Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

marya
20. feb 2011

@natama chapem, ze Ti chyba ten pocit, ked vidis, ako to babatko z Teba "vylieza", nepopieram, je to naozaj jedinecny zazitok, ale zas na druhej strane, urcite sa tym netrap, ono kazda zena si ten moment podla mna predstavuje uplne inak, ako je to v skutocnosti, pred porodom som od toho tiez cakala obrovske privaly emocii, slz, a neviem co vsetko, a zrazu sa Petko strasne rychlo narodil a ziadne emocie, ani slzy, len pocit, ze mam zrazu nejake prazdne brucho 😀 mozno keby si to zazila, tak by si vedela, ze nie si o nic ukratena a ze tie pocity prichadzaju u kazdej mamicky inak a inokedy 😉
Ja by som samozrejme druhe babatko chcela tiez radsej rodit prirodzene, ale hlavne preto, lebo chceme potom este dalsie dve 😅 😀 , tak snad to vyjde, ale hlavne, aby vsetko dobre dopadlo a aby bol Misko zdravy 🙂

@beerucha uplne suhlasim, vsetky celebrity-mamicky prehlasuju, ze ake to je uzasne a ako plakali po porode od radosti, a ked u mna nic take nenastalo, tak som si myslela, ze asi nie som dobra mama 😀 a ked este na treti den prisli na mna depky a plakala som kvoli kazdej hovadine, tak to vobec nezodpovedalo tomu, co sa vsade pise a hovori...ale realita je podla mna ina, si myslim, ze vela mamiciek to preziva podobne ako ja, tie city prichadzaju postupne, a je to uplne normalne 🙂

natama
20. feb 2011

@marya jj, ted uz me to netrapi, ale nejakou dobu po te sekci jsem z toho byla dost presla. porad jsem si myslela, ze budu moct ten spontalni alespon zkusit s tim, ze to treba nakonec nedopadne,ale vubec me nenapadlo, ze to nakonec nepujde zrovna kvuli tenke jizve. ted uz je to ok, jedine, co me mrzi, ze to treti uz by byl velky risk. taky bych nejradsi chtela 4, na to by ale nepristoupil manzel 😀 no a ted se tretim takhle, no ale tak co no, mam dva zdrave broucky, a treba i jich budu mit nakonec az nad hlavu 😉 to jsi krasne napsala, s tim prazdnym brichem 😀 a moc drzim palce, at ti ta ctyrka vyjde 😉

marya
20. feb 2011

@natama presne tak, hlavne je, ze mate dve krasne zdrave deticky, a ja si tiez hovorim, ze my planujeme sice 4, ale ktovie, mozno nas to casom prejde 😀 , a zas na druhej strane je kopec zien, ktore by vsetko na svete dali, len aby aspon jedno dietatko mali, a je im uplne jedno, akym sposobom ho porodia....a ktovie, mozno casom sa vam aj tretie babatko postasti a vsetko bude ok 😉

miranda77
20. feb 2011

@natama po druhým císaři jsem si taky říkala, že jsem to měla více řešit nebo to alespoň zkusit porodit :( ...třeba by to vyšlo, ale co když ne .... takže mne valstně teď jen trápí, že jsem normální porod nezažila a nebyla s dětmi hned po narození :(
váhu měly skoro stejnou 3720 a 3770 ... a to je prý na mne dost (mám 164cm)

jinak mi doktor odkýval po roce od 2.sc třetí mimi ...ale počkáme ;)

apollo11
20. feb 2011

@natama on může být taky určitý rozdíl v tom, zda byla sekce při celkové narkóze nebo se spinálkou za vědomí.. i když ano, podstata je stejná. Taky stejně doufám, že příští (pokud nějaký bude), bude přirozeně 😉

sirinka
20. feb 2011

ufff.....
no je pekne spoliehat sa na lekarov a ja sa na nich aj plne spolieham....teda na toho svojho...ale zaroven sa s nim snazim aj diskutovat, zistujem si moznosti a pytam sa na jeho nazor a preco sa rozhodol postupovat tak alebo tak...nie som iba nema ovca v stade 😉
a napr. ked som tretikrat otehotnela, bola som na 100% presvedcena, ze porod musi byt zase CR....ale moj lekar ma vyviedol z omylu, vysvetlil mi moznosti, zistila som si informacie a budem sa velmi tesit, ked sa to podari vaginalnou cestou, ale urcite nie za kazdu cenu....

mimochodom, co sa tyka nastupu citov k miminku po porode, u mna po prvom vaginalnom to trvalo dlhsie, kym som prijala to male miminko "za svoje", kdezto u druhej ten naval citov prisiel okamzite, ako mi ju na sale ukazali...a to som sa pocas druheho tehu nejako nevedela tesit na tu chvilu, ked uz bude s nami, ani som sa velmi "nerozpravala s bruskom"....bolo to take trosku divne, aj ked sme to planovali a chceli sme druhe mimi, pricom zase u prveho tehu som prezivala vsetko velmi intenzivne...ale asi som bola uz velmi vycerpana zo strachu, kvoli predcasnemu porodu a rizikovemu tehu...
no ktovie...skutocne je to velmi individualne

sirinka
20. feb 2011

a opat video....kedy aj po dvoch CR porodila zena vaginalne...

https://vimeo.com/5648654
sirinka
20. feb 2011

a samozrejme co mi velmi vadilo, ze o moje miminko sa stara niekto miesto mna...ze spinka niekde same, mozno place a sestricka prave ma surnejsiu pracu, ze ho krmia ktovie cim, pricom ja som mlieko mala, ale jednoducho mi ju nepriniesli, lebo sa vraj mam vyspat a pod....preto som si ju nechala pri sebe uz po dvoch dnoch, pricom prax v ruzinove je po troch dnoch, ale bohuzial skor som skutocne nebola schopna sama sa o nu postarat... ☹

apollo11
21. feb 2011

@sirinka tak to mi vadilo taky, dokonce jsem druhou noc brečela, jak jsem na ni myslela 😅 ale naštěstí byla velmi spavá, tak jsem se utěšovala, že to všechno prospí. Ale co mi vadilo víc, že mi ani neřekli čím ji krmili, než se mi udělalo mlíko, prostě takový přístup, ať se nestarám, resp. ať se starám hlavně o sebe, abych se co nejrychleji mohla postarat o malou 😝

luky1313
21. feb 2011

nieviem či som ti už nahodou nepisala, cisarsky je super, prve som rodila riadne to bolo strašne a to druhe na cisarska s celkovou narkozou a to je super, zaspinkaš, vstaneš a na svete ste o jedneho človiečika viac, držim palce

sirinka
21. feb 2011

@luky1313 no a mas za sebou jednu narkozu, velku ranu na bruchu a super... 😉

beerucha
21. feb 2011

Je a kdyz nekdo napise, ze prirozeny porod je super, muzu napsat "no a mas pipinu jak vjezd do piskovny a jeste na krivo a super... 😉 "? A taky to bude vtipny? 😀

mia.k
21. feb 2011

@natama
@cinamon7 vďaka.

sirinka
21. feb 2011

@beerucha ja som nikdy nepisala, ze prirodzeny porod je super...ja len ze vsetko ma svoje vyhody a nevyhody... a zdravy rozum treba pouzivat...

atrami
21. feb 2011

@imzadi , až po ukončeni šestonedelia sa ráta menzes. Može sa stať, že na 1 týždeň prestane krvácanie a potom sa obnoví. Ja som kojila a dostala som cca po roku.

Ja som jedine ľutovala, že som prvých dvoch synov nevidela hneď priamo po porode až posledného. Najstaršieho syna som videla vďaka mojmu zdravotnému stavu až za 36 hodín. A to bolo riadne divné. Kojiť mi nosili pravidelne, raz nedoniesli, lebo spal, to som ale urobila riadny krik. Skoro som od strachu zošedivela.

@katarina_k11 , ja som po 2 sekciach išla za lekárom, aby som mala istou, a možeme mať 3. dieťa. Tehotenstvo bolo bez problémov. Nebola som ani sledovaná ako riziková.Ale ak mám pravdu povedať nejako som si to neužila, starší synovia pomerne malí, bola som dosť unavená. Porod samozrejme sekciou. Jazvu mám tenulinkú ani nieje vidieť.

beerucha
21. feb 2011

@sirinka Ja to nemyslela tak, zes Ty psala, ze prirozeny porod je super, jen, ze kdyby to nekdo napsal, jestli by bylo v poradku napsat k tomu neco takovyho... Kdyz nekdo napise, ze mel super cisare, kdyz to tak proste bylo, a tim treba i nekoho, kdo se na nej se strachem chysta, povzbudi, tak nepouziva zdravy rozum? Mne treba to, cos napsala, zas tak chytry, ze bych se ohanela rozumem, neprislo... Promin, nechci utocit, ale tohle mi prislo fakt blby. Jestli jsem tuhle diskusi spravne pochopila, jde tady hlavne o to podrzet ty, ktere na CR proste musi. Takze podobne reakce jsou trosku - jak rikavala trefne nase babicka - "na facku"...

jancica74
21. feb 2011

holky zdravím,mě čeká císařský řez pozítří ☹ dítko je koncem pánevním a já nechci riskovat - zvolila jsem si tuto metodu porodu sama,prý to můžu odrodit i normální cestou,ale těch rizik je tam více.....jelikož jsem odrodila 2 děti přirozeně pak tady napíšu plus a proti.....mějte se

sirael
21. feb 2011

@jancica74 Ja som CR rodila pred mesiacom, pretoze babatko bolo KP. Cakala som, ze to bude horsie. Samozrejme neviem to porovnavat s vaginalnym porodom, pretoze ten som nezazila, ale tento dopadol velmi dobre. Babatko mi ukazali hned ako ho vytialhli z bruska. Potom som ju sice videla az o par hodin, pretoze som bola na JISke, ale uz druhy den som ju mala pri sebe. Prve dva-tri dni boli zle len z toho dovodu, ze sa mi velmi tazko vstavalo k malej z postele, kvoli bolestivej rane, a mliecko sa mi zacalo tvorit az o par dni, ale inak nemozem povedat nic zle. Vsetko dopadlo na jednotku a som za to velmi vdacna...🙂 Drzim palceky, nech to aj tebe prejde takto lahko.

jancica74
21. feb 2011

@sirael děkuji moc,docela se toho bojím - budou to dělat spinálem,ale i tak mám obavy co a jak bude......výhoda je aspon to,že mi malého ukáží hned po a nemusím čekat až se probudím 🙂 už se nemůžu dočkat toho andělíčka....snad to vše proběhne jak má a já tady potom můžu napsat pocity jak přirozeného,tak pocity z císaře....aspon jak to vidím já svýma očima...papa

sirael
21. feb 2011

@jancica74 Neboj sa, budes to potom lepsie prezivat. Ja som si zakazala stresovat sa, vobec som na to nemyslela, len som sa tesila na malicku. A uvidis, vsetko pojde lahko. Teda co sa operacie tyka. Uz tie zaciatky s babatkom budu tazsie, ale uvidis, o par dni si na to len s usmevom budes spominat. Velmi drzim palce a rada si potom precitam, ako si to prezivala...🙂

jancica74
21. feb 2011

@sirael snad ano.....pak napíšu co a jak.......už aby byla středa a já jej měla u sebe....na všechno ostatní určitě brzy zapomenu 🙂

aktekram
21. feb 2011

Ahojky, já se dnes na kontrole dozvěděla že by se u nás dr. radši přikláněl k druhému císaři. První císař jsem měla akutní vzhledem ke zdravotnímu stavu miminka. Prosím vás jak je to u plánovaného císaře?? V kterém týdnu těhotenství o tom rozhodují? Mohu si určit datum nebo ho dostanu přidělený? Můžu si vybrat jakou narkozu (celkovou, částečnou) ?? Děkuji moc za odpovědi 😉

jancica74
21. feb 2011

@aktekram ahoj,mě termín naplánovali sami - podle jejich rozvrhu plánovaných operací.....u mě je to 39 týden,38 TT mě poslal gynekolog objednat se....jinak mě se ani neptali zda-li chci spinal či uplnou narkozu - jen kdyby došlo ke komplikacím u operace,nebo jsem začala rodit dříve - podepsala jsem papír s uplnou narkozou.....ale nevím je-li to tak všude....

aktekram
21. feb 2011

@jancica74 děkuji za odpověď, tak ať vše dopadne výborně a už ať je zdravé mimuško u maminky v náručí 🙂

jancica74
21. feb 2011

@aktekram děkuji a nápodobně 🙂 🙂

sirinka
21. feb 2011

@aktekram
@jancica74 podla mna zalezi aj na konkretnom doktorovi, lebo kamaratka v prahe si dohodla termin druheho CR presne na rovnaky den ako mala pred dvoma rokmi prvy CR... 😉

petulka33
21. feb 2011

Ahojte holky,
chtěla bych se zeptat, jak je to s případným přenášením o pár dnů po císaři. Já měla akutního císaře, protože jsem se neotvírala ani po dvou dnech, tabletách a oxytocinu. Teď čekáme druhého sviště a termíny mám stejné jako jsem měla u prvního prcka, ale přenášela jsem ho. Vím, že je to pouhý rozmar, ale chtěla bych, aby byli děti narozené stejný den, pokud by se tedy zadařilo. Zda budu rodit přirozeně nebo opět císař, to je ve hvězdách, ale ráda bych věděla, jestli si můžu dělat naděje, že mě těch pár dní případně nechají. Jak to bylo u vás? Nechali vás nebo to hlídali a byli neústupní?

sirinka
21. feb 2011

@petulka33 asi hlavne zalezi, ci tentokrat existuje objektivny dovod na CR...teda, ze by vaginalny porod pre vas predstavoval nejake riziko...ak si ochotna riskovat, ze sa skor rozbehne vaginalny porod a zo zdravotneho hladiska v tom nie je problem, urcite sa bude dat dohodnut s lekarom... 😉

petulka33
21. feb 2011

@sirinka díky, já právě slyšela, že jakmile je po císaři, tak nenechávají přenášet. Ono je celkem nepravděpodobné, že by se mi podařilo porodit ve stejný den, i kdybych rodila přirozeně, ale bylo by to hezký 😀

sirael
21. feb 2011

@aktekram Ahoj, ja som rodila CR cca pred mesiacom. Naplanovali mi ho na 40 tt a do nemocnice som musela prist den PRED.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre