Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

jejke
6. apr 2008

Ďakujem Petule,
práve som sa chcela rozpisovať ale vidím že nemusím, po narkóze som sa prebrala až po štyroch hodinách a cievkovanie celý deň bolo fakt nepríjemné až na druhý deň som šla na wc, mala som trochu poškodené nervové zakončenia, od toho prveho cisaraku akosi "nepotrebujem" cikať až kým ma nebolí brucho-vtedy si to uvedomím. 😀

lante
6. apr 2008

Grety - redeny sú nádobky pod tlakom do ktorých sa odvádza tekutiny z brušnej dutiny. Po myomektomi (odstaňovali mi myom z vonkajšej strany maternice)i som mala iba jeden a po cisaráku až dva. A ich vyberanie bolí ako šlak. Lebo je to hadička v brušnej dutine. Jedna bola z predu a druhá išla poza mechúr a maternicu (to mi povedal doki) a keď mi vyberal tú spoza mechúra (bola asi 30 cm vo vnútri) tak som cítila ako mi prechádza po orgánoch.......alebo ako to nazvať. Vyberanie cievky z mechúra je proti tomuto bezbolestné......vážne. Ani jazva po cisaráku samotnom tak nebolí ani pri pohybe či pretáčaní v deň po zákroku. Ale doki mi vysvetlil, že som po tej myomektómii som mala v dutine zrasty tak preto som mala aj väčšiu krvnú stratu než rátali, takže kvôli bezproblémovému hojeniu mi dali tie redeny až dva.

Inak som asi morbídna, ale ja som si tú jazvu odfotila na mobil, aby som sa pozrela ako vyzerá......

Teda mne nacievkovanie veľmi pomohlo. Aj keď raz som musela upozorniť sestričku, že už mám ten balónik smočom nabomnovaný a bolo by ho treba vyprázdniť. Lebo mi po tej krvnej strate hrozili transfúziou. Ja som sa tak zľakla, že som potom od kedy ma priviezli na izbu do večera, kým mi odoberali krv aby zistili či je potreba transfúzie, vypila takmer 5 litrov vody. Len aby mi ju nemuseli dávať. Pomohlo, lebo večerné vysledky mali byť horšie ako tie ranné a vďaka tomu množstvu tekutín, čo som vypila boli ešte lepšie ako tie ranné.

A aby som nezabudla ja som mala ešte "bonus" asi 5 dní pred nástupom na cisarák som dostala kašel. A ktorá z vás mala cisarák alebo nejakú operáciu cez brucho vie aký je to skvelý pocit, keď kašlete...........

lante
6. apr 2008

Petule.h Ja som mala dva redeny-dreny a vyberali mi cievku po 24 či som chcela alebo nie 😅

petule.h
7. apr 2008

Lante: souhlas, po císaři kašlat a smát se je teda příšerné, to jediné si teda pamatuju jako bolest.Ještě po týdnu doma jsem se bála zakašlat, ale to už bylo ok...

grety
7. apr 2008

lante - fuuuuuuha, tak to si neviem predstavit ako mi z organov vytahuju 30 cm dlhu hadicku .... boze ....

ku kaslu a smiechu pridavam aj kychanie, ja som sa naucila ako nekychat a nekaslat ... ja som totiz lahka astmaticka a v lete ma drazdi vsetko, tak som sa naucila aspon mierny dusivy kasel predychavat, na kychanie pomaha ak si posuchate poriadne pod nosom, fakt to pomaha

aadula
7. apr 2008

ahojte, ja som rodila 2x cisárskym. Pred 11 r. pod narkózou a teraz mi dali spinálku a bolo to úplne super. Tiež som mala zavedenú hadičku v močovom mechúri, ale to nebolelo..našťastie niečo také ako v bruchu..nie... a pred tými 11 rokmi keď mi bolo treba cikať, tak mi dávali misu podo mňa, takže doba pokročila a toto je teraz úúúplne super..neviem si to vynachváliť. Po spinále môžeš jesť po 24 h. a po narkóze až na 3 deň a proste kopec výhod. Akurát treba veľa piť, a nesedieť aby hlava nebolela, len ležať, alebo chodiť. Dúfam však, že nebudem mať zrasty, z toho mám trošku obavy, predsa dva rezy na sebe robí asi svoje.
A pri prvom pôrode, som dva týždne pred termínom dostala zápal priedušiek, takže to kašlanie...to je fakt hrooozná vec a vlastne ešte človek kašle aj od narkózy...takže vrele doporučujem spinál pri cisárskom.

ttina
7. apr 2008

aadula, ja som mala uplnu narkozu a mohla som jest na druhy den vecer, sice iba nejaku kasu🙂, priznam sa mala som so sebou nejake keksiky..a uz som bola taka hladna e som neodolala....az potom mi povedali ze vraj nemozem nic 😔 ....

aadula a chcela by si este jedno babo?

jejke
7. apr 2008

Lante, hmmm hadička pod tlakom, to je mi známe..Tak sa to volá"redeny"??
Ja som to mala kvôli vykrvácaniu a transfúzske, a teda mám o jednu jazvičku na bruchu viac...z tej hadičky...
ale nebolelo ma to, mne to tak nedávali zaživa ako Tebe 😉 iba keď som s tým vstávala alebo keď mi to doki na vizite potiahol... 😝 au -au -au
Oproti tomu jazva po šití bolela horšie !!!musela som chodiť prikrčená ako starenka, aby som nekričala od bolesti, ešte mi to začalo aj krvácať keď mi doki vyberal vonkajšie stehy...
No keď smola, tak poriadna ☹
Kýchať sa mi podarilo asi po tyždni od cisaráku, stále som si len pridržala nos aby som to potlačila, a keď mi niekto povie že cisarák je bez bolesti, len nech si to skúsi 😠

barbarek
7. apr 2008

Holky já už vás snad ani nebudu číst, nebo budu ještě nervoznější co vše potká mě 😀

ttina
7. apr 2008

barbarek.. 🙂 ..nie nie len na to nemysli, ja som sa chystala rodit normalne a nakoniec to bolo surne, tak som rodila cisarsky ano pol hodku predtm by ma nenapadlo zee idem rodit cisarsky..aj manzel cakal vonku na chodbe a az na konci mu povedali ze uz je po... 😉

tak ty uz budes pripravena🙂)

barbarek
7. apr 2008

No připravená jsem, ale nevim zda je lepší vědět co tě čeká nebo ne 😀

lante
7. apr 2008

nadhera: Pýtam sa lebo mne doki povedal, že by som mala s druhým tehu počkať apsoň 18 mesiacov.......

grety
7. apr 2008

adula, ja som jedla na druhy den a som mala celkovu .... jasne ze len kasovite ale uz mi dali jest ...
ttinka ahoooooj !!! Kde si sa stratila !

grety
7. apr 2008

barbarek a ty ides na planovany cisarsky ??

podla mna je to mensia bolest a stres ako pri normalnom - neviem - sudim podla postrehov inych ...

barbarek
7. apr 2008

Grety jojo, protože mám na noze nechodící sádru, tak proto je plánovaný. Jdu ve středu...nástup v 7.15 h 😒

irenan
7. apr 2008

takze po cisari se dava jeste redon jo? Tak to teda nenni nic moc, znam to z doby kdy jsem byla na laparoskopii a to byl docela des ☹ Ach jo. Asi zacnu mimco nejak intenzivne premlouvat aby se otocilo a nebo nejaky cviky na to, ale to se zase bojim aby se tam nejak nezamotalo do pupecni snury 😖 😒 ☹ 😢

petule.h
7. apr 2008

redon jsem neměla?? jinak císař je ok, ničeho se barbarku neboj. Já budu mít taky asi druhého, takže jsem klidná, pokud přijde normální, budu se bát víc 🙂 , ale to je o tom, co kdo asi prožil

barbarek
7. apr 2008

No doufám, že potom co jsem si teď musela prožít a jak mi to sádra zkomplikovala, mi pán bůh dopřeje aspoň klid potom 😀

petule.h
7. apr 2008

jo jo týden si poležíš, bude tě k sádře pobolívat břicho, ale to se dá zmáknout.Jinak se ničeho neboj, kamarádka rodila u apolináře, sice ze známosti, takže měla nadstandart a všichni se o ní starali, ale byla spokojená, měla epidurální anestézii...je to jen pár dní 🙂 , pro mě je císař lepší, pač je dítě hned venku a je klid, bez nějakých bolestí a to potom je brnkačka, jako po slepáku či kýle... 🙂

lante
7. apr 2008

Irenan: Reden sa nezvykne dávať. Ja som za celý pobyt v pôrodnici bola jediná. Ale mala som bonus, mala som ich až dva......

Ja si myslím, že cisarák je do pohody pokiaľ pred ním nerodíš normálne a po x hodinách sa lekári rozhodnú pre cisarák. Pokiaľ nemáš pred ním bolesti, tak je to do pohody. Ja aj ďalšie chcem určite cisarák......

petule.h
7. apr 2008

já bolesti měla, ale tak od 3-5:30 než jsem šla na sál, takže dobrý, zase můj bonus byl, že jsem ležela 3 dny na vyvolávačkách a nic a všichni kolem chodili rodit, byli vyplašený...taky nic moc, ale ta bolest musí být třeba 10h hrůza 🙄

certica
7. apr 2008

petulo, ked ti zacali davat vyvolavacky, bola si uz aspon ciastocne otvorena alebo aspon krcok skrateny? a co ti vsetko davali?

petule.h
7. apr 2008

já ani nevím, přenáela jsem 11 dní, nastoupila ve čtvrtek, nejdřív dali ty kapačku, to je taková zátěžová, večer tabletku???, pak 2 den v pátek přes den zase tabletku a v sobotu ráno okolo 1 h, jsem měla už nějaký křivky na monitoru, tak mě odvezli na to předpordní, tam mi dali ten oxytocin, myslím do žíly, z toho se mi dělalo strašně blbě na zvracení, pak začali ukrutné bolesti, já chtěla epidurall, najednou okolo mě 2 doktoři, sestry , monitor, protržení placenty, cévka, dítě mělo špatné ozvy, voda zkalená a byla jsem stále na 2 cm, takže rychle na sál a císaře po celkovou.Diagnóza laicky byla , že by mi praskla děloha...a že jí mám ztuhlou,

certica
7. apr 2008

to ta nechali tolko prenasat? sa ani nedivim, ze bola voda zakalena 😨 a ta diagnoza, to prvykrat pocujem.
teraz budes mat urcite cisarsky?

petule.h
7. apr 2008

no pokud bych se neotevřela sama do termínu, tak určitě, už si nemůžou dovolit mi dát žádnou vyvolávačku, ale byla jsem spokojená, fakt si nemůžu stěžovat.

certica
7. apr 2008

ja som bola s cisarskym tiez max. spokojna, musim este podotknut, ze som predtym nezazila vobec kontrakcie, nic. no a zatial som tiez zabetonovana, takze cakam trosku obdobny scenar s vyvolavackou, kedze prenasat nejak nemienim. dufamk, ze to u mna nebude az tak dramaticke

petule.h
7. apr 2008

tak ti ho taky přeji, toho císaře, jinak o Martinovi jsem taky uvažovala 🙂

graziela
7. apr 2008

Certi, tak to slovo "zabetonovana" si ja velmi dobre pamatam... To tomto skonstatovani na rannej vizite som sa o pol hod. ocitla na oper. sale ... Inac, vraj lepsi je porod, ked ho nevyvolavaju a ked odtecie plod. voda postupne, nie moc dlho pred samotnym porodom...aspon tak som pocula...

certica
7. apr 2008

grazi, ja by som aj prenasala, ale doma a nie v nemocke... a to mi doki nedovoli

petule.h
7. apr 2008

já přenášela doma 11 dní a 3 v nemocnici

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre