Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

alzbeta.hod
10. máj 2011

@helenkasabinka já mám pro tebe lepší zážitek na uklidnění... mě spinál zabral okamžitě, hned jak jsem se položila jsem cítila velké teplo v nohách a tak se začlo s operací. Za okamžik už jsem slyšela křičet malou, to byl nejkrásnější okamžik. Potom mi ji po nějakém čase přinesli ukázat, už čistou a zabalenou. Koukala na mě a byla prostě krásná. Bohužel jsem ji nemohla obejmout jak jsem si přála. Odnesli ji a přišel ke mě manžel který u mě zůstal dokud mě nezašili a neodvezli na JIP... Nikdy na ten den nezapomenu...

alzbeta.hod
10. máj 2011

@jvo jj cévka a infuze není příjemná ale to je asi normální. Klystýr ksem nezažila, bohudík ale prý to není tak zlý...

sammy244
10. máj 2011

@atrami ano ja viem ved koli tomu to radsej nepozeram...keby nahodou 😅
@adinkag drzime palce nech uz je to akokolvek aby to dopadlo dobre 🙂

@martinkatinka dakujem peknee 🙂)) tak zajtra idem na poradnu dufam ze sa dozviem ako je maly otocenyy...🙂
@jvo ja som sa pobavila na tej vete...ze ci nieco citis ze uz reze 😀 😀 zlataaa 🙂

poppy1
10. máj 2011

@helenkasabinka mna napr. cievkovali az ked mi spinal pichli, takze ja som to vobec necitila... inak co sa migreny tyka, vybornou prevenciou je VODA! proste pit pit a pit... s cikanim si problemy robit nemusis, lebo stale budes zacievkovana... Ale fakt to pitie velmi pomaha, aj lekari to odporucaju. Ja som mala zabalene dve velke flase LUCKY, takze tie som potom na pooperacnom stale pila...

helenkasabinka
10. máj 2011

@alzbeta.hod
@poppy1 dakujem Vam moc krat za kazdu radu a pozitivnu vetu 🙂 budem to potrebovat a pocula som,ze aj kola pomaha po sekcii je to pravda?

helenkasabinka
10. máj 2011

cievkovanie som si minuly tyzden dva krat zazila :-/ je to neprijemne aj som cikala krv troska,co mi cievku nevedeli zaviest a bolelo to,podrazdili mi mechur a stipalo to potom pri cikani ale zvladla som to 🙂

poppy1
10. máj 2011

@helenkasabinka o kole som nepocula...ja osobne som urcite za tu mineralku... okrem toho, podla mna by ti kolu ani nedovolili... kedze je sladka...

helenkasabinka
10. máj 2011

@poppy1 aha .no mineralky si urcite vela zoberiem ,dakujem za cenne rady 😵 😵 😵

poppy1
10. máj 2011

@helenkasabinka nemas za co! drzim palce!

helenkasabinka
10. máj 2011

@poppy1 dakujem 😵 😵

adinkag
10. máj 2011

@sammy244 dakujem 🙂

sammy244
10. máj 2011

@adinkag uz by som hccela byt aspon v takom tt ako si ty...aj ked to tehu mi zbehlo skor ako to prve..ale teraz sa mi to akosi vlecie ku koncu ...

adinkag
10. máj 2011

@sammy244 ja uz by som bola najradsej keby to bolo za mnou mne sa vlecu tito posledne dni velmi 😒 odkial si?

alzbeta.hod
11. máj 2011

@helenkasabinka to slyším prvně.... vím jen že cokoliv s bublinkama nebylo moc vhodný ale já to nevěděla.

zuzanka111
11. máj 2011

@martinafin
Ahoj Martinka,

presne Ti to už dievčatá povedali, najmä Žanetka. Šaca je v pohode, sú tam šikovní anesteziológovia.
O forme anestézie rozhoduje lekár, nie Ty. Spinálna je jednoznačne pre mamičku aj dieťatko lepšia, je celoeurópskym štandardom, nemáš sa čoho báť. 🙂 Mám jeden pôrod v spinále za sebou, druhý budúci týžden v pondelok (16. mája).

Ak chceš vedieť niečo bližšie, kľudne sa pýtaj. Manžel je anesteziológ. 🙂

zuzanka111
11. máj 2011

@helenkasabinka

Helka, aj Teba ukľudním. Nemusíš sa báť. Aj ked sa to ťažko hovorí, lebo je to strach z neznámeho. 🙂

Ja mám manžela anesteziologa a napriek tomu, že ma upokojoval, mala pri prvej sekcii tiež hrozný strach.
Ale bolo to absolútne v pohode.

U mňa mali takýto postup. Sekcia bola urgentná, ráno som šla na kontrolu a monitor nebol optimálny už tretí deň, tak sa rozhodli, že bábo vyberú. Manžel musel ísť domov pre tašku.
Prišla anesteziologička, kým vypisovala papiere, urobili mi klistýr. Potom som si ľahla na lôžko na predsálie a dali mi stiecť dve infúzie fyziologického roztoku kvôli dostatku tekutín. Potom som prešla pešo do operačky, tam si sadla na lôžko. Anesteziologička mi pichla spinál, trvalo to niekoľko sekúnd. Nevedela som si predstaviť ten pocit, ale nebolo to nič svetoborné. 🙂 Rozlialo sa mi do nôh teplo, tak mi ich vyložili na stôl. POtom zdvihli plachtu, už som nič nevidela ani necítila. Zacievkovali ma (močový katéter), cítila som všetko, ale žiadnu bolesť. Čudné mi pripadalo, že cítim, ako mi gynekolog potiera brucho pred rezom, ale žiadna bolesť. 🙂 Bolo to také smiešno čudné. Potom asi do troch minút vybrali malého. 🙂 Od pichnutia spinálu bábo vyberú veľmi rýchlo, do pár minút. Potom ma asi pol hodku zašívali. To mi medzitým malého prišli ukázať, dali na pobozkanie (ruky máš fixované, takže pohladiť nie je možné) a potom ma previezli na izbu.

Pohodička. Druhý pôrod (sekcia ) ma čaká v pondelok a idem do toho s úplne iným pocitom, lebo viem, čo ma čaká. Naozaj, ver mi, som si istá, že si potom povieš, že sa nebolo čoho báť.

Veľmi Ti držím palce. 🙂

zuzanka111
11. máj 2011

@alzbeta.hod
Akoby som to písala ja. 🙂

Spinál zabral krásne, žiadny problém nebol. Tiež malého vzali na JIS. ☹ Boli sme tam dva týždne.
Druhý pôrod mám v pondelok. Budem sa modliť, nech to dopadne s bábom lepšie.

alzbeta.hod
11. máj 2011

@zuzanka111 tak to držím pěsti ať je štěstí.... mě se malá hlásila na svět přesně den 40tt. Od půl 4 ráno se hlásila po půl hodině. Po sprše se hlásila co 3 minuty. A narodila se císařem v 8 večer. Byla jsem totálně odepsaná a měla jsem pocit že jsem sklamala... že jsem ji prostě nemohla porodit normálně. Tak snad budu pyšná při druhém... ☹

zuzanka111
11. máj 2011

@helenkasabinka
O kole som tiež nikdy nepočula.
Aspon tu v KOšiciach, po sekcii prvý deň (24 hodín) ležíš a si iba na infúziách. Druhý celý deň máš dovolené piť a to iba nesladený čaj. Tretí deň už môžeš svoje minerálky a sladený čaj. Začína sa so stravou až 4. deň ráno a to piškotami, kašičkami a podobnými "lakocinkami". Kola podľa mňa určite nie je pooperačne vhodný nápoj. 🙂 Okrem toho dojčíš bábätko, takže kolu by som si odložila k vínku na neskôr. 😉

alzbeta.hod
11. máj 2011

@zuzanka111 jj já měla první den po sekcii polévkovou dietu, druhý kaše a až třetí den už jsem jedla všechno......

zuzanka111
11. máj 2011

@alzbeta.hod
Moja najväčšia túžba bola tiež rodiť normálne. Skúšala som to presadiť pri druhom bábatko, ale nepodarilo sa mi. Zase sekcia.

Ako som spomínala, manžel v nemocnici robí a prirodzený pôrod mi "vytlkal" z hlavy už od začiatku druhého tehu. Proste v košickej univerzitnej nemocnici sa po KAZDEJ sekcii rodi už len sekciou. Záleží to od prístupu nemocnice.
Snažím sa brať to tak, ako to je. Ľúto mi je, že som nezažila kontrakcie. Prvého synčeka vybrali v 38+4, ku kontrakciám sme sa nedopracovali. Teraz čakám doma, v pondelok budem 39+3, teda 40. týždeň a to by malého mali vybrať. V kuse upratujem, chodím, lebo tak trošku dúfam, že sa rozhodne dovtedy sám a budem do nemocnice utekať. Ale neviem, či ma malý poslúchne. Deti nezvyknú veľmi rodičov počúvať. 🙂 A s týmto vzdorom začínajú už asi v prenatálnom vývoji. 🙂

Každopádne, určite je normálny pôrod najlepší. Lenže nie vždy to vyjde. A pri druhom tehotenstve každý lekár zváži riziká a podstatné je veriť tomu svojmu lekárovi. Ak mi to vysvetlil tak, nebudem špekulovať. Od manžela viem, že je to u nich štandard, tak nebudem vzdorovať. Aj tak to nezmením. 🙂

zuzanka111
11. máj 2011

@alzbeta.hod

Určite je to v závislosti od nemocnice. 🙂

To, čo som opísala, je štandard v košickej univerzitnej.

alzbeta.hod
11. máj 2011

@zuzanka111 to by mě mrzelo, i tak bych to ráda zkusla normálně i když ve chvilce kdy mi řekli že když to nepostoupí, musím na císaře tak jsem to brala jako vysvobození že už to zkončí a prosila jsem je ať to už ukončí... Nešlo o mě ale o malou, J8 se neotevřela a malá neměla ozvy.... pořád si s manželem říkáme cose mohlo stát kdyby nepřiběhl tento porodník který se ihned rozhodl pro CS. Do té doby všechny doktorky pouze opakovali že je dost času na vše... byla jsem tam sama, manžela mi tam pustili až opravdu před porodem kdy už šlo o vteřiny. Což mě štvalo.

atrami
11. máj 2011

@zuzanka111 , aj ja som sa snažila druhé porodiť prirodzene, my sme dokonca sťahovali, takže narobila som sa až - až. Stihla som osláviť v sobotu aj narodeniny, aby som v nedelu mala pokoj a v pondelok som mala nastúpiť do nemocnice. Ráno rup-praskla mi voda a utekali do nemocnice, keďže v papieroch som mala už potvrdenú sekciu, tak mi ju aj urobili ☹ Malý sa mi narodil v nedelu, presne na moje narodky.

zuzanka111
11. máj 2011

@atrami

Ale dopadlo všetko fajn, nie?
Proste sa s tým musím vyrovanať. Keď som okolo toho špekulovala, akurát vždy nahnevám manžela, čo sa angažujem do lekárskych rozhodnutí.... A má pravdu, aj tak to nezmením. Bude pri mne pri pôrode (okrem pichnutia spinálu), tak mi aspoň toto pomôže. 🙂

Aj dnes mám strach, ale už ho začína prevažovať silná túžba, nech to už mám za sebou! Chýba mi náš starší synček, je už 2 týždne u svokrovcov a ešte ďalšie 2 týždne bude. Hrôza. Nikdy som bez neho tak dlho nebola... Poplačem si skoro kazdý večer. ☹ Tak nech to už máme za sebou a sme zase všetci spolu.

briketa
11. máj 2011

@zuzanka111 @helenkasabinka
citala som o tom jedle co sa je po sekcii. ja som teraz musela rodit sekciou, poobede som rodila a veceru som uz mala normalne z jedalneho listka co som si vybrala. som v kalifornii. je to fakt iny kraj, iny mrav 🙂
a co povazujem za super vyhodu, tiez po pichnuti spinalu bol so mnou uz manzel pocas celej sekcie aj opercie co som musela mat potom. (vyberali mi myom)

zuzanka111
11. máj 2011

@briketa
Tak vidíš, v kalifornii vám to funguje v črevách zjavne rýchlejšie a kvalitnejšie, keď tam je taký štandard. 😉 Takýmto rozdielom ja nikdy neporozumiem, ale čo už. Každá z nás sa prispôsobí. Hlavne, nech sme my aj deti v poriadku.

Aj môj manžel bol pri mne, teda okrem pichnutia spinálu. Lebo to robila jeho šéfka a nechcel jej pozerať cez rameno. 🙂 Bolo to super, v kuse sme sa rozprávali, ušlo mi to raz dva. 🙂

atrami
11. máj 2011

@zuzanka111 , jasne, že dopadlo všetko O.K. 😉 Išlo to veľmi rýchlo. Moj manžel to nezvládol 😀 je to taká ,,baba". jednoducho zdrhol 😀

zuzanka111
11. máj 2011

@atrami Preto rodia ženy. 😉

mery83
11. máj 2011

Ahojte mamky jsem tu nová a mám po dvou císařích.A každý byl úplně jiný.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre