Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

misa1982
10. feb 2011

habibi nebud smutna ja jsem videla maleho jak se narodil a pak mi po trech hodinach rekly ze ma neco s dychanim ze ho budou prevazet do Ostravy ze tam maji lepsi zarizeni tak jsem ho pak videla v inkubatoru jak ho prevazely a to jsem musela lezet tak jsem byla az do patku v porodnici bez maleho kazdy den jsem volal do Ostravy a maly byl sikovnej chvalily ho ja jsem v porodnici odstrikavala mlicko mela jsem ho hodne pak me pustily v patek domu a v pondeli jsem jela za malym do Ostravy holky a vite co bylo nejkrasnejsi ze on se po 8dnech prisal a ja krasne kojila do jeho 9mesicu!strasne jsem se bala ze si nevezme prso krmily ho tam umelou vyzivou...a nakonec se zjistilo ze mu dohriomady nic nebylo ze se napil plodove vody proto mel zrichlene dichani takze me jen vystrasily ale chapu je a jsem rada ze ho prevezly do fakultni nemocnice kdyz si nebyly jisti....

misa1982
10. feb 2011

@katy ja jsem mela planovany cisar na 19.10.(na muj svatek) a nastupovala jsem taky den dopredu ale neboj to utece ja jsem mela nastup do 10hodin dopoledne a byla jsem na pokoji s maminou ktera uz miminko mela tak to celkem uteklo a ja se doslova tesila na rano az se maly narodi...........a fakt se niceho neboj a vem si nejake casopisy na cteni.a pak nam tady napis jakeho si mela cisare ty! 😵 😵 stejne pak budes rikat jako vsechny tady nejkrasnejsi je ten plac prcka na to nikdy nezapomenes! 😵 😵 jo a po cisari si 5 dnu v porodnici jestli muzu doporucit vem si zasobu vlozek ja mela 5balicku neco jsem jeste vezla domu nocni kosile aspon 4 a ja mela velkou spotrebu prsnich vlozek jak se mi spustilo mlicko.....

misa1982
10. feb 2011

jo a jeste jsem chtela rict ze za tebou asi prijde anisteziolog a bude se te ptat jakou narkozu chces jestli celkovou nebo ten spinal ja jsem bez vahani rekla spinal oni to i vic doporucuji celkovou nemaji moc radi kvuli miminku ze je pak takove omamene!

kathy.skal
10. feb 2011

@misa1982 Já mám právě do porodky nachystané pyžamo, jelikož noční košili nevlastním ani jednu, tak doufám, že mě s tím nevyhodí.

misa1982
10. feb 2011

@kathy no ja byt tebou tak si zajdu koupit aspon 4 nocni kosile staci nekde u tamana nejlepe na knolicky je to lepsi pri kojeni protoze pizamo asi nebude dobre kvuli jizve....mozna by ti daly i v porodnici kosile ale oni je moc radi nepujcuji.....

emicka09
10. feb 2011

@kathy.skal - myslim, ze do jedne kosile se investovat da, taky myslim, ze kvuli jizve to bude pohodlnejsi 😉
zeptej se. zeptej se PROC musis takhle dopredu, proc musis dostat klystyr 😉 je kurna krize ne, povolava se armada a nekdo by mel takhle zbytecne zabirat luzko 😉 😀 nejsi tele (to neni mysleno jako urazka 😉 ), ktery jde na porazku, jsi svepravny clovek, ktery chce prodiskutovat svoji situaci 🙂 ja klystyr nemela vubec 😉 ale vim, ze to zni jako utopie, minimalne ceskym rodickam, pro ty rodici v zahranici je to standard 😉

kathy.skal
10. feb 2011

@emicka09 Však já už se ptala proč... 🙂 Prej děsná administrativa při příjmu... No nechápu, jestli jako se mnou celý den hodlají dělat nějaký papírování či co. To se tak akorát vytočím a porodím hned při příjmu 😀
Taky jsem se svého gyndaře ptala, jestli mi toho císaře aspoň udělají v úterý ráno, když už tam v pondělí v sedm ráno musím být - povídal mi, že mám sice krásně logické dotazy, ale on vůbec neví 😀

emicka09
10. feb 2011

@kathy.skal - no tak to je pak naprd takova komunikace 😝 papiry jsem vyplnovala tak 3 tydny pred porodem s milou PA u kaficka 🙂

kathy.skal
10. feb 2011

@emicka09 no nejvtipnější je, že mě poslali na předoperační vyšetření k obvoďačce, takže to už mám hotový... Předpokládám teda, že se mě v pondělí v osm zeptají, jestli chci anestezii celkovou nebo spinál, já řeknu že spinál a od devíti si tam budu luštit křížovky 😠

enah
10. feb 2011

@misa1982 prosim Te co je to ta dren? a jak Ti ji vytahli, protoze Te hned zasiji, tak nechapu.)

sirinka
10. feb 2011

@enah to je specialna plastova hadicka zavedena do tela, ma za ulohu odvadzat prebytocne tekutiny, ktore sa mozu v rane vo vnutri vytvarat a je vacsinou prichytena jednym stehom, takze ak uz nie je potrebna, jednoducho sa vytiahne, ostane po nej mala dierocka, ktora sa sterilne prekryje ale v pohode sa sama zahoji....

misa1982
10. feb 2011

dren je takova hadicka co trci s bricha po operaci a na konci ma pytlik do ktereho odteka spatna krev a podle toho se pozna jestli nekrvacis do bricha.....

misa1982
10. feb 2011

ha uz tady za me nekdo odpovedel dekuji 😵 😵

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misa1982
10. feb 2011

me delaly ultrazvuk v nemocnici a podle toho mi rekly datum planovaneho cisare bylo to o tyden driv nez jsem mela prvni termin ale vetsinou to delaji tyden az dva pred,,,takze nekdy kolem 38tt zalezi na tom jak dopadnes na vysetreni...

hanca82
10. feb 2011

co ja viem, tak planovany je na ukonceny 38 tt

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misa1982
10. feb 2011

jasne ale zalezi taky v jakem stavu je mamina jestli nema predpoklady ze by mohla rodit driv a tak.....

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alzbeta.hod
10. feb 2011

@sirinka já žádný dren neměla, je to možný?

sirinka
10. feb 2011

@alzbeta.hod jasne, ani ja som nemala....

alzbeta.hod
10. feb 2011

@sirinka tak to jo, nevěděla jsem jestli se to dá přehlídnout ale nic takového jsem neměla

sirinka
10. feb 2011

@alzbeta.hod nie, nie, to urcite neprehliadnes 😀

alzbeta.hod
10. feb 2011

@sirinka to víš slyším o tom poprve, taky ti před císařem dávali vypít takovou malou lahvičku???

sirinka
10. feb 2011

@alzbeta.hod ja som robila kedysi na chir. odd....takze to zase doverne poznam 😝
nie, nedavali mi nic pit....

alzbeta.hod
10. feb 2011

@sirinka tak to jo... mě dávali hned jak jsem si na operačním sále lehla, prej to je proti nevolnosti a já pak při operaci blila jak nikdy. Asi to dali proto protože jsem jim zvracela i na porodním sále. Může to být tím? Oni mi říkali že je to teda hnusný ale já to vycucla na ex jak jsem 6 hodin byla bez vody

sirinka
10. feb 2011

@alzbeta.hod nie, to nepoznam...take sme my nepouzivali...

alzbeta.hod
10. feb 2011

@sirinka no vidíš... zasnějaká novina ale mě teda byla k ničemu 😀

masinka
10. feb 2011

@alzbeta.hod mne dali tiez nieco vypit z flasticky, bolo to fakt hnusne
sestricka hovorila ze je to na zneutralizovanie zaludocnych kyselin kedze som predtym rano este jedla - aby mi nepoleptali dychacie cesty ak by ma museli nahodou uspat uplne (mala som iba spinal) , a obsah zaludka by sa mi pritom vracal...
pytala som sa ci si po tom humuse mozem aspon usta vyplachnut, ale ani to mi nedovolili

sirael
10. feb 2011

@majdzy666 Ahoj, mne robili planovany cisarsky v 40tom tyzdni. Do nemocnice som nastupila dva dni pred terminom a hned druhy den mi robili CR, takze mala sa narodila den PRED.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre