Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sirinka
13. mar 2011

@meleri mne zrkadlo az tak nevadi, skor to, ze mne sa vsetko nalepilo na zadok a stehna a tym padom normalne nohavice neobleciem este.... 😠

nunusimi
13. mar 2011

ja som pri synovi nabrala 17kg 9kg ostalo v porodnici, schudla som asi za 4m na cca povodnu vahu, ale ostala mi taka volnejsia koza na bruchu, tak som mala stale taku sunecku uz... no a ked mal maly cca rok a pol tak som znova pribrala par kg, cize ako som oteho druhy krat som mala uz asi o 5kg viac ako minimum po porode...
TEraz mam 13kg plus, ak necham v nemocnici 9kg opat, tak budem happy 🙂 tentokrat to mam len v bruchu no a ked to pri kojeni zhodim dam si uz pozor na to, aby som naspat nepribrala 😵

hehena
13. mar 2011

@dulkagabulka mě právě jakuba vůbec nenosili... viděla jsem ho až po 30 hodinách... takže laktace se rozbíhala dost pomalu... měly by, ale nenosily, bže tenkrát u Apoli rekonstruovali... tak snad příště. tenkrát jsem si to neuvědomovala, ale zpětně je mi to strašně líto a mám i pocit, že i z toho důvodu trošku trvalo, než jsme si na sebe s prckem zvykli... a je možný, že i proto byl nechovací.... jak píšeš 6 hodin po porodu císařem jsem byla teda ještě totálně v limbu, měla jsem silnou zimnici a byla jsem ráda, že jsem se napila brčkem :( nemohla jsem ty první hodiny ani mluvit - jestli to bylo vysokou dávkou nějaký tý látky proti zvracení na sále, netuším 😅

@budoucimatka napiš kdykoliv, klidně i do IP 🙂 ničeho se neboj, všechno zvládneš! budeš mít miminko a hormony udělají svoje, člověk má v sobě často víc síly než si uvědomuje 🙂 😉

@meleri meleri mě zdrtil pohled do zrcadla hlavně na to břicho 🙂))) to jsem fakt nečekala... ale myslím, že s dvěma dětmi zhubneš raz dva a teď je stejně předčasný to řešit 🙂
jinak v porodnici teda byl jeden šílenej doják... přišla holčička za maminkou a od vchodových dveří běžela a volala maminko, maminko, maminko..... a všichni bulely dojetím... i chlapi měli co dělat, takže hormonama to nebylo 🙂 neboj klouček to odloučení možná zvládne líp než ty 🙂

hehena
13. mar 2011

já jsem nabrala 13 kg a 10 jsem rovnou nechala v porodnici, během prvních 3 týdnu jsem měla jen 1 kg navíc, ale pak jsem zase nabrala a teď mám +3kg, ale opravdu hrozně povolenou břišní stěnu :((( už se mi kolikrát stalo, že se mě někdo ptal jestli jsem zase těhotná :(((( trapas šílenej...

hehena
13. mar 2011

@sirinka moc děkuji za odpověď... tak snad mě to čeká taky tak... kéž by. modlím se už předem a to se ještě ani nesnažíme 😅 😅 😅

meleri
13. mar 2011

@hehena já se taky modlím aby to zvládl líp jak já...jak bude v pohodě beze mě tak budu taky v pohodě...ale toto co popisuješ no řeknu ti že fakt už ted mám slzy na krajíčku...prostě za celé ty dva roky a něco jsem nikdy nebyla ani den bez něho, max tak půl dne a to už mi chyběl jak blázen.... 😢
jinak jo ta váha to je to nejmenší, já se zmínila protože jste tu psaly, ale mi je to jedno, už z minula vím že se to dá shodit když člověk chce.... s tím břichem je dobré plavat a taky kolo nebo brusle ale kde má na to člověk vzít čas a hlavně kolikrát sílu že jo když je unavený z dětí... 🙂

meleri
13. mar 2011

@sirinka já mám zas břicho jak buben a prsa a zbytek celkem jde, akorát mám ted i nateklé nohy a ruce už....ale to vím taky že pak zmizí...i pusu mám jak sysel... 😅

sirael
13. mar 2011

@meleri @natama @soulfly - Ach baby, je to tazke. Teraz tu sedim a jem zas cokoladu. Jaj ale ked to moje telo si vyzaduje sladke a to som sladkosti rada nikdy nemala. Ale aj tak, cely den je mala hore, hrozne malo spi a ja som dnes obedovala vecer o siedmej! Fakt jem cez den malo, ale dozeniem to vecer. A ja by som to tiez videla len nejakym cvicenim, ale co ked to este nejde? Zajtra idem lekarovi, tak sa spytam, kedy mozeme zacat cvicit. Hlavne brusaky, lebo ta pneumatika co mam na pupku, to je strasne......😀 😀 😀 A pohlad do zrkadla? Prsia ovisnute ako su tazke, az mi je tazko....😀

sirael
13. mar 2011

@meleri - Ja som rodila v 40tt a pustili ma na siesty den

sirael
13. mar 2011

@budoucimatka Ahoj, ja som pouzivala masticku Contractubex gel a neskutocne mi to pomohlo. Rana mi skoro ani vidiet nie je a to som len ani nie 7 tyzdnov od CR. Len s tou vnutornou je to horsie, ta boli obcas, ale tak tu nenatrieme....🙂

hehena
13. mar 2011

@budoucimatka ááá to je ono, co píše Sirael... Contractubex to byl! 🙂
já teda mám jizvu ještě stále růžovou...

sirael
13. mar 2011

@hehena Tak trosicku ruzova je aj ta moja, ale to je uz fakt minimum. Si myslim, ze sa zahojila uplne super....😀

hehena
13. mar 2011

@sirael no to určitě, když jsi měsíc a 2 týdny po císaři... já jsem právě ještě po 4. měsících měla na jizvě strupy.... a teď už je to rok a skoro 14 dní...

meleri
14. mar 2011

@sirael právě já čokoládku taky nikdy nemusím! je to na mě moc sladké a mám z toho žízen. ale k ekonci těhotenství a kojení....:( je to strašné se překonat...včera jsem taky sežrala co se dalo, kinder, pak ještě zmzlinu s kitkat...slané mám problém pozřít...asi je to těmi hormony!
ale dívám se že si fakt ještě s malým miminkem, tak nezoufej, ještě je brzo! v pohodě to všechno můžeš zhubnout do roka do roka a půl...aspon mi to tak šlo, hlavně žadné drasťáky, prostě zabojuj s tím sladkým...

miranda77
14. mar 2011

děvčata, když jste u toho hubnutí ... netrápí vás někoho i kožní řasa u nebo nad řezem? Mne se tam teď udělala a i kdzž hubnu tak je pořád znatelna .... 😖

lendam
14. mar 2011

@sirael Já jsem přibrala 9 kg, malý měl 4kg a zbytek jsem shodila do měsíce po CR. Je to určitě hodně individuální.

sirael
14. mar 2011

@hehena Fuha, tak to akosi dlho.......to by uz malo byt vsetko o.k. A lekar co na to?

sirael
14. mar 2011

@meleri Bojujem bojujem, ale sladke zatial vyhrava...😀 Tak ja dufam, ze coskoro tie kilecka pojdu dolu, to len teraz mi je zo seba tazko ked sa vidim....🙂 Ale jasne, Saska za to stala a stoji...😀

sirael
14. mar 2011

@lendam Tak to tisko zavidim..🙂

petulka33
14. mar 2011

Ahoj holky,
koukám, že jste řešily po kolika dnech vás propustili z porodky domů. Já rodila ve středu ve 22:47h a propustili mě v pondělí ráno po vizitě. tj cca 4,5dne. Jinak váha - já nabrala u malého 11kg, z porodky jsem se vrátila se 2kily, během 6tinedělí jsem shodila ještě další 3kg pod původní váhu, ale......... následně jsem se vrhla na sladké a kila šla nahoru. postupně jsem nabrala skoro na porodní váhu teda ne úplně, ale nabrala jsem cca 10kg. Měla jsem v těhotenství cukrovku, takže jsem oravdu striktně dodržovala dietu a pak jsem si to sladké holt vynahrazovala. Měla jsem to vydržet, ale na sladkém se člověk stane bohužel hodně ryche závislý. Pak jsem sice chtěla zhubnout, ale nedařilo se. Moc jsem se s tím netrápila, protože jsem si říkala, že chceme další dítko a pak to budu řešit po druhém porodu.

budoucimatka
14. mar 2011

@sirael
@hehena Holky, děkuji za tip na to mazání. Určitě koupím. A od kdy je možné ránu ošetřovat? Hned čerstvou asi ne. Ach jo, asi mám strach nebo co 😖 .

meleri
14. mar 2011

vidím že to sladké s náma hodně mává! 😅 já ted zrovna přemýšlím co si dám (mám po obědě)...jenže sem přišla na to že tu nic není, tak mi aspon zbyl med jako poslední řešení! 😅

@petulka33 4,5 dne na císaře to je supr, to bych taky chtěla! jenže nevím jestli nakonec neporodím dřív..kež by..

@sirael neboj ono to fakt půjde, myslím že je to fakt hormony...já měla takové stavy před menckama jednou za měsíc, že i ta čokoláda chutnala... 😅 tak asi to kojení bude něco podobného...závidím všem kdo nemají na sladké během kojení chuť....u mě když bylo zoufalství tak jsem drtila i kostky cukru... 🤐

petulka33
14. mar 2011

@meleri uvidíš, třeba se to nakonec rozběhne samo a přirozeně. Budu držet palečky. Každopádně ať je rekonvalescence co nejkratší 😉 Já měla jizvu dobrou, malý byl o.k., tak nás propustili brzy. Ale doma pak jizva trochu bolela, píchalo v ní a břichu jsem dlouho nevěřila natolik, abych začala pořádně cvičit. Občas mě i braly křeče do pravého šikmého bř. svalu od jizvy nahoru, fuj. Teď to zlobí v těhu po obou stranách, i když na té pravé trochu víc a častěji. Takže já jsem toho názoru, že je možná lepší si v porodce pobýt chvilku déle, než něco uspěchat. Navíc když budeš mít běhání ne jen kolem mimíska, který toho dost prospí, ale i kolem malého. Naber síly a důvěřuj doktorům, když tě nebudou chtít hned posílat domů. 🙂

lucia57
14. mar 2011

Ahoj, no ja som prvu dcerku nakoniec porodila cisárskym. Mala sa narodit v utorok ale volako to neislo a tak sa stredu poobede rozhodli pre cisársky. Bolo to celkom ok. Uz asi o 3 dni som bola úplne funkčná. Rana prestala bolieť už po tyždni. Potom o rok aj nieco som otehotnela zasa a automaticky ma dali na cisársky objednali na 20.10. 2010 som sa mala hlasit v nemocnici a na druhy den ma mali robit. Ale ráno mi odtiekla voda a porodila som prirodzenou cestou. Co sa bolesti týka myslím že cisársky rýchlejšie prebolel ako klasický ale oba boli v pohode aspoň u mňa. Myslím že nemusíte mať z toho zlý pociť možno to pojde aj normálne pokiaľ nie je babatko otocene naopak.

kokazm
14. mar 2011

Ja si neviem pôrod cisárskym zas vynachváliť. Žiadne trápenie kontrakciami, všetko som prespala, po zobudení mi dali zas niečo na spanie a proti bolesti. Na druhý deň ráno som sa šla sama bez dozoru osprchovať 🙂 Je pravda, že som mala mesiac bolesti, ale nie až také, ako po normálnom pôrode, keď ma nastrihávali. Bola to oveľa menšia bolesť. Dnes mám 3-mesačného chlapca a takmer ani pamiatku po reze. Žiadne mastičky nepoužívam. Netreba sa báť cisárskeho rezu.

sirael
14. mar 2011

@budoucimatka V porodnici som mala ranu zalepenu do druheho dna. Potom som si to len jemne umyvala cistou vodou a ked som prisla domov, tak som do 14 dni od porodu cistila repikom (tak mi kazal lekar) a potom som presla na ten gel. Ja som si ho davala 1x denne a uz si nedavam nic a dnes mi to lekar pochvalil, vraj sa mi to krasne hoji 🙂 Neboj, o chvilu o tom reze nebudes ani vediet....🙂

sirael
14. mar 2011

@meleri 😀 😀 😀 Tak az takto zufala som nikdy nebola...🙂 Ale teraz padla za obet Milka...🙂 No tak co uz....😀

sirael
14. mar 2011

@petulka33 No ako vidim, tak to sladke nas trapi skoro vsetky...🙂

ludka78
15. mar 2011

ak ste este nevideli, je moznost poziadat o "prirodzeny" cisarsky rez. Najnovsie ako to robia v GB. Video je sice v anglictine, ale ten rozdiel snad vidime vsetky co sme po cisarskom.

https://www.youtube.com/watch?v=m5RIcaK98Yg
sirinka
15. mar 2011

@ludka78 no poziadat mozeme, ale aka bude odozva...
a napr. v ruzinove byva na sale, kde robia CR, taka zima, ze tazko by tam takto mohlo babatko pobudnut... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre