Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

luciaa86
28. jan 2011

@duplinka mne doktor povedal ze si mozem vybrat ale ze pri spontannom porode je tam vacsie riziko pre mna a pre dieta..takze ja chcem radsej ten cisarsky ...ked mi to povedal zacala som sa bat..aj cisarskeho sa bojim ale tak to radsej pretrpim ako rodit normalne a nahodou nedajboze by sa stalo zle 😖 tak radsej cisarsky znova 🙂 jaj aha ja ze jake manzelove deti najskor som nechapala 😀 tak to mate aspon veselo..a posluchaju?? a preco su uvas?? 😕 nieco sa stalo s ich mamou??

duplinka
28. jan 2011

@luciaa86 Áno, stalo. Nechala ich pre iného. Idem teraz na oslavu. Zajtra sa ozvem. papa

luciaa86
28. jan 2011

@duplinka jaj no to je teda ''Matka'' s velkym M teda 😒 uvas je im urcite lepsie 🙂 jasne a dobre sa zabav papaa

miranda77
28. jan 2011

@kopretina82 @evinka2311 @mia78 : no my jsme chtěli také tři děti a 2. sekce byla pro nás rána, ale jak jsem už psala, doktor mi řekl: další dítě žádný problém .... a co jsem četla na netu, tak mají některé maminy i 4 sekce .... je to individuální-určitě bych dala na doporučení dr.
po druhé sekci se automaticky plánuje sekce ... jen mne zajímalo, jestli někdo neunáte nějakou maminu, která třetí odrodila normálně ... jsou prý takové případy :o

mandarinkaa
29. jan 2011

Kocky, viete niektora porovnat bolest po cisarskom a po slepom creve? Je to porovnatelne? Alebo uplne ine??
dakujem 🙂

ibi
29. jan 2011

Ahoj kocky! Pisala som tu naposledy den pred porodom a tak to uz mame za sebou. Bolo to velmi krasne, tak ako som cakala 🙂 Mala som epidural, synceka som videla hned, prilozili mi ho do 60min. Na druhy den rano som uz bola na nohach, snazila som sa rozhybat co najskor. Na 4.den sme isli domov. Jasne, ze stale citim jazvu, ale ine problemy nemam a okolo deticiek na to ani nie je cas 🙂 Nebyt naliatych prsnikov z hodiny na hodinu v nemocnici, pohodicka. Ale to patri k tomu tiez 🙂 Myslim, ze aj to, ze som mala dobre ocakavania prispelo k pohode a aj preto nakoniec bola 🙂)

cinamon7
30. jan 2011

@mandarinkaa rana na bruchu boli rovnako, je to zasite, nemozes sa smiat, zakaslat,alebo kychnut, po cisarskom sa naviac pridruzi bolest zavinovania maternice, nevedela som sa ani pretocit na druhu stranu,mala som pocit ze sa mi vsetky vnutornosti prevaluju v tele 😀 na dalsi den zase prsia, treba ich masirovat, ale ja som bola v celkovej narkoze, teraz ma caka to iste,ale uz beriem spinal, neboj,da sa to vsetko vydrzat, ked uvidis svoje nadherne babetko, zabudnes na vsetku bolest 😉 drzim palce, zrejme pojdes skor ako ja 🙂

cinamon7
30. jan 2011

@ibi super, velmi gratulujem, prajem vela zdravicka, uzivajte si rodinnu pohodicku a opatrujte sa 🙂

ibi
30. jan 2011

@cinamon7 dakujeme 🙂)

tatiana1923
30. jan 2011

@patricia.k aj ja k nemu chodim a velmi si ho chválim....

em_ka
31. jan 2011

@anicka1981 Ja by ti radila aby si prestala citat rozne clanky o porodu a o nasledkoch. Zbytocne si z toho stresovana a to teraz vobec nepotrebujes. Ked si schopna zariadit cisarsky rez (ja som nevedela, ze to ide aj na prianie matky), tak to urob, hlavne aby si bola v pohode. Je to tvoje telo, urobis s nim, co chces. Hlavne aby to tak videli tvoj gynekolog a doktori v nemocnici (oni totiz preferuju samozrejme porod prirodzenou cestou). Drzim ti palce aby vsetko vyslo a po porodu napis ako to bolo, ju?

kkiki
31. jan 2011

@anicka1981
ja ta chapem, len ty hladas vsetky cesty ako si omluvit tvoj strach , namiesto toho aby si hladala vychodiska ako ho predist ... vztah sa ti moze rozpadnut nie len na zaklade toho clanku ...

( mne proste z tohto tvojho pristupu pride, strach hlavne z toho, ak porodis, ze uz nebudes atraktivna pre svojho muza a on si najde inu .... ak je tvoj strach neopodstatneny tak nemysli zbytocne na kraviny, bud v psychickej pohode, cisarak je tiez dost velka zataz a ak tam uz nieco v tomto zmysle je, vyries si to hned, lebo potom tvoja energia pojde zbytocne do luftu a nie k dietatu .... 🙂

drzim palce ja idem uz v piatok na sekciu a do tretice hadam zase vsetko prebehne dobre 😉

anicka1981
31. jan 2011

nie, ja sa nebojim, ani niako svoj strach neospravedlnujem, ja mam jasno, kolko zien porodilo cisarskym, a svoje dieta miluju, ja svojeho drobca by som nedala za nic na svete, ale zase nie som masochysta, a viem ako maju babky problemy s unikom mocu a prepadavanim sa maternice tak, ze im vysi uplne vonku a taha sa im po stehnach, a toho by som sa dozit nechcela,,,,,,,alebo hemoroidy, a zrasty a bolestive jazvy po natrihavani nie su tiez nic moc..... je to moj nazor, ja nikoho do CR nenutim, kazdy nech si rodi ako chce, ale si myslim, ze je hlupe ze ma tu presviedcate o niecom comu same neverite,,,,,

anicka1981
31. jan 2011

@em_ka jasne, odkedy viem, ze idem na CR, som kludna a kludne spim, nemam stres a uzivam si tehotenstvo, ja som ochotna zaplatit aj cely zakrok, takze s lekarom a poistovnou sa dohodnem,a mame tu par porodnikov,ktori nenechaju zenu sa trapit, takze ja som v pohode,,, aj tak vsetko zavisi od drobca 🙂, mozno to ani na operacku nestihnem, v nasej rodine su porody rychle, 🙂))

kkiki
31. jan 2011

@anicka1981 nikto ta nepresviedca 😉 ale ty vidis v prirodzenom porode cisty horor 🙂)) prajem pohodovy cisarak a hlavne nech sa rychle das dokopy 😉 pa

pattie
31. jan 2011

@anicka1981 No, vtipný je, že já bych radši rodila přirozeně než SC, kdyby to šlo. On ani ten císař není úplně bez problémů, Aničko a to břicho po něm pořádně bolí. Jizva taky není žádná krása a když si vzpomenu, jak jsem po SC jezdila každý týden do porodnice, s malým miminkem, protože jsem měla v břiše 2 hematomy a strašili mě, že půjdu na další operaci....

anicka1981
1. feb 2011

@pattie ved ja viem, ono je to zasah do organizmu, ale rovnako je to ked si nastrihnuta, a ta zle zosije, ti trafi na nerv, alebo sa ti zrasty porobia, ono to tiez nie je nic prijemne, a aj jazva dole boli,, a osobne si myslim, ze lepsie sa u lekara ukazuje brusko, ako skace na kozu,,,, ja celkovo vobec lekarom neverim, a pokial som neotehotnela, tak som tam nebola 10 rokov, takze celkovo z toho, ze mam rodit v nemocnici mam strasny stres, keby sa dalo rodit doma, tak si urcite vyberiem tuto moznost, ale ked uz musim rodit v nemocnici, tak nech je to mensie zlo, aj ked nemas dobru skusenost,,, ono je to vsetko individualne,,, stale sa moze nieco pokazit,,,

anicka1981
1. feb 2011

@kkiki noto vidim, 🙂, dakujem, ja si poviem, ze idem na cr a mam pokoj na dusi, 🙂,

pattie
1. feb 2011

@anicka1981 Nic proti, ale rodit doma klidně můžeš, to Ti absolutně nikdo nezakazuje 😀 Najdi si dobrou porodní asistentku a jdi do toho, v tom Ti opravdu nikdo nebrání. Akorát se to příliš nedoporučuje kvůli komplikacím, ale je to každého věc a rozhodnutí, podívej se např. na http://www.aperio.cz/download/aperio0407_porod.pdf

duplinka
1. feb 2011

@luciaa86 Ahoj. Dlhšie som tu nebola, pretože sme mali pohotovosť. V piatok sme boli u babky na oslave ocinových narodenín. Aj som tu spomínala, že ideme. V noci o pol druhej sme sa zobudili na kašeľ a plač. Moja Eliška sa nám dusila. Rýchlo sme sadli do auta a išli n pohotovosť. Malá mala laringitídu. Dali jej injekciu na uvoľnenie, aby mohla dýchať a taktiež ihneď inhalovala. Tú noc som už vôbec nespala, vkuse som ju počúvala, ako dýcha, či sa jej to nezhoršuje. Bola to dlhá noc. V pondelok sa nám to upokojilo, no a dnes nás pustili domov. Nechcela by som to viac zažiť. Ani rozprávať nevedela. Keď mi chcela niečo povedať, iba šepkala, alebo vôbec nerozprávala. Chúďa bola z toho nervózna. Ale ten strach. A z ničoho nič.

zabkatt
1. feb 2011

@duplinka ja som to zažila nie raz mam astmu a kym mi dali normalne lieky a spreje tak som si užila a myslim že rodičia tak isto☹ ale už je to za mnou ale lieky musim uživať a more tiež prajem všetko dobre a nech sa to už maličkej nikdy nezopakuje🙂

duplinka
1. feb 2011

@zabkatt To mi je ľúto. My našťastie astmu nemáme, stalo sa to prvý krát. A ďakujeme. Aj ja dúfam, že sa to už nezopakuje. Si zlatá. Tak sa drž a dávaj si pozor na bábo. Držím ti palce.

anicka1981
2. feb 2011

@pattie na slovensku sa neda rodit doma, a niaka zdravotna sestra si ta nezoberie na zodpovednost, a nebudem sem na vychod tahat neaku asistenku z rakuska,,,,,, ale keby sa dalo, tak si pis, ze rodim v klude, pekne doma, ono to zalezi na babu, ci je dobre natocene, a tak, ale ked nemas niake zdravotne obmedzenia, tak v pohode rodis doma, ved v nemecku, anglicku, holandsku, a inych statoch sa tak rodi uz dlho,,,,mne by sa pacilo, ze sa mozes porodu prechadzat., a rodit v polohe v akej ti je prirodzene, nie s nohami uviazanymi aby doktor na teba lepsie videl,,,,,si myslim, ze v tejto oblasti mame este co dohanat,,,, rovnako ako s nastrihavanim, moja babka rodila doma a sa natrhla, kym mamka rodila v nemocnici, 3x ju nastrihavali, mamka dodnes citi pri zmenene pocasia bolest dole, babka nic, v anglicku to tiez nechavaju na prirodu, ked sa natrhnes,ta akurat zasiju,,,, ked sa natrhnes sama, tak sa natrhne len makke tkanivo. a ked ta striha doktor, tak vela x sa mu podari nastrihnut aj sval, co potpom zanechava zrasty a a problemy este aj pol roka po porode,,,,,,, ja viem, ze aj cr ma svoje rizika,,, takze plan, ked sa maly zacne pytat na svet a doktor nestihne prist do nemocnice uribt CR, tak porodim doma 🙂))))) a hotovo 🙂)))

luciaa86
2. feb 2011

@duplinka jaj tak to mi je luto dufam ze uz je v poriadku..viem aky je strach o dieta ked sme minuly mesiac nevedeli co je s malym stale vracal a hnackoval a rotavirus to nebol..pomaly odpadaval od vycerpanosti bol strasne dehydrovany...a toto ze sa jej neda dychat ☹ chudatko malinke hlavne ze ste uz doma...a prajem skore uzdravenie 🙂

luciaa86
2. feb 2011

baby kaslite nato 🙂 nech kazda z nas rodi tak ako chce samozrejme kym sa nieco nevyskytne 🙂 ja sa tiez bojim normalneho porodu ale nie koli bolesti alebo natrhnutiu ale koli zdraviu ....prvy som mala cisarsky vtedy by som si to radsaej asi prezila normalne ...ale teraz ked si pomyslim co sa moze stat..normalne uz asi rodit nechcem...ale uvidime co povedia lekari aj ked ja uz tymto v NR porodnivci absolutne neverim..ale ked nebudem mat na vyber tak portom nic 😀

duplinka
2. feb 2011

@luciaa86 Ďakujeme 🙂 Tak to čo opisuješ s malým sme mali aj mi minulý mesiac, ale mne malá iba zvracala. Ja som to chytila hneď po nej aj s hnačkami 😠 Bola som jeden deň úplne mimo. Ani hrať som sa s ňou nemohla. Iba som ležala. Bola taká sama. No, hlavne, že sme doma. A malý je už v poriadku, že? Čo to nakoniec bolo? U nás asi črevná chrípka. No a teraz tá laringitída. ☹ Dúfam, že sa nám to nevráti. Ako sa cítiš? 🙂 Tehu? 🙂 Ja som dostala ms na 46. deň cyklu. Takže som konečne 4. DC. O chvíľu snažilkujeme opäť 😀 Dúfam, že dovtedy vyzdraviem. Krásne som sa v nemocnici nakazila. Mám úplne zahlienené priedušky. Vraj sa neoplatí snažilkovať, keď je niekto z dvojice chorý. Uvidíme.

luciaa86
2. feb 2011

@duplinka no Adrian si polezal v nemocnici 12 dni a zaver bol nespecifikovatelny virus dobre co? nevedeli co mu je ani s coho to je...takz etak ale najhorsie natom bolo to ze ja som tam snim nemohla lezat lebo som tehotna a na infekcnom to je velke riziko a aj narodky oslavil v nemocnici..prisiel domov z nemocky o 3 dni dostal take silne kiahne aj s horuckami ze dovi dopo...ked mu kiahne ako tak presli dostal silnu nadchu a kasel...uz aj doktorka je bezradna takze nastupujeme zasa na imunologiu 🙂 no vidis tak pekne snazilkujte 😀 nech si mame davame rady aj ako tehotne 😀 ja dneska zacinam 6 mesiac akurat jupi 😀 uz sa neviem dockat porodu 🙂 nech to mam zasebou a nech to malicke uz mam prisebe v narucii

duplinka
2. feb 2011

@luciaa86 Tíško ti závidím, ale samozrejme aj klopem - klop klop 🙂 Je mi ľúto malého. Snáď sa to zlepší. A až budem tehu, ty už isto budeš držať bábo v náručí. 😅

imzadi
2. feb 2011

ahoj,nejake tipy na rYcHLE ZOtAVENI?CiSAr MI DELALI V NEDELI A ZATIM NIC MOC... ☹ JESTE JsEm V POROdNICI,DIKY 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre