Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

bashka
15. aug 2010

@sirinka ahoj, ja po 2 rokoch a dvoch tyzdnoch...a super 😵 😵 😵

timea.ryan
15. aug 2010

@bashka ahooooj..no to aj mna zaujimalo..nakolko planujeme druhe babo s tym istym vekovym rozdielom,tak som myslela,ze to musi byt sekcia opat..co to ovplyvnuje? jazva? stav maternice? pobolieval ta rez teraz v druhom tehu ?napis zazitky..dakujem

bashka
15. aug 2010

@timea.ryan ahoj, vies co, to, ze si mala prvy cisarsky neznamena, ze musi byt aj druhy...ak sa nevyskytnu tie iste komplikacie preco prvy tak skoncil. Prvy porod skoncil akutnou sekciou, pre nepostupujuci porod, ale veeeeelmi som chcela druhe babo rodit prirodzene a tak sme sa s dokim dohodli, ze to skusime a keby nieco tak skoncime cisarom. a vyslo to. Jazva ma pobolievala, ale to ma asi uz navzdy bude 😝 Vraj niekde meraju jazvu, mne ju nemerali...take ze ruptura maternice sa moze stat kedykolvek pocas tehotenstva a minimalne sa vyskytuju vraj priamo pri porode, vraj...neviem, nestudovala som to, ja som bola odhodlana sama porodit a verila som svojmu doktorovi, ktory to tiez bral ako nieco normalne a nebol pokakany ako kazdy druhy, ze ani sa nechcu bavit o tom, rovno posielaju na cisarsky. No ale ten pocit po porode bol nieco uuuuuzasneeee... 😵

timea.ryan
15. aug 2010

@bashka ja som mala tiez pre nepostupuji porod 28hod 😒 rada by som to skusila aj prirodzene..ako prebiehal tento ? kolko hod, si rodila? ja som mala v plane sa tiez dohodnut a ked to nepojde,tak az potom sekcia..vsak uvidime

sirinka
16. aug 2010

@bashka tak super...a mohla si dostat pocas porodu nieco od bolesti, konkretne epidural? pytali sa ta pocas, ci necitis velku boelst v okoli tej rany?
ja som tiez mala CR kvoli nepostupujucemu porodu a k tomu poloha KP, ktoru som bola odhodlana rodit, ale mala nechcela...
moj dr. prave je zastanca vaginalneho porodu, ale ja sa trosku bojim, ruptura pocas tehu velmi nehrozi, lebo maternica rastie pomaly, ale prave pri kontrakciach je to velky tlak a vtedy moze povolit...

bashka
16. aug 2010

timea aj sirinka- porod som mala vyvolavany , kvoli tomu, ze ak by sa nieco prihodilo bola som v nemocnici a sledovana. Rano mi dali vyvolavacku, infuziu, veeeelmi pomalicky mi zvysovali davky a doktor za mnou chodit kazdu hodinu a kontroloval ci je vsetko ok. Vravel, ze ruptura nie je len tak, ze praask, ze to ma svoje priznaky a keby nieco spozoroval ze sa blizi tak operacka bola hned vedla. Mohla som od bolesti, aj som chcela, ale v tej nemocke kde som bola to pichala len primarka a ta kym prisla uz sa nedalo, ja som sa pomerne dobre otvarala a ani som nejake strasne bolesti nemala, chcela som epidural, ze keby nieco tak z toho bude spinal...o 2 poobede mi pustili vodu, vtedy sa to uz rozbehlo a o 15.50 bola malá na svete, na stole som bola asi 10 minut.. Sirinka, bolest som citila vsade, nie nejak extra len v okoli rany. A baby, dajte sa do toho, nie je nic uuuuzasnejsie ako porodit si dietatko sama 😵 😵 😵

bashka
16. aug 2010

teda ten epidural som planovala keby som nezvladala, ale dalo sa a tak som aj rada, ze to bolo bez neho 😉

sirinka
16. aug 2010

@bashka ja som prvu rodila vaginalne, takze viem o com to je...a laka ma to...ak mi povolia epidural...tak super...diky za info, si zlata

bashka
16. aug 2010

@sirinka no myslela som si, tak uz len ist si za tym...baby, ale tu sme asi mimo temy, tak ak este nieco tak cez IP 😉

petal
16. aug 2010

sirinka IP

petkave
16. aug 2010

Som tu dlhšie nebola, s malým sme sa ešte nestihli zohrať, tak len nakukujem... ak by niektorú zaujímala moja osobná skúsenosť s cisárskym, tu je odkaz na článok:

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/petkave/clan...

andzi
17. aug 2010

@petkave no normálne mi behal mráz po chrbte...kde si prosím ťa rodila?

silvinka78
17. aug 2010

@petkave jeeej,prosim ta,kde si rodila.ja mam planovany cisarsky,trosku si ma vydesila 😕 .

kkiki
17. aug 2010

ahojte ja ma dva cisarske planovane koli ocnej indikacii a silnemu lebecnemu tlaku ... pri druhom aj vysoky tep ... neviem ako sa mi tam ukladaju, ale tlacia na nespravne miesto 🙂)) no u mna oba v pohode az nato ze vzdy ako mi pichali omrtvovacku som im tam odpadla ... nedokazem predychat tu ihlu v chrbate ... tak su vzdy chaosy jak svina, tlak dole , teraz cakat kedy uz nebudem nic citit ... cisarske som mala po 6rokoch .. no a teraz pri druhom sa prave sestricky bavili ake auto si idu kupovat ze volkswagen ... a vravim, ze asi odpadnem, ze este chvilocku uz to je 🙂 a ja ze odpadavam a uz som bola ... prebrali ma ja nechapacky kde som ved kupujem so sestrickami volkswagen ... uplne mi uletelo z hlavy, ze rodim ... tak chaosy, chvilu mi bolo brutus zle, ladovy pot no co to do mna popichali a bolo dobre .... no olinko isiel tazsie von, zasprajcnuty , dva krat omotana snura okolo krku ... ale vsetko oka ... ked mi ho prvy krat ukazali vyzeral ako mick jagger , taku mal pusu a 4cm vlasy huste po celej hlave 🙂 dodnes mu nevypadol ani jeden vlas a uz sme 4x strihali u kadernika 🙂 no na izbu mi ho priniesli ukazat tak za hodinku , tak sme sa pomojkali a som si zdriemla ... 24h som musela lezat s infuziami ... vstavanie mne nerobilo ziaden problem, mam to stastie ze sa mi rychle regeneruju tkaniva a nejak tu bolest az tak nevnimam ... takze na druhy den som uz normalne fungovala ... na treti sa mi podarilo prestahovat sa na samotku 🙂 a tam sme zacali s kojenim a na 4 uz pekne papal ... ja uz som fakt vecer na druhy den ani nevedela ze mam po sekcii ... no a teraz cakam dalsie babatko a to bude vlastne tretia sekcia po 1,3 mesiacoch ... zatial ma nic neboli uz som vo 4m , tak dufam ze to bude bez komplikacii , jedine co uvazujem, o celkovej narkoze .. to odpadavanie je hnusne a nic hnusnejsie nepoznam .... a sterilizacia , tri stacia 🙂 takze ja velmi pozitivne voci sekcii aj ked s drobnostami ...

atrami
17. aug 2010

@kkiki Ty si taký nezmar ako ja. Ja som mala asi jednu injekciu od bolesti a to až keď som išla na návštevy.

kkiki
17. aug 2010

@atrami od bolesti mi ani nedali , stale chodila sestricka ci mi ma dat a ja ze naco ? 😀 😀 😀 co ale na treti ked som sla do nadstandardky tak kukam, ze nieco tu nesedi a jasne ze nesedelo ... hahaaaaa mali tam krasny prebalovaci pultik, ale az tak, ze si ho pomylili so skrinkou na lampu ... tak som prestahovavala izbu ... skoro ma doktor zabil ... a krd som teraz po 6m prisla a hovorim som vtom kukol na mna, ze ty si strasne hovado 🙂)))) v dobrom ... a pravda je ze som si tam oddychla a normalne mam maximalne pozitivne spomienky a ked idem okolo nemocky kuknem do okna a prijemny pocit ... haha no hotel 🙂 konecne som nic nemusela 🙂

petkave
18. aug 2010

@andzi Žiar nad Hronom.... all inclusive dovolenkový pobyt... odporúčam 😀

petkave
18. aug 2010

@silvinka78 som vás nechcela vystrašiť, ono to nebolo až také hrozné, to som zrejme iba tak čudne napísala... ale nepreháňala som. všetko som opísala pravdivo 🙂

silvinka78
18. aug 2010

@petkave ja viem,ze to nieje take hrozne,ale ani nic moc.Uz som jeden cisarak mala,tak isto v plnej narkoze a poviem ti,nic moc.Teraz budem rodit so spinalom,tak zasa nieco nove.Inak uz v utorok 24.8.tak sa velmi tesime a aj sa bojim.Ako dlho si bola po porode v nemocnici?

andzi
18. aug 2010

@petkave no ale hlavne že je dieťatko v poriadku a zdravé, každý rok, keď budeš oslavovať jeho narodeniny tak už si na to zlé ani nespomenieš. A prečo to bol dovolenkový pobyt all inclusive? To si myslela zo srandy, nie?

atrami
19. aug 2010

@silvinka78 budeme držať palce. Ideš do TN? Vidím, že dcérka je už veľká. V TN je toho pomenené dosť aj sociálne zariadenie 😅 vlastne aj vedenie.Ja som išla na 5. deň domov.

timea.ryan
19. aug 2010

@atrami 😉

silvinka78
19. aug 2010

@atrami ja idem do PN,rodila som tam aj prvu dcerku.Nevedeli sme sa rozhodnut,ale Piestany zasa vyhrali.Na 5den si sla domov?To by bolo super.No ved pokial niesu ziadne komplikacie...Tak velmi sa tesim,ale aj bojim.

atrami
19. aug 2010

@silvinka78 , no neviem ako to je v PN, ale asi rovnako, veď sa skús opýtať na téme piešťanskej porodnice.

silvinka78
19. aug 2010

@atrami sa mi nieco mari,ze tiez som sla po 5dnoch domov,len je to pomaly 9rokov,preto sa tak pytam.

atrami
19. aug 2010

@silvinka78 , keď som rodila v TN pred 8. rokmi som išla neskor myslím, že na 7. deň.

brulka
20. aug 2010

ahojte. sm cerstvo po cisarskom reze a chcela by som sa vas spytat ako ste sa citili prvy tyzden doma? ja som prisla z porodnice na siesty den (hoci ma chceli pustit na stvrty - v pondelok vecer ma operovali a v piatok rano c hceli prepustit - musela som ich prehovorit ze ja mozem odist az v nedelu - mala sa narodila predcasne o mesiac skor manzel doma nestihal nic pripravit proste nedalo sa inak len pockat do nedele) . prvy den z porodnice som bola pod adrenalinom asi lebo som behala doma ako na metle. to asi ta nervozita a nedorfiny tolko stastia proste energia sama. postupne sa vsak citim akosi slabsie, zadycham sa hrozne rychlo a obcas je mi na odpadnutie ... je to normalne ??? vierm ze som anemicka a stratila som vela krvi tak snad ano, ale chcela som pocut aj ine skusenosti - ci mam bezat k lekarovi ???

silvinka78
20. aug 2010

@brulka ano to je normalne,babo vycicia vsetky ziviny s maminy.Ja som bola po sc tiez taka,len odpadnut a ani domace prace nic moc.Nepredpisoval ti tvoj lekar v tehotenstve zelezo?Mne ano.Ale aj to,zapeka ma s neho...

brulka
20. aug 2010

@silvinka78 silvinka ja nekojim, nemozem lebo musim brat lieky. takze babo ma cicalo len donedavna kym bolo este v brusku. ano ked ma prepustali povedali ze mam nizky hemoglobin a zvysili davku zeleza. beriem ho dva krat denne. ja mam z neho ten opacny problem 😖 tak neviem co je lepsie 😀 . no doma som prvy den este aj upratovala ako vravim bola som ako pod prudom ale postupne to zo mna vyprchava a som len strasne slaba. jazva sa mi zahojila pekne, ked lezim alebo sedim uz to vobec necitim. aj zakaslat aj kychnut si mozem. problem mam len ked dlhsie stojim alebo chodim zacne ma palit cela prava strana a sa to stupnuje az si musim sadnut. v kuchyni mam pri linke pristavenu stolicku inac by som malej ani mliecko nevedela pripravit. co sa da robim posediacky ☹ . dufam ze ma to rychlo prejde, lebo takto je to tazke sa postarat podla predstav. inak ako vravim brucho parada uz by som aj nohu za ucho strcila fakt super. len to palenie co toto je zac ???

sasikas
20. aug 2010

@brulka - ahoj...no to palenie na jednej strane po sekcii som mala aj ja trvalo to dost dlho mozno aj mesiac....taktiez ked som trosku viac chodila, alebo sa hybala....ale inak som nemala ziadne problemy ani bolesti....ale to palenie bolo neprijemne...potom to neako samo od seba preslo, ani neviem kedy.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre