Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zuzul1310
29. aug 2010

Tiež nemám pocit že by dieťa po CR bolo plačlivé, skôr si myslím že to závisí od povahy dieťatka, malý mi veľa spinkal, a takmer neplakal. Naviazaný na mňa síce je, ale má skôr obdobia kedy koho uprednostňuje, momentálne je favoritom môj otec. CR mi trval tiež 30 minút a jazvu mám plastickú iba s jedným stehom (neviem ako sa to robí, ale aj gynekologička sa čudovala že mám prominentné šitie 🙂 ), v nedeľu som nastúpila do nemocnice, v pondelok o pol desiatej sa narodil malý a okolo jednej mi ho priniesli, hneď po narodení ho dali priateľovi, mne ho len ukázali,ale aspoň som bola pokojná že je všetko v poriadku.

emicka09
29. aug 2010

@berunka - vidíš to - mně zase píchání té spinálky přišlo jako nejhorší z celého císaře 🙄 myslím, že všechno, co se týká bolesti, se nedá srovnat případ od případu. každý máme jiný práh bolesti, jiné vnímání bolesti..

majdula
29. aug 2010

@emicka09 Emi a vis proc? Proc to tak moc bolelo? Protoze to byla prvni bolest, se kterou ses ten den setkala (u tebe byl prece cisar planovanej). Do te doby jsi pocitam byla v pohode, ne?

Kdybys dostala spinal po nekolika hodinach vyzivnych kontrakci, tak ver tomu, ze na ten pichanec budes vzpominat jako na uzasnou ulevu 😀 Ja aspon na sale vylozene nastavovala doktorum zada, at uz to rychle pichnou, at uz hlavne ty priserny kontrakce skonci a hlavne at uz je malej v poradku venku.

berunka
29. aug 2010

Emi to je prave to co jsem mysella,ze nema cenu se predem desit a plasit kdyz se nekde neco precte,protoze u kazdy maminy je to jiny.Ja ted uz vim do ceho pujdu a vim,ze se nemusim bat.No je jasny,ze ten spinal je asi nejhorsi z celyho CR,protoze po nem uz nic necitis.Pro me asi bylo nejhorsi vyndavani drenu,ale to je jen takova chvilinka,ze se na to temer hned zapomene.

berunka
29. aug 2010

Majdula ja bych taky rekla,ze k celkovemu dojmu u porodu dava hodne i to celkove co se kolem deje.Ja jsem mela teda kontrakce asi po 20 minutach,takze oproti tobe urcite cajicek,ale i tak bolely dost.Ale tim,ze jsem tri mesice cekala,kdy se mala narodi,jestli nebude predcasne uz v 25tt tak pro me byl porod vysvobozeni a strasna uleva a euforie z toho,ze je mala v poradku a i pres predcasny porod nemela zadne problemy,nemuseli ji ozivovat ani davat na dychak.

sirinka
29. aug 2010

@karmelka77 to nie je ziadne strasenie...to poranenie byva velmi povrchove, ako som uz pisala, nezanechalo ziadne stopy...
a aby si si nemyslela, nie je to az taka zriedkava vec... a ked uz sa jedna uzvatelka pytala na to, ake rizika prinasa CR pre babatko...tak aj toto je jedno z nich...nie je vazne, ale stava sa to... 😉
http://ozene.zoznam.sk/cl/100295/247568/Cisarsk...
http://www.porodnicacadca.sk/14/cisarsky-rez/
http://baby-web-sk.sprinx.cz/Clanky/a2939-Preco...
http://zdravie.pluska.sk/zdravie/top-tema/porod...

weri1
30. aug 2010

@berunka je pravda, že každej tu bolest vnímá jinak, ale zase je dobré napsat vše, kdo co jak cítí. Já si moc diskuse nečetla, protože sem se nechtěla strašit a každej to fakt prožívá jinak. U mě zavádění epi úplně v pohodě i vyndávání, pro mě nejhorší bolest byla pak po operaci druhej den a pak ještě 14 dní. Jsem si myslela, že nikdy nevstanu z postele a že už nikdy nebudu normálně fungovat. Pro mě to bylo tak hrozné, že už bych do dalšího císaře nešla. Ještěže neplánujeme druhé dítě ☹

emicka09
30. aug 2010

@majdula - no asi to tak bude..hlavně i hormony pak dělaly svoje, myslím 🙂

atrami
30. aug 2010

@emicka09 , pichanie spinálu je fakt hnus, hlavne pri mojej krivej chrbtici- vždy až na druhý pokus. Mne najhoršie pripadalo klesanie tlaku z nedostatku kyslíku, to kebyže možem, tak sa zbalím a idem.

@weri1 , no vídíš, ani my sme neplánovali 3. dieťa a už bude mať malý 2 roky. 😵

kkiki
30. aug 2010

pri spinali som vzdy odpadla ... tlak nizky strasne ale kyslik a neviem co to napravili ...

miranda77
30. aug 2010

co se týče rizik CR pro miminko, tak já se dočetla, že mají větší sklon k dýchacím problémům ... např.astma, ale jaké je to procento nevím. Náš Tony s tím teď opravdu problémy má, ale nakolik to ovlivnil CR těžko říci.

syraell
30. aug 2010

amigaa22
Abych tě uklidnila - oba moje porody byly sekcí a za sebe musím říct, že žádné problémy, které bývají CR přisuzovány zaplaťbůh nepozoruju...Oba šamšulíni se měli a mají čile k světu - druhorozený Matěj křičel ještě v děloze, což vyvolalo na sále všeobecné veselí!
Laktace u obou byla ukázková - u Matěje nastoupila od druhého dne a saje doteď parádně!
Držím palce!

amigaa22
30. aug 2010

dakujem za info,
podla toho co pisete, sa mi zda, ze ten CR nie je az takym stresom pre babo. je asi dolezite aby sa matka snazila zachovat klud a hlavne aby babo na to pripravila, aj ked nie som si celkom ista ci to male v brusku bude rozumiet. plac a nervozita babatka zrejme nebude dosledok CR ale povahy.

kkikki,
suhlasim s tebou ze je naozaj dolezite to, co dietatu das po tom ako si ho privinies do narucia. pises, ze ta caka treti porod. budes rodit v BA? preco nemozes rodit prirodzene?

amigaa22
30. aug 2010

@syraell
🙂 krical este v maternici? tak to si neviem predstavit......... 🙂
aj tu laktaciu si mala naozaj ukazkovu. moja svagrina porodila dvojicky pred 5 dnami a stale nema mlieko. na to sa tusim aj picha nejaka ínekcia?

kkiki
30. aug 2010

@amigaa22 budem rodit v piestanoch v ba nie to je masovka , tu v piestanoch je taka rodinna atmoska a super lekari, cele oddelenie ... 2 cisarske som mala koli indikacii vnutrolebecneho tlaku (oci) pri oliverovi aj velmi vysoky tep ... tam som posledne tyzdne po 145 uderov za minutu nesla ... tak na internom ked som sla na vysetrenie v ziadnom pripade prirodzeny ... no a teraz uz mam vlastne 2sekcie zasebou a tretia ma caka len 15m po poslednej a to je uz velmi vysoke riziko raptury maternice ak by som tlacila ...

kkiki
30. aug 2010

@syraell u nas tiez stellka este len hlavku mala vonku a vrestala jak besna 🙂)) doki hovoril ze to vyzeralo dost bizarne ...

amigaa22
30. aug 2010

@kkiki
ten spinal si vela bab chvali, ako to ze si odpadla? bolo to sposobene tym nizkym tlakom? ale to si ho musela mat tak nizky, ze sa ani nepostavis. alebo to bol strach z inekcie? uz som tu tiez niekde citala. alebo mozno vsetko dokopy + stres.
inak ja som tiez uvazovala nad tym spinalom ked to tu tak baby ospevuju, ze ake je to dobre.

kkiki
30. aug 2010

@amigaa22 ak ti mozem poradit, psychicky sa nalad ze kojenie bude nieco krasne a nestresuj sa z toho ... ja som si kupila od aventu taku striekacku co vytahuje bradavky a dva mesiace pred porodoom som si to aplikovala, kedze mam ploche bradavky , aby sa krasne prisal ... a potom som si zobrala do nemocnice aj rucnu odsavacku , ked sa ti prsia zacnu nalievat, velmi to boli aj ti daju take kvapky, alebo cervenu lampu , ale najlepsie je ked si prikladas teple uteraky ... a odsavala som si iba tak cvicne aby si telo myslelo ze akoze babo saje 🙂)) to velmi pomoze .... ja som uz na treti den v pohode kojila 🙂)

kkiki
30. aug 2010

@amigaa22 ja neznasam ihlu a mam dost nizky tlak ... tak sa to vsetko dalo dokopy a bum zakazdym ...

amigaa22
30. aug 2010

@kkiki
tak to je dobry trik 🙂 dakujem za tip. a tie teple uteraky.......to by ma uz vobec nenapadlo.

amigaa22
30. aug 2010

@kkiki
takze nakoniec si mala narkozu? niekto tu pisal, ze narkoza je pre babo horsia lebo sa to dostane do jeho krvneho obehu. no ale co spravis, ked sa tomu nemozes vyhnut.........

kkiki
30. aug 2010

@amigaa22 ked sa da zober si varnu kanvicu a ked to zacne dva male uteraciky do umyvadla horuca voda a prikladaj, mlieko sa spusti ze budes musiet zem utierat 🙂)) z vodovu neviem ci taka horuca pojde ... 🙂 ja som mala na izbe 🙂

kkiki
30. aug 2010

@amigaa22 nie nemala, prebrali ma , kyslik, kofein do zily a normalne sme pokracovali ...

amigaa22
30. aug 2010

@kkiki
chuda, to musel byt neprijemny pocit ked si samotny porod este len mala pred sebou. mna by uz potom asi nikto neprebral.

amigaa22
30. aug 2010

@atrami ahoj 🙂
tak ty si mala tiez problemy so spinalom? tak strasne to bolelo? akoby nestacilo to trapenie pred tym 😒

syraell
30. aug 2010

amigaa22
No byl to děsnej zvuk - jako když někdo bublá pod vodou🙂 Což je vlastně skoro přesný 😀 Každopádně to aspoň uvolnilo náladu na sále, kde nešla klimatizace. Operatérka se mi motala nad ránou - nakonec jí vyměnili..Manžel se mě celej zděšenej po porodu ptal, jestli mi chirurgině nepadla do rány🙂 Prej byl na chodbě děsnej šrumec a někdo přilít s tim, že jim odpadla operaterka. Manžela, ani jeho zděšení si nikdo nevšímal 😉

atrami
30. aug 2010

@amigaa22 3. sekcia sa robí automaticky.
S laktáciou so nemala problémy. Deťúrence sa mali hneď fajn, Najstarší tiež reval v maternici. Ani s laktáciou.

miranda77
30. aug 2010

@atrami a kkiki nějak speciálně si vás hlídali/hlídaj po dvou císařích??? Plánujeme 3. 😉

amigaa22
30. aug 2010

@atrami
ja som sa pytala na spinal, nie na sekciu 🙂

kkiki
30. aug 2010

@miranda77 tak specialne kontroluje jazvu na kazdej poradni a ak by ma nieco velmi bolelo tak mam prist ... ja mam doma 9m fafrnka tak sa aj dost natahujem, ale zatial tuk tuk vobec necitim nic ani ma to neboli , ale zachvilku to budem musiet obmedzit urcite ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre