Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sirinka
29. okt 2010

@zazalienka mna to bolelo riadne cely pobyt v nemocnici a aj potom teda...vies ako som sa ja bala porodu...ked som mala 15 rokov na praxi som par videla, bol to pre mna horor a zaprisahala som sa, ze nikdy deti nechcem....potom som ale robila na chir. odd a zase brusne operacie nie su nic moc...tak som sa tomu radsej chcela vyhnut a tuzba po detoch bola silna 😀
ale tak osud to tak chcel, ze som podstupila aj aj a som to v zdravi prezila 😝
ale CR som podstatne horsie zvladala aj psychicky, asi hlavne preto, ze som ho ani ako moznost nepripustala...

@jabadaba ja som bola v pohode v tomto, dobre ma asi dr. zasil, lebo v noci som rodila a na obed uz som sedela...to po cr som sediet nevladala...

jabadaba
29. okt 2010

@januska26 no tak ja si to budem vediet teraz porovnat. 😀 Priznam sa, ze vzhladom na predchadzajuce otrasne poranenia pri prirodzenom porode by som aj tak bojovala za sekciu zubami nechtami. Ja som sa desne bala rizika dalsieho poskodenia pri opatovnom tehu, no ale mam to poriesene jasnou indikaciou takze uz moc riesit nemusim v tejto veci.

jabadaba
29. okt 2010

@sirinka tak to si mala dobre, bud rada. Asi si nebola velmi potrhana. To je fajn, neprajem nikomu. Zviechala som sa takmer rok.

sirinka
29. okt 2010

@jabadaba nie, nie....ja som bola v pohode, zasita za 10 minut...ja som v podstate bola iba nastrihnuta...ako hovorim, mam dobreho dr...spolieham sa na neho...ved aj moj CR trval necelych 15 minut aj so zasitim, to ked som citala story ze hodinu a viac...nechapem...

januska26
29. okt 2010

@jabadaba Aha, takze ty si uz mala normal porod?Tak potom nam povies, ked porovnas🙂)Ale myslim, ze ako hovoris, urcite to bude lepsie ako to, co si mala pri prirodzenom. A kde budes rodit???No ked si zacnes po par hodinach citit nohy, tak to bude bolest jak svina, ale tak na to su cipky a nebudes sama, bude tam x mamiciek, ktore budu prezivat to iste co ty🙂Druhy den bolest a treti uz som behala po oddeleni ako srnka🙂))

januska26
29. okt 2010

@sirinka No inak ja mam tiez pocit, ze ma dlho sili, ale neviem, mozno sa mi to len zdalo vecne🙂nemam vobec pojem o case vtedajsom🙂ale maly sa narodil o 14,44 a ja som tusim az o tristvrte na styri lezala na JISKE...🙂tak neviem, mozno ma sili dlho aj preto, lebo moj zazmluvneny doktor mal presne v ten isty cas zazmluvneny iny prirodzeny porod...ale dosiel a dosil🙂)tak neviem...🙂

sirinka
29. okt 2010

@januska26 mne dopichavali do epiduralu, ale to nezabralo a potom klasicku injekciu do svalu...cipky mi nedavali od bolesti

zazalienka
29. okt 2010

ja som mala výhodu že sme boli na izbe dve čo sme mali po sebe aj sekcie.. tak sme sa morálne podporovali.. ja som rodila v stredu ráno a v piatok keď sme už mali drobcov pri sebe na 24 hod. som bola relatívne OK..aj na boku sa dalo spa.. a to som dostala ešte vysoké teploty a zápal prsníka.. v pondelok ma prepustili domov a v stredu som sa pekne sama odšoférovala na štichy do nemocky🙂 teda vytiahnuť to lanko.. už som bola úplne v pohode, žiadne bolesti, žiadne trhanie..
keď odišli nohy, tak som sa nehýbala, len som si vypýtala misu, ani hlavu som nezdvíhala, najviac som sa bála migrény - to bol strašiak pre mňa.. ale chvalabou hlava nebolela.. až vlastne ráno ako ma pozviechali z postele to bolelo že som videla svatých a postaviť sa zo záchoda bol horor.. najväčšia úľava bola prvá sprcha a umytie tej mojej mastnej hlavy🙂 už som bola herečka🙂

aha, napichli ma o 8.55, 9.10 bol malý vonku a niečo pred 10-tou som bola na izbe hore kardanom - v každej ruke mobil a už išli SMS-ky🙂

januska26
29. okt 2010

@sirinka a kde si rodila?Nam vsetkym davali od bolesti cipky, teda ak sme povedali, ze ano, chceme...kto bolesti nemal, tak nedostal🙂))

sirinka
29. okt 2010

@januska26 v ruzinove
@zazalienka tak na vybratie svoriek som uz aj ja sama soferovala...ale pri tom sa iba sedi...keby som mala ist mhd tak asi druhy krat porodim 😀

zazalienka
29. okt 2010

no idem k tomu môjmu zázraku, zajtra Vás dočítam🙂 peknú noc želám..

januska26
29. okt 2010

@zazalienka
@sirinka Baby, ja som mala vstrebatelne stichy🙂)hehe...ale to uz tusim na Antolskej davaju vsetkym🙂)A hlavu som dvihala o stosest, lebo som chcela cez tie nemoc. skrinky vidiet spolubyvajucu, ktora lezala vedla mna...🙂A hlava na druhy den nebolela vobec🙂

jabadaba
29. okt 2010

@januska26 no nic, budem musiet vydrzat. Co ine mi zostava. 😉 Som teda zvedava ako to budem hodnotit nasledne, porovnavajuc, momentalne mi z toho neprijemne vychadza ten prvy porod.

januska26
29. okt 2010

@jabadaba a mozem sa spytat, ze preco si bola tak dotrhana????Lebo mne tiez hrozilo roztrhnutie maternice, nakolko som cely cas mala kvasinku a tkanivo bolo oslabene, takze by som asi tiez zle dopadla...Ale nastastie to bol CR🙂

jabadaba
29. okt 2010

@januska26 maly bol na mna privelky, rovne 4 kila, siroke ramena navyse roztiahnute a velka hlavicka. Nedalo sa inak ako ma nastrihnut. Lenze ako ma lekarka nastrihla tak mi rupla cela hradza az po konecnik. Sila ma riadne dlho zvnutra aj zvonka, nariadeny som mala speci vyzivovy rezim - vsetko mlete na kasu, aby som sa vyhla na wcku tlakom. No riadna bolest. Po troch tyzdnoch prestalo boliet uplne, ale fit som bola az takmer po roku. 😠 A pritom sa porod odvijal velmi fajn, ziadne extra bolesti, epi zabraal dokonale. No ale posledna hodina tlacenia dopadla takto.
Tak to si mala stastie, ze sekcia u teba nakoniec. ver mi, z tohto pohladu rezane brucho lepsie ako dotrhane intimne partie a z toho suvisiace problemy.

sirinka
29. okt 2010

@januska26 ja som zas mala take kovove svorky...vyzeralo to ako zuby...jasna maska na haloween 😀

januska26
29. okt 2010

@jabadaba No, tak fuuuuha...to si mala veru dost...a kde si rodila a kde budes rodit?A pri takom velkom babatku to je hned CR,ci nie?a vlastne nie, moja kamoska v pohode vytlacila 4,5kiloveho🙂a dalsia tiez takeho maleho obrika vytlacila bez problemov🙂Obdivujem ta, ze si dokazala este otehotniet🙂)))hahahaaaa...to myslim tak, ze ja by som sa bala este asi niekedy v zivote sexovat po takomto niecom🙂))ale tak zvladla si, drzim palce na dalsi porod🙂

januska26
29. okt 2010

@sirinka na bruchu???to som este nepocula...

sirinka
29. okt 2010

@januska26 hej, vraj je to vcelku novinka a maloktory dr. to pouziva, lebo na to treba specialne kliestiky na vybratie...ak ich nema potom pacientkyn obvodak, musi sa kvoli tomu trepat naspat do nemocnice, kde rodila...

jabadaba
29. okt 2010

@januska26 no mi hovor, sex bolo to posledne co som si vedela predstavit. Dobrych pat mesiacov nic nebolo a potom to boli tak chabe a opatrne pokusy, ze nas to ani nebavilo. Bala som sa strasne. Rodila som v Kochu a den pred porodom mi nevedeli na zapozicanom pristroji vyhodnotit velkost maleho. Ci toto zmiatlo porodnicku neviem. Ani ona necakala tak velke dieta. A teraz kde budem rodit netusim, Koch je nedostavany. Kukala som aj na ten Hainburg, ale neviem neviem....Asi Antolska, ak tak ta mi je najsympatickejsia, hoci Sirinka zasa pise o Ruzinove fajn skusenosti. Neviem sa rozhodnut.

jabadaba
29. okt 2010

@sirinka Siri to si musela mat hezke brusko, take zubate... 😀

sirinka
29. okt 2010

@jabadaba co sa tyka ruzinovu...ja rodim u svojho dr...na ktoreho sa spolieham, co sa tyka planovaneho CR, mas to podla mna jedno, akurat na antolskej je asi najluxusnejsie vybavenie 😅 ak sa to tak da nazvat...

sirinka
29. okt 2010

@jabadaba brusko sme aj odfotili...lebo sme sa s mm strasne rehnili na tom, ale ani netusim, kde ta foto skoncila...

januska26
29. okt 2010

@sirinka vobec neviem,co je to za novinku🙂

@jabadaba NO to je asi tazko vybrat...ja osobne by som do Hainburgu nesla, ostala by som na slovensku, tu je dobra starostlivost, zila som 5rokov v Anglicku a viem to porovnat🙂A co sa tyka Ruzinova-teraz tam kamoska tri dni rodila cisarakom, nechali ju pekne vytrpiet a este jej aj zle pichli spinalku, tak jej museli dat nakoniec celkovu anestezu. Ale tak to sa mohlo stat aj na Antolskej, je to individualne, niekto ma zle skusenosti tam, ini zase inam. Fakt tazko. ale urcite si dobre vyberies, uvidis🙂Ja len ze ta kamoska predtym rodila na Antolskej a potom sii tak vycitala, ze aj to druhe tam nesla rodit...🙂

sirinka
29. okt 2010

do hainburgu by som ani ja nesla...robila som sestru v rakusku a ich zdravotnictvo sa mi nepaci, navyse ak sa vyskytne komplikacia, sup s tebou do viedne a to si zober hypoteku 😝
mna nechali rodit iba 6 hodin...ked to neslo, sup na CR...ale mala bola otocena ritkou, tak skonstatovali, ze ked to neslo doteraz, uz to nepojde...navyse to uz bolo 24 hodin po odteceni plodovky...
baby, fakt vsetko zavisi od toho, na akeho dr. natrafite 😉 najlepsie je mat porodnika uz pocas celeho tehu...

jabadaba
29. okt 2010

@sirinka tak kukam, ze Antolska asi. Netusim kde moze rodit moja porodnicka, mam ju v GPN tak snad vobec chodi volakde k porodom.

monika15
30. okt 2010

@bellasandra Mne dali len Spinal, v kanade a som bola hore, 20 minut cele to trvalo 🙂

klaudiab
30. okt 2010

@kkiki tak to ti verím, môj malý začal chodiť až ako 14 mes, skoro som prišla o chrbát 🙂 a starší je besný ako typický chalan, dúfam, že toto bude dievčatko 😉 a kam sa chystáš rodiť?

kkiki
30. okt 2010

@klaudiab no u nas je besna stella 🙂 olivera ani neviem ze mame 🙂 rodim v piestanoch, mam tak aj lekara ani by som inakam nesla ... konecne sme sa prestahovali z ba naspat do piestan 🙂 ved uz len nieco cez tri mesiace a bude na svete aj alan 🙂 dufam, ze vsetko pojde dobre aj ked ja vzdy odpadnem ked mi pichaju spinal, tak teraz si uz vypytam kyslik tusim na izbe 🙂 strasne mi klesne tlak a je to fuuuuuj ... inak ziadne komplikacie ... jazvu som ani pri jednom na treti den skoro necitila, ziadne bolesti ... ale predsa len tri krat je tri krat, teraz budem asi viac opatrna po ... zatial som pribrala len 4 kila tak sa celkom tesim, lebo som nestihla dat dole este po olinovi ... som 2kg pod vahu ked som isla rodit olinka ... no aj tak dobre , lebo uz ma kosti tak priserne bolia ... byt dva roky kindervajco neni zabava veru 🙂))))

palculka
30. okt 2010

@jabadaba no ja som z okolia Trnavy ale bola som rodit v Topolčanoch, mala som íst do vodičky, ale nepodarilo sa, takže nakoniec sekcia a poviem ti bolo to vykúpenie pre mna z tých bolestí. Ak by som si mohla vybrat druhá jednoznačne sekcia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre