Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sirinka
7. feb 2011

@alzbeta.hod no tak snad pri dalsom tehu bude vsetko ok a budes mat moznost zazit si aj vaginalny... 🙂

evitkamalicka
7. feb 2011

ahojte, ja som mala oba porody cisarske a zvladla som ich super, na druhy den som uz chodila a na treti sa uz naplno starala, velmi rychlo som sa zotavila, ja som sa zas vzdy bala prirodzeneho porodu

alzbeta.hod
7. feb 2011

@sirinka no snad no... ale ne že bych po té bolesti toužil... řeknu vám ten oxytocin je ale prevít

skippy7
7. feb 2011

dievčata, ja som ho teraz tiež musela, veľmi rychlo, som bola v 33.tt,
@sirinka si ma pamätaš? tiež som mala mať marcovčiatko a mam januarovčiatko....

alzbeta.hod
7. feb 2011

@skippy7 tak to si musela opravdu brzy... mě to chytlo přesně na den termínu 40tt+0. A ten den se i malá narodila.

pattie
7. feb 2011

Ahoj holky, tak jsem sem také před časem psala něco o císaři. Měla jsem první holčičku sekcí a před pěti dny jsem porodila druhé dítko a zadařilo se přirozeně. A musím říct je to absolutně o něčem jiném. Možná jsem měla štěstí, že ten přirozený porod byl fakt rychlovka. V podstatě mě nestihli odvézt ani na porodní sál, jen na nějakou vyšetřovnu a malej už byl na světě. Hned po porodu jsem seděla, chodila... fakt pohoda. Obecně i kondičku mám mnohem mnohem lepší, po SC mě dlouho bolelo břicho, jizva, což je logický, je to prostě velká operace.

luciaa86
7. feb 2011

kokso jak vas tu citam ani jeden porod neni ok 😀 ja som zvedava jak ja budem nakonic rodit..ja si uz neviem predstavit rodit normalne 😅 a mam aj obavy aby sa nieco nestalo

sirinka
7. feb 2011

@skippy7 fiiiha a co sa vam prihodilo? dufam, ze malinky je ok...

sirinka
7. feb 2011

@pattie jeeej super...dufam, ze aj ja budem mat take pocity 😵
jj...CR je velky zasah....aj ked trva pomerne kratko...

alzbeta.hod
7. feb 2011

@pattie jůů taky bych chtěla mít takový zážitek...

skippy7
8. feb 2011

@sirinka no zistili mi ťažku poruchu prietokov a ked mi skušali robiť oxytocinovy test,tak klesali ozvy a maly musel hned von.....ale je bojovnik, už je dobre,dycha sám a má sa k svetu 🙂

sirinka
8. feb 2011

@skippy7 no tak uz bude len dobre....nastastie na to vcas prisli... 🙂 drzime palce!

skippy7
8. feb 2011

@sirinka ano, chvala Bohu....dakujem, verím, že už to bude ok 🙂

luciabilena
8. feb 2011

Ja som rodila malu pred styrmi rokmi po 21 hodinach kontrakcii sa to zvrhlo a trebalo rychlo na salu pichli mi lumbalku pricom sa nesmies ani pohnut a mne akurat zacinala kontrakcia...ale potom uz to bolo len fajn bolest odplavala lahla som na stol prikrili ma ocistili operacne pole a je som furt hybala palcami na nohach ze este ma nerezte este hybem palcami ale doktor zarezal a ja som necitila nic iba tah ked mi rozverakmi natiahli rez a tlak ked mi starali malu a placentu. Myslim ze sa to da prirovnat ako prasa na remoch. Budes citit iba tah a tlak. Potom 24 hod musis lezat ale pri tom vycerpani mi to vobec nevadilo.Skor som potom bola nasrata ze nemozem hybat nohami..ale po polnoci som bola hotova a nadranom som uz mohla hybat a rano uz super.

muskam
8. feb 2011

@skippy7 tak neviem ci sa vyberaju??? mne dali na rez aj cvoky, tie mi vyberali den pred odchodom z porodnice, ale tie baby co lezali so mnou a nemali cvoky, boli len zasite, tak im dr. povedal ze sa to vstrebe samo...Skus sa tam informovat len telefonicky aby si sa zbytocne neprehnala

sirinka
8. feb 2011

@muskam to na ktory den ich vyberali? mne to vyberal moj dr. az na 7. den...u neho v ambulancii

@skippy7 vacsina vonkajsich stehov sa vybera na 7. az 10. den po operacii....ale staci zajst aj k tvojmu obvodnemu, ak je rana ok...

muskam
8. feb 2011

@alzbeta.hod ja som bola v ten tyzden sama na porodnici po cisaraku a ostatne si behali do jedalne ako fifitritky a ja som sa plizila ako jaster pomaly. Pozerali na mna jak na bohynu samolutosti 😨 A este mi aj jedna pri obede povedala ze ju strastne boli tam dole co ju zasili. No tak nech si skusi ako boli zasita maternica...A este to vyberanie hadicky z brucha..aaaau. Ale dalo sa prezit, pre babo vydrzime vsetko 😉

muskam
8. feb 2011

@sirinka v nedelu som rodila a v piatok myslim vybrali cvoky

sirinka
8. feb 2011

@muskam no ja som nastastie dren nemala...ale je zvlastne, ze niekoho to velmi boli a niekto to ani neciti...

hehena
8. feb 2011

@muskam MUSKAM zajímavé... u vás nepřeváží na JIP?
taky jsem ten případ... plazila jsem se ještě dlouho po příchodu z porodky... 4m po jsem měla na jizvě ještě strupy...
místo vpichu mě bolí zhruba od tý doby, co měl Buba 8 kilo.... 😕
jinak cvoky nevím, ale něco mi taky odendávali... já měla pocit, že to stříhají - asi konce toho zašití...

@sirinka i mě to bolelo jako čert... a ještě dlouho... občas mě tam zabolí dost podobně a ouplně si paralizující bolest vybavím... bez čípků na bolest jsem moc dlouho nevydržela, začala jsem se pak automaticky hrbit... člověk to samo vydrží, nic neříká a čeká, že další den bude líp a líp... ale byl to teda humus...

sirinka
8. feb 2011

@hehena myslis ten dren?

hehena
8. feb 2011

@muskam jinak ještě k tomu stresu.... no mě to teda beze stresu nepřišlo... celý to bylo divný, člověk tam ležel jak ukřižovanej... chtělo se mi dost zvracet, ale né ze stresu, to prostě tím, jak se mi šťourali v břiše, takže mi něco víc připíchli a já pak měla drsnou několikahodinovou zimnici a nemohla jsem pořádně mluvit... zfetovaná jsem byla tak, že jsem nezvládala ani otevřít oči... 🙂)))

ono prostě záleží na všech okolnostech... včetně toho, kolik ti toho dají do žíly, jak dlouho operace trvá atd. takže i můj další CŘ bude určitě jinej... doufám teda, že celkově lepší 🙂))))

hehena
8. feb 2011

@sirinka já vůbec nevím, co to bylo... ale jako žádná trubička to asi nebyla...nepřišlo mi to tak... ale já se dlouho ani pak nebyla schopná na tu jizvu podívat a to si o sobě myslím, že nejsem cíťa... ale tohle mi nešlo... tak jsem radši dělala, že tam nic není 🙂))

sirinka
8. feb 2011

@hehena no jasne, mna ta rana tiez poriadne bolela...a dost dlho...teda ziadna rychla rekonvalescencia to nebola...prave preto dufam, ze tentokrat si vystacim s nastrihnutim hradze a par dnovym problemom so sedenim 😝

hehena
8. feb 2011

@sirinka moc držím palce, ať to tak vyjde! 🙂 a snad sem za čas napíšeš, jak to bylo báječný! 🙂 😵 😵 😵
mě 2. CŘ nemine a i když ještě nejsem ani těhule, tak už dopředu jsem vstřícně předpos-aná 🙂))

alzbeta.hod
9. feb 2011

@muskam no to souhlasím... asi 3 den po císaři jsem šla s holkama na UZ či je vše ok. No a sestra v ordinaci zavolala že může další. Tak jsem se pomaličku zvedala z lavice abych tam šla... no a za chvilku zas křičela: Další! No mě to tak naštvalo že jsem jí odpověděla, že se o to snažim. Všichni v čekárně měli výbuch smíchu. No nedivim se. Pro jídlo do jídelny jsem si začala chodit až předposlední den. Do té doby mi jídlo nosili holky co se mnou byli na pokoji, nosili mi to ažna noční stolek, byli moooc hodný a se vším mi pomohli.

alzbeta.hod
9. feb 2011

jo a ještě něco
vytažení cévky po císaři to je taky síla... ono určitě záleží na šikovnosti ale mě to teda potom šíleně pálilo při potřebě na wc. To samé když mi ji zaváděli... fuj to snad bylo z toho nejhorší

katustek
9. feb 2011

@sirinka
@hehena
@alzbeta.hod
Baby nestrašte tu tolko, samé negatívne pocity po cisárskom... veď ktorá operácia je bezbolestná? 😅 Ja idem bud, týždeň na druhý cisársky a ten prvý teda nebol až taký strašný síce som bola v CA. Ak je tu nejaká mamička čakatelka ktorá číta túto tému a čaká ju sekcia tak sa toho musí báť ako čerta 😒 Zacievkovanie je síce nepríjemné ale to som teda zažila už aj horšie veci.....

zabkatt
9. feb 2011

@katustek plne suhlasim tak ako každy pôrod tak aj každa sekcia je podla mna ina a každa to preživa po svojom a teda priznam sa že bať som sa začala až ked som si tu prečitala všetky prispevky a žiadny pozitivny☹ Prvy mi robili v TO a celkom v pohode bola som v plnej narkoze, ale vycievkovali ma pred zakrokom a nemala som zavedeny ani vyvod ked som sa prebrala. Rana samozrejme bolela, ale inak sa to dalo prežiť🙂 teraz ma čaka cisrsky v PN tak vam potom napišem dojmy z toho mesta🙂

leteku
9. feb 2011

ahojte. Aj ja som rodila druhé dieťa cisárskym v celkovej anestéze a kľudne by som si to zopakovala aj hneď. Ano ten prvý deň to brucho bolelo, teda ani nie to brucho ako to pretáčanie sa ale dalo sa to prežiť. Na cievkovanie si už ani nepamätám aké to bolo takže asi nič tak hrozné. Takže všetky čo vás to čaká, nebojte sa, nie je to príjemné ale dá sa to vydržať. Ja som mala väčšiu traumu z normálneho pôrodu a doteraz aj mám. Ten by som si teda už vyskúšať nešla. Keď si na to spomeniem tak mám husiu kožu ešte aj teraz. Ja viem, že každý je iný a sú mamičky, ktoré majú krásne pôrody, ja som však nebola tá šťastná, tak som bola docela rada, keď mi lekárka navrhla sekciu (kvôli inému ochoreniu). aby ste si nemysleli, že len tak som sa rozhodla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre