Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mirkach
16. feb 2011

@atrami tu nevolnost som si uzila aj ja,dokonca som skolncila na infuziach,ale u mna to nebola ranna,skor ma to chytalo poobede a aj v noci 🙂

atrami
16. feb 2011

@mirkach , ani mi to nespomínaj 😉 Moj manžel vždy vychvaloval ako skvele varím, ale počas tohto obdobia sme sa radšej stravovali v reštauráciach 😀 Našťastie deti sa stravovali v školke, inak by sme boli na rožkoch.

montinka
16. feb 2011

@mirkach
@atrami baby mozem sa vas spytat vy ste mali vsetky tri deticky cisarskym alebo nie?

mirkach
16. feb 2011

@montinka ano vsetky 3

montinka
16. feb 2011

@mirkach abolo vsetko v pohode lebo mne doki povedal po druhom vraj mi uz neodporuca tretie tehotenstvo a treti cisarsky. teda nie zeby sme chceli ja iba tak ze keby nahodou sa niekedy pritrafi.

mirkach
16. feb 2011

@montinka aj nam sa nahodou pritrafilo,pozri trosku vyssie,pisala som 🙂

natama
16. feb 2011

@sirinka ja vim, ikdyz i v tom se nazory dost ruzni a zjistuju, ze cim dal vic porodnic nechava rodit i KP.
@miranda77 ja to neberu jen jako spatnou volbu, jsem samozrejme rada, ze mam dve zdrave deti a vim, ze to tak treba dopadnout nemuselo. ale je to presne o tom, ze mi prijde dost nefer, ze o rizicich informuji jen z jedne strany, o rizicich cisare vubec. kdybych byvala neco vic tenkrat vedela, urcite bych to vic resila, zkousela dalsi moznosti otoceni a neverila jen jednomu lekari. to ze o rizicich nerikaji nic mi prijde dost nefer.
no a ono i s tou tenkou jizvou se to dost ruzni, nekde k tomu vahu prikladaji a jinde ji ani nemeri, protoze to pro ne nema vypovidajici hodnotu, ze nezalezi na tloustce, ale na pruznosti. nakonec mi sekci delali v pribrami, tam ji sice meri, ale neridi se jen podle ni. zajima je i kvalita te tkane, coz ja mela dobrou a ze by pry mohla vydrzet. kdybych nebyla uz v terminu, nechali by me to zkusit i normalne, pokud bych chtela, no ale byly tam jeste dalsi veci, jako pupecnik zrovna v miste jizvy a kolem krku. v podoli by neprichazel prirozeny porod v uvahu vubec a v motole zas tu jizvu vubec nemeri... takze je to ve vysledku i dost nahoda, jak to nakonec dopadne, podle toho, jakou porodnici si kdo vybere a na jakeho lekare clovek narazi.

jinak co se tyka druhe sekce nemuzu si vynachvalit prave tu pribram. na sale mi ho ukazali odnesli na osetreni, kde uz byl manzel a pak mi ho prinesli, dali na hrudnik na behem siti. po operaci se tam nedava na JIP, ale na normalni pokoj. nastesti byl volny nadstandart, takze tam hned po operaci mohl byt se mnou manzel a asi dve hodiny po nam privezli i broucka a uz ho nikdo nikam neodvazel a dokud jsem nemohla vstat, tak se o nej staral on, podaval na kojeni tedy respektive, spis ja mu ho podavala na prebaleni, protoze jsem ho mela temer porad u sebe 😵

@evinka2311 no jo, ale kteri ti lekari vedi, co je treba, to je prave ta otazka viz. co jsem psala 😅
@miranda77 a jak tenkou jizvu jsi vlastne mela a rekli ti neco k dalsimu tehotenstvi? ja mela 2mm

atrami
16. feb 2011

@montinka . ja rovnako všetky. Dovod- veľké deti.

sirinka
16. feb 2011

@atrami mna v pohode nechali rodit vaginalne KP....ale dievcatko...ale vidis, aj tak to osud tak zariadil, ze nakoniec z toho bol CR....

sirinka
16. feb 2011

@natama ta odpoved vyssie je pre teba...

@atrami som nahodou klikla tebe 😅

natama
16. feb 2011

@sirinka v Praze Podoli to neprichazelo vubec v uvahu ani u holcicky, tam se proste KP nerodi, no a obecne vcelku radi rezou. Pro zmenu v Motole, si jedna dr. neodpustila rejpnuti na toto tema, ze zrovna vcera jim tam krasne prvorodicka porodila chlapecka KP. ona uz je celkem snaha od tech cisaru trochu ustoupit a delat je az kdyz je to fakt nutny, alespon nekde 🙂

inge74
16. feb 2011

Ja som rodila obe deti cisárskym pri úplnej anestéze, bolo to celkom dobré. Prvý som musela kvôli myomu a druhý bol už samozrejmosťou. Nebolela ma hlava, ani hrdlo, len deti som nevidela hneď, ale až po hodine.

miranda77
17. feb 2011

@natama no ja jsem si taky rikala, ze jsem se mela poprve rozhodnout jinak. Ale ja byla u dvou doktoru, oba doporucili sekci ... Daja od cca 30tt nezmenila polohu ... a odhad 14dni pred TP byl pres 3,5kg :o, coz je pry na mne a porod KP dost velke mimi
Tonik mel dohad 3dny pred TP 4080g a tloušťka jizvy 2,5mm ... primářka=zastánkyně přirozených porodů řekla, že to bez sc nepůjde :(

natama
17. feb 2011

@miranda77 ja byla bohuzel jen u jednoho, tam mi to zpetne dost mrzi a i kvuli tomu otaceni, ze kdych vedela ty rizika cisare, vic bych to resila a zkousela treba i veci, co mi driv prisly nesmyslny...
a co dalsi tehotenstvi, rekli ti k tomu neco?
teda a to jsou poradny vahy a skutecne takove pak meli?

jania023
17. feb 2011

ahoj citam tu nejake ryzika cisarskeho..ja som rodila ciskarskym a nemozem si vynachvalit..mala som porod vyvolany a ked nastaly problemy z babom tak stoply porod a urobili sekciu..to bolo super ziadna boles nic co pred sekciou tie porodne bolesti dakujem pekne 🙂 ..takze ja ked mam rodit tak len cisarskym..mam jazvu tenucku jak ihla vobec ju nevidno..ono to dost zavisi aj od praxe lakrov ci vas neodflaknu po porode a bohvie ako vas zasiju..ja som rodila vo svajciarsku tak tam su ine praktiky

masinka
17. feb 2011

@jania023 ked nastanu problemy sa babom, tak uz samozrejme nic lepsie ako cisarsky nie je 😉
mne po prvom cisarskom ostala hnusna jazva, po druhom krasna, takmer neviditelna... robil to obidva razy ten isty doktor, takze len o doktorovi to nie je, zalezi aj od toho, ako sa tebe hoja jazvy a v akom si momentalne zdravotnom stave, co papas, ako tu jazvu osetrujes...

natama
17. feb 2011

@jania023 ono nejde o tu jizvu venku, ale o tu jizvu na deloze, ta vypadala pred druhym tehu krasne zhojena a na konci byla jak papir, jak rekla operujici lekarka. Podle dr. v Podoli mi udajme mohla i presknout deloha jen tak, aniz bych zacala rodit, coz zas dalsi doktori teda rikali, ze ne, ze leda kdybych se hodne prastila nabourala a podobne. tyhle nasledky ja mam na mysli a ne bolest, to je pomijiva zalezitost, tyhle veci po cisari o kterych pisu jsou ale bohuzel nevratny.No a prvni sekci mi delal vyhlaseny lekar ve vyhlasenem prazskem Podoli, tak pochybuju, ze by to bylo tim, ze nakonec to dopadlo takhle 🙂 Spis je to o tom, jak se kdo hoji asi. No a k dalsi tehotenstvi, o ktere bych moc stala se diky tomu tvari dooost skepticky.
samozrejme pokud je akutni cisar, neni vubec o cem diskutovat, to je volba jasna.

muskam
17. feb 2011

@sirinka je to moj nazor, okrem toho, kolko mamiciek nema aspon malinku malicku dusicku pred akymkolvek porodom?

sirinka
17. feb 2011

@natama otacat babo v maternici by som si nenechala...

@jania023 mno...asi ani vo svajci neinformuju rodicky o vsetkych moznych rizikach CR...ale samozrejme, ze netreba rodit nasilu, ak je problem, CR je zachranou...ved aj ja teraz pocitam s tym, ze keby nieco bolo, tak radsej nech mi urobia dalsi, ako vystavit riziku seba aj babatko 😉

@muskam hej, nazor ti neberiem, len ked tu ja napisem, ze podla mna ovela lepsi je vaginalny porod ako CR, ze po nom som mala horsie stavy, tak ma sprdli, ze strasim...a pritom tu mnohe baby vaginalny porod ani nezazili a tvrdia, ze ani nechcu, ze to je daco strasne, len tolko som chcela...

zabkatt
18. feb 2011

no ja som momentalne mimo, včera som bola u svojeho gyndoša a vravela som mu že mam vybaveneho lekara k pôrodu a že mi doporučil cisarsky rez kôly tomu že rana nieje nič moc spravena a aby sa mi to neroztrhlo a on že to prečo že mam isť teda rodiť do TT že tam ma nechaju normalne že načo CR 😖 Som z toho zmätena, nechcem zbytočne riskovať že by sa mi to pri tlačeni roztrhlo, alebo aby ma nechaly vytrapiť, že ved si chcela isť normalne, ale každy lekar ma na pôrody asi iny nazor ☹

lamarika
18. feb 2011

@zabkatt zažila jsem teď u druhýho CR něco podobnýho. Můj gyndař, že je vše OK a můžu rodit normálně. Nakonec jsem se stahama jela do porodnice a tam to bylo na dlouho a trochu víc mě potrápila. Zkončilo to tak, že ještě ten den jsem šla na akutní CR, protože dva gyndaři se shodli na tom, že po minulém CR (udělali při něm chybu) rodit normálně nemohu právě kvůli velice reálnýmu prasknutí jizvy.
A nomohla by jsi počkat jestli se ti porod nerozjede, popř. zajít ještě za někým na konzultaci a počkat jak to vlastně dopadne? Ono stejně jestli se ti rozjede porod a doktor, který tě bude rodit uzná, že nemůžeš normálně odrodit, tak tě normálně odrodit prostě nenchá a udělá ti CR

sirinka
18. feb 2011

@zabkatt no ono je to v podstate tak, ze na sono az tak dobre nie je vidno, v akom stave v skutocnosti rana je....takze porodnici si kryju chrbat, rana je prilis tenka a hotovo, sup na CR... 😉 ved ked si to citam, tak asi u 90% zien je rana udajne taka tenka, ze by vaginalny porod nezvladla....na sk...
takze ja si pockam na kontrakcie a uvidim, co budem citit....

zabkatt
18. feb 2011

no tu v PN je to tak že nečakaju do poslednej chvile a CR robia o tyžden dopredu, takže mi povedal že jedine že by sa to rozbehlo tak vopred a otvorena by som bola minimalne na 5cm ☹ a to si myslim že na 90% nehrozi☹

sirinka
18. feb 2011

@zabkatt tak chod do trnavy...ak chces pocut viac nazorov...este mas chvilku cas rozhodnut sa..

zabkatt
18. feb 2011

@sirinka ja som už v tt bola ale rodiť tam nechcem☹

sirinka
18. feb 2011

@zabkatt tak co uz...

natama
18. feb 2011

@zabkatt taky bych pockala az do terminu, jak to bude vypadat. a planujes jeste dalsi ditko? rekl ti ten dr. k tomu neco vic, jestli je treba jizva jen ztensena nebo se i rozestupuje?

@sirinka dokonce mi jedna dr. rekla, ze na UTZ tu jizvu vubec zkontrolovat nemuze a pak v dalsi porodnici ji detajlne studoval dalsi dr. ten nameril 2,5 mm vcetne steny mocoveho mechyre, zjistil pupecnik v miste te jizvy, coz by mohl byt dost velky prusvih kdyby to fakt prasklo a dostal se ven (kdyby tam bylo treba raminko, tak by to az takovy problem nebyl) a jiny dr. kdyz rezal, tak ta deloha fakt mela ty 2mm. Takze se ten predtim skutecne trefil presne nebo to umel 😉

jeste k tem rizikum... ted jsem se dokonce docetla, ze pokud je placenta na predni stene delohy az v 50% vroste do jizvy. tak to jsem mela jeste stesti teda

zabkatt
18. feb 2011

ano je zle spravena a velmi ťaha, jednu stranu mam velmi stiahnutu a čim je bruško väčšie tym to viac ťaha a druha strana malo a ta vizera že sa bude trhať, tak mi povedal že on si na zodpovednosť nevezme aby som rodila normalne a že bol tam problem aj v tom že som sa absolutne pri prvom neotvarala a že na 90% mi to hrozi aj teraz ☹

natama
18. feb 2011

@zabkatt a to te takhel taha ta jizva na deloze nebo ta vnejsi?

zabkatt
18. feb 2011

ťaha ma to cele zvnutra☹ ja už ani neviem mna to ťaha už aj ked bruško padne že dlho chodim no necham to asi na rozhodnutie lekarov ved tí by tu mali byť pre nas a mali by vedieť čo robia a prečo 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre