Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

katustek
10. nov 2010

Ahojte, je tu nejaká maminka, čo po sekcii porodila druhé dieťatko normálne? Prvý krát som rodila sekciou a teraz to zatial vyzerá na normiš pôrod a neviem, čo ma čaká. Ďakujem 😉

timea.ryan
10. nov 2010

@katustek ahoj. Uzivatelka bashka rodila druhe babo vaginalne po sekcii po dvoch rokoch a nevedela si to vynachvalit. Odporucala aj mne ist do toho. Skus sa nakontaktovat.

miranda77
11. nov 2010

@katustek no mne se to nepovedlo, ale dve kamosky rodili po sekci normalne a obe rikali, ze normalni porod je lepsi zazitek ...

lamarika
14. nov 2010

@teerry slíbila jsem ti, že ti napíšu kdybych rodila "normálně". Bohužel se nepoštěstilo, protože došlo k pochybení doktorů a já musela opět rodit CR. Bohužel jsem se těsně v porodnici dozvěděla, že už nemůžu nikdy rodit přirozenou cestou, takže následovala druhá sekce. Nebýt "chybičky" doktorů co udělali při rpvní sekci by to ale nebyl problém. Bohužel 😢

lamarika
14. nov 2010

@kaktusik007 odvaha? asi jak kde a jak u koho. Porod přirozenou cestou po sekci v jakémkoli intervalu je u každé ženy velice inidividuální "schopnost", která záleží hlavně na tom jak je zahojená. U mě by to problém nebyl. Bohužel existuje i lidskej faktor, který to může ovlivnit

teerry
14. nov 2010

@lamarika
ahoj, a aké bolo to pochybenie lekárov? o čo išlo ak by si mi to mohla povedať? ak nie tu , tak na IP, prosím . Ďakujem 😉

lamarika
14. nov 2010

@teerry při příjmu v porodnici když už se mi rozběhl přirozený porod jsem se konečně po 1,5 dozvěděla, že když mi dělali první CR, tak jsem jim praskla až k močovému měchýři. Dělohu mám všelijak v hojné míře posešívanou a při přirozeném porodu velice reálně hrozilo prasknutí jizvy 😢 Můj gynekolok je takovej kaskadér, že i když znal můj chorobopis, tak to chtěl risknout. . .
Řeknu ti, že druhý porod proběhl podle hororovýho scénáře jen proto, že mám gynekologa kaskadéra a nenaplánoval sekci v 39. týdnu 😒

sirinka
14. nov 2010

@lamarika uf...ale tak je vsetko v poriadku?

lamarika
14. nov 2010

@sirinka no v pořádku. . . Jak se to vezme. Po zdravotní stránce bych v pořádku měla být. Tentokrát byl u porodu manžel a vše sledoval, takže se snad nedozvím zas nějakou novinku. Jen už asi nemůžu mít další děti. To mi budou moct říct přesněji ale až za čas. Zatím to vypadá, že ne 😢

sirinka
14. nov 2010

@lamarika no teda...to je neprijemne, dolezite je ze ste teraz ok, mas zdrave deticky a uvidis...ale asi by som najprv zmenila gynekologa a potom dalsie babo riesit s nejakym odbornikom...
drzim ti palce!

lamarika
14. nov 2010

@sirinka přesně tak, jsem ráda, že mám teď dvě zdravé děti. I když to druhé mělo namále, protože ji chuděru při vytahování přiškrtili na pupeční šňůře. Podle testů by měla být ale v pořádku.
Zítra bych měla jít za svým gynekologem na vytahování stehů a hodlám se ho zeptat proč to chtěl riskovat. To že změním gynekologa beru jako hotovou věc a pokud budem v budoucnu uvažovat o dalším dítku, tak hodlám prokonzultovat svůj zdravotní stav s více gynekologama.

kaktusik007
15. nov 2010

@lamarika ty ... . 🙄 toto tu co citam??? des a hroza.... ale podstatne je, ze ste obidve v poriadku, zive a zdrave.... to ostatne sa utrase casom, ale teda... prajem ti vela sil, nech mozes mat aj dalsie deticky, nech to dobre dopadne....

lamarika
15. nov 2010

@kaktusik007 Děkuju 🙂 Těch hrůz za ten den bylo bohužel víc, ale nechci to sem psát všechno abych zbytečně neplašila maminky čekatelky 😉 Už teď ty zážitky blednou a je pro mě nejpodstatnější to, že je malá v pořádku 😉

teerry
15. nov 2010

@lamarika
no moja, to čo máš za vola lekára? ved hazardovať s dvoma životmi, no nech sa nehneva. ja by som ho asi udala. a hlavne že to všetko dobre dopadlo.joj
a myslíš že keby si nemala také komplikácie pri prvom, tak by ťa pri druhom v pohode odrodili normálne?

lamarika
15. nov 2010

@teerry v první chvíli jsem i uvažovala o nějaký ztížnosti nebo něčem podobným, ale pak jsem si řekla k čemu by mi to bylo?
Kdyby ten první CR nedopadl tak jak dopadl, tak bych mohla rodit normálně. V porodnici jsem se na to ptala dvou lékařů (jeden z nich je kapacita) a ti mi řekli, že pokud by první CR proběhl standartně, tak by mě nechali odrodit přirozeně. Pokud bych pominula tu "chybičku", tak jsem neměla žádný problémy ani nic jinýho co by nasvědčovalo k dalšímu CR.

teerry
15. nov 2010

@lamarika
no neviem k čomu by to bolo ale možno keby sa to stalo viackrát a podalo by viac rodičiek sťažnosti tak by to určite riešili si myslím .
Joj je mi to strašne ľúto, že sa ti to nepodarilo. Je to strašné ako to zdravotníctvo či už u vás alebo u nás vyzerá, aké chyby sa robia a aké následky potom nasledujú. ☹

lamarika
15. nov 2010

@teerry u nás ve městě je můj gynekolok velice oblíbený a má stráááášně pacientek. A to je asi ta chyba, protože už si ani nepamatuje jak na tom každá jsme. Popravdě moc nevěřím, že by se nás u kterých došlo k takovému pochybení z jeho strany sešlo víc.
Ta péče po CR pak byla suprová, ale myslím, že by se opravdu mělo zravotnictví zkvalitnit aby k takovýmhle chybám nedocházelo. Pořád mi nejde do hlavy jak mě při prvním CR řezali, že jsem jim takhle praskla. Snad jen, že mě nařízli málo a jak mi vyndávali syna, tak je překvapil jeho velikostí a řez byl nedostačující a díky tlaku praskl. I tak si ale myslím, že k něčemu takovému prostě nesmí dojít. Syn měl předpoklad 5 kg, takže s tím museli přece počítat.
A to, že se něco takového dozví pacient čistě náhodou a s 1,5 letým zpožděním snad není ani možný.
Docela vtipný bylo, že jak se mi rozběhl přirozený porod, tak i přes to, že věděli, že rodit nemohu a že k CR dojde, tak mě chtěli nechat čekat do druhého dne do rána. To bylo teprv poledne a já měla kontrakce po 3 min. Teprv až jsem byla otevřená, malou nachystanou dole a připravená na tlačení mi začli dělat akutního císaře. Nechápu na co chtěli čekat. . .

teerry
15. nov 2010

@lamarika
no to je na tom to najhoršie, podľa mňa by mali mať lekári aj maximálne množstvo pacientov stanovené, lebo niektorí toho majú fakt dosť a je fakt že nemajú prehlad. a potom sú aj dlhé čakacie doby a všetko možné.. 😖
no tak ani ja nechápem ako to môže prasknúť, ved aj tak máš tkanivo podla mňa dosť pružné aby to babatko cez to prešlo. ved nemalo hlavu väčšiu ako tvoje bruško.
a to ti povedali až teda ked si šla rodiť, že to máš všeliako pozašívané?
no tak to bola totálna neohladuplnosť, že čakali, to sú blázni podla môjho názoru

lamarika
15. nov 2010

@teerry jojo, dozvěděla jsem se tu novinku až když jsem šla rodit. . . Ani né neohleduplnost jako opět zbytečné hazardérství!

teerry
15. nov 2010

a to ti ako zistili? až ked ťa otvorili? no ved to , ved ide o 2 životy...

lamarika
15. nov 2010

@teerry přečetli si můj chorobopis. . . A shodou okolností mi to řekl doktor co mi dělal první CR 😒

teerry
15. nov 2010

@lamarika
no ja proste nemám slov. to sú dnes ľudia. si človek myslí že mu v nemocnici pomôžu a častokrát skôr ublížia ako pomôžu.. 😖

kaktusik007
16. nov 2010

@lamarika ano, tak to je.... casom zazitky blednu a hlavne ze ste obe v poriadku 😉
@teerry staznosti nic nevyriesia... zvlast, ked sa fakt nastastie nic nestalo... vdaka bohu.... ono stazovanim si nic nepomozes... a na koho sa ma stazovat??? na toho, kto jej robil prvy cisarsky rez??? leda ak...

aa, docitane... takze
@lamarika ono mal sluzbu lekar, ktory ti robil prvy cisarak??? ... k tomu akutnemu - nemam slov, to je fakt silne kafe ze cakat do druheho dna 😨 takze v chorobopise zmienka bola.... no... este taky detail, naucit nas, laikov, tomu vsetkemu rozumiet 😠 - aj ked ja som si uz zvykla ze s prepustacou spravou sedim pri googli... inak sa taktiez nik neobtazoval hovorit, ze co malemu pri porode hrozilo....
a dalsia mamicka si vdaka tomu, ze cita prepustacie spravy, precitala ze babatko malo krvacanie do mozgu 😠 a to je fakt tiez sila.... ☹

terka_85
16. nov 2010

Ahoj holky! Jsem ve 34 tt. a malý je zatím otočený koncem pánevním, takže mi hrozí císařský řez. Moc se toho bojím.
Když jsem otěhotněla, bála jsem se porodu normální cestou. Postupem těhotenství, když jsem mimčo poprvé viděla na ultrazvuku a začal mě kopat, už jsem se přestávala tolik bát a říkala si, že to zvládnu.
Včera jsem ale byla na ultrazvuku a doktorka mi řekla, že pokud se malý neotočí, bude lepší císařský řez. Bojím se toho, protože je to přeci jen velká operace, já na žádné operaci v životě nebyla...
Také nevím jakou bych si měla vybrat anestezii (jestli celkovou nebo jen epidurál). Mám známou na gynekologii a ta mi radí celkovou narkozu, protože aspoň nebudu o ničem vědět. Tak nevím. Zase si říkám, že při epidurálu miminko hned uvidím, ale jsem docela strašpytel a protože jsem ještě nikdy na operaci nebyla, tak se fakt bojím...

emicka09
16. nov 2010

@terka_85 - tak to jsi na tom stejně jako já před rokem a půl 😉 žádná operace, moc jsem nechtěla rodit císařem..nakonec jsem rodila - taky kvůli KP. ve spinální anestezii a všechno bylo v pohodě 🙂

teerry
16. nov 2010

@terka_85
ahoj 🙂 ja som mala tiež CR , lebo som mala malého KP. tiež som sa bála lebo som tiež nemala nikdy nič operované ani zlomené, ale nie je to nič strašne. netreba sa báť a myslieť na to, že je to to najlepšie pre teba aj pre babätko. Lebo rodiť KP je dosť obtiažne a myslím si že aj rizikové.
a k anestézii: ja som mala spinálku a nemenila by som 🙂 keby si mám znova vybrať tak idem znova na spinál, lebo som videla môjho malinkého hned po pôrode,a to že ako sa to prežíva ked si len od pása dolu znecitlivená, ale sú ti podavané lieky aj na také tzv. oblbovanie- aby si to nejako nevnímala. cítiš iba trošku tlaky ale nič zvlášne. také 2-3 tlaky som pocítila a malý bol vonku.
a ked ideš na celkovú anestéziu, tak hrozia závrate a aj to že ti môže byť zle a môžeš vracať.

Držím ti palčeky, nech ti to vyjde 🙂

ashlee
16. nov 2010

@terka_85 , taky jde udělat obrat když je maly kp.

kaktusik007
16. nov 2010

@terka_85 neboj, zvladnes to aj cisarakom, je to lepsie ako rodit KP prirodzene... aj ked aj taki lekari sa najdu, ale ja osobne by som mala daleko vacsi strach rodit takto prirodzene ako cisarakom 😉 je to istejsie... aj kvoli babatku 🙂
co sa tyka anestezie, tak ono ti myslim moc na vyber nedaju - ak je cisarsky rez planovany, rodi sa pod lokalnou anesteziou, pretoze je to menej zatazujuce pre babatko.... ja som rodila akutnym cisarskym, takze mi dali celkovu, a maly bol dalsie tri dni uplne oblbnuty a len spal... bol proste este pod tou narkozou... 😒

sirell
16. nov 2010

@terka_85 pred planovanom CR lekari preferuju spinal kvoli babetku, ale na vyber ti daju urcite. AK si budes zelat celkovu, mozes o to poziadat. A samozrejme lekari zvazuju tvoj zdravotny stav, ked mas nizky tlak, tak ti asi doporucia celkovu.

molka
16. nov 2010

@terka_85 ja som mala dva cisárske spinálom a dá sa to v pohode zvládnuť. Môžeš sa s anesteziológom dohodnúť, aby spravil kompromis ako mne - vytiahli mi dcérku, ukázali mi ju a potom pri zašívaní ma veľmi jemnučko uspali, aby som sa toľko neunavovala. Bolo to super, lebo to najnudnejšie som mohla prespať.
A tiež sa priprav na rôzne zvuky počas zákroku, ja som bola pripravená, takže mi to bolo skôr smiešne, ako to tam všetko pípa. Tiež som sa strašne bála injekcie do chrbta, ale nakoniec som ju ani necítila, vôbec to nebolí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre