Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

aadula
7. apr 2008

ttina: juj ďalšie nie..mám dve a to mi stačí, som maximálne šťastná, aj ked človek nikdy nemá hovoriť nikdy..ale takto s dvoma som maximálne spokojná

aadula
7. apr 2008

certica: mne doktor nechcel dať vyvolávačku, a to som mala prvý cisársky pred 11 rokmi. 1x som sa neotvárala a preto museli cisarák urobiť a teraz detto, až na to, že teraz som mala aj kontrakcie. Tvrdil mi, že vyvolávačku nemôže dať, preto že je riziko, že by mi tie silné kontrakcie mohli natrhnúť predchádzajúci rez. Ale tiež som mala obavy, že budem prenášať..pretoež s malou som ležala po termíne v nemocnici a to bola hrôza...kázali mi chodiť po schodoch a sprchovať sa teplou vodou, že to skôr bude..no figu...som toľko chodila, že som mala tri dni svalovku 😀 a malá nie a nie na svet...a teraz kontrakcie aj prišli, ale neotvárala som sa ..

petule.h
7. apr 2008

aadula: budu na tom asi podobně 🙂 akorát si nemyslím, že by mě nutili běhat do schodů a sprchovat se teplou vodou, to dělám celé těhotenství a dělala jsem...no prostě tě budu kopírovat, akorát já poprvé ty kontrakce měla, ale neotvírala jsem se, ale kontrakce až na 4 vyvolávačku oxytocin je ta konečná fáze...no taky asi bolela ta děloha, čert ví... 🙂

certica
7. apr 2008

adula, ved ja sa ho na to spytam. on spominal akurat proglast.tabletky, mozno ze by sme sa k oxytocinu ani nedostali, keby toto nepomohlo. aspon si teda namyslam, ze ak to nepojde, nenecha ma trapit do nemoty

certica
7. apr 2008

no a mozno sa zazrakom zacnem otvarat aj sama 😀

petule.h
8. apr 2008

je to takové nepsané pravidlo, že pokud jsi šla jednou, půjdeš i podruhé 🙂

aadula
8. apr 2008

certica: jasné, že nenechá, musíš myslieť pozitívne a bude to všetko super a o dva týždne tu napíšeš ako super si porodila 😉

aadula
8. apr 2008

petule.h: hm, nejak asi tak, ale napr. kolegyňa mi vravela, že ona prvé cisárksym a druhé v pohodičke za chvíľku klasicky. Tá príroda je divná, že?

graziela
8. apr 2008

Certi, urcite poznas tie osvedcene metody, ako urychlit, aby sa porod zacal...okrem schodov, chodenia, tepleho kupela...treba sa povenovat manzelovi (aslebo naopak? 😲 ) a bude to ...

certica
8. apr 2008

grazi, keby to bola pravda, uz som porodila patorcata. ja som unikat, na mna zvycajne vseobecne platne pravidla nefunguju, skor naopak 😅

aadula
8. apr 2008

graziela: to som inak počula aj ja, ale keď asi má niekto nábeh na to, že sa neotvára ako napr. ja..tak by som mohla robiť hoci čo, ale počula som o takej čo ju poslali domov z pôrodnice ako na priepustku cez víkend a povedali jej nech sa povenuje doma manželovi.

pavlinka3
8. apr 2008

ahoj holky, chci se zeptat, jestli nemáte některá podobný "problém".....měřím 156cm a jsem tedy mrňous 😅 dle mé gyndr. by nebylo moc dobrý, kdybych rodila přirozeně pokud by bylo mimčo velké....sice neřekla, co je to "velké" mimčo, ale už mi i zapsala do průkazky, že CŘ dle váhy......co myslíte že je na mě "velké" miminko? kolik by muselo vážit?

trpezliva
8. apr 2008

ahoj pavli...ja mam ten isty problem...aj ked mrnous nie som, mam 164cm, ale za to uzku panvu. A mimi podla dnesneho vysetrenia aj 4kg, ale to dufam, ze sa sekol....a bude mat max. 3700g. Tiez ma pripravuje na cisarsky rez, tak uvidime, ci ho neprekvapim a nezvladnem to prirodzene. Budem sa veeelmi snazit. Ja uz vo stvrtok nastupujem do nemocnice. Teba nechaju do kedy cakat? Az kym sa to nerozbehne?

certica
8. apr 2008

no to je otazne, ale pocitam ze velke, ked ma okolo 4kg a viac (teda odhad, lebo pravda aj tak bude zrejme ina)

pavlinka3
8. apr 2008

trpezliva no právě mi gyndr. řekla, že až přijedu do porodnice rodit, tak že udělají UTZ a podle něj zjistí "aktuální" váhu a podle té se rozhodnou....takže dokud se porod sám nerozběhne, tak vlastně ani nevím, kolik malej váží....ale podle všech UTZ měření co jsem za těhu měla jsme minimálně o 7-14dní větší.....ale protože jsem otěhotněná inseminací, tak víme přesné datum.....holt je mimčo po manželovi....ten je mohutnej a jako mimčo měl 4,3kg 😅

trpezliva
8. apr 2008

jeej, tak to mate asi v rodine. My sme boli praveze obaja mali, tak to pripisujem vitaminom, ktore som brala pocas tehu.
A kedy nastupujes do nemocnice? Uz tento tyzden? Drzim palce. Mozno ten ultrazvuk sa sekol..a nakoniec porodis babo do 3.5kg 😵 .

pavlinka3
8. apr 2008

trpezliva já mám termín porodu podle data té inseminace na 20.4. takže do té doby mě do nemocnice tahat nebudou.....ale doufám, že začnu rodit co nejdříve.....vždyť mám mega pupek od prsou až dolů ke kačeně.....nemá ani kam klesnout a od včerejška mě bolej kyčle....snad se to blíží.....a kdyby se na UTZ spletli tak bych byla jedině ráda.....kéž by byl malej do 3,5kg 🙂

petule.h
8. apr 2008

moje švagrová měla holku i kluka přes 4 kg a kamarádka tak 160cm,52kg porodila normálně dítě 4200 holku, myslím, že to může být pánví...to je těžké, ale zeptej se, měli by tě se vším seznámit, každopádně císař je ok, pokud je plánovanej. 🙂

pavlinka3
8. apr 2008

petule.h jo jo asi záleží, jak se rozestoupí pánev.......ale u prťousů jako jsem já se asi očekávají komplikace, tak asi proto......já doufám, že přes 4kg mě rodit nenechají no....ale zase chci rodit přirozeně, aby tam mohl být manžel....no uvidíme

aadula
8. apr 2008

pavlinka mne keď robili ultrazvuk, tak mi povedala sestrička, ktorá je v tom super dobrá, že ak ultrazvuk ukáže určité kilečká bábatka..musí sa rátať plus, mínus 400g... a tak to aj bolo moj drobček mal 3800g a 52cm a dcéra 3850g a 51cm..rodila som cisárskym ale nie pre výšku či panvu. NEboj sa toho, aj cisársky rez je pôrod len iný, iné bolesti, proste je to iné, ale bábo všetko vylieči. Ten pohľad ná krásne voňavé a hlavne "tvoje" dieťatko hmmm.
Kamarátka mala možno výšku nejakých 168cm a porodila 5200g chlapca 56cm.. hrozne ju dotrhal..tak to už bolo veľké dieťa, a nedali ju na cisársky..ale to bolo 12 rokov do zadu..a teraz na to už dávajú väčší pozor

grety
8. apr 2008

pavli ja mam 160 cm a rodila som cisarskym.

gaba3
8. apr 2008

ahoj holky 🙂 tak já jsem taky po císaři 😅 chtěla jsem se zeptat, příští týden mám jít k dr. na kotrolu (prej se po císaři chodí už po 14dnech), nevíte, co to bude za porhlídku? ještě se totiž čistím a gynekologa si nedokážu ted nějak představit 😅 díky 😉 🙂

vesi
8. apr 2008

ahoj gaba, tak to počujem prvá krát, mne kázali po oboch cisárskych kontrolu po 6 týždňoch ako pri normálnom pôrode 😒

vesi
8. apr 2008

oprava - prvý krát 😅

aadula
9. apr 2008

gaba: ja som mala ísť tiež nejak tak, ale boli sviatky, tak som vlastne išla po 4 týždňoch. V podstate mi doktor pozrel rez ako sa to hojí, opýtal sa ako sa mám, či nie sú žiadne problémy, či kojím, a tuším úplne jemne nazrel od spodu a to bolo všetko ... A to neva keď farbíš, sú to predsa gynekológovia a oni sa stretávajú s rôznymi vecami, nebrala by som to ako niečo neprijemné.

petule.h
9. apr 2008

já po císaři také šla až po 6 týdnech na kontrolu na gyndu... to jsem také neslyšela, ale možná ti ultrazvukem jen zkontrolují břicho a jizvu, zda se vše hojí jak má...mě to dělali v nemocnici, než jsem odcházela domů...

lante
9. apr 2008

Ja som po cisaráku išla na kontrolu po 3 dňoch od prepustenia, lebo mi ešte pri prepúšťaní nechcel vyberať tie svorky, ale potom až po 6 týždňoch.....

certica
9. apr 2008

nam este v nemocke kontrolovali na uzv zavinutie maternice a potom az po 600 nedeli klasika kontrola u svojho gyn.

petule.h
9. apr 2008

já žádné svorky neměla, jen klasický steh, ten mi vyndali 6 den v porodnici.ono každá porodnice si to dělá určitě po svém...

gaba3
9. apr 2008

díky 🙂 mě když propouštěli z nemocnice, tak mi na jizvu mrkli ultrazvukem a vytahli na každé straně uzlíky od stehů, zbytek by se měl sám vstřebat.... a mám jít k dr. za 14dní po propuštění, tak mě právě zajímalo, jestli to bude i klasická gyn. prohlídka.... takže moc díky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre