Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sirinka
27. aug 2010

@lamarika aj moj gynekolog je aj moj porodnik...ale nie vsetci gynekologovia su aj porodnici...a od toho sa vsetko odvija...

amigaa22
27. aug 2010

raa2,
ano o Rakusku tu uz kocky pisali, ale je to pre mna dost drahe, takze musim hladat lacnejsie moznosti.

lamarika,
ale ty mas termin o chvilu. uz mas vsetko pripravene, ci vybavene? kde budes rodit? uz mas vybratu nemocnicu? drzim palce 🙂
no ja mam termin 28.12., ale chcela by som aby sme sa uz pod stromcekom tesili s malym, bolo by to fajn 🙂

zdenkazdenula
27. aug 2010

amiga22-Muzes zkontaktovat toho dr. z odkazu od sirinky a domluvit se s nim. Urcite by ti pomohl.

lamarika
27. aug 2010

@amigaa22 u nás je to asi trochu jiný než jinde. Nemusíš se chodit domlouvat do porodnice a ani tam nechodíš v posledním měsíci na kontroly jak je to jinde zvykem. Rodit budu zase v té naší, tak doufám, že zkušenost s přístupem personálu bude tentokrát lepší. No a nachystanýho popravdě ještě nemám nic. Vyparala jsem všechny věci na malou a dnes bych to chtěla vyžehlit. To je zatím všechno. Zatím moc nevěřím tomu, že budu rodit dřív nebo v termínu. Synovi se moc ven nechtělo, tak mám dojem, že se to bude opakovat.
Moc bych ti přála abyste měli tak pěkný Vánoce už ve třech 😉 Třeba to vyjde 😉

amigaa22
27. aug 2010

sirinka, dakujem uz som si to precitala a aj vyhladala kontakt 🙂 dakujem

zdenkazdenulka,
ano uz som mu pisala, ale ide vikend, takze odpoved ocakavam az buduci tyzden, pokial bude na nete 🙂

amigaa22
27. aug 2010

kocky, budem uz koncit, o chvilu pride manzel, tak sa idem pustit do varenia.
pekny vecer 🙂

emicka09
27. aug 2010

@amigaa22 - absolutně žádné problémy s rekonvalescencí, kojením, ničím 🙂 až jsem se divila, protože pro mě byl císař nutné zlo 😉

emicka09
27. aug 2010

@amigaa22 - nechci tě strašit, ale nemyslím si, že CR je automaticky bezpečnější pro dítě ☹ prožila sis dost, to se štítnou žlázou vím, ale jen proto, že s ní mám problém sama 😒 chápu důvody, proč chceš CR, ale nemyslíš, že by ti třeba pomohl nějaký psycholog, porodní asistentka, kteří by tě nějak uklidnili?? tím nechci v žádném případě říct, že sji cvok nebo tak něco, to chraň Bůh 😉 jen se mi zdá, že se k tomu CR upínáš jako k něčemu, co je v pohodě a bezpečné, jenže to tak bohužel vždy být nemusí ☹

@lamarika - to mě teda překvapuje, že to máte tak benevolentní, ale jako v dobrém slova smyslu, že je to dobře 😉

o tom, že v Německu je CR na požádní jsem nevěděla a to tu žiju. jen vím, že holky, co měli císaře, se při dalším porodu mohly rozhodnout, jestli ho chcou zas, i když indikace k císaři nebyla.

lamarika
27. aug 2010

@emicka09 když ona ta naše porodnice už měla docela velkej průser (výměna dětí a pak prodávání dětí), tak se teď činní a asi se to snaží kompenzovat tím, že je to tu asi opravdu víc benevolentnější jak jinde. O některých věcí co jsou jinde běžný jsem se dozvěděla prakticky až tady na fóru, do tý doby jsem neměla ani páru o tom, že si máš domluvit porodnici nebo o nějakým porodním plánu atd. . . Taky se se tady u nás opravdu bere doporučení od gynekologa na CR jako konečný.

emicka09
27. aug 2010

@lamarika - ty jsi z Třebíče?? 😉

lamarika
27. aug 2010

No jéje, nechtěla jsem to profláknout, ale ty jsi to podle těch nezaměnitelných indicií uhádla 😀

lamarika
27. aug 2010

@emicka09 ještě kdyby se tu změnil přístup personálu a byl příjemnější, tak by to tu bylo supr. Porodnici máme myslím dobrou, někteří doktoři jsou opravdu špičky a jiní matláci jako všude jinde

emicka09
27. aug 2010

@lamarika - já jsem původem z Náměště 🙂 hele, kdo ti fotil ty krásný fotky, co máš v albu? Nebyla jedna taková paní Erika? Přidají mi stylově hodně podobné těm našim 🙂

emicka09
27. aug 2010

@lamarika - no vidiš to a já se furt dušuju, že do třebíčský nemocnice bych nešla ani s třískou v prstě..nemá moc dobrou pověst.

lamarika
27. aug 2010

@emicka09 jéééé, tak to je kousek 😉 A jak je v Německu? Fotila mě Kája Melovská. Mně přijde, že všechny tady ty fotky malejch dětí jsou na stejný brďo 😒

emicka09
27. aug 2010

@lamarika - v Německu je jak kdy, teď zrovna dobře. to je fuk, že vypadají všecky stejně, jsou krásný 😉

lamarika
27. aug 2010

@emicka09 no počkej, do nemocnice ani omylem ani já. Ale tu porodnici nevidím až tak černě. CR mi dělal Žižla a provedl luxusní práci. Sice se ke mně ze začátku choval jak hulvát, ale co se týče profesionálního hlediska jsem moc ráda, že to byl zrovna on.
Jako teď jsem docela zažila hororovej zážitek na pohotovosti a už bych příště radši sedla a jela na pohotovost do jinýho města

emicka09
27. aug 2010

@lamarika - o tom jsem slyšela, že je dobrej odborník, s chováním řeznickýho psa 🙄 to mu tu reputaci dost kazí 😒 by se už mohli konečně začít slušně chovat 😝 malinkýho jsi měla hned u sebe? na pohotovosti dětský jsi měla špatnou zkušenost?

lamarika
27. aug 2010

@emicka09 já jsem nastoupila v úterý do nemocnice, protože jsem měla nějaký špatný výsledky a ještě ten den se tam přihnal Žižla, že malej musí okamžitě ven , protože mi selhávaly ledviny a játra. No a jelikož byl malej obřík a v mým zdravotním stavu by přirozený porod byl hazardérstvím, tak jsem šla hned ve středu na CR s úplnou narkózou. Ve středu mi malýho nosili a od čtvrtka od rána jsem ho měla u sebe. Nebýt kočky co se mnou byla na pokoji bych to starání o malýho ale nezvládla.
Malej si asi před měsícem rozrazil hlavu o beton, tak jsem s ním valila na pohotovost na rentgen a oni mi ho odmítli udělat, protože jako těhotná s ním na rentgenu nemůžu být a byl strašnej problém aby s ním byla na rentgenu sestřička. Tak mě nechali podepsat papír o tom, že nemohli udělat rentgen pro neschopnost matky sehnat si blízkou osobu. Já jsem tady sama, manža je v zahraničí a moji rodiče v tu dobu byli zrovna jak na potvoru na dovolený, takže neměl kdo jet se mnou. . . Docela mě tenhlepřístup u ročního dítěte zaskočil

emicka09
27. aug 2010

@lamarika - tak to jsou opravdu kreténi, co kdyby to bylo něco vážnýho 😝 jak to dopadlo? udělali mu to?? spinálku jsi mít nemohla?

lamarika
27. aug 2010

@emicka09 kdepak, neudělali. Zaplatila jsem 90,- za nic a poslali mě domů s tím ať si za dva dny zajdu na kontrolu k pediatrovi. . . Doma jsem se pak mlátila do hlavy, že jsem se tak nechala odbít.
Spinál jsem mít mohla, ale jsem posera, protože jsem se bála, že bych to neustála. Teď kdybych jít měla znovu na CR, tak už bych se toho tolik nebála a skusila spinál.
Ty jsi měla spinál?

emicka09
27. aug 2010

@lamarika - já jsem měla spinál, jednak mi ani nic jiného nenabídli a druhak nějak nemám ráda, když nemám věci pod kontrolou 🙂 to je teda ale opravdu sprostý, co kdyby tam opravdu byl problém??!! ani se ti nedivím, že ses nechala odbýt, člověk holt myslí na dítě a má strach a to ho svazuje..o to víc je arogantní chování doktorů z etického hlediska neakceptovatelné!! 🙄

lamarika
27. aug 2010

@emicka09 a kdy jsi měla malou u sebe? Ty jsi šla na akutní CR, že jsi měla automaticky spinál?
Kdyby měl třeba malej krvácení do mosku, tak by mi asi umřel. Celou noc jsem seděla u jeho postýlky a pořád ho hlídala a každou hodinu budila.

emicka09
27. aug 2010

@lamarika - měla jsem u sebe malou, i manžela u císaře 🙂 byl plánovaný, Emmi byla KP a tady se císař při KP dělá prvorodičkám automaticky.

lamarika
27. aug 2010

@emicka09 to jsi měla dobrý, že jsi tam měla manžela 😉 Když jsem volala svému manželovi o radu jestli mám jít na spinál nebo narkózu, tak mi řekl ať jdu na spinál, že se chce dívat jak mě řežou-vtipálek 😅 Čekal hned před sálem a malýho dostal okamžitě jsk ho vindali.
Mně teda akorát strašně pozdě došlo že jsem máma a že to dítko je moje dítko. Tak nějak se tyhle pocity u mě opozdili. Tak třeba teď když se poštěstí a budu rodit přirozeně, tak to bude trošku jiný.

emicka09
27. aug 2010

@lamarika - přesně tyhle pocity jsem měla taky ☹ žádná euforie po porodu, pocity štěstí..to bylo jediný, co se mi na tom nelíbilo 😒 jojo, za manžela jsem byla ráda, zůstával pak se mnou i přes noc a tu první noc to jsem to teda ocenila moc 🙂 se to i rýmuje 😀 a víš, že jsem se doktora taky ptala, jestli bych se nemohla koukat? 😀 a prej nemohla, mě naštval 🙄 😀

lamarika
27. aug 2010

@emicka09 S tebou tam mohl zůstat chlap i přes noc? A to ti nechali na noc i malou?
Jiný maminky koukali do postýlek jak kdyby tam měli poklad a já si v klidu četla knížku 😒 Tak nějak mi chyběl ten zájem o malýho. Taková ta pravá maminkovská láska mi došla až doma skoro dva týdnu po porodu.

emicka09
27. aug 2010

@lamarika - jojo, řekli jsme to sestřičkám a bez problému, nafasoval rozkládací postel, zacáloval 16 éček a bylo 😀 jako ona je to obrovská pomoc i pro ně, kdyby tam nebyl, tak furt zvoním, kdybych něco potřebovala - což si asi moc dobře uvědomujou a proto jim to neva. pokoj jsem měla pro sebe, sice nadstandart, ale i standart je po jednom. a Emmi byla se mnou pořád, kromě asi 1,5h, kdy mě šili, ale to byla s manželem 🙂 jako opravdu jsem z toho všeho měla moc dobrej pocit (kromě těch mateřských pudů teda :-/) s ničím nedělali problémy, snažili se vyjít maximálně vstříc a všechno ulehčovat. aby ne, za ty prachy 😀

lamarika
27. aug 2010

@emicka09 No tak to jsi měla fakt parádní 😵 U nás tohle ještě možný není a je to škoda ☹ Mně tu první noc donutili stoupnout a dojít se umejt 😝

emicka09
27. aug 2010

@lamarika - to mě taky, hnedka večer, doktor přišel, že konec válení a jde se chodit 😝 jako dvakrát příjemný to nebylo, ale pak už bylo jen líp 🙂 ale to je prý dobře, když brzo chodíš, ovšem umím si představit, že po celkové anestezii to musí být ještě větší rodeo 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre