Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

montinka
18. mar 2011

@anicka1981 aj ja som sa strasne bala normalneho porodu teda iba toho zasivania to bola moja nocna mora a som rada ze oba porody boli CR

nunusimi
18. mar 2011

ahojte
mame termin na sekciu, 31.3.
akurat sa rozhodujem ci epidural alebo spinal. pri malom som mala epidural, bolo to super, vedela som hybat nohami ale necitila som bolest, mala som kanylu v chrbte tam mi dopichovali analgetikum, tak bolest nebola
spinal nenechavaju v chbte ale zas nohy necitit,,.-..
zatial vyhrava epi. vy ste co mali? a ako ste boli spokojne?

sirinka
18. mar 2011

@nunusimi ale pri CR ani pri epiduralke nehybes nohami...tam sa dava silnejsia davka ako pri vaginalnom porode...
mam za sebou obidva sposoby CR, je to uplne jedno 😉

sirinka
18. mar 2011

@nunusimi akurat pri epidurale nie je predpoklad na tie velke bolesti hlavy, ale pokial sa budes snazit nedvihat hlavu a veeeela pit, tak by to malo byt aj tak ok...

nunusimi
18. mar 2011

@sirinka tak hlavu dvihat nebudem aj kardiolog mi kazal co najdlhsie lezat kvoli tlaku...
uvidime co sa rozhodnem, co mi povie anesteziolog vecer pred, ale zatial vyhrava epi asi

alicc
18. mar 2011

ahojte, ja vam poviem len moju skusenost. prvu dceru som rodila cisarskym preto ze mala opacnu polohu, prisiel anesteziolog ze ci nechcem hned vidiet babo po narodeni ja ze ano tak bol spinal. sice som si babo videla hned ppo porode, ale potom dalsie dni mi nosili malu len na kojenie lebo som myslela ze mi vyletia oci z jamie, tak ukrutne ´ma bolela hlava a to som fakt hlavu nedvihala a vypila som vela vody. pri druhej dcere som si dala celkovu narkozu, prebrala som sa par minut po prevezeni na izbu a citila som sa dobre, teda az na tu ranu ale to je normal. samozrejme zalezi na kazdej kto si co vyberie, tot len moj nazor a skusenost 😉

em_ka
18. mar 2011

@nunusimi Ja som rodila spinalom a nemala som absolutne ziadne bolesti hlavy.

montinka
18. mar 2011

@nunusimi ahoj ja som mala obe spinal a uplne v pohode, ani hlava nebolela ani nic.ja som bola spokojna

nunusimi
18. mar 2011

ked ste mali spinal, tak potom kam vam pichali proti bolesti? do zadku? ci do kanyly na infuzku? lebo mne to dopichoval do chrbta, co mi tam ostala kanyla po epi vpichu...

majdula
18. mar 2011

@nunusimi Dokud jsem mela na JIPce infuzi, tak mi to davali do ni...
pak na normalnim pokoji do zadku 🙂

sirinka
18. mar 2011

@nunusimi ani mna po spinale hlava nebolela a ani od bolesti mi nebolo treba teraz nic davat, dalo sa vydrzat....vraj pri druhom cr uz su mensie bolesti, lebo uz tam raz boli prerusene nervy a nie uplne vsetky sa aj zrastu spat...

anicka1981
19. mar 2011

@dulkagabulka ja sa este bojim 🙂, nechcem byt nastrihavana a sita, z toho asi najviac, a ked si zoberiem, kolko komplikacii po nom je, tak fakt radsej ten cr, hoci komplikacie sa mozu vyskytnut i pri nom, ale pre mna je prijatelnejsi cr, ako ja som v zivote nebola pod anestezou, ani oprerovana, ani zlomene som nic nemala, a u doktora som nebola od mojich 20 rokov, takze ja doktorov fakt nemusim, ale normalny porod by som nezvladla, asi by som sa zblaznila, keby som musela rodit normalne,,,,skoncila by som na psychiatrii,,,,

kalifa28
19. mar 2011

@anicka1981 už som to tu niekde pisala, ale: moja mama porodila mna (prirodzene, dlho, bolestivo, život ohrozujuco), nasledky má !!!dodnes!!! mám 28! rokov, aby som bola presná, nasledky typu: nemože sa vytoto 🙂 bez glycerínoveho čipku, pri zmene počasia bolesti v oblasti jazvy a bola teda riadne velká, vnutorne šitie, vonkajšie šitie, no proste suvislá katastrofa a to som mala 3kg

ja: plánovaná sekcia tak trochu protekčne, kvoli velkosti (Saša:4500g), no su tu aj take hrdinky (myslim to iba v dobrom) čo porodili aj takýchto obríkov prirodzene a bez nasledkov.... na druhý den som sa citila max. užasne, aj ked trochu ako frontový vojak na pokraji smrti, ale užasne... mala som z toho zábavu, zážitok a jedno derave brucho 🙂 ale každou minutou sa moj stav tak rapidne zlepšoval, že na tretí den som išla o 7 poschodí nižšie do obchodu pre šampon a večer, ked detičky spinkali sme si s mojou spolubyvajucou (tiež po cr) žehlili vlasy 🙂 pri odchode domov som bola štandardne v pohode a všetko je o.k. doteraz... nasledok porodu spí v kočíku na balkone 🙂 to je asi tak všetko.... 🙂

ja som sa na sekciu ohromne tešila, ked mi to moj porodnik povedal, sice až v 38 týždni, ale bolo to fakt super, pekne pobalená, nachystaná, som sa vybrala do nemocnice, pripadala som si, ako keby ma muž viezol na nejaký vylet, žiadne bolesti, kontrakcie, stres, pre mna fakt bohovsky zážitok prevdebodobne vdaka cisárskemu 🙂

kalifa28
19. mar 2011

nechcem, aby to vyznelo tak, že by som išla pod nož každý den, je to fakt superzátaž pre ženu, ale kolegynka z vedlajšej izby, chodila jedavat s plávacim kolesom!!!! tak toto teda nie....

sirael
19. mar 2011

@nunusimi Ahoj, aj ja som mala spinal a ziadne problemy som po nom nemala, hlava vobec nebolela. A lieky proti bolesti mi este na JISke davali cez infuzku a potom na izbe mi davali klasicke lieky.

nunusimi
19. mar 2011

@sirinka tak to by bolo fajn keby tie bolesti su mensie ako pises... dava to logiku a co citam, tak baby po druhom SC su skor zregenerovane tak hadam aj ja budem 😵 Stale si myslim, ze ked som to uz raz prezila, tak ta bolest bude mensia, lebo viem co mam cakat

sarihy
19. mar 2011

Ahojka, dcerka se taky narodila SC - měla jsem spinál, po porodu jsem 12h ležela, nesměla zvednout hlavu, lili do mě infuze + jsem musela hodně pít a hlava vůbec nebolela. Proti bolesti jsem dostala jen jednu injekci (a to mě k tomu ještě donutil můj Dr.) ten první den, pak už nic. Domů jsem šla za týden a v pohodě, jizva trochu bolela, ale dalo se to, zregenerovala jsem se celkem rychle bez jakýchkoliv komplikací...
Teď mám rovněž naplánovanou sekci a tajně doufám, že to bude tak, jak píše @sirinka - že to po operaci bude bolet míň.

dulkagabulka
19. mar 2011

@anicka1981
chapem...mas strach,ze by ta tam dolu nastrihli a šili...
radšej podstupiš velku brušnu operaciu...je to tvoje rozhodnutie 🙂 🙂 🙂

ja mam za sebou brušne operacie a mam za sebou aj velmi devastujuci nastrih s naslednym natrhnutim a šitim...osobne by som nikdy s operaciou nemenila, aj ked to bolo take strasne...
nastrihnutiu pri porode sa však da vyhnut, ak sa bojiš iba toho...je to TVOJE telo a ty maš narok každy zakrok povolit,alebo nepovolit...natrhnutie je nasledok nespravne vedeneho porodu v nespravnej polohe- to že u nas nastrihavaju 80-90% žien je tak zmrzačujuci ukon, ktory je zhodny so ženskou obriezkou a jeho paušalne použitie nema žiadne medicinske opodstatnenie- na to už bolo vela študii vykonanych...takže je naozaj na mamičkach, aby sa proti nastrihom začali burit a odmietat ich..

porod ako taky je najvačši spiritualny zažitok ženy -- a velmi posilnujuci....nikdy by som ho nemenila za operaciu 🙂 a to je zase moj nazor
vo všetkych mediach je však vykreslovany ako niečo traumatizujuce a život ohrozujuce- čo ma od skutočnosti velmi daleko 🙂

zelam ti,aby to bolo k tvojej spokojnosti..

anicka1981
19. mar 2011

@dulkagabulka dakujem si zlata, ved to, ze kazdu jednu co poznam nastrihavali, a tu so nenastrihli tak sa roztrhla tak, ze ju sili hodinu, a museli jej robit cely konecnik aj posvu na novo, toto by som naozaj nechcela, a zase citala som, ze masaz hrazde pomoze, ale zase ja uz mam brusko take velke, ze na masaz mozem zabudnut,lebo si tam ani nedociahnem,:(,, mne sa nepaci, ze porodnici vedu porod ako strojovu vyrobu, cim skor ta napichat, aby si sa rychlo otvorila, a potom, ked dieta tebou preleti tak ta potrha, alebo ta nastrihnu tak, ze mas s tym problem este aj rok po porode, moja mamka vravi, ze nastrihy citi este stale, pri zmene pocasia,a to je uz 30 kokov, len ta mat cim skor dole zo stola, a potom nepaci sa mi,ze vsetky zeny musia rodit v jednej polohe, a nedajboze este aj s priputanymi nohami v strmenoch, kazda zena by mala rodit v polohe v ktorej sama chce, , keby sa dalo rodit doma, tak by som nevahala, ale nechcem ohrozit malicke, tak preto ten cr, ked uz musim rodit v nemocnici, tak nech je to na cr, verim, ze sa po nom rychlo zotavim, a ked vyde ta epiduralka, tak si myslim, ze budem maximalne spokojna,,,,

anicka1981
19. mar 2011

@kalifa28 ved to, moja mamka ma tiez bolesti tam dole, po nastrihavani, a to ja budem mat 30 rokov za chvilu, takze nechcem prjst tym istym, ja som mala hrozne nocne mory z porodu, az kym mi mamka nepovedala, ze kludne budem mozt rodit na cr, od vtedy si uzivam tehotenstvo a tesim sa na drobca, mamka robi v nemocnici, uz viem aj na akeho lekara sa budem pytat, takze som fakt kludna, a tiez sa velmi tesim, je to strasne kolko si zena musi vytrpiet, fakt si vazim ovela viac svoju mamku, ked si predstavim,co vsetko obetovala, a kolko bolesti si vytrpela koli mne, , dakujem, za podporu,opvatsine co som pisala, tak ma vsetky babenky odsudzovali, ze ci som normalna, ze chcem ist na cr,,,, ja by som normalny porod nezvladla, asi by som na psychiatrii skoncila este pred porodom,,,,,

takyja
19. mar 2011

@anicka1981 Jen pro info.. jinak na toto téma je dost lékařských studií, ale tady je článek se shrnutím základních komplikací po CS:
http://ona.idnes.cz/cisarsky-rez-prinasi-sestin...

sirinka
19. mar 2011

@anicka1981 ja len ze nechces aby ta nastrihavali a sili...ved aj pri CR ta budu rezat a sit 😉
ja mam za sebou aj vaginalny porod, aj ma nastrihli, dcerka vazila 3270g a ja som mala dost vysoku teplotu, trapila som sa, nevladala som ju vytlacit, ale bol to neporovnatelne krajsi pocit z porodu ako po obidvoch CR...
prvy CR bol bez komplikacii, druhy z komplikaciami, ked nevedeli zastavit krvacanie...
po vaginalnom porode o jednej v noci som uz rano bola uplne fit aj ked samozrejme nevyspata a na obed som aj z malym nastrihom sedela na nemocnicnej stolicke bez mensich problemov, brusko mi hned splaslo....po CR mi vzdy ostalo take ako v piatom mesiaci 😠
najhorsie je, ze v tychto veciach tazko dopredu predvidat, co sa moze stat a ake to moze mat nasledky...tak nech uz je akokolvek, hlavne nech sa tesite zo zdraveho dietatka...

anicka1981
19. mar 2011

@montinka no to sa bojim aj ja, ale mne sa uz crta cr, takze sa tesim, naozaj, odlahlo mi, som nespala koli tomu asi mesiac a vynevovana som z toho bola strasne, ale teraz sa uz tesim na drobca, a strach sice troska mam aj z cr, predsa je to operacia, ale tesim sa velmi,,,,ze nebudem potrhana a posita tam dole, ze budem moct nadalej fungovat ako zena, a hrozne sa tesim na malicke, ako ho vystiskam, este mam 86 dni cakania 🙂), ale uz mame vsetko prichystane vybavicku kociar postieku, vsetko 🙂, sa tesime na neho velmi, je to nase prve babo,

anicka1981
19. mar 2011

@sirinka jasne, kazda je ina, to co jednej sposobuje velky problem ina prejde ako keby nic,,,, pre mna je lepsi cr, ja by som prirozdeny porod nezvladla, a ono vela zalezi aj od lekara ako vedie cely porod, keby som vedela, ze to skonci len malym nastrihom, tak bysm to riskla, ale zase na druhej strane, ta moze lekar nastrihnut tak, ze uz v zivote nepojdes na vecko bez bolesti, a presa asi lahsie hnesiem bolestivu jazvu na bruchu ako jazvu tam dole, a to sa poznam, a zatial som este niaku operaciu nemala, takze som si to vsetko urcite premyslela a zvazila, ja tiez nie som nadsena z operacie, myslim, ze nikto by nebol, ale v mojom pripade volim mensie zlo,,,, hlavne aby malicky bol zdravy ostatne sa uz vyriesi,

anicka1981
19. mar 2011

@takyja to citat nebudem, rovnako by som si mohla citat ako su komplikacie pri normalnom porode, ako prepad panvoveho dna tak, ze ti maternica vychadza cez posvu von, hemeroidy, a zrasty po nastrihu a siti, a podobne, ja viem ake su komlikacie pri cr, ale aj slepe crevo musis dat von, a ta musia operovat, tak o com?, babo musi ist von, a moje pojde na cr, aj tak mam par indikacii na cr uz teraz, takze mozno napokon ani nebudem mat na vyber, a este kolko zien zien zomrelo pri prirodzenom porode a kolko pri cr???? , urcite ich je viac pri prirodzenom porode,,,,, a este nepis mi uz take somariny, sa mi nepaci, ze vo mne chces vyvolat strach, dobre moja,,,,,

anicka1981
19. mar 2011

@sirinka hej budu ma sit, ale pre mna je prijatelnejsie sitie a strihanie na brusku ako sitie a strihanie tam dole, to by som sa ciila ako by ma skalicili, keby ma tam dole strihali, neviem ci by som potom este vedela fungovat ako zena, mam z toho psychycky blok,,,,,, ja nie som sibnuta, ze doprovolne pod noze chcem ist, ale volim mensie zlo, ja viem najlepsie co je pre mna dobre,,,

atrami
19. mar 2011

@anicka1981 , ja mám za sebou 3 sekcie. Prvú robili po 20 hod. trápení a bola som rada, že ho konečne urobili. Pri ďalších som vedela čo ma čaká, tak som sa už nebála. Lepší je spinál ako celková anestéza. Po anestéze som mala taký divný pocit, že som o niečo prišla. Pri spinálke som hneď videla malinkého, bolo to super. U mna bol dovod velký plod, tak sa asi tomu nedalo vyhnúť.
Robíš to pre zdravie svojho dieťaťa, tak to tak ber. Držím palčeky. Keď uvidíš svoje bábo, na všetku bolesť zabudneš 🙂

anicka1981
19. mar 2011

ja sa tu nechcem s nikym hadat, ze co je lepsie normalny porod, alebo cr, kazda nech si rodi ako chce, je to kazdeho osobna vec, ja som sa rozhodla pre cr z mnohych dovodov, a nepaci sa mi ked sa ma niekto snazi zastrasit, alebo presviedcat o niecom inom, dakujem babenkam co mi odpisali s pozytivnym nazorom,

anicka1981
19. mar 2011

@atrami no na ten spinal chcem ist aj ja, takze dufam, ze budem pri tom, ked malicky pride, dakujem, hrozne sa na neho uz tesim,,,

atrami
19. mar 2011

@anicka1981 , drž sa!!!! Ja som si prvú sekciu /ak to nepojde prirodzene, nebú ma trápiť a urobia sekciu/ vydupala, napriek odsudzovaniu lekárov a okolia, nikdy som to neolutovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre