely cas a krcok nespotrebovany.v infuske mi tiekli antibiotika,lebo krv crp hodnotu som mala 109 🙄 a hodnota je 5 😝 to ani nepozrel a isiel...ale mal to spocitane,lebo musel asistovat pri sekcii a tak utekal domov 😀 😀 😀 moj maly mal 3300g 🙂

ollako
11. aug 2010

@timea.ryan ja som sa otvorila "az" na 3cm a potom mi pustil vodu, ale vobec to nepomohlo, viac ani milimetrik..uz porodna asistentka bola z toho mimo,bola velmi zlatal.... tak ked potom z lekara vyslo, ideme na sekciu, tak sa mi hned tie kontrakcie lepsie predychavali, aj ked dalsiu hodinu trvalo, kym dali dokopy operacny personal 😒

adulka5310
12. aug 2010

ahojte dievčata ja som tu nova a rada bi som sa pridala do diskusie, mám 2 synov a bohužial obaja prišli na svet sekciou ,po druhej sekcii som si nedala urobiť sterilizaciu no ani sme s manželom nikdy neplanovali dalšie babätko ale hovory sa nikdy nehovor nikdy a tak sa stalo,že po takmer 13 rokoch sa stala menšia nehoda a budeme mat opeť male babätko .A čim viac sa mi blyži termín tým tak sa všetci už nevieme dočkať toho malinkho drobčeka je to krasne mať opeť malinke babetko po tolkych rokoch(sice to bude opet sekcia co už ak naplanovali a potom aj sterilizacia , ta sekcia bude asi už v pondelok 16.8. ešte uvidim čo nam zajtra povie dr. ) 🙂

petkave
12. aug 2010

@emicka09 Ahojky... No hrozné to nebolo, iba trošku komplikácia - klesol mi hemoglobín, tak sa dávkujem železom. Chceli ma napojiť na transfúziu, ale odmietla som... Takže sme už doma a tešíme sa z nášho zlatíčka... jj, 5.8.2010, 8.40 hod... A všetko najlepšie k narodeninám. Aj keď oneskorene.

atrami
12. aug 2010

@ollako poteší taký prístup. Ja som pred otehotnením mala 50 kg a úzku panvu. Tiež ma presvidčali, že malého porodím. Našťastie som si vydupala, že ak to nepojde prirodzene, nebudú robiť žiadne pokusy na mne a urobia sekciu. Malý bol prenášaný 11 dní a mal 4250 g.

emicka09
12. aug 2010

@petkave - diky, tobe taky, teda Vincikovi!

sirinka
13. aug 2010

ahojte...rodil niekto z vas do dvoch rokov po cisarskom vaginalne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre