Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

miranda77
31. aug 2010

@syll. no, co jsem viděla ženský, tak po narkoze je probouzeli ještě na sále a docela řvaly bolestí ... zlatej spinál ...!

moncicatko19
31. aug 2010

podla mna je to to lepsie ako spontany porod.no len potom ta to bude strasne bolet ale ak budes myslet na male tak sa to da zniest.nieje to nic strasne.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😅 😅 😅 😅 😕 😕 😕 😵 😵

syll.
31. aug 2010

Já jsem byla hned po probuzení naprosto v pohodě, a hned večer jsem musela na nohy do sprchy..a bylo mi dobře, teda nepočítám tu bolest jizvy...ale jinak opravdu já asi tu narkozu snáším dobře.

syll.
31. aug 2010

@miranda77 po narkoze jsem teda bolestí neřvala, jen to tak táhlo ta jizva....a taky mi dali prášky od bolesti a kapačku...nic strašného to teda nebylo....asi jak kdo snáší bolest.. 🙂

m.p.
31. aug 2010

ak sa smiem spytat kollko po prebrati ta dvihali s postele ked si bola po cisarskom

zuzul1310
31. aug 2010

u nás v pôrodnici je zvyk po 24 hodinách vstať a ísť do sprchy, vtedy vyberú aj katéter a sestrička ti pomôže na WCko a do sprchy, hrozná bolesť , ale zniesť sa dá a krvácala som tak, že som mala nie vložku ale uterák a aj tak bola celá chodba krvavá, ale sestričky boli veľmi milé a žiadny problém z toho nerobili.

kata2882
31. aug 2010

@m.p. no mna dvihali hned na druhy den rano, a porod som mala poobede... nic prijemne...... 😖

kata2882
31. aug 2010

@zuzul1310 zo mna neboli nadsene, ked som krvacala.....a hadicku na moc nam nechali 2 dni este

zazalienka
31. aug 2010

ahojte, ja som mala sekciu ráno, nemala som klystír, ani katéter.. dostala som spinál, bolo to super lebo som malého hneď počula a videla. Vpich absolútne nebolel, aj po sekcii to bolo fain, len ako ma prevážali na izbu tak ma hrozne triaslo (teda vrch tela,ktorý som mala pohyblivý).. prikryli ma a o chvíľu to prešlo.. vstala som na nohy až na druhý deň ráno,dovtedy som nezdvíhala hlavu a nehýbala sa.. len mi bolo hrozne nechutné sachytiť vlastných nôh,ako by boli cudzie, také gumové.. už keď som ich cítila tak bolo fain.. krvácala som primerane, bolelo to jak sviňa, keď som si prvý krát sadla na posteľ, ale dalo sa to prežiť.. keĎ priniesli malého, tak by som bola skočila na rovné nohy najradšej..
ja osobne som za spinál, lekárka anesteziologička (veľmi dobrá známa a susedka) ma od celkovej odhovárala.. asi vie prečo.. a druhý krát bude určite sekcia so spinálom.. nijak inak..

zuzankast.
1. sep 2010

ahojky, tak jsem byla včera na gyndě a k té opravě jizvy po císaři sem se moc nedozvěděla. Odkázala mě na odborníka - plastika nebo chyrurga. Jen mě ujistila, že při dalším císaři bude ta jizva zas taková 😒 ona to snad bere fakt jako že je to normální 😠 i když trochu se zarazila, když jsem ji upozornila na to, že v místě kde jsem měla dren, mám jizvu krásnu neznatelnou, takže jen hojením jako takovým to asi nebude.Jako že bych se já hojila tak špatně... Plánujeme ještě další děti, takže uvidím při dalším..

jinak koukám že probíráte narkozu... já si ji užila tedy pěkně. měla jsem po ní zablokovaný krk, při každem vstávaní mě do minuty třeštila hlava. Dávali mi Brufen, který zabíral tak na půl hodinky. Pomohla mi až tzv. krevní zátka (znovu nabrání krve z páteře a vpíchnutí zpátky). Byla jsem prý vzácný případ, že se jim to tam ještě nestalo, ale to mě v tu chvíli nezajímalo že jo, když sem se nemohla v porodnici starat o maličkou a měla takové bolesti hlavy, že sem ani jizvu po CŘ necítila.

brusinka.pusinka
1. sep 2010

holky já zažila oba dva způsoby a můžu říct že spinální je opravdu fajn protože miminko vidíte hned a můžete komunikovat, Při prvním jsem byla v celkové a jěště jsem malého neviděla 2 dny i když jsem byla v pořádku ale byl víkend a nikdo se na mé prosby nepozastavil řekly že nemaj čas a hotovo. Takže dva dny plné strachu zda je malý v pořádku udělali své.U malé byl manžel semnou a oba jsme sii malou pochovali jěště neumytou, a pak si ji šel popsat a umít a obléct se setřičkou. Rodila jsem dopoledne a večer v 21 jsem nohy už cítila, druhý den ráno jsem byla mobilní, jizva sic bolela ale ne moc, měla jsem celý den malou u sebe a jen jednu noc jsem ji dala na novorozenecké druhou noc i den už byla jen semnou. Jizva je hladká a už dost vybledlá. Záleží na každé jak to snese 😉 Při lumbální punkci jsem měla příšerné bolesti hlavy a brnění v celém těle asi týden nic nepomáhalo ale u spinálky jsem nic necítila žádné příznaky 😉

brulka
1. sep 2010

baby no ja by som tiez sla na spinal znovu.
ja som to sice znasala psychicky nie velmi dobre, ten pocit ze citim ako sa mi niekto hrabe v bruchu bol pre mna dost neprijemny ale anesteziolog povedal ze celkova narkoza je nesetrna k babatku aj k rodicke a ze spinal je lepsi hlavne pre babo.

takze ak SPINAL je pre babtko SETRNEJSI a LEPSI pre mna nebolo dalej o com uvazovat a preto u mna vedie spinal. ak by bolo treba isla by som do toho zase. tisicky zien pred vami to zvladli a zvladnete aj vy. pre nase deticky sme schopne predsa spravit omnoho viac ako si nechat pichnut ihlu do chrbta 😉 a ked vam potom hned ukazu babatko tak to je ten najkrajsi pocit na svete a zbytok operacie uz ani vnimat nebudete. uzasne krasne proste ten NAJ pocit na svete 😵 😵 😵

petkave
1. sep 2010

Mne kvôli mojej diagnóze nariadila anesteziologička celkovú narkózu a som rada. neviem, či by som zvádla ten pocit, že sa mi zaživa hrabú doktorky v bruchu. Už tie prípravné práce (ktoré som musela absolvovať pri vedomí) ma rozrušovali. CS bol o 8.30, po narkóze som sa zobudila tak riadne niekedy okolo obeda (dovtedy som podriemkavala). Malého mi priniesli okolo 16.00 poobede. A potom mi ho nosili už každé tri hodiny na kŕmenie.

fecova
1. sep 2010

no baby tak dakujem za nazory, ja som uz prezila pat operacii, aj ohladom porodu aj z ineho hladiska,ale stale som bola v celkovej narkoze, no to prebudenie bolo stale hrozne, ale neviem ci by som zvladla spinal, ja sa bojim, ze mi nieco zle napichnu a ochrniem alebo take nieco, joooj ja sa bojim cisarskeho ako takeho, cize radsej nech spim a nic nevidim. uz mi stacilo, ked ma pri prvom porode zobudili skoro, citila som, ako mi vytahuju z hrdla tu hadicu, az ma naplo na vracanie, potom ma cistili nejakou vatickou, a zaziva ma sili, no to neboli dobre spomienky.

miranda77
1. sep 2010

jo a ja pise brulka: spinlani je pro detatko lepsi - pri CR jsem mela komplikace a doktor mi pak rekl, ze jsem udelala dobre, kdyz jsem trvala na spinalni anestezii, prootoze pri celkovej se dite musi "vybavit" (myslim) do 5minut, nez se k nemu dostane "uspavaci latka" z krve matky. Mohlo by dojit k poskozeni ditete. Ja mela srusty a dite bylo venku asi po 20minutach :O ...

miranda77
1. sep 2010

@fecova mate vybrane pekne jmeno 😉 (taky mame Dianu 🙂 🙂 🙂 )

miranda77
1. sep 2010

@syll. no ja nevim, jestli je to mozne, ale u nas zensky budi jeste na sale a ten prevoz ze salu na JIP rvaly vsechny, co jsem videla!!!

syll.
1. sep 2010

@miranda77 na sále mne nebudili, měla jsem vysoký tlak tak mne vezli na dospávačku, tam mi dali kapačku hořčíku a já spala, a tam mne probouzeli, to vím. A pak mne převáželi na pooperační pokoj, a to bylo dílo, vezl mě teda nějaký zřízenec a vybral snad všechny nerovnosti po cestě, to jsem citila tu jizvu, ale pak ani nee.
Já bych do císaře šla klidně znova. nezdálo se mi to až tak bolestivé. Jen to první vstávání z postele bylo děs.

zazalienka
1. sep 2010

@petkave mala by si vidieť mňa, vystresovala somsa do krajnosti, na príjem som prišla vyplakaná, oči krvavé, celú noc som nespala ods strachu.. a ako som písala, spinál mi pichala suseda , musela mi doniesť ukázať ihlu z nemocky akou sa pichá spinál, aj tak som stresovala.. no na nervy.. kebysom vedela ako to pôjde ľahko, tak ani slovo nepoviem🙂
veľmi som chcela celkovú, nič nevedieť a prebrať sa až potom,ale bol by to životný omyl.. a to hrabanie v bruchu je len pár minút.. možno ani to nie.. a za to prvé zaplakanie to rozhodne stálo.. hlavne keď mi to susedka Anka všetko vtipne komentovala.. ja mám na sekciu príjemné spomienky.. a to musím spomenúť super pôrodníčku a pôrodníka, ktorí ma robili.. srandovali celú sekciu, kebyže môžem, smejem sa..
deň pred pôrodom bolnajhorší a najdlhší, ráno v deň sekcie som už nemala sily stresovať, stiekla infúzka, a ja som rezignovala.. sadla som si na operačný stôl, vyzula papuče, urobila som mačací chrbát, dostala včeličku a potom už som len ležala a ležala a ležala..

romana29
1. sep 2010

fecova pokud to cítíš takhle, tak klidně běž do celkové, je to tvoje věc, nikomu do toho nic není a nejsi o nic horší matka než my, co jsme měly spinál.
Já ho měla teď podruhé a upřímně - zdál se mi horší než ten první, potřetí už bych do toho nešla, stačilo 😀 .Jinak žádné komplikace jsem neměla, ani hlava, ani nic jiného, hned druhý den jsem chodila, všechno o.k., ale ten první jsem nějak snášela líp, tentokrát mi na sále nebylo moc příjemně, nevím...
A byla se mnou na pokoji paní a tu hlava bolet začala, tak se sestra hned rozčilovala, že proč ti doktoři pořád nutí ten spinál 😀 .

zuzul1310
1. sep 2010

@zazalienka nemala si katéter, to si ako išla na wecko hned po CR? Klystír som nemala ani ja, ale katéter nám vyberali po 24 hodinách. bol to zážitok prvý deň po tom sa trepať 10 metrov cez dvoje zamknuté dvere na wecko (a to som mala nadštadnard), ale dalo sa, tiež by som druhý krát volila spinál so sekciou, bola to podľa mňa tá najlepšia voľba.

@fecova ja sa bojím injekcií, odberu krvi a všetkého ostatného tiež, takže viem o čom hovoríš, ale radšej som sa podujala na spinál a cítila som ako mi malého vyberajú z brucha, normálne sa to dalo cítiť, taký tlak, proste super, na ten pocit do smrti nezabudnem a po spináli nemáš žiadne vedľajšie príznaky (väčšinou), ja som tiež počítala minúty kým začnem cítiť nohy (pýtala som sa na to aj anesteziológa, povedal že sa nemám čoho báť) a už keď ma previezli na pooperačné tak krátko na to som začala cítiť prsty na nohách a vedela som že už je dobre, spinál účinkuje naplno asi len nejakú hodinku, hodinku a pol, ešte aj lekári vraveli že sa treba ponáhľať aby to stihli kým neprestane účinkovať. Takže na tvojom mieste by som zaťala zuby a išla na spinál, je to lepšie pre bábo a ty budeš tiež skôr fit a budeš pri vedomí keď ti drobček prvý krát zaplače (tiež nezabudnuteľný zážitok).

zuzankast.
1. sep 2010

musím souhlasit se zazalienkou, že ten první pláč miminka je vážně krásnej. Vůbec mi tedy nevadilo, že se mi "lovili" v břiše. Při tom všem si se mnou stihli i povídat, já byla vyjukaná, takže mi do řeči moc nebylo - což pak jedna sestřička podotkla, že toho moc nenamluvim 😀 Maličkou mi pak hned ukázali a když ji umyli, dali mi její hlavičku na tvář abych ji cítila, no nááádhernej pocit. rodila jsem večer, takže sem pak celou noc spala.Taky jsem se po porodu klepala, ale to je prý normální, přikryli mě a bylo dobře. Jo jo, to první vstávání nic moc.. a pak mi malou nosili na kojení, bohužel kvůli tomu zablokovanému krku jsem ji u sebe neměla, nepostarala bych se o ni.

@zazalienka tedy ty jsi blázínek, takhle se stresovat, o hlavně že to pak bylo ok

sirinka
1. sep 2010

@fecova http://www.nspsl.sk/modules.php?name=Content&pa...
pri lokalnych anesteziach ti trvale ochrnutie nehrozi...nemusis sa bat...

ja som tiez nevidela po prebrati z narkozi nikoho kricat od bolesti a to som takych ludi videla a starala som sa o nich naozaj dost... aj celkova narkoza ustupuje z tela postupne a vacsinou preventivne dostavaju aj lieky proti bolesti...

radullinka
1. sep 2010

Ahojky holky 🙂 Můžu se k Vám přidat?Já asi budu mít císařský řez kvůli mému zdravotnímu stavu a moc o tom nevím jak to v porodnici chodí 🙂

zuzankast.
1. sep 2010

jo, na to jsem taky chtěla reagovat, byly sme dvě po císaři na pokoji a obě nás max bolela hlava. Nikdo tam nekřičel bolestí..

zazalienka
1. sep 2010

mne doporučila lekárka cocacolu kvôli kofeínu, aby nebolela po sekcii hlava, takže som mala v šuflíku lucku a colu, a cuckala somcez infúzkovú hadičku.. katéter som nemala, tým že som od večera nepila a nejedla, nebolo treba.. tiekli mi len infúzky a akonáhle som cítila trošku nohy, pýtala som si misu.. nejak inštinktívne mi netrebalo cikať..
no a ako som sa postavila na nohy, tak to šlo.. nemala som nadštandard, ale 2 posteľ.izbu s WC a sprchou, tak to bol kúštik.. no a potom mi už bolo hrozne smutno za malým, tak som sa vybrala ho kuknúť.. no tuším tri kilometre to boli mojím tempom🙂 ale zvládla som.. dosť rýchlo som sa rozchodila, kamoškav izbe bola po druhej sekcii a jej to trvalo trošku dlhšie, tak som bábence vozila hore-dole v jednom vozíku ako dvojičky🙂

edusik
1. sep 2010

@zazalienka coca cola a kofeín? no keby to mne povedala, tak ju vysmejem, tak ja som sa celé tehu a aj čas kedy som kojila "trápila" s bezkofeínovou kávou a takto si pokaziť kolostrum .... hmm... hlava mňa nebolela vôbec aj bez toho

brusinka.pusinka
1. sep 2010

@edusik při operaci zad a lumbální punkci jsem měla potíže a tak jsem také měla doporučene 3x denně kavu a mezi tím colu, kvůli tomu že jsem měla šílené bolesti hlavy a tlak ala chodící mrtvola, ale máš pravdu nepila bych to už kvůli malé. naštěstí jsem neměla u spinálky problémy jako u operaci zad 😉 tak jsem byla šťastná. Hold každá máme jiné tělo a jinak reaguje na tyto věci 😉

sirinka
1. sep 2010

mne po CR prvy den iba cistu vodu dovolili pit...ziadne bublinkove sladke napoje...

brusinka.pusinka
1. sep 2010

@sirinka no to ano i mě tak ale já psala potom druhý den ale ne po CŘ ale po operaci zad. u mimiska bych nepila nic co má kofein 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre